Главная страница

3-курс-питання 1-4 м. Питання для модулю 1 3 курс Варіант 1


Скачать 0.65 Mb.
НазваниеПитання для модулю 1 3 курс Варіант 1
Анкор3-курс-питання 1-4 м.doc
Дата26.11.2017
Размер0.65 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3-курс-питання 1-4 м.doc
ТипДокументы
#10466
страница9 из 12
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

Варіант 1
1. Хворого протягом останньої до­би непокоїть постійний біль у 25 зу­бі, який посилюється під час наку­шування. Об'єктивно: на медіальній поверхні 25 зуба є каріозна порож­нина, що не сполучається з порож­ниною зуба. Реакція на температур­ні подразники відсутня, зондування порожнини зуба безболісне, верти­кальна перкусія болісна. На рентге­нограмі кісткова тканина періапікальної ділянки 25 зуба без змін. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Гострий гнійний пульпіт

В. Гострий дифузний пульпіт

С. Загострений хронічний періодонтит

D. Гострий серозний періодонтит

Е. Гострий гнійний періодонтит?
2. Хвора віком 35 років скар­житься на пульсівний біль у 26 зубі, що наростає. Об'єктивно: на присінковій поверхні 26 зуба є глибока ка­ріозна порожнина, виповнена роз­мякшєним дентином, порожнина зу­ба закрита. Зондування дна каріоз­ної порожнини безболісне, перкусія — різко болісна. Рухомість зуба II сту­пеня. Слизова оболонка перехідної складки гіперемійована, згладжена за рахунок значного набряку. Який імо­вірний діагноз:
А. Гострий дифузний пульпіт

В. Гострий гнійний пульпіт

С. Гострий серозний періодонтит

D. Загострений хронічний періо­донтит

Е. Гострий гнійний періодонтит?
3. Чоловік віком 37 років скар­житься на гострий, постійно нарос­таючий біль у 16 зубі, різкий біль під час накушування на 16 зуб, пато­логічну рухомість зуба, появу при­пухлості в правій підочній ділянці, підвищення температури тіла до 38 °С. Хворіє 5-ту добу. Об'єктивно: на жу­вальній поверхні 16 зуба є каріоз­на порожнина, заповнена масивною пломбою. Слизова оболонка в ділян­ці 16 зуба гіперемійована, набрякла. Перкусія 16 зуба різко болісна. На рентгенограмі змін у періапікальних тканинах 16 зуба немає. Який най­більш імовірний діагноз захворювання:
A. Гострий серозний періодонтит

B. Гострий гнійний пульпіт

C. Загострений хронічний пульпіт

D. Гострий гнійний періодонтит

E. Загострений хронічний періо­донтит?
4. Пацієнт віком 23 роки скар­житься на дискомфорт у 36 зубі. Де­кілька років тому зуб був запломбо­ваний з приводу карієсу. Періодич­но під час накушування на 36 зуб виникає ниючий біль. Одночасно на яснах утворюється нориця, після чо­го біль зникає. Об'єктивно: колір ко­ронки 36 зуба змінений. На жуваль­ній поверхні є пломба в задовільно­му стані. На температурні подразники зуб не реагує, вертикальна перкусія безболісна. На слизовій оболонці в ді­лянці проекції верхівок коренів 36 зу­ба є рубець від нориці. Який най­більш імовірний діагноз:
A. Загострений хронічний грану­ляційний періодонтит

B. Хронічний гангренозний пуль­піт

C. Хронічний фіброзний періо­донтит

D. Хронічний гранулематозний пе­ріодонтит

E. Хронічний грануляційний пе­ріодонтит?
5. Хворий віком 35 років скар­житься на дискомфорт вії зубі та зміну його кольору. Об'єктивно: на медіально-жувальній поверхні 11 зу­ба є глибока каріозна порожнина. По­рожнина зуба відкрита. Зондування безболісне, реакція на температурні подразники відсутня. На рентгено­грамі кореневий канал 11 зуба незапломбоваиий. У періапікальній ділян­ці є округле вогнище деструкції кіст­кової тканини з чіткими межами діа­метром 0,5 см. Установіть діагноз:
A. Хронічний фіброзний пульпіт

