Главная страница

3-курс-питання 1-4 м. Питання для модулю 1 3 курс Варіант 1


Скачать 0.65 Mb.
НазваниеПитання для модулю 1 3 курс Варіант 1
Анкор3-курс-питання 1-4 м.doc
Дата26.11.2017
Размер0.65 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3-курс-питання 1-4 м.doc
ТипДокументы
#10466
страница7 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Варіант-4
1. Хвора віком 32 роки скаржиться на гострий мимовільний напа-доподібний біль у 14 зубі, який триває 10-20 хв, "світлі" проміжки – 2-3 год. Об'єктивно: на жувальній поверхні 14 зуба є глибока каріозна порожнина, заповнена розм'якшеним дентином. Зондування дна болісне в одній точці. Холодовий подразник провокує біль, перкусія безболісна. Визначте діагноз:
A. Гіперемія пульпи

B. Гострий глибокий карієс

C. Гострий обмежений пульпіт

D. Загострений хронічний пульпіт

E. Гострий дифузний пульпіт.
2. Хворий скаржиться на мимовільний нападоподібний біль у 15 зубі та лівій половині верхньої щелепи, що виник 2 доби тому. Напад болю триває 10-30 хв, проміжки між нападами до 3 год. Біль посилюється від дії холодових подразників. Об'єктивно: на жувальній поверхні 15 зуба є глибока каріозна порожнина, виповнена світлим розм'якшеним дентином, зондування дна болісне в точці проекції рогу пульпи, реакція на холодовий подразник позитивна, перкусія 15 зуба безболісна. Визначте діагноз:
A. Загострений хронічний пульпіт

B. Гострий дифузний пульпіт

C. Гіперемія пульпи

D. Гострий глибокий карієс

E. Гострий обмежений пульпіт.
3. Хворого протягом 2 діб непокоїть мимовільний нападоподібний біль, що виникає вночі, у 24 зубі та лівій половині верхньої щелепи. "Світлі" проміжки короткі. Біль іррадіює в ліву половину верхньої щелепи та вухо. Об'єктивно: на жувально-дистальній поверхні 24 зуба є каріозна порожнина в межах навколопульпового дентину, виповнена розм'якшеним дентином. Зондування дна порожнини і перкусія 24 зуба болісні. Визначте попередній діагноз:
A. Гострий дифузний пульпіт

B. Гострий глибокий карієс

C. Загострення хронічного періодонтиту

D. Гострий обмежений пульпіт

E. Гострий гнійний пульпіт.
4. Хворий віком 38 років скаржиться на гострий нападоподібний біль у ділянці верхньої щелепи зліва, ока, скроні. Напади болю тривають 2-3 год, виникають вночі, біль посилюється від холодного. Об'єктив­но: на жувальній поверхні 26 зуба є глибока каріозна порожнина. Зонду­вання дна болісне в проекції рогу пульпи, температурні подразники про­вокують тривалий напад болю, реак­ція на перкусію незначно болісна. Установіть діагноз:
A. Загострений хронічний пульпіт

B. Пульпіт, ускладнений періодонтитом

C. Гострий обмежений пульпіт

D. Гострий дифузний пульпіт

E. Гострий гнійний пульпіт.
5. Хворий віком 48 років скаржиться на різкий невщухаючий біль у зубах нижньої щелепи справа протягом 2 діб, особливо нестерпний уночі. Біль, що стає пульсівним, іррадіює в кут нижньої щелепи, шию, вухо, потилицю, трохи вщухає від холодного. Об'єктивно: на контактній медіально-жувальній поверхні 46 зуба є глибока каріозна порожнина. Дентин дна і стінок порожнини твердий, пігментований. Зондування різко болісне в одній точці, реакція на перкусію позитивна, реакція на гаряче – різко позитивна, біль довго не вщухає, ЕОД – 45 мкА. Визначте діагноз:
A. Гострий дифузний пульпіт

B. Гострій періодонтит

C. Гострий обмежений пульпіт

D. Гострий гнійний пульпіт

E. Загострений хронічний пульпіт.
6. Хвора віком 32 роки скаржиться на ниючий біль, що виникає в разі попадання твердої їжі в каріозну порожнину 16 зуба. Біль припиняється через 20-30 хв після усунення подразника. Об'єктивно: на жувальній поверхні 16 зуба є глибока каріозна порожнина в межах навколопульпового дентину. Дно і стінки щільні, зондування спричинює незначну болісність у ділянці дна порожнини, де виявлена оголена пульпа. На холодовий подразник виникає тривалий ниючий біль, ЕОД – 40 мкА. Визначте діагноз:
A. Гострий глибокий карієс

B. Хронічний фіброзний пульпіт

C. Гіперемія пульпи

D. Загострений хронічний пульпіт

E. Хронічний глибокий карієс.
7. Хворого віком 45 років непокоїть кровоточивість з каріозної порожнини 16 зуба під час приймання твердої їжі. Об'єктивно: на жувальній поверхні 16 зуба є глибока каріозна порожнина, заповнена м'якою тканиною багряно-червоного кольору. Новоутворення під час зондування слабоболісне і легко кровоточить. Реакція на холодовий подразник практично відсутня. На рент­генограмі патологічних змін у пері-апікальних тканинах не виявлено. Визначте діагноз:
A. Хронічний грануляційний періодонтит

B. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

C. Хронічний гангренозний пульпіт

D. Гіпертрофічний папіліт

E. Хронічний гранулематознийперіодонтит.
8. Хворий віком 28 років скар­житься на біль у 37 зубі під час ужи­вання гарячої їжі. Об'єктивно: колір 37 зуба змінений, каріозна порожнина виповнена розм'якшеним дентином, порожнина зуба відкрита, перкусія та поверхневе зондування пульпи без­болісні, зондування кореневої пуль­пи болісне. Установіть діагноз:
A. Хронічний фіброзний пульпіт

B. Загострений хронічний періодонтит

C. Загострений хронічний пульпіт

D. Хронічний гангренозний пульпіт

E. Хронічний фіброзний періодонтит.
9. Хворому 48 років з гострим гнійним пульпітом 36 зуба для лікування необхідно зробити анестезію. Яку анестезію доцільно провести в даній ситуації:
A. Внутрішньопульпову

B. Інфільтраційну

C. Аплікаційну

D. Електрознеболення

E. Провідникову?

E. Електрознеболення?
10. Для якої форми пульпіту характерним є розростання молодоїгрануляційної тканини з волокнистими і клітинними елементами
А. Гострий вогнищевий пульпіт

В. Хронічний фіброзний пульпіт

С. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

D. Хронічний гангренозний пульпіт.

Варіант-5
1. Хворий віком 20 років скар­житься на напади гострого мимові­льного болю в 35 зубі, що тривають 10-20 хв. Напади виникають 1-3 ра­зи на добу, посилюються вночі. Зуб болить 2 доби. Об'єктивно: на жува­льній поверхні 35 зуба є глибока ка­ріозна порожнина, виповнена пігмен­тованим дентином. Зондування дна болісне в точці проекції рогу пуль­пи, перкусія безболісна. Визначте діагноз:
A. Гострий обмежений пульпіт

B. Гострий дифузний пульпіт

C. Гострий гнійний пульпіт

D. Гострий глибокий карієс

Е. Гіперемія пульпи.
2. Хворого протягом останніх двох діб непокоїть гострий мимо­вільний нападоподібний короткочас­ний біль у 36 зубі, який посилюється під час уживання їжі. Об'єктивно: на жувальній поверхні 36 зуба є глибо­ка каріозна порожнина, яка не спо­лучається з порожниною зуба. Зон­дування болісне в ділянці проекції рогу пульпи. Від холодового подразника виникає напад болю, який три­ває 10-15 хв після припинення його дії. Перкусія безболісна. Який най­більш імовірний діагноз:
A. Гострий дифузний пульпіт

B. Гіперемія пульпи

C. Гострий обмежений пульпіт

D. Загострення хронічного пульпіту

E. Гострий глибокий карієс?
3. Жінка віком 28 років скаржиться на гострий мимовільний нападоподібний біль у зубі нижньої щелепи зліва, який іррадіює у вухо. Напад болю триває 1 – 1,5 год. Біль з'явився 3 доби тому. Об'єктивно: на жувальній поверхні 36 зуба виявле­на глибока каріозна порожнина, яка не сполучається з порожниною зуба. Зондування дна каріозної порожни­ни та перкусія 36 зуба болісні. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Гострий обмежений пульпіт

B. Гострий серозний періодонтит

C. Загострений хронічний періодонтит

D. Гострий дифузний пульпіт

E. Загострений хронічний пульпіт?
4. Хвора віком 26 років звернулася до стоматолога зі скаргами на мимовільний нападоподібний біль у правій половині нижньої щелепи, який з'явився 2 доби тому. Біль посилюється вночі, під час приймання їжі, особливо гарячої. Напади болю тривають 1-2 год, "світлі" проміжки – 20-30 хв. Об'єктивно: на дистально-жувальній поверхні 47 зуба виявлена глибока каріозна порожнина із залишками їжі та розм'якшеним, незначно пігментованим дентином. Зондування дна порожнини та перкусія болісні. Назвіть найбільш імовірний діагноз:
A. Загострений хронічний періодонтит

B. Гострий дифузний пульпіт

C. Загострений хронічний пульпіт

D. Гострий верхівковий періодонтит

E. Гострий обмежений пульпіт.
5. На прийом прийшов пацієнт із пляшкою холодної води, яка заспокоює сильний, практично постійний біль у зубі. Який найбільш імовірний попередній діагноз:
A. Гострий гнійний пульпіт

B. Гострий обмежений пульпіт

C. Загострений хронічний пульпіт

D. Гострий дифузний пульпіт

E. Гострий серозний періодонтит?
6. Хворий звернувся зі скаргами на біль у 26 зубі, що виникає під час приймання гарячої їжі, неприємний запах з рота. В анамнезі: періодично виникає мимовільний біль у цьому зубі. Об'єктивно: на жувально-дистальній поверхні 26 зуба є глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Перкусія болісна, зондування болісне в одній точці, температурні чинники провокують біль, ЕОД – 70 мкА. Який з методів лікування буде оптимальним у даному випадку:
A. Вітальна ампутація пульпи

B. Вітальна екстирпація пульпи

C. Застосування препаратів кальцію гідроксиду

D. Девітальна ампутація пульпи

E. Консервативний метод?
7. Хвора віком 20 років скаржиться на мимовільний біль, що виникає періодично. Інколи біль виникає після потрапляння їжі вії зуб. Біль у зубі непокоїть протягом 6 міс. Раніше до лікаря не зверталася. Об'єктивно: колір 11 зуба не змінений, на присінковій поверхні в пришийковій ділянці є глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Холодовий подразник провокує напад болю, що не минає протягом 30 хв. Який найбільш раціональний метод лікування в даному випадку:
A. Комбінований

B. Біологічний

C. Вітальна ампутація пульпи

D. Девітальна ампутація пульпи

E. Вітальна екстирпація пульпи?
8. Хворий віком 18 років скаржиться на мимовільний нападоподіб- ний короткочасний (тривалість нападу – 10-15 хв) локалізований біль у 26 зубі, який виник добу тому. Об'єктивно: на жувальній поверхні 26 зуба є глибока каріозна порожнина І класу за Блеком. Дентин стінок і дна світлий, розм'якшений, каріозна порожнина не сполучається з порожниною зуба. Зондування дна каріозної порожнини різко болісне в точці проекції рогу пульпи, на холодовий подразник виникає різкий біль. Який найбільш раціональний метод лікування в даному випадку:
A. Вітальна екстирпація пульпи

