Главная страница

3-курс-питання 1-4 м. Питання для модулю 1 3 курс Варіант 1


Скачать 0.65 Mb.
НазваниеПитання для модулю 1 3 курс Варіант 1
Анкор3-курс-питання 1-4 м.doc
Дата26.11.2017
Размер0.65 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файла3-курс-питання 1-4 м.doc
ТипДокументы
#10466
страница2 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Варіант 5
1. У пацієнта віком 26 років на присінкових поверхнях центральних, бічних (латеральних) різців і перших великих кутніх зубів верхньої та нижньої щелеп виявлені численні симетричні плями молочного кольору. Плями безболісні під час зондування та дії температурних подразників. Який найбільш імовірний діагноз:
A. Системна гіпоплазія емалі B. Гострий початковий карієс

D. Некроз емалі C. Флюороз

E. Ерозія емалі
2. Під час профілактичного огляду в пацієнта віком 18 р. після видалення зубних відкладень у пришийковій ділянці на пристінковій поверхні 22 і 41 зубів виявлені крейдяного кольору плями з шорсткою та безболісною під час зондування поверхнею. Тест емалевої резистентності (ТЕР-тест) становить 7 балів. Які морфологічні зміни характерні для даного захворювання?
А. Дегенеративні зміни одонтобластів.

В. Зміни в плащовому шарі дентину.

С. Пошкодження емалево-дентинного з’єднання.

D. Поверхнева де мінералізація емалі.

Е. Під поверхнева демінералізація емалі.
3. У процесі ембріонального розвитку зуба порушується розвиток клітин епітеліальної вистилки ротової ямки. Які складові частини зуба можуть знати пошкодження:
A.Періодонт B.Дентин C.Цемент D.Емаль E.Пульпа
4. Жінка звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність дефектів твердих тканин центральних верхніх різців, які суб”єктивно її не турбують. Ці дефекти вона помітила півроку тому, їх розміри не змінились. Об”єктивно: на присінковій поверхні 11 і 12 зубів виявлені овальні дефекти твердих тканин у межах емалі. Дно дефектів гладеньке, блискуче, щільне під час зондування. Пацієнтка проживає у місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 1,6 мг/л. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Некроз емалі B.Поверхневий карієс

C.Ерозивна форма флюорозу D.Ерозія емалі

E.Гіпоплазія емалі
5.Під час проведення санаційних заходів у студентки 18 років, на присінковій нижче екватора 24 зуба виявлена крейдоподібного кольору блискуча пляма. Скарг пацієнтка не пред”являє. У місцевості, звідки вона родом, вміст фтору у воді становить 1,1 мг/г. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Гострий поверхневий карієс

B.Системна гіпоплазія емалі

C.Місцева гіпоплазія емалі

D.Ендемічний флюороз

E.Гострий початковий карієс
6. Пацієнт віком 16 років скаржиться на косметичні дефекти у вигляді білих плям в ділянці верхніх фронтальних зубів, які з'явилися давно і з часом не змінювали свою форму. Об'єктивно: білі плями біля різальних країв на присінкових (вестибулярних) поверхнях 11, 12, 21, 22 зубів, а також на присінкових і жувальних поверхнях 16, 26, 36, 46 зубів. Під час зондування поверхня плям гладенька, безболісна, реакція на холод відсутня. Плями не забарвлюються 2% розчином метиленового синього. Назвіть найбільш імовірний діагноз:
А. Системна гіпоплазія емалі

В. Місцева гіпоплазія емалі

С. Гострий початковий карієс

D. Флюороз, плямиста форма

Е. Ерозія твердих тканин зубів.
7. Юнак віком 18 років, що проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді 3,43 мг/л, скаржиться на наявність білих плям у пришийковій ділянці 16, 12, 11, 21, 22, 26 зубів. Під час огляду в пришийковій ділянці цих зубів виявлені білого кольору плями з гладенькою поверхнею. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Хронічний поверхневий карієс В. Хронічний початковий карієс

