збірник тестів_МЕНЕДЖМЕНТ ОРГАНІЗАЦІЙ. Г. В. Кіш Збірник тестових завдань для контролю знань студентів з дисципліни Менеджмент організацій
Скачать 358.5 Kb.
|
Тема. Прийняття управлінських рішень 1. Управлінське рішення це:
2. Управлінське рішення це: 1. Форма управлінської діяльності менеджера з метою виконання завдань. 2. Результат діяльності менеджерів. 3. Основна форма впливу менеджера на об'єкт управління з метою досягнення поставлених цілей. 4. Форма керівництва організацією. 3. Однією із вимог, яка пред’являється до управлінських рішень є:
4. Реалізація управлінських рішень з мінімальними витратами виражається через:
5. Що є основною метою розробки і реалізації управлінських рішень на будь-якому рівні управління? 1. Виконання виробничих завдань. 2. Отримання прибутку. 3. Досягнення великих прибутків. 4. Досягнення цілей організації. 6. Для чого керівник організації повинен залучати членів трудового колективу при виробленні управлінських рішень? 1. Щоб зняти з себе відповідальність за їх обґрунтованість. 2. Щоб розширити базу знань з конкретних питань та скористатися колективним досвідом. 3. Щоб створити про себе думку як про керівника-демократа. 4. Щоб не зробити помилок. 7. Чому необхідно здійснювати контроль за виконанням управлінських рішень? 1. Щоб своєчасно виявити відхилення у виконанні рішень і вжити відповідних заходів. 2. Щоб виконавці боялись покарання і добре виконували накази. 3. Тому що є працівники, які за контроль отримують гроші, і вони контролюють все. 4. Щоб заохочувати працівників. 8. Основною метою розробки і реалізації управлінських рішень на будь-якому рівні управління є: 1. Досягнення цілей організації. 2. Виконання виробничих комерційних та інших завдань. 3. Отримання прибутку. 4. Вплив на діяльність колективу. 9. Як можна класифікувати управлінські рішення за рівнем прийняття? 1. На середньому і вищому рівнях управління. 2. На вищому, середньому і нижчому рівнях управління. 3. На вищому і найвищому рівнях управління. 4. На найвищому і середньому рівнях управління.
Тема. Кадровий менеджмент 1. Залежно від функцій, що виконують, персонал підприємства поділяється на:
2. Персонал підприємства - це:
3. Професія – це:
4. Кваліфікація – це:
Тема. Інформаційне та комунікаційне забезпечення менеджменту 1. Комунікація це:
2. Комунікаційний стиль це:
3. Комунікаційна мережа це:
4. Що слід розуміти під каналом в комунікаційному процесі? 1. Збирач інформації. 2. Відправник інформації. 3. Засіб збирання інформації. 4. Засіб передачі інформації. 5. Що слід розуміти під шумом в комунікаційному процесі? 1. Те, що деформує зміст інформації. 2. Те, що вносить помилки в деякі види інформації. 3. Те, що вносить корективи в певні види інформації. 4. Те, що заважає збирати необхідну інформацію. 6. Комунікації між рівнями управління це:
7. Комунікаційні бар’єри в підприємстві можуть виникати внаслідок:
8. Надлишкова інформація це:
9. Комунікаційний процес передбачає наступну послідовність етапів:
10. Для запобігання викривлення змісту повідомлення у процесі комунікацій, використовуються:
11. Визначте елементи комунікаційного процесу: 1. Зародження ідеї, кодування та вибір каналу, передача, декодування. 2. Збори, наради, ділові бесіди та переговори, телефонні розмови тощо. 3. Відправник, повідомлення, канал, отримувач (споживач). 4. Всі відповіді неправильні. Тема. Управління конфліктами та попередження стресів 1. До основних типів конфлікту відносять:
2. Що слід розуміти під організаційним конфліктом? 1. Конфлікт, що виник між групами працівників. 2. Конфлікт, що виник в організації. 3. Конфлікт, що виник між окремими працівниками. 4. Конфлікт, що виник між керівниками всіх рівнів організації. 3. Якими можуть бути конфлікти за характером наслідків? 1. Конструктивними і руйнівними. 2. Конструктивними, деструктивними та руйнівними. 3. Руйнівними. 4. Деструктивними та конструктивними. 4. Які конфлікти ведуть до прогресивних змін в організації? 1. Конструктивні. 2. Руйнівні. 3. Деструктивні. 4. Руйнівні і конструктивні. 5. Коли переважно виникають внутрішньоособистісні конфлікти? 1. Тоді, коли один із працівників має конфліктні риси характеру. 2. Тоді, коли всі працівники мають конфліктні риси характеру. 3. Тоді, коли до однієї людини пред'являються суперечливі вимоги. 4. Тоді, коли окремі працівники мають холеричний характер. 6. Коли переважно виникають міжособистісні конфлікти? 1. Тоді, коли зустрічаються працівники з різними характерами. 2. Тоді, коли у працівників несумісні темпераменти. 3. Тоді, коли здійснюється зіткнення особистостей, тобто людей з різними характерами і несумісними темпераментами. 4. Тоді, коли у працівників різні економічні інтереси. 7. До організаційних факторів виникнення стресових ситуацій не відноситься:
Тема. Самоменеджмент 1. Процес постановки керівником особистих цілей передбачає три етапи:
2. Робочий час керівника можна поділити на наступні частини:
3. Одним із методів вибору пріоритетів є:
4. Метод, який ґрунтується на розподіленні завдань залежно від їх важливості:
5. Метод, який передбачає розподіл справ за двома ознаками – важливістю і терміновістю:
6. Наради це:
7. Однією з вимог до менеджера є:
8. Методи проведення наради є:
Тема. Управління ризикозахищеністю організації 1. Ризик є наслідком: 1. невизначеності 2. впевненості 3. конфліктності 4. всі відповіді вірні 2. До глобальних ризиків можна віднести: 1. ризик упущеної вигоди 2. ризик зменшення платоспроможності 3. інвестиційний ризик 4. політичний ризик 3. Рівень комерційного ризику залежить від: 1. стабільність попиу 2. цінова стабільність 3. еластичність попиту 4. всі відповіді вірні 4.До кількісних методів аналізу ризиків не відносять: 1. економіко статистичний метод 2. розрахунково-аналітичний метод 3. аналоговий метод 4. синергетичний метод 5.До методів нейтралізації ризиків відносять: 1. диверсифікація 2. внутрішнє та зовнішнє страхування 3. лімітування 4. всі відповіді вірні Тема. Основи антикризового менеджменту 1. Наслідки кризи: 1. оновлення організації 2. перетворення організації 3. кількісні зміни 4.всі відповіді вірні 2. Антикризовий менеджмент – це: 1. регулювання процесу виробництва в цілях підвищення його ефективності, зростання продуктивності праці та поліпшення якості продукції і послуг 2. управління виробництвом, сукупність принципів, методів, засобів та форм управління виробництвом з метою підвищення його ефективності та прибутковості 3. управління підприємством, яке може запобігти чи зменшити кризові ситуації в його виробничо-господарській діяльності, а також підтримувати функціонування підприємства в режимі виживання у період кризи і виводити його з кризового стану з мінімальними витратами 4. управління стосовно сталого стратегічного розвитку підприємства 3. Антикризовий менеджмент включає: 1. управління процесами виходу з кризи 2. стабілізація постійних ситуацій 3. передбачення кризових ситуацій 4. всі відповіді вірні 4.До внутрішніх факторів виникнення кризових ситуацій на підприємстві відносять: 1.надмірна частка позикового капіталу 2. дефіцит та висока плинність кадрів 3. недостатні знання керівництва 4. всі відповіді вірні
Тема. Організаційні зміни 1. Що взагалі слід розуміти під організаційною зміною? 1. Зміну організаційної структури і технології. 2. Зміну технології, повноважень, правил і стратегії. 3. Зміну організаційної структури, продукції, технології, кадрів, повноважень, правил, стратегії тощо. 4. Зміну кадрів і стратегії. 2. Радикальне перепроектування бізнес–процесів підприємства для одержання істотних ефектів у зниженні вартості, підвищенні якості, зростання обсягів продажів продукції і послуг – це … 1. реінжинірінг 2. реструктуризація 3. оптимізація 4. консолідація 3. Комплекс заходів, спрямованих на відновлення стійкої технічної, економічної та фінансової життєздатності підприємств – це … 1. реструктуризація 2. реінжиніринг 3. бізнес-процес 4. нема правильної відповіді 4. Світовий досвід показує, що для здійснення змін в організації доцільно залучати: 1. Менеджерів всіх підрозділів. 2. Всіх працівників. 3. Менеджерів середньої ланки управління. 4. Окремих керівників та спеціалістів. 5. У процесі здійснення організаційних змін працівники найчастіше чинять опір змінам з таких причин: 1. Невизначеність ситуації, відчуття можливих власних втрат, очікування негативних наслідків. 2. Невизначеність ситуації і очікування негативних наслідків. 3. Очікування негативних наслідків (зниження заробітної плати, погіршення умов праці тощо). 4. Відчуття можливих власних втрат. 6.Реструктуризація щодо зміни структури і розмірів власного та позикового капіталу, а також змінами в інвестиційній діяльності – це: 1. реструктуризація виробництва 2. реструктуризація активів 3. фінансова реструктуризація 4. корпоративна реструктуризація 7.Внесення змін до організаційної та виробничо-господарської сфери підприємства з метою підвищення його рентабельності та конкурентоспроможності це: 1. реструктуризація виробництва 2. реструктуризація активів 3. фінансова реструктуризація 4. корпоративна реструктуризація 8. Реструктуризація, що застосовується, коли підприємство знаходиться у передкризовому чи кризовому стані і має на меті вийти з нього – це: 1. прогресивна реструктуризація 2. випереджаюча реструктуризація 3. санаційна реструктуризація 4. фінансова реструктуризація 9. Реструктуризація, що застосовується при відсутності кризи, але при появі негативних тенденцій з метою їх подолання та адаптації підприємства до нових ринкових умов це: 1. прогресивна реструктуризація 2. випереджаюча реструктуризація 3. санаційна реструктуризація 4. фінансова реструктуризація 10.Реструктуризація, що застосовується в успішних компаніях, які передбачають можливість зміни умов функціонування і прагнуть підсилити свої конкурентні переваги це: 1. прогресивна реструктуризація 2. випереджаюча реструктуризація 3. санаційна реструктуризація 4. фінансова реструктуризація |