Главная страница
Навигация по странице:

  • +Гостра гнійна бронхопневмонія

  • +Гіпертрофію правого шлуночка серця

  • +Хронічний поліпозний бронхіт

  • +бронхоектатична хвороба

  • +Хронічна дифузна обструктивна емфізема легень

  • +Буре уплотнення легень

  • +Бронхоектатична хвороба.

  • +Гіпертрофія правого шлуночка

  • +Хронічна правошлуночкова недостатність

  • +Вузлова форма сілікоза

  • +Вузловата форма силікозу

  • +Хронічна кровоточива виразка

  • +Флегмонозний апендицит.

  • +фібрінозно-гнійний перітоніт

  • +Неспецифічний виразковий коліт в фазі загострення

  • +Флегмонозного апендициту

  • +Флегмонозно-виразковий апендицит з вогнищевою деструкцією слизового та підслизового шару

  • +Хронічна виразка шлунку

  • +Хронічний значний атрофічний гастрит

  • +Гострий поверхневий апендицит.

  • +Хронiчний атрофiчний гастр и т

  • тести пата. Гіпертрофію правого шлуночка серця


    Скачать 0.67 Mb.
    НазваниеГіпертрофію правого шлуночка серця
    Анкортести пата.doc
    Дата12.02.2018
    Размер0.67 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлатести пата.doc
    ТипДокументы
    #15500
    страница5 из 14
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

    +Пневмококова

    -Стафілококова

    -Стрептококова

    -Мікоплазменна

    -Вірусна
    157.При розтині трупа чоловіка зі злоякісною пухлиною шлунку, померлого від ракової інтоксикації, в задньонижніх відділах легень виявлені щільні сіро-червоного кольору неправильної форми осередки, які виступають над поверхнею розрізу. Мікроскопічно при цьому у просвіті, стінках дрібних бронхів та альвеолах виявляється ексудат, в якому багато нейтрофілів. Яке захворювання виявлене в легенях у померлого?

    +Гостра гнійна бронхопневмонія

    -Гострий бронхіт

    -Крупозна пневмонія

    -Проміжна пневмонія

    -Гостра серозна бронхопневмонія
    158.На розтині тіла чоловіка віком 58 років, який тривалий час вживав значну кількість алкоголю і помер вдома, було знайдено: макроскопово - права легеня щільна і збільшена в розмірах, тканина на розрізі сіруватого кольору однорідна, плевра вкрита сіруватими плівчастими нашаруваннями; мікроскопово - порожнини альвеол містять нітки фібрину, гемолізовані еритроцити. Діагностуйте захворювання.

    +Крупозна пневмонія

    -Вогнищева пневмонія

    -Інтерстиційна пневмонія

    -Первинний туберкульоз легень

    -Казеозна пневмонія
    159.На розтині трупа чоловіка 50 років виявлено наступні зміни: права легеня помірно у всіх відділах щільна, на розрізі тканина безповітряна, мілко зерниста, сухувата. Вісцеральна плевра з нашаруванням фібрину сіро-коричневого кольору. Визначте діагноз?

    +Крупозна пневмонія

    -Туберкульоз

    -Бронхопневмонія

    -Інтерстиціальна пневмонія

    -Пневмофіброз
    160.Хворий, що страждав хронічною обструктивною емфіземою легень, помер від легенево-серцевої недостатності. Які зміни можна виявити в серці?

    +Гіпертрофію правого шлуночка серця

    -Гіпертрофію лівого шлуночка серця

    -Амілоїдоз

    -Великоосередковий кардіосклероз

    -Розрив серця
    161.При розтині трупа шахтаря, проробившого в шахті більше 10 років в легенях виявлено тяжи білеосоватої волокнистої тканини і вузлики 0,2-0,3 см діаметром, При гістологічному дослідженні в вузликах невелика кількість коричневого пилу, концентричні розростання сполучної тканини, бідної клітинами, з вираженним гіалінозом. Про який пневмокінез слід думати в даному випадку?