С. Ерозія емалі D. Флюороз

Е. Гіпоплазія емалі?
8. Хворий віком 20 років звернувся до стоматолога з метою санації. Об’єктивно: на пристінковій поверхні 11 і 12 зубів виявлено кілька крейдяного кольору плям овальної форми розмірами 2x3 мм, під час зондування їх поверхня шорстка. Який тест буде найінформативнішим у проведенні диференіціальної діагностики даного захворювання:
А. ЕОД В. Вітальне забарвлення С. Зондування

D. Термодіагностика Е. ТЕР-тест?
9. Хворий віком 40 років, працівник хімічного виробництва, скаржиться на появу відчуття оскомини, біль від температурних і хімічних подразників. Об'єктивно: на присінковій поверхні та різальному краї фронтальних зубів дефекти емалі з фестончастими краями, крейдяного кольору. Який діагноз у хворого:
А. Гострий поверхневий карієс

В. Кислотний некроз емалі

С. Гіпоплазія емалі (ерозивна форма)

D. Флюороз (ерозивна форма)

Е. Гострий середній карієс?
10. У дівчини віком 17 років на присінковій поверхні різців і великих кутніх зубів нижньої та верхньої щелеп виявлені численні симетрично розміщені блискучі плями молочно-білого кольру. Їх поверхня гладенька і безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Флюороз

B.Гострий початковий карієс

C.Некроз емалі

D.Ерозія емалі

E.Гіпоплазія емалі

Варіант 6
1. У хворого віком 51 рік скарги на виникнення болю від температурних, хімічних, механічних подразників. Біль інтенсивний, але швидко минає після усунення подразника. Об”єктивно: незначне стирання емалі на жувальній поверхні великих кутніх зубів і по різальному краю іклів і різців. Оголений дентин твердий, гладенький, блискучий. ЕОД – 5 мкА. Установіть діагноз:
A. Клиноподібний дефект B. Гіпоплазія емалі

C. Гіперестезія твердих тканин зуба D. Ерозія емалі

E. Флюороз
2. Як правильно провести гігієнічну антисептику рук лікаря до і після контакту з пацієнтом без видимого забруднення рук?
А. Сухі руки зволожити антисептиком типу „Стериліум” в кількості 3 мм і втирати в шкіру рук 30с.

В. Вимити руки милом, висушити рушником, 3 мл антисептика типу „Стериліум” втирати в шкіру рук 30с.

С. Руки в рукавичках вимити з милом, висушити і протерти 30 с. 3 мл антисептику типу „Стериліум”.
3.До стоматолога звернулася жінка віком 28 р. зі скаргами на біль від термічних і хімічних подразників у зубах верхньої та нижньої щелеп. Об’єктивно: на присінковій поверхні різців і ікол у пришийковій ділянці верхньої та нижньої щелеп виявлені неправильної форми дефекти твердих тканин зубів у межах емалі (до емалево-дентинного з’єднання), виповнені розм’якшеними тканинами. Між якими захворюваннями потрібно провести диференційну діагностику в даному випадку?
А. Гіпоплазія і клиноподібний дефект емалі.

В. Гіпоплазія і некроз емалі.

С. Карієс і некроз емалі.

D. Карієс і ерозія емалі.

Е. Ерозія і клиноподібний дефект.
4. У пацієнта віком 26 років на пристінкових поверхнях центральних та бічних різців і малих кутніх зубів верхньої та нижньої щелеп виявлені численні симетричні плями молочного кольору. Плями безболісні під час зондування та дії температурних подразників. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Системна гіпоплазія емалі. В. Гострий початковий карієс.

С. Некроз емалі. D. Флюороз.

Е. Ерозія емалі.
5.Дівчина віком 17 років скаржиться на наявність дефектів твердих тканин передніх і бічних зубів, які існують протягом тривалого часу. Народилася і проживає у місцевості, де вміст фтору у питній воді становить 1,2 мг/л. Під час огляду на присінкових поверхнях різців верхньої та нижньої щелеп у ділянці екватора коронок, а також на горбках перших великих кутніх зубів виявлені дефекти твердих тканин у межах емалі. Дефекти мають світло-коричневий колір, дно і стінки їх гладенькі, безболісні під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Ерозія твердих тканин зуба

