Главная страница
Навигация по странице:

  • +Хронічна виразка у стадії загострення

  • +Синдром портальної гіпертензії

  • +Мезангіокапілярниый гломерулонефрит

  • +Швидкопрогресуючий гломерулонефрит

  • +гострий некротичний нефроз.

  • +Хронічний пієлонефрит із загостренням

  • +Підгострий гломерулонефрит

  • +Первинно - зморщені нирки

  • +Екстракапілярний продуктивний гломерулонефрит

  • +Первинно зморщена нирка

  • +Первинно-зморщені нирки

  • +Амілоїдно зморщені нирки

  • +ідіопатичний нефротичний синдром

  • тести пата. Гіпертрофію правого шлуночка серця


    Скачать 0.67 Mb.
    НазваниеГіпертрофію правого шлуночка серця
    Анкортести пата.doc
    Дата12.02.2018
    Размер0.67 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлатести пата.doc
    ТипДокументы
    #15500
    страница6 из 14
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

    +Хронічний атрофічний гастрит в активній фазі

    -Хронічний атрофічний гастрит у неактивній фазі

    -Хронічний поверхневий гастрит

    -Гострий катаральний гастрит

    -Гострий фібринозний гастрит
    195.При морфологічному дослідженні шлунку виявлено глибокий дефект стінки з ураженням м’язової болонки, проксимальний край якого підритий, дистальний - пологий. При мікроскопічному дослідженні: в дні дефекту виявляється зона некрозу, під якою грануляційна тканина та масивна ділянка рубцевої тканини на місці м’язового шару. Встановити діагноз.

    +Хронічна виразка у стадії загострення

    -Хронічна виразка з малігнізацією

    -Гостра виразка

    -Ерозія

    -Рак-виразка
    196.При мікроскопічному дослідженні оперативно видаленого апендикса відмічався набряк, дифузна нейтрофільна інфільтрація стінки з некрозом та наявністю дефекту слизової оболонки з ураженням її м’язової пластинки. Яка форма апендициту розвилась у хворого?

    +Флегмонозно-виразкова

    -Флегмонозна

    -Гангренозна

    -Поверхнева

    -Апостематозна
    197.При ендоскопії шлунку, на гістологічне дослідження взято біоптат слизової оболонки. Його дослідження виявило: слизова оболонка збережена, стовщена, набрякла, гіперемірована, з багато численними мілкими крововиливами, щільно вкрита слизом. Визначити форму гострого гастриту.

    +катаральний (простий)

    -ерозивний

    -фібринозний

    -гнійний

    -некротичний
    198.На гістологічне дослідження прислали видалений червоподібний відросток. Розміри його збільшені, серозна оболонка тмяна, повнокровна, вкрита плівками фібрину, стінки стовщені, на розрізі із просвіту виділяється гній. При мікроскопічному дослідженні спостерігається повнокров’я судин, набряк всіх шарів і дифузна інфільтрація їх лейкоцитами. Назвіть форму

    +флегмонозний

    -апостематозний

    -простий

    -поверховий

    -гангренозний
    199.Видалений оперативним шляхом черевоподібний відросток був потовщений, серозна оболонка його тмяна, повнокровна, з білуватими рихлими плівчастими накладанням, в просвіті мутна, білувато-жовта рідина. При мікроскопічному дослідженні стінка відростка дифузно інфільтрорована нейтрофілами. Про який варіант апендицита можна подумати ?

    +Флегмонозному

    -Гангренозному

    -Простому

    -Поверхневому

    -Хронічному
    200.В пункційному біоптаті печінки знайдена дистрофія гепатоцитів, і їх некрози, склероз з порушенням балочної і дольчатої будови з утворенням псевдо дольок, регенераторних вузлів. Виберіте найбільш ймовірний діагноз.

    +Цироз печінки

    -Хронічний гепатоз

    -Хронічний гепатит

    -Прогресуючий масивний некроз печінки

    -Гострий гепатит
    201.Хворий, 59 років, на протязі тривалого часу страждає хронічним алкоголізмом. При багаточисленних обстеженнях біопсійного матеріалу печінки було діагностовано повторін атаки алкогольного гепатиту. При макроскопічному дослідженні печінка жовтого кольору щільної консистенції, край її загостренний, поверхя печінки горбиста, на разрізі печінка з множиннимимілкими вузлами. Яке захворювання

    +Цироз печінки .

    -Рак печінки.

    -Підгостра дистрофія печінки.

    -Хронічний гепатит.

    -Гострий гепатит.
    202.У хворого С, 67 років, тривало хворіє жовчно-камяну хворобу з ознаками холангіта і холангіоліта, развинувся цироз печінки. Який це вид цирозу ?

    +Біліарний

    -Інфекційний

    -Токсичний і токсично-алергичний

    -Обмінно-аліментарний

    -Циркуляторний
    203.У хворого знайдено асцит, в два рази збільшена селезінка, варикозне розширення вен стравоходу і прямої кишки. При гістологічному дослідженні біоптата печінки виявлений мікронодулярний цироз. Який процес ускладнив цироз печінки?

    +Синдром портальної гіпертензії

    -Серцева недостатність

    -Гепато-лієнальний синдром

    -Печінково-клітинна недостатність
    204.Хворий, що страждав на хронічний вірусний гепатит, помер від гострої постгеморагічної анемії, яка виникла на фоні кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу. На розтині печінка різко зменшена в розмірах, щільно консистенції, поверхня дрібногорбиста. Мікроскопічна картина однорідна – тонкопетлиста сполучнотканинна сітка і дрібні несправжні часточки. Який морфогенетичний тип цироза має місце у

    +Портальний цироз.

    -Постнекротичний цироз.

    -Змішаний цироз.

    -Вірусний цироз.

    -Біліарний цироз
    205.Хворий інфекційного відділення скаржився на слабкість, відсутність апетиту, підвищення температури до 38С. На 7 добу – різкий біль у правому підребер'ї та пожовтіння шкіри. При мікроскопії біоптату печінки: порушення балкової будови, у гепатоцитах – гідропічна та балонна дистрофія, в деяких гепатоцитах – некроз, тільця Каунсільмена, на периферії часточок – збільшена кількість багатоядерних гепатоцитів. Яка форма вірусного гепатиту найбільш вірогідна?

    +Циклічна жовтянична

    -Злоякісна

    -Хронічна

    -Холестатична

    -Безжовтянична
    206.У померлого, який прижиттєво отримував чисельні ін’єкції наркотиків, в печінці гістологічно знайдена гідропічна дистрофія гепатоцитів, “матовосклоподібні гепатоцити”, ацидофільні тільця Каунсільмена, лімфоцитарно-макрофагальні скопичення в портальних трактах. Найбільш вірогідна етіологія захворювання:

    +Вірусна

    -Бактеріальна

    -Токсична

    -Паразитарна

    -Грибкова
    207.Чоловік 59 років мав ознаки паренхіматозної жовтяниці та портальної гіпертензії. Під час гістологічного дослідження пункційного біоптату печінки було знайдено: балково-часточкова будова порушена, частина гепатоцитів має ознаки жирової дистрофії, утворюються порто-портальні сполучнотканинні септи з формуванням псевдочасточок, з наявністю періпортальних лімфо-макрофагальних інфільтратів. Діагностуйте захворювання

    +Цироз печінки

    -Алкогольний гепатит

    -Хронічний гепатоз

    -Вірусний гепатит

    -Токсичная дисрофія
    208.При розтині чоловіка, який тривалий час зловживав алкоголем, печінка малих розмірів, щільна, дрібнобугриста. Мікроскопічно: псевдочасточки дрібні, розподілені вузькими прошарками сполучної тканини з лімфомакрофагальними інфільтратами; гепатоцити у стані великокрапельної жирової дистрофії. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    +Алкогольний цироз.

    -Хронічний активний алкогольний гепатит.

    -Хронічний персистуючий алкогольний гепатит.

    -Токсична дистрофія печінки.

    -Жировой гепатоз.
    209.На розтині у померлого хворого виявлена аденома передміхурової залози і великі нирки з різко збільшеними мисками і чашечками, заповненими прозорою рідиною. Назвіть процес у нирках.

    +Гідронефроз

    -Гломерулонефрит

    -амілоїдоз

    -Туберкульоз

    -Пієлонефрит
    210.Чоловіку 21 рік було зроблено нефробіопсія. Виявлено наступні зміни : проліферація мезангіальних клітин, набухання і проліферація ендотеліальних клітин, збільшення мезангіального матриксу, дифузне потовщення і роздвоєння гломерулярної базальної мембрани, помірно виражений тубуло-інтерстиціальний компонент. При електронно-микроскопічному дослідженні виявлено інтерпозиція мезангіума, дифузне і нерівномірне потовщення гломерулярної базальної мембрани.Яка форма гломерулонефрита розвинулась у хворого?

    +Мезангіокапілярниый гломерулонефрит.

    -Мезангіопроліферативний гломерулонефрит

    -Мембранозний гломерулонефрит.

    -Быстропрогресуючий гломерулонефрит.

    -Постінфекційний гломерулонефрит
    211.При мікроскопічному дослідженні нефробіоптату виявлено півмісяцевих більш ніж в 50% клубочків, капилярні петлі некротизировані, в їх просвіті виявлені фібринові тромби, виражений тубуло - інтерстиціальний компонент. Про яке захворювання нирок іде мова ?

    +Швидкопрогресуючий гломерулонефрит.

    -Ліпоїдний нефроз.

    -Хронічний гломерулонефрит

    -Амілоїдоз

    -Некротичний нефроз
    212.У хворого 43р., помер від масивної кровотечі із операційної раниы. На розтині нирки збільшені розміри . ФІброзна капсула напружена, кірковий шар широкий, блідо-сірого кольору, чітко обмежений від синюшних, темночервоних пірамід. При гістологічному дослідженні в нирках - некроз і важка дистрофія епіителія звивистих канальців. тубулорексис. Який стан розвинувся у

    +гострий некротичний нефроз.

    -Постінфекційний гломерулонефрит

    -Ліпоїдний нефроз.

    -швидкопрогресуючий гломерулонефрит.

    -Вториний амілоідоз нирок.
    213.При розтині трупа чоловіка 67 років виявлений камінь коралоподібної форми, що заповнює всю низку правої нирки. Права нирка збільшена, повнокровна, капсула важко знімається, порожнини мисок і чашечок розширені, заповнені мутною зеленовато-жовтою вязкою рідиною, слизова оболонка їх тьмяна, з вогнищами крововиливів. На розрізі тканини нирки строкаті, із жовтоми ділянками діаметром до 1 см. Яке ускладнення сечо-камянної хвороби розвинулось

    +Хронічний пієлонефрит із загостренням

    -пухлина нирки.

    -Постінфекційнній гломерулонефрит

    -Первиннийй амілоїдоз

    -Швидкопрогресуючий гломерулонефрит
    214.У молодої особи на протязі року прогресувала ниркова недостатність зі смертельним наслідком. При розтині виявлені великі строкаті нирки з червоними дрібними краплинами в жовто-сірому корковому шарі. Гістологічно клубочках виявлені "напівлуння" з проліферуючого нефротелія. Ваш діагноз?

    +Підгострий гломерулонефрит

    -Амілоїдоз

    -Крововилив в нирки

    -Гнійний нефрит

    -Рак нирки
    215.У 60-річної померлої, яка протягом тривалого часу хворіла на гіпертонічну хворобу, на розтині нирки значно зменшені ( вага обох нирок 80 г), поверхня дрібнозерниста, на розрізі кора рівномірно потоньшена. Як можна назвати зміни в нирках ?

    +Первинно - зморщені нирки

    -Пієлонефритично-зморщені нирки

    -Вторинно- зморщені нирки

    -Амілоїдно-зморщені нирки

    -Диабетичний нефросклероз
    216.При мікроскопічному дослідженні нирок виявлений некроз епітелія звивистих канальців, тубулорексис, набряк строми, ішемія коркового шару і повнокрів’я мозкового. Назвіть цей патологічний процес.