    +Силікоз

    -Талькоз

    -Асбестоз

    -Сідероз

    -Бериліоз
    162.У результаті гістологічного дослідження біоптату із стінки бронха хворого хронічним бронхітом в слизовому шарі виявлені розростання грануляційної тканини, що виступають над поверхнею слизового шару та містять дифузний запальний інфільтрат. Який вид бронхіту спостерігається у хворого?

    +Хронічний поліпозний бронхіт

    -Хронічний слизисто-гнійний бронхіт

    -Хронічний слизистий бронхіт

    -Хронічний гнійний бронхіт

    -Хронічний деформуючий бронхіт
    163.Хворий на протязі 8 років скаржився на кашель з гнійним мокротинням, задуху. Пальці рук нагадували барабанні палички. Він помер з явищами легенево-серцевої недостатності. На розтині бронхи деформовані, з мішковидними випячуваннями стінки та гнійним запаленням в них. Найбільш

    +бронхоектатична хвороба

    -туберкульоз

    -хронічний бронхіт

    -Абсцес

    -Гострий броніт
    164.При розтині чоловіка 34-х років, померлого від хронічної ниркової недостатності в зв'зку з амілоідозом нирок, патологоанатом в легенях виявив в нижніх долях - множинні дифузні разширення бронхів, в просвіті яких гнійний склад. Поверхня розрізу легень має дрібноячнистий вигляд, напоминає бджолинні соти. Гістологічно в стінці бронхів-хронічне запалення, еластичні і м'язеві волокна заміщено сполучною тканиною. Ці зміни в легені врач оцінив як:

    +Бронхоектази

    -Бронхопневмонія

    -Хронічний бронхіт

    -Хронічна пневмонія

    -Абсцесси легень
    165.При розтині хворого 42-х років, страждаючого хронічним дифузним бронхітом і померлого від легенево-серцевої недостатності, виявленні великі, підвищеної повітряності легень, які своїми краями прикривають середостіння, не спадаються, блідо-сірого кольору, ріжуться з хрустом, при надавлюванні пальцем на поверхню легень залишається ямка. З просвіту бронхів виділяється слизово-гнійний ексудат.Встановіть діагноз.

    +Хронічна дифузна обструктивна емфізема легень

    -Хронічна вогнищева емфізема

    -Інтерстиціальна, міжуточна емфізема

    -Первинна ідіопатична емфізема

    -Викорна компенсаторна емфізема
    166.При розтині прозектор виявив, що легені збільшені в розмірах, бліді, м'якої консистенції, не спадаються, ріжуться з хрустом. Мікроскопічно - розширення альвеолярних ходів, міжальвеолярні перегородки тонкі, є ознак інтракапілярного склерозу. Для якого захворювання легенів характерна така морфологічна картина?

    +Емфізема

    -Пневмосклероз

    -Пневмоторакс

    -Ателектаз

    -Пневмонія
    167.Хвора 24 років з дитинства страждає ревматизмом, клінічно діагностований мітральний стеноз. В останні роки часті епізоди серцево-судинної недостатності, майже постійний кашель з іржавим мокротинням. Назвіть можливі зміни в легенях у данної хворої.

    +Буре уплотнення легень

    -Емфізема легень

    -Ателектаз легень

    -Пневмосклероз

    -Бронхоектази
    168.У дитини 8 років виражені ознаки легенево-серцевої недостатності, за ядуха, пальці у вигляді барабанних паличок, нігті у вигляді годинкових скелець, кашель з значною кількістю слизово-гнійного харкотиння (особливо вранці) При рентгенологічному дослідженні виявлене різке розширення

    +Бронхоектатична хвороба.

    -Бронхіальна астма.

    -Хронічний бронхіт.

    -Бронхопневмонія.

    -Емфізема легень.
    169.У хворого, страждаючого тривалий час хронічним бронхітом, розвилась хронічна серцева недостатність. При розтині в легенях: емфізема і пневмосклероз . Які зміни в серці розвиваються в даному випадку?