B. Хронічний фіброзний періо­донтит

C. Хронічний грануляційний пе­ріодонтит

D. Хронічний гангренозний пуль­піт

E. Хронічний гранулематозний періодонтит.
6. Хвора віком 27 років скар­житься на гострий постійний біль у 34 зубі, що посилюється під час на­кушування. На рентгенограмі в пе- ріапікальній ділянці кореня 34 зуба виявлена зона деструкції кісткової тканини з нерівними краями. Визнач­те діагноз:
A. Гострий дифузний пульпіт

B. Гострий гнійний пульпіт, ускладнений періодонтитом

C. Загострений хронічний пульпіт

D. Загострений хронічний грану­ляційний періодонтит

E. Гострий серозний періодонтит.
7. Чоловік скаржиться гострий біль у 26 зубі, який посилюється під час накушування на зуб. З приводу пульпіту 4 дні тому в зуб була по­кладена миш'яковиста паста, у при­значений час пацієнт на прийом не з'явився. Об'єктивно: на жувально-медіальній поверхні 26 зуба є каріоз­на порожнина, закрита герметичною пов'язкою. Реакція на перкусію бо­лісна, на температурні подразники зуб не реагує. На рентгенограмі в пері-апікальних тканинах патологічні змі­ни відсутні. Після механічного та ме­дикаментозного оброблення корене­вих каналів турунди вологі, не за­барвлені. Який медикаментозний засіб найдоцільніше залишити в корене­вих каналах для досягнення макси­­ального клінічного ефекту:
A. Хлоргексидин

B. Унітіол

C. Хлорамін

D. Пероксид водню

E. Трипсин?
8. Хворий віком 52 роки скар­житься на виникнення нориці на сли­зовій оболонці в ділянці 22 і 23 зу­бів. Об'єктивно: у 22 зубі пломба, пер­кусія безболісна. На рентгенограмі навколо верхівки кореня 22 зуба є невелике вогнище резорбції кістко­вої тканини неправильної форми без чітких меж. Кореневий канал запло­мбований на 1/3 довжини. Виберіть найбільш оптимальну тактику ліку­вання 22 зуба:
A. Пломбування каналу, не дово­дячи матеріал на 1 мм до вер­хівкового отвору

B. Пломбування каналу за верхів­ковий отвір

C. Видалення зуба

D. Електрофорез калію йодиду в проекції верхівки кореня

E. Інструментальне оброблення каналу, пломбування каналу до верхівкового отвору.
9. Хвора віком 29 років після травми скаржиться на пульсівний постійний біль, що посилюється під час накушування на 11 і 21 зуби. Об'єктивно: 11 і 21 зуби інтактні, під час перкусії різко болісні. Слизова оболонка в проекції верхівок коре­нів 11 і 21 зубів гіперемійована, на­брякла. Реакція на температурні по­дразники відсутня. Регіонарні лім­фатичні вузли збільшені, болісні під час пальпації. На рентгенограмі остео­пороз губчастої речовини в ділянці 11 і 21 зубів, періодонтальна щілина не змінена. Установіть діагноз:
A. Гострий серозний періодонтит

B. Гострий гнійний періодонтит

C. Загострений хронічний періодонтит

D. Гострий гнійний пульпіт
10. Чоловік віком 48 років скар­житься на наявність у 26 зубі каріоз­ної порожнини. Зуб раніше не ліку­вався. Періодично після застуди в зубі виникає ниючий біль. Об'єктив­но: на жувальній поверхні 26 зуба є глибока каріозна порожнина, випов­нена пігментованим дентином. Зон­дування каріозної порожнини та пер­кусія безболісні, реакція на темпера­турні подразники відсутня. На яснах у ділянці верхівок коренів 26 зуба є невеликий рубець. Симптом вазопа­резу позитивний. Який найбільш імо­вірний діагноз:
А. Хронічний фіброзний періо­донтит

