Главная страница
Навигация по странице:

  • Відповіді до модульного контролю № 3

  • Питання для модулю 4

  • 3-курс-питання 1-4 м. Питання для модулю 1 3 курс Варіант 1


    Скачать 0.65 Mb.
    НазваниеПитання для модулю 1 3 курс Варіант 1
    Анкор3-курс-питання 1-4 м.doc
    Дата26.11.2017
    Размер0.65 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла3-курс-питання 1-4 м.doc
    ТипДокументы
    #10466
    страница8 из 12
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

    Варіант-8
    1. Пацієнт віком 26 років ска­ржиться на постійний біль у 12 зубі, який посилюються під час накушу­вання. Три дні тому з приводу ліку­вання гострого пульпіту хворому в цей зуб була покладена миш'яковиста паста. На прийом до стоматолога па­цієнт своєчасно не прийшов. Об'єк­тивно: на медіальній поверхні 12 зуба є каріозна порожнина, закрита гер­метичною пов'язкою. Перкусія 12 зу­ба різко болісна. Лікар установив діа­гноз гострого миш'яковистого періо-донтиту 12 зуба. Виберіть правиль­ну тактику лікування:
    A. Антидот миш'яку залишити в кореневому каналі під герметичною пов'язкою

    B. Антидот миш'яку залишити в каріозній порожнині під герметичною пов'язкою

    C. Призначити внутрішньоканаль- ний електрофорез антидоту, зуб залишити відкритим

    D. Промити антидотом миш'яку кореневий канал, зуб залишити відкритим

    E. Видалити герметичну пов'язку, призначити електрофорез з антидоту по перехідній складці.
    2. Хворому віком 53 роки стоматолог проводить лікування 26 зуба з приводу хронічного фіброзного пульпіту методом девітальної екстирпації. Медіальний щічний канал важко прохідний унаслідок вигину кореня, тому повну екстирпацію пульпи з нього провести не вдалося. Виберіть оптимальний матеріал для пломбування кореневих каналів у даній клінічній ситуації:
    A. Біокалекс

    B. AH-plus

    C. Форедент

    D. Фосфат-цемент

    E. Ендометазон.
    3. Пацієнтка віком 23 роки скаржиться на короткочасний біль від термічних подразників у 46 зубі. Об'єктивно: на жувальній поверхні 46 зуба виявлена глибока каріозна порожнина, виповнена світлим розм'якшеним дентином. Зондування всього дна порожнини болісне, ЕОД – 10 мкА. Під час препарування каріозної порожнини на її дні в одній точці з'явилася крапелька крові. Яку пасту доцільно покласти на дно каріозної порожнини:
    A. Параформальдегідну

    B. З кортикостероїдами

    C. Миш'яковисту

    D. Кальцидонт

    E. Резорцин-формалінову?
    4. У хворого віком 20 років з гострим глибоким карієсом 46 зуба під час препарування каріозної порожнини випадково оголений медіально-щічний ріг пульпи. Який най- раціональніший метод подальшого лікування:
    A. Біологічний

    B. Вітальна екстирпація пульпи

    C. Девітальна ампутація пульпи

    D. Девітальна екстирпація пульпи

    E. Вітальна ампутація пульпи?
    5. Хвора віком 17 років скаржиться на нападоподібний, пульсівний біль у ділянці зубів верхньої щелепи справа, який посилюється від гарячого. Об'єктивно: на жувальній поверхні 17 зуба є глибока каріозна порожнина, виповнена пігментованим, розм'якшеним дентином. Зондування дна та вертикальна перкусія 17 зуба болісні. Який метод лікування треба обрати:
    A. Розкрити порожнину зуба і призначити полоскання

    B. Біологічний метод

    C. Вітальну ампутацію пульпи

    D. Вітальну екстирпацію пульпи

    E. Девітальну ампутацію пульпи?
    6. Хворий скаржиться на інтенсивний пульсівний біль у 37 зубі, який іррадіює в ліву половину нижньої щелепи. Біль практично не припиняється, інколи дещо зменшується, проте нападоподібно посилюється від подразників. В останні години від холодного біль дещо зменшується. Об'єктивно: на жувальній поверхні 37 зуба є глибока каріозна порожнина, яка не сполучається з порожниною зуба. Зондування дна та перкусія 37 зуба болісні. Який метод лікування найбільше показаний у даному випадку:
    A. Вітальна ампутація пульпи