B.Місцева гіпоплазія емалі

C.Вогнищева одонтодисплазія

D.Ендемічний флюороз

E.Системна гіпоплазія емалі
6. Пацієнтка віком 20 років скаржиться на неестетичний вигляд 24 зуба з моменту його прорізування. Об'єктивно: у 24 зубі емаль частково відсутня, дентин забарвлений у жовтий колір. У дитинстві 64 тимчасовий (молочний) зуб неодноразово лікували, але спостерігалися часті загострення, набряки, виникла нориця на яснах. У 9 років його вимушені були видалити. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Системна гіпоплазія

В. Хронічний початковий карієс

С. Флюороз

D. Локальна гіпоплазія емалі

Е. Аплазія емалі?
7. Жінка віком 25 років скаржиться на косметичні дефекти зубів. Під час огляду на всіх поверхнях коронок фронтальних зубів виявлені численні плями коричневого кольору, без дефектів емалі, з гладенькою поверхнею. 2% розчином метиленового синього плями не забарвлюються. Який діагноз у даному випадку:
А. Системна гіпоплазія емалі

В. Флюороз

С. Гострий початковий карієс

D. Ерозія емалі

Е. Кислотний некроз емалі?
8. Хвора віком 49 років скаржиться на косметичний дефект у 11, 21, 22 зубах, який виник більше року тому. Об’єктивно: на пристінковій поверхні є неглибокий чашоподібний дефект емалі, дно має жовтуватий колір. Реакція на холодну та гарячу воду відсутня. Який метод лікування потрібен:
А. Протезування

В. Ремінералізивна терапія

С. Відбілювання

D. Лікування не потрібне

Е. Пломбування?
9. Хворий віком 47 років, працівник хімічного виробництва, звернувся зі скаргами на біль у зубах від хімічних і температурних подразників. Об'єктивно: на присінковій поверхні верхніх фронтальних зубів емаль матова, з плямами крейдяного кольору. Також виявлені дефекти з відколеною емаллю та оголеним темним дентином. Установіть діагноз:
А. Некроз твердих тканин зубів

В. Множинний карієс

С. Ерозія емалі

О. Клиноподібні дефекти

Е. Гіпоплазія емалі.
10. Хворий віком 20 р. звернувся до стоматолога з метою санації. Об’єктивно: на присінковій поверхні 11 і 21 зубів виявлено кілька крейдяного кольору плям овальної форми розмірами 2*3 мм, під час зондування їх поверхня шорстка. Який тест буде найінформативнішим у проведенні диференційної діагностики даного захворювання?
А. ЕОД.

В. Вітальне забарвлення.

С. Зондування.

D. Термодіагностика.

Е. ТЕР-тест.

Варіант 7
1. В антенатальному онтогенезі під дією інтоксикації були ушкоджені клітини внутрішнього шару зубного мішечка в зубному зачатку. Яка з тканин зуба в такому разі недостатньо розвивається:
A.Пульпа B.Безклітинний цемент

C.Емаль D.Дентин

E.Клітинний цемент
2. Юнак віком 18 р. скаржиться на чутливість 14, 13, 12, 23, 24 зубів до солодкого й кислого. Об’єктивно: у пришийкових ділянках цих зубів виявлені поодинокі крейдяного кольору матові плями з нечіткими краями. Який метод дослідження найбільш точно підтвердить діагноз?
А. Рентгенографія.

В. Зондування.

С. Вітальне забарвлення.

D. Електроодонтодіагностика.

Е. Термометрія.
3.Хворий віком 30 р. проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 0,7 мг/л. Скаржиться на чутливість зубів до солодкого, кислого. Об’єктивно: у пришийковій ділянці на пристінковій поверхні 12, 13, 14, 23, 24 зубів виявлені крейдяного кольору матові плями, їх поверхня шорстка й болісна під час зондування. Що з переліченого нижче найбільш точно підтвердить правильний діагноз?
А. Вітальне забарвлення.

В. Рентгенографія.

С. Термопроба.

D. Електроодонтодіагностика.

Е. Перкусія.
4. Під час проф. огляду пацієнта віком 26 р. лікар звернув увагу на стовщення емалі у вигляді краплі розмірами 3*4 мм у пришийковій ділянці нижніх бічних зубів. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Гіперплазія емалі.

В. Флюороз, крапчаста форма.