B. Хронічний фіброзний пульпіт

C. Хронічний гангренозний пуль­піт

D. Хронічний грануляційний пе­ріодонтит

E. Хронічний гранулематозний періодонтит?
Варіант 2
1. Хворий протягом останньої до­би скаржиться на постійний біль у 25 зубі, який посилюється під час на­кушування. Об'єктивно: на жуваль­но-медіальній поверхні 25 зуба є ка­ріозна порожнина, що не сполучаєть­ся з порожниною зуба. Реакція на температурні подразники відсутня. Верти­кальна перкусія 25 зуба боліс­на. На рентгенограмі періапікальні тканини в ділянці верхівки кореня 25 зуба без патологічних змін. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Загострений хронічний періодонтит

В. Гострий дифузний пульпіт

С. Гострий серозний періодонтит

D. Гострий гнійний пульпіт

Е. Гострий гнійний періодонтит?
2. Хвора віком 27 років скар­житься на пульсівний біль у 15 зубі та біль під час накушування. Об'єк­тивно: лице асиметричне внаслідок набряку правої щоки. На жувальній поверхні 15 зуба є глибока каріозна порожнина, виповнена розм'якшеним дентином. Зондування каріозної по­рожнини 15 зуба безболісне, перку­сія різко болісна, зуб рухомий. Пе­рехідна складка в ділянці 15 зуба згладжена, регіонарні лімфатичні вуз­ли збільшені. На рентгенограмі змін у періапікальній ділянці 15 зуба не виявлено. Визначте діагноз:
А. Загострений хронічний пульпіт

В. Загострений хронічний періо­донтит

С. Гострий гнійний періодонтит

D. Гострий періостит нижньої ще­лепи

Е. Гострий серозний періодонтит,
3. Хворий скаржиться на гост­рий постійний біль у 16 зубі, відчут­тя "вирослого" зуба. Біль з'явився З доби тому. Раніше зуб не лікував. Об'єктивно: на жувальній поверхні 16 зуба є глибока каріозна порожни­на, яка сполучається з порожниною зуба. Вертикальна та горизонтальна перкусія 16 зуба різко болісна, зонду­вання безболісне. Реакція на темпе­ратурні подразники відсутня, ЕОД — 150 мкА. Перехідна складка в ділян­ці проекції верхівок коренів 16 зу­ба гіперемійована, пальпація болісна. Підщелепні лімфатичні вузли збіль­шені, безболісні під час пальпації. На рентгенограмі періодонтальна щіли­на без виражених патологічних змін. Визначте діагноз:
A. Гострий дифузний пульпіт

B. Загострений хронічний періо­донтит

C. Гострий гнійний періодонтит

D. Загострений хронічний пульпіт

E. Гострий серозний періодонтит.
4. Хворий віком 45 років скар­житься на дискомфорт у 27 зубі, не­значний біль під час накушування. Після переохолодження на яснах у ділянці 27 зуба відкривається нори­ця. Об'єктивно: колір коронки 27 зу­ба змінений, на жувальній поверх­ні є пломба в задовільному стані, на слизовій оболонці в ділянці проекції верхівок коренів 27 зуба виявлений рубець від нориці. Перкусія незнач­но болісна, на температурні подраз­ники зуб не реагує. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Хронічний грануляційний пе­ріодонтит

B. Хронічний гангренозний пуль­піт

C. Хронічний фіброзний періо­донтит

D. Хронічний гранулематозний періодонтит

E. Хронічний фіброзний пульпіт?
5. Студентка віком 25 років скар­житься на наявність каріозної по­рожнини у 22 зубі. Декілька років тому зуб був запломбований з при­воду пульпіту, проте пломба випала 2 міс тому. Об'єктивно: на медіаль­ній поверхні 22 зуба є глибока каріозна порожнина, частково заповнена пломбою. Коронка 22 зуба брудно-рожевого кольору. На рентгенограмі кореневий канал 22 зуба заповнений пломбувальним матеріалом на 1/2 дов­жини кореня, у ділянці верхівки коре­ня виявлене вогнище деструкції кіст­кової тканини з чіткими контурами діаметром 3 мм. Який найбільш імо­вірний діагноз:
A. Радикулярна кіста