    B. Комбінований

    C. Девітальна ампутація пульпи

    D. Біологічний

    E. Вітальна екстирпація пульпи?

    7. Хворому віком 46 років після обстеження встановлено діагноз хронічного конкрементозного пульпіту 27 зуба. На рентгенограмі виявлено, що конкремент знаходиться в коронковій частині порожнини зуба, займає близько 1/4 її об'єму. Виберіть адекватний метод лікування:
    A. Вітальна ампутація пульпи

    B. Біологічний метод

    C. Девітальна екстирпація пульпи

    D. Вітальна екстирпація пульпи

    E. Девітальна ампутація пульпи.
    8. Чоловік віком 35 років скаржиться на періодично виникаючий біль у 24 зубі від гарячого. Зуб раніше болів, виникав нападоподібний біль. Об'єктивно: на жувальній поверхні 24 зуба є глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Глибоке зондування в ділянці кореневих каналів болісне, реакція на перкусію безболісна. По­передній діагноз – хронічний ганг­ренозний пульпіт 24 зуба. Які по­казники ЕОД підтверджують те, що діагноз установлений правильно:
    A. 160-190 мкА B. 2-6 мкА C. 10-20 мкА

    D. 20-30 мкА E. 60-90 мкА?
    9. Хворий віком 34 роки скаржиться на гострий мимовільний нападоподібний біль у зубах верхньої щелепи зліва, який посилюється від холодових подразників і іррадіює у вухо та скроню. Рік тому подібний біль був у 37 зубі, проте хворий до лікаря не звертався і біль поступово припинився. Напади болю виникли знову 3 доби тому. Об'єктивно: на жувальній поверхні 37 зуба є глибо­ка каріозна порожнина, яка сполуча­ється з порожниною зуба. Зондуван­ня відкритої в одній точці пульпи різко болісне і провокує напад болю. Який найбільш імовірний діагноз:
    A. Гострий дифузний пульпіт

    B. Загострений хронічний гранулематознийперіодонтит

    C. Загострений хронічний фіброзний періодонтит

    D. Загострений хронічний пульпіт

    E. Гострий гнійний пульпіт?
    10. При зондуванні дна глибокої каріозної порожнини з'явився гострийбіль, кровоточивість, різкий біль, тривала больова реакція на холодну воду.Вкажіть діагноз.
    А. Травматичний пульпіт

    В. Хронічний фіброзний пульпіт

    С. Гіпертрофічний пульпіт

    D. Гострий дифузний пульпіт.

    Варіант 9
    1. Хворий віком 27 років через 4 год після накладання миш'яковистої пасти в 36 зуб звернувся до стоматолога зі скаргами на біль у ділянці цього зуба. Об'єктивно: на медіально-дистальній поверхні 36 зуба є герметична пов'язка. Перкусія 36 зуба безболісна. Сосочок між 36 і 37 зубами гіперемійований, на верхівці вогнище некрозу. Яка тактика лікування даного ускладнення:
    A. Видалити пов'язку, ясна обробити 3% розчином пероксиду водню

    B. Зберегти пов'язку, призначити полоскання розчином натрію гідрокарбонату

    C. Зберегти пов'язку, ясна обробити 3% розчином йоду

    D. Зберегти пов'язку, ясна обробити 3% розчином пероксиду водню

    E. Замінити пов'язку, ясна обробити 3% розчином йоду?
    2. Хворому віком 36 років з діагнозом хронічного фіброзного пульпіту 17 зуба проведені препарування, екстирпація пульпи, інструментальне та медикаментозне оброблення каналів. Як необхідно провести пломбування каналів:
    A. До анатомічної верхівки