С. Зуб Флюгера.

D. Флюороз, штрихова форма.

Е. Гіпоплазія емалі.
5.Для організації стоматологічного кабінету на два робочих місця виділено приміщення з добрим природнім освітленням, забезпечене проточно-витяжною вентиляцією,каналізацією та штучним освітленням,площею....
А.14м? В. 20м? С. 22м? D.30м? Е. 24м?
6. У пацієнта віком 26 років на присінкових поверхнях центральних та бічних різців і малих кутніх зубів верхньої та нижньої щелеп виявлені численні симетричні плями молочного кольору. Плями безболісні під час зондування та дії температурних подразників. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Системна гіпоплазія емалі

B. Гострий початковий карієс

С. Некроз емалі

D. Флюороз

Е. Ерозія емалі?
7. Дівчина віком 18 років скаржиться на наявність численних плям темно-коричневого кольору на зубах верхньої та нижньої щелеп. Народилась і до 10 років проживала в місцевості, де вміст фтору в питній воді становив 1,2 мг/л. Що з переліченого нижче могло б запобіїти виникненню ураження твердих тканин зубів:
А. Санація зубів

В. Приймання препаратів фтору

С. Приймання препаратів кальцію і фосфору

D. Ретельний гігієнічний догляд за порожниною рота

Е. Зменшення у раціоні легкозасвоюваних вуглеводів?
8. Жінка віком 41 рік скаржиться на дефекти твердих тканин центральних і бічних різців верхньої щелепи, які її суб’єктивно не турбують. Дефекти з’явилися близько року тому і збільшуються з часом. Об’єктивно: на присінковій поверхні 12, 11, 21, 22 зубів виявлені дефекти твердих тканин округлої форми в межах емалі. Дно дефектів гладеньке, блискуче, тверде під час зондування. Проживає в місцевості, де вміст фтору в питній воді становить 0,7 мг/л. Яка найбільш доцільна тактика лікування:
А. Місцева флюоризація

В. Не потребує стоматологічного

втручання

С. Пломбування композитним матеріалом з незначним препаруванням

D. Препарування та пломбування композитним матеріалом

Е. Ремінералізивна терапія?
9. Чоловік віком 28 років скаржиться на біль у ділянці верхніх фронтальних зубів, який виникає під час уживання холодної їжі. Біль з'явився 1,5 міс тому після травми. Об'єктивно: у 21 зубі відсутній кут різального краю, дентин оголений, щільний під час зондування. Реакція на холод позитивна, короткочасна, ЕОД — 7 мкА. Який з пломбувальних матеріалів доцільно обрати для лікування в даній клінічній ситуації:
А. Склоіономерний цемент

В. Компомер

С. Макронаповнений композит

D. Силікатний цемент

Е. Мікрогібридний композит?
10. Під час проведення санаційних заходів у студентки віком 18 р. на присінковій поверхні нижче екватора 24 зуба виявлена крейдяного кольору блискуча пляма Скарг пацієнтка не пред’являє. У місцевості, звідки вона родом, вміст фтору в питній воді становить 1,1 мг/л. Який найбільш імовірний діагноз?
А. Гострий поверхневий карієс.

В. Системна гіпоплазія.

С. Місцева гіпоплазія емалі.

D. Ендемічний флюороз.

Е. Гострий початковий карієс.
Варіант 8
1. У дівчини віком 17 років на присінковій поверхні різців і великих кутніх зубів нижньої та верхньої щелеп виявлені численні симетрично розміщені блискучі плями молочно-білого кольру. Їх поверхня гладенька і безболісна під час зондування. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Флюороз B.Гострий початковий карієс

C.Некроз емалі D.Ерозія емалі

E.Гіпоплазія емалі
2.Пацієнтка віком 20 років скаржиться на неестетичний вигляд 24 зуба з моменту його прорізування. Об”єктивно: у 24 зубі емаль частково відсутня, дентин забарвлений у жовтий колір. У дитинстві 64 молочний зуб неодноразово лікували , але спостерігалися часті загострення, набряки, виникла нориця на яснах. У 9 років його вимушені були видалити. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Системна гіпоплазія B.Хронічний початковий карієс