    +Некротичний нефроз

    -Гломерулонефрит

    -Пієлонефрит

    -Полікистоз

    -Сечокам’яна хвороба
    217.На секції виявлено значне збільшення об’єму правої нирки. На розрізі в ній міститься камінь. Просвіт ниркової миски розтягнутий сечею, яка накопичується. Паренхіма нирки різко потоншана. Який з діагнозів є найбільш вірним?

    +Гідронефроз.

    -Пієлоектазія

    -Гідроуретронефроз.

    -Кіста нирки

    218.На розтині померлої 38 років виявлені нирки розміром 18 х 16 х 8 см., нагадуючи виноргадні грони, на розрізі складається із багатьох порожнин від 0,5 см. до 3 см. в діаметрі, заповнених серозною рідиною або колоїдними масами, паренхіма нирки між порожнинами різко зтоншена до 0,1 см. Яким захворюванням страждала померла особа ?

    +Полікистоз нирок

    -Хронічний пієлонефрит

    -гострий пієлонефрит

    -Нефролітіаз

    -Дісплазія нирок
    219.На аутопсії померлої, яка тривалий час хворіла цистітом і дискінезією сечоводів, виявлено морфологічні ознаки уремії. Нирка була нерівномірно рубцево-зморщена. У просвіті мисок містилися дрібні уратні камені і пісок. Гістологічно виявлено “щитовидну нирку”, вогнища інтерстиційного запалення. Який із нижчеперерахованих діагнозів є найбільш вірогідний?

    +Хронічний пієлонефрит

    -Гострий пієлонефрит

    -Атеросклеротично зморщена нирка

    -Первинно зморщена нирка

    -Амілоїдно зморщена нирка
    220.На розтині прозектор знайшов зміни в нирках: збільшення в розмірах, корковий шар широкий, жовто-сірий з червоним крапом, добре відмежований від мозкової речовини, яка має темно-червоний колір. При гістологічном дослідженні - розростання нефротелія і подоцитів в капсулі клубочків з утворенням “ півмісяців”, явища склерозу і гіалінозу клубочків, фіброз строми. Про яке захворювання нирок йде мова?

    +Екстракапілярний продуктивний гломерулонефрит

    -Інтракапілярний продуктивний гломерулонефрит

    -Екстракапілярний ексудативний гломерулонефрит

    -Інтракапілярний ексудативний гломерулонефрит

    -Інтерстеційний нефрит
    221.Хворий тривалий час хворів на гіпертонічну хворобу і помер від крововиливу в мозок.При розтині нирки потончены в розмірах, щільної консистенції, поверхня їх дрібногранулярна, кіркова речовина дещо стоншена. Як мікроскопічні зміни характерні для нирки?

    +Первинно зморщена нирка

    -Вторинно зморщена нирка

    -Амілоїдоз нирки

    -Пієлонефритично зморщена нирка

    -Інфаркт нирки
    222.Похилий хворий, тривалий час хворів гіпертонічною хворобою, помер при явищах уремії. На аутопсії виявлено: гіпертрофіроване сердце и дифузний кардіосклероз; нирки маленькі, плотні, мілкозерниста поверхня, капсула знімається важко. Гістологічно в нирках відмічається колапс артериол клубочків і їх склероз. деякі клубочки замінені однорідною єозинофільною рідиною, не зафарбовуються конго-рот; канали атрофовані. Яак необхідно назвати описані вище зміни нирок ?

    +Первинно-зморщені нирки

    -Вторинно-зморщені нирки

    -Амилоїдно-зморщені нирки

    -Хронічний гломерулонефрит

    -Хронічний пиелонефрит
    223.Хворий на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень помер від хронічної легенево-серцевої недостатності. Протягом останніх місяців спостерігалась виражена протеїнурія. На розтині: нирки збільшені, щільні, восковидні поверхні і на розтині. Які зміни в нирках при цій формі туберкульозу могли викликати

    +Амілоїдоз нирок.

    -Туберкульоз нирок.

    -Гломерулонефрит.

    -Нефролітіаз.

    -Некротичний нефроз.

    224.Хворий, який страждав хронічним гнійним остеомієлітом, помер від хронічної ниркової недостатності. При розтині знайдені великі щільні нирки біло-жовтого кольору з сальним блиском на розрізі. Ваш діагноз:

    +Амілоїдоз нирок

    -Хронічний гломерулонефрит

    -Підгострий гломерулонефрит

    -Септичний нефрит
    225.Хворий на протязі багатьох років страждав бронхоэктатичною хворобою, помер в наслідок уремії. На розтині виявлено збільшені, плотні нирки, сального вигляду на розрізі. Якому захворюванню відповідаюьб такі зміни ?

    +Амілоідоз нирок

    -Гломерулонефрит

    -Некротичний нефроз

    -Піелонефрит

    -Артеріосклеротичний нефросклероз
    226.Хворий на фіброзно-кавернозний туберкульоз помер при зростаючих явищах ниркової недостатності. На розтині – запах сечі, гіпертрофія лівого шлуночка, фібринозний перикардит, фібринозно-геморагічний ентероколіт. Нирки дещо зменшені в розмірах, дуже щільні, з множинними втягненнями. Гістологічно на препаратах, забарвлених Конто-рот - рожеві маси у клубочках та стінках судин, загибель і атрофія більшості нефронів, нефросклероз. Дайте характеристику нирки при даній

    +Амілоїдно зморщені нирки

    -Первинно зморщені нирки

    -Вторинно зморщені нирки

    -Атеросклеротично зморщені нирки

    -Пієлонефритично зморщені нирки
    227.На розтині виявлено, що нирки збільшені в розмірах, поверхня крупно-горбиста за рахунок наявності числених порожнин з гладкою стінкою, заповнених прозорою рідиною. Про яке захворювання йде мова?

    +Полікістоз

    -Некротичний нефроз

    -Пієлонефрит

    -Гломерулонефрит

    -Інфаркт
    228.При обстеженні хворої 25 р., у якої були різко виражені набряки , в сечі -висока протеїнурія. При обстеженні біоптата нирки установлено зникнення відростків подоцитів, зниження вмісту гепарансульфату в базальній мембрані капилярів клубочків. Про яке захворювання можно подумати?

    +ідіопатичний нефротичний синдром

    -Постінфекційний гломерулонефрит

    -швидкопрогресуючий гломерулонефрит

    -Хронічний гломерулонефрит

    -гОстрий некротичний нефроз
    229.У дитини 12 р., через 2 тижніпісля перенесеної ангіни, розвинувся нефритичний синдром (протеїнурія, гематурія, циліндрурія), що свідчить про ураження базальної мембрани клубочків нирок.який найбільш ймовірний механізм лежить в основі пошкодження базальної мембрани?

    +імунокомплексний

    -Гранулематозний

    -Антитільний

    -Реаіновий

    -Цитотоксичний
    230.Жінки віком 49 років, тривалий час хворіла хронічним гломерулонефритом, який привів до смерті. На розтині встановлено, що нирки мають розміри 7х3х2.5 см, масу 65,0 г, щільні, дрібнозернисті. Мікроскопічно: фібринозне запалення серозних і слизових оболонок, дистрофічні зміни паренхіматозних органів, набряк головного мозку. Яке ускладнення привело до вказаних змін серозних оболонок і

    +Уремія

    -Анемія

    -Сепсис

    -ДВЗ-снндром

    -Тромбоцитопенія
    231.При розтині чоловіка, померлого від опікової хвороби, знайдено набряк головного мозку, збільшення печінки, а також нирок, корковий шар яких широкий, блідо-сірий, мозковий – повнокровний. Мікроскопічно: некроз канальців головних відділів з деструкцією базальних мембран, набряк інтерстицію з лейкоцитарною інфільтацією та крововиливами. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

    +Некротичний нефроз.

    -Тубулоінтерстиціаальний нефрит.

    -Пієлонефрит.

    -Подагрична нирка.

    -Мієломна нирка.
    232.В біоптаті нирки: склероз, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація стінок мисок та чашок; дистрофія та атрофія канальців. Збережені канальці розширені, розтягнені колоїдоподібними масами, епітелій сплюснутий (“щитовидна” нирка). Який діагноз найбільш вірогідній?
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


    написать администратору сайта