    B. До рентгенологічної верхівки

    C. За верхівку

    D. До фізіологічної верхівки

    E. Не доходячи 0,3 см до верхівки?
    3. Хвора віком 25 років скаржиться на гострий мимовільний біль у 35 зубі, який посилюється вночі. Після обстеження встановлений діагноз гострого обмеженого пульпіту 35 зуба. Виберіть метод лікування:
    A. Біологічний

    B. Вітальна екстирпація пульпи

    C. Комбінований метод

    D. Вітальна ампутація пульпи

    E. Девітальна ампутація пульпи.
    4. Через місяць після проведення біологічного методу лікування гострого обмеженого пульпіту в 26 зубі в пацієнта виник ниючий біль від гарячих подразників. Об'єктивно: на жувально-дистальній поверхні 26 зуба є каріозна порожнина, повністю виповнена пломбою. Перкусія 26 зуба безболісна, від холодної води виникає ниючий біль, ЕОД – 40 мкА. Який метод лікування найдоцільніший у даному випадку:
    A. Девітальна ампутація пульпи

    B. Вітальна ампутація пульпи

    C. Вітальна екстирпація пульпи

    D. Накладання на пульпу пасти з кортикостероїдними препаратами

    E. Фізіотерапевтичне лікування?
    5. Хворому віком 23 роки встановлено діагноз гострого дифузного пульпіту 15 зуба, ускладненого гост­рим фокальним періодонтитом. Який з методів лікування повинен обрати лікар:
    A. Вітальну екстирпацію пульпи

    B. Девітальну екстирпацію пульпи

    C. Вітальну ампутацію пульпи

    D. Біологічний метод

    E. Девітальну ампутацію пульпи?
    6. Хворий скаржиться на інтенсивний мимовільний нападоподібний біль у 47 зубі та в нижній щелепі зліва. Біль практично не припиняється. В останні години від холодного біль дещо зменшується. Об'єктивно: на жувально-дистальній поверхні 47 зуба є глибока каріозна порожнина, зондування дна болісне, порожнина зуба закрита. Який метод лікування найбільше показаний:
    A. Девітальна ампутація пульпи

    B. Комбінований

    C. Вітальна екстирпація пульпи

    D. Видалення зуба

    E. Вітальна ампутація пульпи?
    7. Хворому віком 22 роки під час лікування гострого глибокого карієсу 26 зуба, а саме препарування каріозної порожнини І класу за Блеком, стоматолог випадково оголив ріг пульпи. Який метод лікування необхідно обрати:
    A. Біологічний метод

    B. Вітальну ампутацію пульпи

    C. Девітальну ампутацію пульпи

    D. Вітальну екстирпацію пульпи

    E. Девітальну екстирпацію пульпи?
    8. Хворий віком 36 років скаржиться на нападоподібний мимовільний біль у зубі верхньої щелепи справа. Біль інтенсивний, іррадіює в скроню. Такий сильний біль непокоїть протягом останніх 2 діб. З анамнезу вияснено, що раніше в 25 зубі був гострий біль, але пізніше протягом 1 міс був ниючий біль від попадання в каріозну порожнину їжі. Об'єктивно: на жувально-дистальній поверхні 25 зуба є глибока каріозна порожнина, виповнена розм'якшеним дентином. Під час зондування виявлена перфорація каріозної порожнини в одній точці. Перкусія 25 зуба злегка болісна, зондування пульпи болісне, ЕОД – 50 мкА. Слизова оболонка в ділянці 25 зуба блідо-рожева. Визначте діагноз:
    A. Гострий дифузний пульпіт

    B. Гострий гнійний пульпіт

    C. Загострений хронічний пульпіт

    D. Гострий періодонтит

    E. Загострений хронічний періодонтит.
    9. Хвора віком 25 років скаржиться на гострий мимовільний нападоподібний біль у 46 зубі, який виник добу тому. Біль посилюється вночі. Об'єктивно: на жувальній поверхні 46 зуба є глибока каріозна порожнина, яка не сполучається з порожниною зуба. ЕОД – 25 мкА. Діагноз: гострий обмежений пульпіт 46 зуба. Який метод знеболення найбільш ефективний для проведення лікування пульпіту:
    A. Електрознеболення

    B. Провідникова анестезія

    C. Аплікаційна анестезія

    D. Інфільтраційна анестезія

    E. Загальне знеболення?
    10. Скарги на самовільний довготривалий біль, що підсилюється вночі, ороткібезбольові проміжки. Болі ірадіюють. Зондування та реакція наперкусію болючі. Діагноз:
    А. Гострий серозний періодонтит

    В. Гострий дифузний пульпіт

    С. Гострий вогнищевий пульпіт

    D. Хронічний гіпертрофічний пульпіт.
    Варіант 10
    1. Хворому віком 46 років з гострим дифузним пульпітом 13 зуба лікар поклав миш'яковисту пасту на болісну ділянку дна каріозної порожнини і закрив її водним дентином. Через 4 год пацієнт прийшов зі скаргами на нестерпний біль. Назвіть найбільш імовірну причину посилення болю:
    A. Не проведена премедикація

    B. Передозування миш'яковистої пасти

    C. Недостатня доза миш'яковистої пасти

    D. Девіталізивна дія миш'яку і відсутність відтоку ексудату

    E. Не призначені анальгетики.
    2. Під час лікування гострого обмеженого пульпіту методом вітальної екстирпації лікар визначив, що 25 зуб має широкий прямий канал. Який варіант пломбування кореневого каналу слід вважати найкращим:
    A. До рентгенологічної верхівки кореня

    B. До фізіологічного звуження кореня

    C. Виведення матеріалу за рентгенологічну верхівку на 1 мм

    D. Пломбування каналу, не доходячи 3 мм до верхівки кореня

    E. Пломбування каналу на 3/5 його довжини?
    3. Пацієнт віком 60 років звернувся зі скаргами на виникнення добу тому мимовільних нападів болю в 26 зубі, що тривають 5-7 хв. Об'єктивно: на жувальній поверхні 26 зу­ба є глибока каріозна порожнина. Зондування болісне в одній точці. Проба на холод позитивна, біль три­ває 10 хв після усунення подразни­ка, перкусія безболісна. Хворий лі­кується в кардіологічному відділен­ні з приводу інфаркту міокарда. Який із методів лікування може бути об­раний у даній клінічній ситуації:
    A. Комбінований

    B. Біологічний

    C. Вітальна екстирпація пульпи

    D. Вітальна ампутація пульпи

    E. Девітальна ампутація пульпи?
    4. Хвора віком 46 років скаржиться на біль і кровоточивість із каріозної порожнини 27 зуба під час їди. Раніше в цьому зубі виникав мимовільний гострий біль. Об'єктивно: на жувальній поверхні 27 зуба є глибока каріозна порожнина, виповнена м'якою тканиною червоного кольору. Під час зондування цього утворення виникають біль і кровотеча. Який із перелічених методів лікування найбільш імовірний:
    A. Девітальна ампутація пульпи

    B. Висікання утворення і пломбування зуба

    C. Вітальна екстирпація пульпи

    D. Вітальна ампутація пульпи

    E. Біологічний метод?
    5. Пацієнтка віком 25 років скаржиться на мимовільний нападоподібний біль у 13 зубі, який виник З міс тому. Інколи біль виникає після попадання їжі в каріозну порожнину. Об'єктивно: у пришийковій ділянці 13 зуба є глибока каріозна порожнина. Зондування дна болісне в точці, де розкрита пульпа. Перкусія 13 зуба безболісна, ЕОД – 40 мкА. Який найбільш раціональний метод лікування в даному випадку:
    A. Вітальна ампутація пульпи

    B. Біологічний метод

    C. Вітальна екстирпація пульпи

    D. Комбінований метод

    E. Девітальна екстирпація пульпи?
    6. Чоловік віком 38 років скар­житься на наявність каріозної порож­нини в 46 зубі. Раніше в цьому зубі виникав ниючий мимовільний біль. Об'єктивно: на дистально-жувальній поверхні 46 зуба є глибока каріозна порожнина, виповнена розм'якшеним пігментованим дентином. Під час зондування виявлена перфорація в одній точці. Перкусія 46 зуба безбо­лісна, на холодовий подразник вини­кає короткочасний біль (10-20 хв). Який діагноз захворювання:
    A. Хронічний глибокий карієс

    B. Загострення хронічного пульпіту

    C. Гострий глибокий карієс

    D. Хронічний фіброзний пульпіт

    E. Хронічний фіброзний періодонтит?

    7. Хворий віком 20 років скаржиться на біль і кровоточивість у 36 зубі під час уживання твердої їжі. Об'єктивно: на медіально-жувальній поверхні 36 зуба є велика каріозна порожнина. У ділянці сполучення каріозної порожнини з порожниною зуба вона виповнена м'ясистим пухлиноподібним утворенням, яке болісне та кровоточить під час зондування. Перкусія безболісна. ЕОД – 40 мкА. Рентгенологічних змін не виявлено. Установіть діагноз:
    A. Хронічний гангренозний пульпіт

    B. Епулід

    C. Гіпертрофічний папіліт

    D. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

    E. Хронічний фіброзний пульпіт.
    8. Чоловік віком 45 років скаржиться на гострий нападоподібний біль у зубах нижньої щелепи справа. Біль посилюється від холодного та іррадіює у вухо. Півроку тому був сильний біль у 46 зубі, який через кілька днів припинився. Об'єктивно: на медіально-жувальній поверхні 46 зуба виявлена глибока каріозна порожнина, яка в одній точці сполу­чається з порожниною зуба. Зонду­вання пульпи в цій точці різко боліс­не. На рентгенограмі в ділянці вер­хівок коренів 46 зуба періодонтальна щілина розширена. Який найбільш імовірний діагноз:
    A. Гострий обмежений пульпіт

    B. Загострений хронічний пульпіт

    C. Гострий дифузний пульпіт

    D. Гострий серозний пульпіт

    E. Загострений хронічний періодонтит?
    9. Хворому віком 36 років установлено діагноз гострого дифузного пульпіту 44 зуба. Пацієнт протягом останніх 12 років хворіє на цукровий діабет. Прийняте рішення провести лікування 44 зуба методом вітальної екстирпації пульпи. Який анестетик найбільш показаний даному хворому для проведення провідникової анестезії:
    A. Пірамекаїн, 2% розчин

    B. Новокаїн, 1% розчин

    C. Октокаїн, 2% розчин

    D. Лідокаїн, 2% розчин

    E. Артикаїн, 4% розчин?
    10. Пацієнт вказує причинний зуб, скаржиться на наявність порожнинив ньому та болі при вживанні гарячої їжі, відзначає довготривалість болю.Порожнина зуба відкрита, зондування коронкової пульпи неболюче,кореневої - болюче. Діагноз:
    А. Гострий дифузний пульпіт

    В. Хронічний фіброзний пульпіт

    С. Хронічний гангренозний пульпіт

    D. Хронічний гіпертрофічний пульпіт.

    Відповіді до модульного контролю № 3




    В1

    В2

    В3

    В4

    В5

    В6

    В7

    В8

    В9

    В10

    1

    D

    C

    A

    C

    A

    D

    C

    A

    E

    D

    2

    D

    A

    B

    E

    C

    E

    A

    C

    D

    B

    3

    E

    C

    E

    A

    D

    A

    C

    D

    B

    E

    4

    B

    C

    A

    D

    B

    B

    D

    A

    C

    C

    5

    E

    C

    B

    D

    A

    E

    B

    D

    A

    C

    6

    D

    B

    C

    B

    B

    D

    A

    E

    C

    D

    7

    C

    C

    A

    D

    E

    E

    B

    D

    A

    В

    8

    C

    A

    E

    D

    C

    B

    B

    E

    C

    В

    9

    D

    E

    C

    E

    E

    A

    E

    D

    B

    Е

    10

    C

    E

    C

    C

    C

    C

    B

    B

    B

    С


    Питання для модулю 4

    3 курс
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


    написать администратору сайта