C.Флюороз D.Локальна гіпоплазія емалі

E.Аплазія емалі
3. Юнак віком 17 років скаржиться на наявність на фронтальних зубах косметичного дефекту у вигляді світлих плям. У місцевості, де він проживає вміст фтору у питній воді становить 1 мг/л. Об”єктивно: на присінковій поверхні 11, 12, 21, 22 зубів, горбках 16, 26, 36, 46 зубів виявлені плями крейдоподібного кольору, з блискучою поверхнею. Зі слів пацієнта плями існують з раннього дитинства. Який найбільш імовірний діагноз:
A.Множинний карієс B.Системна гіпоплазія емалі

C.Ендемічний флюороз D.Ерозія емалі

E.Незавершений амелогенез
4.Пацієнтка віком 47 років скаржиться на неможливість уживання холодної та гарячої їжі, а також на інтенсивний біль від кислого, солодкого та несолоного. Об”єктивно: виявлена незначна втрата емалі на великих кутніх зубах і різцях. Зондування і холодова проба різко болісні. Який Найбільш імовірний діагноз:
A.Гіперестезія твердих тканин зуба В.Ерозія емалі

С.Некроз емалі D.Гіпоплазія емалі

E.Патологічне стирання твердих тканин зуба
5. На виїзну санацію дітей у школи та дошкільні заклади бажано мати бормашину?
А. Пневматичну із вмонтованим компрессором

В. Стаціонарну

С. Універсальну стоматологічну установку

D. Портативну електричну безрукавку
6. Юнак віком 17 років скаржиться на наявність на фронтальних зубах косметичного дефекту у вигляді світлих плям. У місцевості, де він проживає, вміст фтору в питній воді становить 1 мг/л. Об'єктивно: на присінковій поверхні 11, 12, 21, 22 зубів, горбках 16, 26, 36, 46 зубів виявлені крейдяного кольору плями з блискучою поверхнею. Зі слів пацієнта, плями існують з раннього дитинства. Який найбільш імовірний діагноз:
А. Множинний карієс B. Системна гіпоплазія емалі

С. Ендемічний флюороз D. Ерозія емалі

Е. Незавершений амелогенез?
7. Дівчина віком 18 років звернулася до стоматолога зі скаргами на наявність численних плям темно-коричневого кольору на зубах верхньої та нижньої щелеп. Народилась і до 10 років проживала в місцевості, де вміст фтору в питній воді становив 2,2 мг/л. Що могло запобігти розвитку патології твердих тканин:
А. Уведення до раціону морських продуктів

В. Приймання препаратів фтору

С. Санація зубів

D. Ретельний гігієнічний догляд за порожниною рота

Е. Приймання препаратів кальцію і фосфору?
8. Жінці віком 28 років установлено діагноз ерозії твердих тканин 11, 21, 34, 35, 44, 45 зубів. Оберіть найбільш оптимальний матеріал для пломбування в даному випадку:
А. Силікатний цемент

В. Композитний матеріал світлової полімеризації

С. Склоіономерний цемент

D. Склоіономерний цемент з механізмом світлового затвердіння

Е. Композитний матеріал хімічної полімеризації.
9. Дівчина віком 18 р. скаржиться на наявність численних плям темно-коричневого кольору на зубах верхньої та нижньої щелеп. Народилась і до 10 років проживала в місцевості, де вміст фтору в питній воді становив 1.2 мг/л. Що з переліченого нижче могло б запобігти виникненню ураження твердих тканин зубів?
А. Санація зубів.

В. Приймання препаратів фтору.

С. Приймання препаратів кальцію і фосфору.

D. Ретельний гігієнічний догляд за порожниною рота.

Е. Зменшення у раціоні легкозасвоюваних вуглеводів.
10. Хвора віком 49 років скаржиться на косметичний дефект 11, 21, 22 зубах, який виник більше року тому. Об”єктивно: на присінковій поверхні є неглибокий чашкоподібний дефект емалі округлої форми, дно має жовтуватий колір. Реакція на холодну та гарячу воду відсутня. Який метод лікування потрібен:
A.Протезування

B.Ремінералізуюча терапія

C.Відбілювання

D.Лікування не потрібне

E.Пломбування
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта