Главная страница
Навигация по странице:

  • Відповіді до модульного контролю № 1

  • Питання для модулю 2

  • 3-курс-питання 1-4 м. Питання для модулю 1 3 курс Варіант 1


    Скачать 0.65 Mb.
    НазваниеПитання для модулю 1 3 курс Варіант 1
    Анкор3-курс-питання 1-4 м.doc
    Дата26.11.2017
    Размер0.65 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла3-курс-питання 1-4 м.doc
    ТипДокументы
    #10466
    страница3 из 12
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

    Варіант 9
    1. Дівчина віком 18 років звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність численних плям темно-коричневого кольору на зубах верхньої та нижньої щелеп. Народилась і до 10 років проживала у місцевості, де вміст фтору в питній воді становив 2,2 мг/л. Що з нижче перерахованого могло б запобігти розвитку ураження твердих тканин зубів:
    A.Уведення до раціону морських продуктів

    B.Уживання препаратів фтору

    C.Санація зубів

    D.Ретельний гігієнічний догляд за порожниною рота

    E.Вживання препаратів кальцію
    2. Дівчина віком 18 років скаржиться на наявність білих плям на різцях верхньої щелепи. Об”єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів ближче до різального краю виявлені симетрично розміщені білясті плями неправильної форми. Їх поверхня блискуча, не забарвлюється барвниками, безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
    A.Ендемічний флюороз B.Місцева гіпоплазія емалі

    C.Гострий початковий карієс D.Ерозія емалі

    E.Системна гіпоплазія емалі
    3.Юнак віком 18 р., що проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді 3,43 мг/л, скаржиться на наявність білих плям у пришийковій ділянці 16, 12, 11, 21, 22, 26 зубів. Під час огляду в пришийковій ділянці цих зубів виявлені білого кольору плями з гладенькою поверхнею. Який найбільш імовірний діагноз?
    А. Хронічний поверхневий карієс. В. Хронічний початковий карієс.

    С. Ерозія емалі. D. Флюороз.

    Е. Гіпоплазія емалі.
    4. У хворого віком 51 рік скарги на виникнення болю від температурних, хімічних, механічних подразників. Біль інтенсивний, але швидко минає після усунення подразника. Об”єктивно: незначне стирання емалі на жувальній поверхні великих кутніх зубів і по різальному краю іклів і різців. Оголений дентин твердий, гладенький, блискучий. ЕОД – 5 мкА. Установіть діагноз:
    A.Клиноподібний дефект B.Гіпоплазія емалі

    C.Гіперестезія твердих тканин зуба D.Ерозія емалі

    E.Флюороз
    5.Стерилізацію стоматологічних дзеркал проводять:
    А.Кипятінням у стерилізаторі

    В. Сухожаровою стерилізацією при температурі 150-200?С

    С.Холодною стерилізацією

    D.Автоклавуванням

    6. Дівчина віком 18 років скаржиться на наявність білих плям на різцях верхньої щелепи. Об'єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів ближче до різального краю виявлені симетричні білясті плями неправильної форми. їх поверхня блискуча, не забарвлюється барвниками, безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
    А. Ендемічний флюороз В. Місцева гіпоплазія емалі

    С. Гострий початковий карієс D. Ерозія емалі

    Е. Системна гіпоплазія емалі?

    7. Хвора віком 40 років скаржиться на біль від дії холодного й солодкого в 11, 12 зубах, наявність косметичного дефекту. Об'єктивно: на присінковій поверхні коронок 11, 12 зубів виявлені дефекти емалі овальної форми. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне під час зондування. В анамнезі у хворої тиреотоксикоз. Який найбільш імовірний діагноз:
    А. Клиноподібний дефект В. Поверхневий карієс

    С. Некроз емалі D. Ерозія твердих тканин зубів

    Е. Незавершений амелогенез?
    8. Хвора віком 25 років звернулась із скаргами на біль у 15 зубі, який виникає під впливом термічних подразників і швидко минає після їх усунення. Об'єктивно: у пришийковій ділянці на присінковій поверхні 15 зуба виявлений дефект з гладенькими стінками, що сходяться під кутом. Температурна проба позитивна, перкусія безболісна. Який імовірний діагноз:
    А. Флюороз

    В. Ерозія емалі

    С. Гіпоплазія емалі

    D. Клиноподібний дефект

    Е. Хронічний поверхневий карієс?
    9. Жінка віком 35 років звернулася зі скаргами на косметичний дефект коронок верхніх передніх зубів, що протягом близько 10 років поступово збільшується. Пацієнтку турбують неприємні відчуття при чищенні зубів та від дії хімічних подразників. Об”єктивно: на присінковій поверхні різців та малих кутніх зубів верхньої щелепи виявлені блюдцеподібні дефекти емалі, овальної форми, з чіткими межами. Після висушування дефекти втрачають блиск і стають тьмяними. Реакція на зондування, холодові подразники позитивна. Установіть діагноз захворювання:
    A.Клиноподібний дефект

    B.Гіпоплазія емалі

    C.Ерозія емалі

    D.Кислотний некроз зубів

    E.Гіперестезія твердих тканин зубів
    10. Під час проведення санаційних заходів у студентки 18 років, на присінковій нижче екватора 24 зуба виявлена крейдоподібного кольору блискуча пляма. Скарг пацієнтка не пред”являє. У місцевості, звідки вона родом, вміст фтору у воді становить 1,1 мг/г. Який найбільш імовірний діагноз:
    A.Гострий поверхневий карієс

    B.Системна гіпоплазія емалі

    C.Місцева гіпоплазія емалі

    D.Ендемічний флюороз

    E.Гострий початковий карієс


    Варіант 10
    1. Хворий віком 20 років звернувся до стоматолога з метою санації. Об”єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів виявлено кілька плям крейдоподібного кольору, овальної форми, розмірами 2x3 мм, під час зондування їх поверхня шорстка. Який тест буде найінформативнішим у проведенні диференціальної діагностики данного захворювання:
    A.ЕОД

    B.Вітальне забарвлення

    C.Зондування

    D.Термодіагностика

    E.ТЕР-тест
    2.Чоловік віком 35 р. звернувся зі скаргами на короткочасний біль від термічних подразників у 46, 47 зубах. Об’єктивно: жувальні поверхні 46,47 зубів інтактні, контактні поверхні не вдається обстежити внаслідок щільного розміщення зубів. Який з наведених методів дослідження найбільш інформативний у даному випадку, якщо є підозра на наявність каріозних порожнин?
    А. Рентгенографія.

    В. Вітальне забарвлення.

    С. Холодова проба.

    D. Зондування.

    Е. ЕОД.
    3. Жінка віком 41 рік скаржиться на дефекти твердих тканин центральних і бічних різців верхньої щелепи, які її суб’єктивно не турбують. Дефекти з’явилися близько року тому і збільшуються з часом. Об’єктивно: на присінковій поверхні 12, 11, 21, 22 зубів виявлені дефекти твердих тканин округлої форми в межах емалі. Дно дефектів гладеньке, блискуче, тверде під час зондування. Проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 0,7 мг/л. Яка найбільш доцільна тактика лікування?
    А. Місцева флюоризація.

    В. Не потребує стоматологічного втручання.

    С. Пломбування композитним матеріалом з незначним препаруванням.

    D. Препарування та пломбування композитним матеріалом.

    Е. Ремінералізуюча терапія.
    4.Пацієнт віком 16 років скаржиться на косметичні дефекти у вигляді білих плям в ділянці верхніх фронтальних зубів, які з”вилися давно і з часом не змінювали свою форму. Об”єктивно: білі плями біля різальних країв на присінкових поверхнях 11, 12, 21, 22 зубів, а також на присінкових і жувальних поверхнях 16, 26, 36, 46 зубів. Під час зондування поверхня плям гладенька, безболісна, реакція на холод відсутня. Плями не забарвлюються 2% розчином метиленового синього. Назвіть найбільш імовірний діагноз:
    A.Системна гіпоплазія емалі B.Місцева гіпоплазія емалі

    C.Гострий початковий карієс D.Флюороз, плямиста форма

    E.Ерозія твердих тканин зубів.
    5.Для обстеження порожнини рота використовують:
    А.Стоматологічне дзеркало,зонд,шпатель,пінцет

    В. Стоматологічне дзеркало,зонд,пінцет,екскаватор

    С. Стоматологічне дзеркало,зонд,шпатель,шприц для води

    D. Стоматологічне дзеркало,зонд,пінцет , шприц для води,пустер
    6. Під час проведення санаційних заходів у студентки віком 18 років на присінковій поверхні нижче екватора 24 зуба виявлена крейдяного кольору блискуча пляма. Скарг пацієнтка не пред'являє. У місцевості, звідки вона родом, уміст фтору в питній воді становить 1,1 мг/л. Який найбільш імовірний діагноз:
    А. Гострий поверхневий карієс

    В. Системна гіпоплазія емалі

    С. Місцева гіпоплазія емалі

    D. Ендемічний флюороз

    Е. Гострий початковий карієс?
    7. Чоловік віком 39 років скаржиться на косметичний дефект, гіперестезію 12, 11, 22 зубів. Під час огляду на присінковій поверхні вказаних зубів дефекти овальної форми, блюдцеподібні, з блискучими, гладенькими стінками. Зондування безболісне, холодова реакція чутлива. Дефекти забарвлюються 5% розчином йоду. Який з перелічених діагнозів найбільш імовірний:
    А. Гострий поверхневий карієс В. Ерозія емалі

    С. Клиноподібний дефект D. Системна гіпоплазія

    Е. Флюороз, ерозивна форма?
    8. Жінка звернулась у клініку зі скаргами на біль від температурних і хімічних подразників у зубах верхньої та нижньої щелеп. Об'єктивно: на присінковій поверхні 14, 15, 24, 25, 31, 32, 41, 42 зубів у пришийковій ділянці виявлені дефекти твердих тканин. Вони утворені двома майже горизонтальними поверхнями, які сходяться під кутом у межах середньої третини дентину. їх стінки гладенькі, вкриті щільним дентином. Який імовірний діагноз:
    А. Клиноподібні дефекти

    В. Хронічний середній карієс

    С. Ерозія емалі

    D. Хронічний початковий карієс

    Е. Патологічне стирання твердих тканин зубів?
    9. Дівчина віком 18 р. звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність численних плям темно-коричневого кольору на зубах верхньої та нижньої щелеп. Народилась і до 10 р. проживала в місцевості, де вміст фтору в питній воді становив 2,2 мг/л. Що могло запобігти розвитку патології твердих тканин?
    А. Введення до раціону морських продуктів.

    В. Приймання препаратів фтору.

    С. Санація зубів.

    D. Ретельний гігієнічний догляд за порожниною рота.

    Е. Приймання препаратів кальцію.
    10. Пацієнтка віком 30 р. скаржиться на застрягання їжі між 46 і 47 зубами, що з’явилося 2 тижні тому. Об’єктивно: перкусія 46 і 47 зубів безболісна, ясенний сосочок між 46 і 47 зубами набряклий і гіпертрофований, під ним виявлена незначна кількість залишків їжі. Який метод дослідження необхідний для виявлення прихованих каріозних порожнин:
    А. Вітальне забарвлення.

    В. Люмінесцентна діагностика.

    С. Транс ілюмінаційна діагностика.

    D. ЕОД.

    Е. Рентгенологічне дослідження.

    Відповіді до модульного контролю № 1




    В1

    В2

    В3

    В4

    В5

    В6

    В7

    В8

    В9

    В10

    1

    С

    A

    B

    C

    A

    C

    C

    E

    A

    B

    2

    С

    A

    B

    D

    D

    A

    C

    D

    E

    A

    3

    А

    D

    A

    A

    D

    C

    A

    B

    D

    C

    4

    B

    B

    D

    E

    D

    A

    A

    E

    C

    A

    5

    D

    A

    C

    B

    D

    D

    C

    D

    C

    C

    6

    D

    C

    A

    C

    A

    D

    A

    B

    E

    C

    7

    E

    C

    E

    A

    D

    B

    C

    A

    D

    B

    8

    D

    C

    C

    A

    B

    E

    C

    B

    D

    A

    9

    E

    A

    D

    D

    B

    A

    E

    C

    C

    A

    10

    A

    D

    B

    D

    E

    B

    C

    E

    C

    A



    Питання для модулю 2

    3 курс

    Варіант 1
    1. До стоматолога звернулася жінка віком 28 років зі скаргами на біль від термічних і хімічних подраз­ників у зубах верхньої та нижньої щелеп. Об'єктивно: на присінковій по­верхні різців і ікол у пришийковій ділянці верхньої та нижньої щелеп виявлені неправильної форми дефек­ти твердих тканин зубів у межах ема­лі (до емалево-дентинного з'єднання), виповнені розм'якшеними тканинами. Між якими захворюваннями потріб­но провести диференціальну діагнос­тику в даному випадку:
    А. Гіпоплазія і клиноподібний де­фект емалі

    В. Гіпоплазія і некроз емалі

    С. Карієс і некроз емалі

    D. Карієс і ерозія емалі

    Е. Ерозія і клиноподібний дефект?
    2. Хворий віком 22 роки звер­нувся до стоматолога зі скаргами на наявність дефекту на зубі верхньої щелепи, який він виявив тиждень тому. Об'єктивно: на присінковій по­верхні 21 зуба в пришийковій ділянці виявлена крейдяного кольору пляма. її поверхня матова, шорстка під час зондування. Холодова проба від'єм­на, перкусія 21 зуба безболісна. Пля­ма забарвлюється 2% розчином ме­тиленового синього в синій колір. Установіть діагноз:
    А. Хронічний початковий карієс

    В. Гострий початковий карієс

    С. Гострий поверхневий карієс

    D. Гіпоплазія емалі

    Е. Флюороз.
    3. Хвора віком 25 років зверну­лася до клініки терапевт­тичної стома­тології зі скаргами на короткочасний біль у 46 зубі, який виникає після попадання твердої їжі в даний зуб. Після усунення подразника біль від­разу зникає. Скарги з'явилися кіль­ка місяців тому. Об'єктивно: на дис­тальній контактній поверхні 46 зуба каріозна порожнина в межах плащо­вого дентину, вхідний отвір великий. Дентин твердий, пігменто­ваний, важ­ко знімається екскаватором. Зонду­вання дна та стінок каріозної порож­нини і вертикальна та гори­зонтальна перкусія 46 зуба безболісні, ЕОД — 6 мкА. Який найбільш імовірний діагноз:
    А. Гострий середній карієс

    В. Хронічний середній карієс

    С. Хронічний глибокий карієс

    D. Гострий глибокий карієс

    Е. Хронічний періодонтит?
    4. Хворий звернувся зі скарга­ми на біль, який виникає в 45 зубі під час дії холодного, кислого, солод­кого. Біль минає після припинення дії подразника. Об'єктивно: на жува­льній поверхні 45 зуба виявлена ка­ріозна порожнина в межах плащового дентину, яка виповнена залишками їжі та розм'якшеним дентином, на­вислі краї емалі крейдяного кольору, Який найбільш імовірний діагноз:
    А. Хронічний середній карієс

    В. Гострий середній карієс

    С. Гострий поверхневий карієс

    D. Гострий глибокий карієс

    Е. Хронічний глибокий карієс?
    5. У хворого віком 25 років скар­ги на короткочасний біль від солод­кого в зубі на нижній щелепі, за­стрявання їжі в каріозній порожнині. Об'єктивно: на жуваль­ній поверхні 36 зуба виявлена ка­ріозна порожни­на з вузьким вхід­ним отвором у ме­жах навколопуль­пового дентину. Ден­тин м'який, каріозна порожнина не­сполучається з порожниною зуба, зон­дування дна болісне, перкусія зуба безболісна, пальпація слизової обо­лонки ясен у ділянці проекції верхів­ки кореня безболісна. Під час термодіагностики виникає біль, який після усунення подразника швидко зникає. Визначте діагноз:
    А. Гострий середній карієс

    В. Гіперемія пульпи

    С. Хронічний фіброзний пульпіт

    D. Хронічний глибокий карієс

    Е. Гострий глибокий карієс.
    6. Пацієнт віком 30 років звер­нувся до стоматолога зі скаргами на короткочасну болісність у зубі вер­хньої щелепи від дії холодового по­дразника, яка зникає відразу після його усунення. Об'єктивно: на жуваль­ній поверхні 47 зуба глибока, у ме­жах навколопульпового дентину ка­ріозна порожнина, виповнена роз­м'якше­ним дентином, зондування дна порожнини незначно болісне, термопроба позитивна. Визначте діагноз:
    А. Гострий глибокий карієс

    В. Хронічний фіброзний пульпіт

    С. Загострення хронічного пуль­піту

    D. Гострий середній карієс

    Е. Гіперемія пульпи.
    7. Хворому віком 42 роки був установлений діагноз гострого по­верхневого карієсу 24 зуба (V клас за Блеком, локалізація на присін- ковій поверхні). Який пломбуваль- ний матеріал необхідний для постій­ної пломби:
    А. Силідонт

    В. Полікарбоксилатний цемент

    С. Альфадент (композит світлової полімеризації)

    D. Адгезор

    Е. Силіцин?
    8. У хворого віком 50 років ка­ріозна порожнина на жувально-дис­тальній поверхні 47 зуба. Був уста­новлений діагноз хронічного серед­нього карієсу 47 зуба. Який пломбу- вальний матеріал найбільш доцільно використати в даній клінічній ситу­ації:
    А. Силікофосфатний цемент

    В. Амальгаму

    С. Компомер

    D. Склоіономерний цемент

    Е. Полікарбоксилатний цемент?
    9. Жінка віком 63 роки скар­житься на наявність каріозних по­рожнин на присінкових поверхнях централь­них верхніх різців. Об'єк­тивно: у пришийковій ділянці 11 і 12 зубів виявлені каріозні порож­нини в межах плащового дентину. Дентин щільний, темно-коричневого кольору. Слизова оболонка ясен гіперемійована, легко кровоточить. При­кус глибокий. Які можуть бути про­типоказання до негайного пломбуван­ня цих порожнин фотокомпозитом:
    А. Наявність аномалії прикусу

    В. Наявність запалення ясен (гін­гівіт)

    С. Наявність темного дентину на дні каріозної порожнини

    D. Глибина порожнини

    Е. Локалізація порожнин у при­шийковій ділянці?
    10. Хворий віком 40 років скар­житься на наявність каріозної поро­жнини у 22 зубі. Об'єктивно: на ме­діальній контактній поверхні 22 зу­ба виявлена глибока каріозна по­рожнина, зондування якої провокує незначний біль. Який матеріал для пломбування необхідний у даному випадку:
    А. Силікатний цемент

    В. Склоіономерний цемент з ме­ханізмом світлового затвер­діння

    С. Склоіономерний цемент

    D. Силікофосфатний цемент

    Е. Композит світлової полімери­зації?
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


    написать администратору сайта