B. Вітальна ампутація пульпи

C. Біологічний метод

D. Девітальна екстирпація пульпи

E. Девітальна ампутація пульпи?
9. У пацієнтки віком 60 років гіпертонічна хвороба IIступеня. Хвора звернулася зі скаргами на гострий нападоподібний мимовільний біль у 13 зубі та правій половині верхньої щелепи. Діагностовано загострений хронічний фіброзний пульпіт 13 зуба. Який з анестетиків найдоцільніше обрати для анестезії при лікуванні пульпіту в даної пацієнтки:
A. УльтракаїнForte

B. Мепівастезин, 4% розчин

C. УбістезинForte

D. Лідокаїн, 2% розчин

E. Новокаїн, 2% розчин?
10. При якій формі пульпіту спостерігається така патоморфологічна картина: структура коронкової пульпи втрачена, видно безструктурну масу,зернистий розпад, кристали жирних кислот, кров'яний пігмент, колонії мікроорганізмів; деколи в кореневій пульпі на межі з розпадом демаркаційне запалення серозного характеру, а далі - явища хронічного фіброзного запального процесу?
А. Гострий дифузний пульпіт

В. Хронічний фіброзний пульпіт

С. Хронічний гангренозний пульпіт

D. Хронічний гіпертрофічний пульпіт.

Варіант-6
1. Хвора віком 45 років скаржиться на біль від температурних подразників і мимовільний біль у 26 зубі. Тиждень тому зуб лікували з приводу пульпіту. Об'єктивно: на жувальній поверхні 26 зуба є пломба. Вертикальна перкусія болісна. На холодовий подразник виникає біль, який повільно посилюється і триває протягом 30 хв. На рентгенограмі піднебінний канал 26 зуба запломбований на 2/3, у щічних каналах пломбу- вальний матеріал не просліджується. Що може бути причиною даного ускладнення:
A. Розвиток запалення в періодонті

B. Неповноцінне пломбування кореневих каналів

C. Подальший розвиток інфекційного процесу

D. Неповна екстирпація пульпи

E. Травма періодонта?
2. Під час лікування 16 зуба з приводу гострого дифузного пульпіту через декілька хвилин після проведеної провідникової анестезії хворий відчув неспокій, жар, біль у грудях. Об'єктивно: утруднення дихання, рясний піт, гіперемія шкіри, блювання, втрата свідомості, судоми. Різко падає AT. Визначте діагноз:
A. Гіпоглікемічна кома

B. Бронхіальна астма

C. Колапс

D. Непритомність

E. Анафілактичний шок.
3. Хворому віком 36 років установлений діагноз гострого дифузного пульпіту 45 зуба. Проведені препарування, екстирпація пульпи, механічне та медикаментозне оброблення кореневих каналів. Як необхідно провести пломбування кореневого каналу:
A. До фізіологічної верхівки

B. До анатомічної верхівки

C. До рентгенологічної верхівки

D. За верхівку

E. На 3/5 довжини кореневого каналу?
4. У хворого віком 21 рік з гострим глибоким карієсом 12 зуба під час препарування випадково відкрито ріг пульпи. Який метод лікування найдоцільніший:

A. Біологічний

B. Вітальна екстирпація пульпи

C. Девітальна ампутація пульпи

D. Комбінований

E. Вітальна ампутація пульпи?
5. У хворого віком 20 років протягом останньої доби в 36 зубі з'явився мимовільний нападоподібний біль, що триває 5-10 хв. Об'єктивно: на жувально-дистальній поверхні 36 зуба є глибока каріозна порожнина, яка в одній точці сполучається з порожниною зуба. Зондування відкритої пульпи болісне, перкусія безболісна. Зуб планується використати для опо­ри під мостоподібний протез. Який метод лікування потрібен у даному випадку:
A. 36 зуб не можна використати як опору під протез

B. Біологічний метод

C. Вітальна ампутація пульпи

D. Девітальна ампутація пульпи

E. Вітальна екстирпація пульпи?
6. Хворий віком 40 років скаржиться на неприємний запах із 45 зуба, тривалий біль у зубі від гарячого. Об'єктивно: на жувальній поверхні 45 зуба виявлена каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Поверхневе зондування безболісне, глибоке – болісне. Від гарячої води виникає біль. Слизова оболонка в ділянці 44, 45 зубів без змін. Назвіть раціональний метод лікування:
А. Біологічний метод

B. Девітальна ампутація пульпи

C. Видалення зуба

D. Вітальна екстирпація пульпи

E. Вітальна ампутація пульпи.
7. Хворий віком 27 років скаржиться на тривалий біль у 22 зубі від холодного, гарячого, безпричинний біль протягом 30 хв виникає 3-4 рази на добу, посилюється вночі. Біль з'явився 3 доби тому після оброблення зуба під пластмасову коронку. Об'єктивно: 22 зуб інтактний, температурна проба різко позитивна, провокує напад болю, перкусія безболісна. Яка лікувальна тактика в даному клінічному випадку:
A. Вітальна ампутація пульпи

B. Покриття зуба фторлаком

C. Біологічний метод лікування пульпіту

D. Девітальна екстирпація пульпи

E. Вітальна екстирпація пульпи?

8. Хвора віком 19 років скаржиться на мимовільний гострий біль у 26 зубі, що триває 1-2 хв. Біль виник 2 доби тому, провокують його також хімічні та температурні по­дразники. Об'єктивно: на жувальній поверхні 21 зуба є глибока каріозна порожнина, що не сполучається з по­рожниною зуба. Дентин дна і стінок розм'якшений, зондування дна карі­озної порожнини болісне. Перкусія та пальпація безболісні, на холодо­вий подразник виникає короткочас­ний біль. Виберіть метод лікування:
A. Девітальна екстирпація пульпи

B. Біологічний метод

C. Вітальна ампутація пульпи

D. Вітальна екстирпація пульпи

E. Девітальна ампутація пульпи.
9. Хворий віком 30 років скаржиться на мимовільний біль у 37 зубі. Після вживання гарячого і холодного біль іррадіює у вухо, скроню. Нічний мимовільний біль у цьому зубі непокоїв 2 міс тому. Об'єктивно: на жувальній поверхні 37 зуба глибока каріозна порожнина, яка в одній точці сполучається з порожни­ною зуба. Зондування місця перфо­рації провокує напад болю. Реакція на холодовий подразник різко пози­тивна, біль довго не вщухає, ЕОД – 55 мкА. Визначте найбільш імовір­ний діагноз:
A. Загострений хронічний пульпіт

B. Гострий дифузний пульпіт

C. Загострений хронічний періодонтит

D. Хронічний конкрементозний пульпіт

E. Гострий гнійний пульпіт.
10. При якій формі пульпіту морфологічно спостерігається зменшення кількості клітин, розростання волокнистої сполучної тканини та склерозування пульпи?
А. Гострий дифузний пульпіт

В. Хронічний гангренозний пульпіт

С. Хронічний фіброзний пульпіт

D. Хронічний гіпертрофічний пульпіт.

Варіант-7
1. Пацієнт скаржиться на гострий біль у 26 зубі, який посилюється під час накушування. Чотири дні тому була накладена миш'яковиста паста, у призначений час хворий на прийом не з'явився. Об'єктивно: зовнішній вигляд 26 зуба без особливостей, герметична пов'язка збережена. Перкусія болісна, на рентгенограмі в періапікальних тканинах зміни відсутні. Після механічного та медикаментозного оброблення кореневих каналів турунди вологі, не забарвлені. Яку лікарську речовину необхідно залишити в кореневих каналах для досягнення максимального клінічного ефекту:
A. Хлорамін

B. Натрію гіпохлорйд

C. Унітіол

D.Трипсин

Е. Йодинол
2. Хворому віком 34 роки проведена екстирпація пульпи зуба. Як це вплине на обмін речовин у дентині та емалі:
A. Порушиться надходження до дентину та емалі поживних речовин і мінеральних солей