B. Хронічний гангренозний пуль­піт

C. Хронічний гранулематозний пе­ріодон­тит

D. Хронічний фіброзний періо­донтит

E. Хронічний грануляційний пе­ріодонтит?
6. Хвора віком 25 років скар­житься на гострий біль у 35 зубі, що посилюється під час накушування. Об'єктивно: на жувальній поверхні 35 зуба є каріозна порожнина, запов­нена постійною пломбою. Перкусія 35 зуба різко болісна, реакція на хо­лод відсутня. На рентгенограмі в періапікальній ділянці кореня 35 зуба є зона деструкції кісткової тканини з нерівними краями. Визначте імові­рний діагноз:
A. Гострий гнійний пульпіт, ускладнений гострим періодонтитом

B. Загострений хронічний грану­ляційний періодонтит

C. Хронічний пульпіт, ускладне­ний періодонтитом

D. Гострий дифузний пульпіт

E. Хронічний фіброзний періо­донтит.
7. Стоматолог проводить ліку­вання 36 зуба з приводу хронічного періодонтиту в чоловіка віком 53 ро­ки. На рентгенограмі медіальні ка­нали вигнуті, у ділянці верхівки ме­діального кореня виявлено вогнище деструкції кісткової тканини з нерів­ними краями діаметром 0,2 см. Який медикаментозний засіб найдоцільні­ше застосувати для проведення внут­рішньоканального електрофорезу:
A. 1% розчин мірамістину

B. 1% розчин декаметоксину

C. 1% розчин новокаїну

D. 10% розчин калію йодиду

E. 0,1% розчин трипсину?
8. Хворому віком 40 років було проведене пломбування кореневого каналу 34 зуба з приводу хронічного фіброзного періодонтиту, після чого незабаром з'явився біль. На рентге­нограмі кореневий канал 34 зуба за­пломбований до верхівки кореня. Яка тактика лікаря в цьому випадку:
A. Призначити фізіотерапевтичні процедури

B. Призначити антибіотики

C. Зробити розріз по перехідній складці

D. Зробити провідникову анесте­зію

E. Зробити інфільтраційну ане­стезію?
9. Чоловік віком 37 років скар­житься на гострий, постійно нарос­таючий біль у 16 зубі, різкий біль під час накушування на 16 зуб, пато­логічну рухомість зуба, появу при­пухлості в правій підочній ділянці, підвищення температури тіла до 38 °С. Хворіє 5-ту добу. Об'єктивно: на жу­вальній поверхні 16 зуба є каріоз­на порожнина, заповнена масивною пломбою. Слизова оболонка в ділян­ці 16 зуба гіперемійована, набрякла. Перкусія 16 зуба різко болісна. На рентгенограмі змін у періапікальних тканинах 16 зуба немає. Який най­більш імовірний діагноз захворювання:
A. Гострий серозний періодонтит

B. Гострий гнійний пульпіт

C. Загострений хронічний пульпіт

D. Гострий гнійний періодонтит
10. Хворий віком 34 роки звер­нувся зі скаргами на відчуття диском­форту, іноді незначний біль під час накушування на 26 зуб. З анамнезу встановлено, що цей зуб раніше бо­лів, але пацієнт за медичною допо­могою не звертався. Об'єктивно: на жувальній поверхні 26 зуба є глибо­ка каріозна порожнина, що сполуча­ється з порожниною зуба. Зондуван­ня порожнини зуба безболісне, вер­тикальна перкусія незначно болісна, Слизова оболонка ясен у ділянці про­екції верхівок коренів 26 зуба гіпере- мійована, з ціанотичним відтінком, є рубець від нориці. Який попередній діагноз:
A. Хронічний фіброзний періодонтит

B. Хронічний грануляційний періодонтит

C. Загострений хронічний періодонтит

D. Загострений хронічний гангре­нозний пульпіт
Варіант 3
1. Пацієнта віком 25 років про­тягом останньої доби непокоїть по­стійний локалізований біль у 36 зубі, який посилюється під час накушу­вання та доторкання до зуба. Тиж­день тому було проведене лікування карієсу 36 зуба. Об'єктивно: на жу­вально-дистальній поверхні 36 зуба є постійна пломба. Реакція на холо­довий подразник відсутня. Колір зу­ба не змінений, перкусія болісна. На рентгенограмі змін періапікальних тканин 36 зуба немає. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Гострий серозний періодонтит

В. Гострий гнійний періодонтит

С. Загострений хронічний періодонтит

D. Хронічний грануляційний періодонтит

Е. Хронічний гранулематозний періодонтит?
2. Хворий віком 27 років скар­житься на постійний інтенсивний пульсівний біль у 36 зубі. Біль ви­ник 2 доби тому. Об'єктивно: на жу­вально-медіальній поверхні 36 зуба є каріозна порожнина, заповнена за­лишками постійної пломби. На тем­пературні подразники зуб не реагує, вертикальна та горизонтальна перку­сія 36 зуба різко болісна. Відзнача­ється патологічна рухомість 36 зуба. Слизова оболонка навколо 36 зуба гіперємійована, набрякла, перехідна складка згладжена, пальпація в про­екції верхівки кореня болісна. Ви­значте діагноз:
A. Гострий дифузний пульпіт

B. Гострий серозний періодонтит

C. Загострений хронічний періо­донтит

D. Гострий гнійний пульпіт

E. Гострий гнійний періодонтит.
3. Хвора віком ЗО років скар­житься на наростаючий пульсівний біль у 26 зубі. Об'єктивно: на жува­льно-дистальній поверхні 26 зуба є велика глибока каріозна порожнина, виповнена розм'якшеним дентином. Порожнина зуба закрита, зондуван­ня дна безболісне, перкусія 26 зуба різко болісна. Рухомість зуба II сту­пеня. Пальпація в проекції верхівок коренів 26 зуба болісна. На рентге­нограмі періодонтальна щілина в ді­лянці верхівок коренів 26 зуба не змінена. Який імовірний діагноз:
A. Гострий гнійний пульпіт

B. Гострий дифузний пульпіт

C. Гострий гнійний періодонтит

D. Загострений хронічний періо­донтит

E. Гострий серозний періодонтит?
4. Пацієнт віком 20 років звер­нувся до стоматолога з метою пла­нового огляду. Скарг не пред'являє. Під час огляду виявлено, що колір 15 зуба дещо змінений, на яснах у ділянці зуба є нориця. Зуб раніше лікували з приводу карієсу. На жу­вально-дистальній поверхні 15 зуба є постійна пломба з композиту в задовільному стані. На температурні подразники зуб не реагує, перкусія безболісна. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Хронічний гранулематозний періодонтит

B. Хронічний фіброзний періодонтит

C. Хронічний грануляційний періодонтит

D. Хронічний гангренозний пуль­піт

E. Хронічний фіброзний пульпіт?
5. У хворої віком 45 років під час рентгенографічного дослідження з приводу протезування відсутніх 25, 24 зубів у ділянці верхівки кореня 23 зуба виявлене кругле вогнище деструкції кісткової тканини неве­ликих (діаметром 2 мм) розмірів з чіткими контурами. Кореневий ка­нал запломбований на 2/3, тінь від пломбувального матеріалу не чітка. Об'єктивно: на піднебінній та кон­тактній поверхні 23 зуба є постійна пломба без дефектів. Перкусія 23 зу­ба безболісна, слизова оболонка в ділянці цього зуба без патологічних змін. Який імовірний діагноз:
A. Хронічний грануляційний пе­ріодонтит

B. Хронічний фіброзний пульпіт

C. Хронічний гангренозний пуль­піт

D. Хронічний фіброзний періо­донтит

E. Хронічний гранулематозний пе­ріодонтит?
6. Хвора віком 52 роки скаржить­ся на біль під час накушування на 15 зуб, періодичне виникнення но­риці на яснах у ділянці 15 зуба. Рік тому зуб лікували з приводу карієсу. Об'єктивно: на жувальній поверхні 15 зуба є пломба в задовільному ста­ні. Перкусія зуба болісна. У проекції верхівки кореня виявлена нориця, під час натискування з неї виділя­ється гнійний ексудат. На рентгено­грамі кореневий канал 15 зуба не за­пломбований, у ділянці верхівки ко­реня вогнище деструкції кісткової тканини з нечіткими контурами. Ви­значте діагноз:
А. Загострений гранулематозний періодонтит

B. Хронічний грануляційний пе­ріодонтит

C. Гострий гнійний періодонтит

D. Радикулярна кіста

E. Загострений грануляційний періодонтит.
7. Хворий скаржиться на постій­ний ниючий біль, відчуття "вирос­лого" зуба, що непокоять протягом З діб. Об'єктивно: на жувальній по­верхні 26 зуба є каріозна порожни­на, що сполучається з порожниною зуба. Вертикальна та горизонталь­на перкусія різко болісна. Рухомість зуба II ступеня. Слизова оболонка в ділянці проекції верхівки кореня гіперемійована, пальпація болісна. На­звіть найбільш раціональний шлях відтоку ексудату:
A. Через ямку видаленого зуба

B. Через розріз по перехідній складці

C. Через кореневі канали

D. Через періодонтальну щілину

E. Через розріз циркулярної зв'яз­ки.
8. Хворий віком 38 років скар­житься на зміну кольору коронки 23 зуба. З анамнезу встановлено, що кореневий канал цього зуба пломбу­вали. Об'єктивно: коронка 23 зуба ро­жевого кольору. Який пломбувальний матеріал міг змінити колір зуба:
A. Евгедент

B. Ендометазон

C. Форедент

D. Апексид

E. Фосфат-цемент?
9. Хворий скаржиться на гост­рий постійний біль у 16 зубі, відчут­тя "вирослого" зуба. Біль з'явився З доби тому. Раніше зуб не лікував. Об'єктивно: на жувальній поверхні 16 зуба є глибока каріозна порожни­на, яка сполучається з порожниною зуба. Вертикальна та горизонтальна перкусія 16 зуба різко болісна, зонду­вання безболісне. Реакція на темпе­ратурні подразники відсутня, ЕОД — 150 мкА. Перехідна складка в ділян­ці проекції верхівок коренів 16 зу­ба гіперемійована, пальпація болісна. Підщелепні лімфатичні вузли збіль­шені, безболісні під час пальпації. На рентгенограмі періодонтальна щіли­на без виражених патологічних змін. Визначте діагноз:
A. Гострий дифузний пульпіт

B. Загострений хронічний періо­донтит

C. Гострий гнійний періодонтит

D. Загострений хронічний пульпіт

E. Гострий серозний періодонтит.
10. Хворий віком 49 років напра­влений на санацію порожнини рота Об'єктивно: на жувально-медіальнії поверхні 24 зуба є глибока каріозні порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Зондування устів кореневих каналів 24 зуба та верти кальна перкусія безболісні. Спостерігається незначне випинання пастозної стінки слизової оболонки в проекції верхівок коренів. Симптом дри­жання кореня позитивний. Назвіть найбільш імовірний діагноз:
A. Хронічний гранулематозний пе ріодонтит

B. Загострений хронічний періодонтит

C. Хронічний грануляційний періодонтит

D. Хронічний гангренозний пульпіт

E. Хронічний фіброзний періодонтит.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


написать администратору сайта