    +Гіпертрофія правого шлуночка

    -Гіпертрофія лівого шлуночка

    -Гіпертрофія всіх відділів серця

    -Дифузний кардіосклероз

    -Атрофія міокарда
    170.При макроскопічному дослідженні тканини легень, виявленні дільниці підвищенної повітряності з присутністю дрібних пухирів, а гістологічно потоншення і розрив альвеолярних перегородок з утворенням великих порожнин різної форми. Яке захворювання виявлено в легенях?

    +Емфізема легень

    -Бронхоектатична хвороба

    -Кавернозний туберкульоз

    -Хронічний бронхіт

    -Фіброзуючий альвеоліт
    171.Чоловік 63 років, який протягом 15 років страждав хронічною дифузною обструктивною емфіземою легень, помер від прогресуючої серцевої недостатності. На розтині виявлен мускатний цироз печінки, цианотична індурація нирок та селезінки, асцит, набряки нижніх кінцівок. Для якого типу серцевої недостатності характерні дані зміни у внутрішніх

    +Хронічна правошлуночкова недостатність

    -Гостра правошлуночкова недостатність

    -Хронічна лівошлуночкова недостатність

    -Гостра лівошлуночкова недостатність

    -Загальна серцева недостатність
    172.У чоловіка 45 років на протязі останніх 3 років тривожив сухий кашель, наростала задишка, легенева недостатність, швидка втрата ваги. На розтині встановлено легеневе серце, В легенях різко виражений фіброз, з наявністю порожнин складаючих картину “медових сот”. Гістологічно: інтерстиціальний фіброз з вираженною інфільтрацією строми лімфогістіоцитами з сумішшю нейтрофілів. Встановіть діагноз?

    +Бронхоектатична хвороба

    -Постзапальний пневмосклероз

    -Хронічна хвороблива емфізема

    -Фіброзуючий альвеоліт

    -Пилевий пневмосклероз
    173.Мікроскопічно у видаленому сегменті легені шахтаря знайдені багаточисельні, округлі вузлики, побудовані з концентричних гіалінізованих пучків сполучної тканини. Більша частина їх розташована периваскулярно та перибронхіально. Найбільш вірогідний діагноз:

    +сілікоз

    -туберкульоз

    -бронхіт

    -фіброзуючий альвеоліт

    -рак легень
    174.При розтині тіла шахтаря та гістологічному дослідженні у легенях було знайдено численні тонкі тяжі сполучної тканини з осередками склерозу навколо бронхів та судин легень; розростання сполучної тканини у альвеолярних перегородках з розвитком бронхіоліту та бронхоектазів. У біфуркаційних лімфовузлах – поодинокі лімфовузли із склерозом їх тканини та великою кількістю частинок пилу та коніофагів. Яка форма

    +Дифузно-склеротична

    -Вузликова

    -Змішана

    -Силікотична кавернозна

    -Силікотуберкульоз
    175.На розтині хворого, який багато років працював на шахті і помер від хронічної легенево-серцевої недостатності, виявлено, що легені малоповітряні, значно ущільнені, склерозовані, верхівки емфізематозно змінені, поверхня сіро-чорного кольору, на розрізі тканина легенів аспідно-чорного кольору. Від якої хвороби настала смерть?

    +Антракоз

    -Силікоз

    -Талькоз

    -Асбестоз

    -Алюміноз
    176.На розтині чоловіка 59 років, померлого від хронічної легенево-серцевої недостатності виявленні слідуючі зміни: легені збільшені, плотні, малоповітряні, на розрізі в них виявляється множинно дифузно розташованих вузликів білосоватого кольору, 2-3 мм в діаметрі. Мікроскопічно вузлики представлені концентричними розташуваннями колагеновими волокнами. Про який

    +Вузлова форма сілікоза

    -Мілліарний туберкульоз легень

    -Фіброзуючий альвеоліт

    -Дрібновогнищева пневмонія

    -Метастази пухлини в легені
    177.В легенях пацієнта, який протягом 9 років працював шліфовальщиком каміння, виявлені дрібні круглої форми плотні вузлики, що складаються з сполучної тканини. На периферії цих вузликів розташовані макрофаги. Виявленням якого захворювання виявляються зміни в легенях?

    +Сілікоз

    -Гостра пневмонія

    -Бронхоектатична хвороба

    -Хронічний бронхіт

    -Бронхіальна асма
    178.На розтині чоловіка, що багато років працював на підприємстві з високим рівнем вільного двоокису кремнію у повітрі, знайдені збільшені та ущільнені в об(ємі легені зі значною кількістю міліарних і більш великих осередків склерозу округлої та овальної форми сірого або сіро-чорного кольору. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    +Вузловата форма силікозу

    -Дифузно-склеротична форма силікозу

    -Антракосилікоз

    -Силікоантракоз

    -Азбестоз
    179.У померлого, що понад 20 років працював на шахті зі здобуття кам’яного вугілля, при розтині знайдені ущільнені легені сіро-чорного кольору зі значними ділянками новоутвореної сполучної тканини. та наявністю великої кількості макрофагів з пігментом чорного кольору у цитоплазмі. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    +Антракоз

    -Антракосилікоз

    -Силікоантракоз

    -Талькоз

    -Сидероз
    180.У хворого з кривавою блювотою на операції в шлунку знайдена виразка, проникаюча в м’язовий шар шлунка. Краї виразки щільні, в дні – кровоточива судина. При цитобіопсії в краях і дні виразки виявлена рубцева тканина. Яка це виразка?

    +Хронічна кровоточива виразка

    -Пенетруюча виразка

    -Гостра кровоточива виразка

    -Перфоративна виразка шлунка

    -Малігнізована виразка

    181.Апендикс, надісланий до патоморфологічного відділення після апендиктомії, потовщений і збільшений у розмірах, серозна оболонка тмяна, судини повнокрівні, з просвіту відростка на розрізі виділяється рідина жовто-зеленого кольору. При якій формі апендициту розвиваються такі зміни?

    +Флегмонозний апендицит.

    -Простий катаральний апендицит.

    -Поверхневий катаральний апендицит.

    -Гангренозний апендицит.

    -Апостематозний апендицит
    182.На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2.0 л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишок сіруватого кольору нашарування, що легко знімаються. Найвірогідніше це:

    +фібрінозно-гнійний перітоніт

    -геморагічний перітоніт

    -серозний перітоніт

    -туберкульозний перітоніт
    183.При розтинні померлого в прямій і сигмоподібній кишці видно дефекти слизової оболонки неправильної форми з нерівними контурами, які зливаються між собою, залишаючи невеликі острівки збереженої слизової оболонки. Про який різновид коліта йде мова ?

    +Виразковий коліт

    -Фібринозний коліт

    -Гнійний коліт

    -Фолікулярний коліт

    -Катаральний коліт
    184.В біоптаті товстої кишки поверхневий дефект слизової оболонки, зменшена кількість келихоподібних клітин і кількості слизу у них, різка лімфо-плазмоцитарна інфільтрація з наявності сегментоядерних лейкоцитів, і еозинофілів. Виберіть найбільш ймовірний і точний діагноз.

    +Неспецифічний виразковий коліт в фазі загострення

    -хвороба Крона

    -Хронічний ішемічний коліт

    -Дизентерія в третій стадії

    -Амебіаз кишечника з формуваням виразок
    185.Гістологічно в апендиксі в усіх шарах знайдені в значній кількості поліморфноядерні лейкоцити, повнокрів’я, стази. Така картина є характерною для:

    +Флегмонозного апендициту

    -Гангренозного апендициту

    -Поверхневого апендициту

    -Простого апендициту

    -Хронічного апендициту
    186.Вилучений при апендектомії хробакоподібний відросток потовщений, покритий фібринозно-гнійним нальотом. Всі шари відростка інфільтровані гнійним ексудатом, слизова оболонка зруйнована. Ваш діагноз?

    +Флегмонозно-виразковий апендицит з вогнищевою деструкцією слизового та підслизового шару

    -Простий апендицит

    -Флегмонозний апендицит

    -Гангренозний апендицит

    -Поверхневий апендицит
    187.При розтині чоловіка, який помер в результаті зрозтаючої анемії, що супроводжувалась блюванням темним шлунковим вмістом виявлено в шлунку близько 1 літра рідкої крові і кровяних згустків, а на малій кривизні розташоується виразка овальної форми із валикоподібними припіднятими плотними краями и гладким дном. Яке захворювання має місце ?

    +Хронічна виразка шлунку

    -Хронічний атрофічний гастрит

    -гострий гастрит

    -гостра виразка шлунку

    -Хронічний гипертрофічний гастрит
    188.При гістологічному дослідженні гастробіоптатів виявлено потоншення слизової оболонки шлунку із зменшенням кількості залоз та значним розростанням сполучної тканини, протоки залоз розширені; слизова оболонка інфільтрована лімфоцитами та плазматичеими клітинами. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    +Хронічний значний атрофічний гастрит

    -Хронічний поверхневий гастрит

    -Хронічний значний атрофічний гастрит з кишковою метаплазією

    -Хронічний помірний атрофічний гастрит

    -Флегмона шлунку
    189.При гістологічному дослідженні вилученої виразки шлунка в її дні знайдено фібринозно-лейкоцитарний ексудат, поширена зона фібриноїдного некрозу, нижче розташовані шари грануляційної та фиброзної тканини. Ваш діагноз:

    +Хронічна виразка

    -Гостра виразка

    -Гостра ерозія

    -Малігнізована виразка

    -Флегмона шлунка
    190.Апендикс довжиною 9 см, товщиною 0.9 см. Сероза тьмяна, повнокровна. Мікроскопічно - стінка набрякла, стази у капілярах і венулах та дрібни крововиливи; у слизовій і підслизовій оболонках – осередки некрозу с лейкоцитарною інфільтрацією навкруги їх.Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    +Гострий поверхневий апендицит.

    -Гострий простий апендицит.

    -Гострий флегмонозний апендицит.

    -Гострий флегмонозно-виразковий апендицит.

    -Гострий гангренозний апендицит.
    191.При фiброгастроскопiї хворого 48 рокiв, водiя, зі скаргами на бiль в епiгастрiї пiсля їжи, слизова оболонка шлунку гiперемована, зморшки її зменшенi. Мiкроскопiчно в гастробiоптатi: слизова оболонка витончена, кiлькiсть залоз зменшена, розростання сполучної тканини, iнфiльтрованої лiмфоцитами, плазмоцитами. Вкажіть, який з перелічених

    +Хронiчний атрофiчний гастрит.

    -Гострий катаральний гастрит.

    -Гострий гнiйний гастрит.

    -Хронiчний поверхневий гастрит.

    -Гiгантський гiпертрофічний гастрит
    192.При огляді зіву у хворого на ангіну визначається гіперемія слизової оболонки піднебіння, мигдалики збільшені в розмірах, червоні, на їх поверхні помітні дрібні біло-жовті осередки. Який клініко-морфологічний варіант ангіни найбільш імовірний у даному випадку?

    +Лакунарна

    -Катаральна

    -Гнійна

    -Фібринозна

    -Некротична
    193.Під час розтину тіла чоловіка 29 років, який тривалий час хворів на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки були знайдені ознаки перитоніту, множинні стеатонекрози позаочеревинної жирової тканини та підшлункової залози, а в діляці тіла ії знайдений виразкоподібний дефект діаметром 5 мм і глибиною до 10 мм, краї якого містили некротичні маси. Діагностуйте ускладнення виразкової хвороби дванадцятипалої

    +Пенетрація

    -Кровотеча

    -Стеноз

    -Перфорація

    -Малігнізація
    194.При гістологічному дослідженні біоптату зі слизової оболонки шлунку жінки 50 років виявлено: потоншення слизової оболонки, зменшення кількості залоз, фокуси кишкової метаплазії; повнокрів’я, набряк та склероз строми; дифузна лімфоплазмоцитарна інфільтрація зі значними домішками полінуклеарних лейкоцитів. Встановити діагноз.
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    написать администратору сайта