B. Не вплине на обмін речовин у дентині та емалі

C. Компенсаторно активується діяльність одонтобластів

D. Обмін в емалі не зміниться, а в дентині – активується

E. Активується обмін речовин в емалі та дентині?
3. Під час лікування хворого віком 30 років з приводу гострого гнійного пульпіту 35 зуба було вирішено провести пломбування каналу способом холодної латеральної конденсації гутаперчі. Яким засобом краще за все провести стерилізацію гутаперчі:
A. Спиртом 96%

B. 3% розчином пероксиду водню

C. 5,25% розчином натрію гіпохлориду

D. Потрійним розчином

E. 0,1% розчином хлоргексидину?
4. У пацієнтки віком 27 років з гострим глибоким карієсом 26 зуба під час препарування каріозної порожнини випадково була оголена пульпа в ділянці медіально-щічного рогу пульпи. Оберіть метод лікування:
A. Вітальна ампутація пульпи

B. Девітальна екстирпація пульпи

C. Девітальна ампутація пульпи

D. Біологічний метод

E. Вітальна екстирпація пульпи.
5. Хворому віком 20 років установлений діагноз гострого дифузного пульпіту 11 зуба. Який метод лікування необхідно використати:
A. Біологічний (консервативний)

B. Вітальну екстирпацію пульпи

C. Вітальну ампутацію пульпи

D. Комбінований метод

E. Девітальну ампутацію пульпи?
6. У хворого віком 22 роки на жувальній поверхні 16 зуба виявлена глибока каріозна порожнина, ЕОД – 15 мкА. Під час препарування каріозної порожнини була випадково оголена пульпа зуба. Виберіть оптимальний варіант лікування:
A. Біологічний метод

B. Девітальна ампутація пульпи

C. Вітальна екстирпація пульпи

D. Девітальна екстирпація пульпи

E. Вітальна ампутація пульпи.
7. Пацієнт віком 72 роки з артеріальною гіпертензією 2 тиж тому переніс гіпертонічний криз. Стоматологом установлений діагноз хронічного фіброзного пульпіту 37 зуба. Який метод лікування пульпіту доцільно обрати в даному випадку:
A. Вітальну екстирпацію пульпи

B. Девітальну екстирпацію пульпи

C. Вітальну ампутацію пульпи

D. Біологічний метод

E. Девітальну ампутацію пульпи?
8.Хвора віком 22 роки скаржиться на біль від гарячого та відчуття розпирання в 24 зубі, які виникли 3 міс тому. Об'єктивно: на жувальній поверхні 24 зуба є глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Перкусія 24 зуба безболісна, глибоке зондування пульпи болісне, ЕОД – 80 мкА. Визначте найбільш імовірний діагноз:
A. Хронічний фіброзний пульпіт

B. Хронічний гангренозний пульпіт

C. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

D. Гострий гнійний пульпіт

E. Хронічний періодонтит.
9. Хвора віком 29 років скаржиться на гострий нападоподібний біль у ділянці верхньої щелепи зліва, який посилюється від холодного, іррадіює у вухо та скроню. Рік тому 27 зуб сильно болів, проте пацієнтка до лікаря не зверталася. Три доби тому знову виник нападоподібний біль. Об'єктивно: на жувальній поверхні 27 зуба є глибока каріозна порожнина, що в одній точці сполучається з порожниною зуба. Зондування відкритої ділянки пульпи різко болісне. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Гострий обмежений пульпіт

B. Гострий серозний періодонтит

C. Гострий дифузний пульпіт

D. Загострений хронічний періодонтит

E. Загострений хронічний пульпіт?
10. Назвати межі електрозбудливості пульпи при запальному процесі знекрозом її коронкової частини:
А. 100 мкА і більше

В. 50-60 мкА

С. 20-40 мкА

D. 4-6 мкА.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта