Главная страница
Навигация по странице:

  • 2. Значення механізації та автоматизації в розвитку вугільної промисловості.

  • Автоматизація

  • ІІ. Загальна частина Короткі відомості про шахту

  • Динаміка видобутк у

  • 2. Машини та механізми, що використовуються на ділянці

  • 3. Електопостачання дільниці

  • 4. Режим роботи дільниці, де проходила практика

  • Вентилятор ВЦ.docx25 димпломная. І. Введення Роль вугільної промисловості у народному господарстві України


    Скачать 1.26 Mb.
    НазваниеІ. Введення Роль вугільної промисловості у народному господарстві України
    Дата08.06.2019
    Размер1.26 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаВентилятор ВЦ.docx25 димпломная.docx
    ТипДокументы
    #80930
    страница1 из 3
      1   2   3

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    І. Введення

    1. Роль вугільної промисловості у народному господарстві України.

    Вибір основного напряму розвитку економіки будь-якої країни залежить перш за все від наявності і характеру власної мінерально-сировинної бази. Єдиним енергоносієм, якого в Україні потенційно досить для повного забезпечення власних потреб, є вугілля. Вугільна промисловість України є одній з базових галузей економіки, оскільки забезпечує своєю продукцією електроенергетиці, металургії і інших галузях. Вугілля - це єдина стратегічна сировина запасів якого потенційно досить для забезпечення енергетичної безпеки країни. Проте останнім часом спостерігається істотна невідповідність між значенням вугільної промисловості для країни i техніко-економічним станом, в якому вона знаходиться. За економічними, фінансовими, технічними і соціальними показниками вугільна промисловість знаходиться в глибокому кризисному стані, що не дає можливості розвиватися як самій цій області, так галузям споживачам її Це характеризується падінням видобутку вугілля, фізичним зносом основних фондів, значним відставанням від передбачених проектами реконструкції і технічного переоснащення термінів введення потужностей. Шахтний фонд знаходиться в катастрофічному стані.

    Галузь яка мала бути джерелом бюджетного наповнення, сама постійно вимагає бюджетної підтримки. Протягом двох десятиліть (з 1976 по 1996 роки) видобуток вугілля в Україні зменшився більш ніж в 2,5 разу. Державні і урядові заходи по реформуванню і реструктуризації вугільної галузі, початі з середини 90-х років, не принесли очікуваних результатів і не привели до стабільного поліпшення роботи шахт і запланованого зростання вуглевидобування.

    Значно погіршала ситуація і з вирішенням питань соціального захисту шахтарів. Тому актуальною стає проблема виведення вугільної промисловості з довготривалою кризи і перетворення її на стратегічну галузь, яка б забезпечила ліквідацію енергетичної залежності України від зовнішніх дій або хоч би зменшити її до мінімуму.
    2. Значення механізації та автоматизації в розвитку вугільної промисловості.d:\рамки на дипломную\screenshot_2018-01-25-23-48-12.png

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Механізація виробничих процесів — це заміна ручних засобів праці механізмами, машинами, забезпечує лови-•щення продуктивності праці і полегшення його умов. В. І. Ленін зазначав: «...прогрес техніки, в тому і виражається, що людська праця: все більше і більше відступає на задній план перед працею машин».

    За ступенем механізації розрізняють: а) частково механізоване виробництво, б) комплексно-механізоване виробництво.

    Ступінь механізації виробничих процесів залежить від рівня розвитку машинобудування, яке постачає різноманітні машини в різні галузі промисловості. Сучасне радянське машинобудування здатне випускати будь-які машини.

    За роки Радянської влади відбулися великі зміни в різних галузях промисловості. Замість ручної праці стали застосовуватися машини. У вугільній промисловості повністю механізовані найбільш трудомісткі процеси — зарубка і відбивання вугілля, його підземна транспортування, доставка. Значною морс механізовані розвантажувальні роботи, лісозаготівлі, будівельні роботи та ін.

    Механізація праці дає можливість підвищити продуктивність праці, зменшити питому вагу некваліфікованої праці у промисловості.

    Проте в сучасних умовах механізація, як правило, охоплює тільки основні виробничі процеси того або іншого виробництва. На допоміжних же роботах поки значний питома вага ручної праці.

    Для мінімізації ручної праці на допоміжних роботах необхідна комплексна механізація, тобто застосування такої системи машин, яка давала б змогу механізувати та допоміжні роботи. Комплексна механізація дає можливість усунути ручному працю але всіх ланках виробничого процесу, починаючи від розвантаження сировини і закінчуючи транспортуванням на склад готового продукту.

    Наприклад, в комплексно-механізованих ТЕС розвантаження надходить вугілля та його транспортування на склад здійснюються без участі человеческою праці. Зі складу за допомогою транспортерів вугілля подається Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    котельні. Механічно видаляється зола. У вугільній промисловості комплексна механізація досягається за рахунок промислового вугільного комбайна, який здійснює карб, відбій і навалку вугілля і т. д.

    Вплив комплексної механізації на розвиток промисловості проявляється насамперед у тому, що завдяки вивільненню робочої сили створюються але; шожпости для розвитку інших виробництв.

    Комплексна механізація створює умови для автоматизації виробництва — більш високому щаблі машинного виробництва.

    Автоматизація виробництва є вищим етаном у розвитку машинної техніки. Маркс К. писав: «Коли робоча машина виконує всі рухи, необхідні для обробки сирого матеріалу без сприяння людини і потребує лише контролі з боку робочого, ми маємо перед собою автоматичну систему машин, яка, проте, здатна до постійного вдосконалення в деталях».

    Автоматизація виробничих процесів являє собою комплексне застосування спеціальних машин, приладів, пристосувань, що дозволяють вести виробничі процеси, включаючи управління і контроль за роботою механізмів, без безпосередньої участі людини.


    ІІ. Загальна частина

    1. Короткі відомості про шахту

    Гірники шахти «Алмазна» ДТЕК «Добропіллявугілля» підняли на-гора 1 мільйон тонн палива. Ідеться про справді неабиякий трудовий успіх півторатисячного колективу шахтарів, адже торік тут видобули всього 585 тисяч тонн, а востаннє мільйонний рубіж долали аж 23 роки тому. Нині ж високого виробничого показника вдалося домогтися завдяки злагодженій роботі гірників та солідним інвестиціям у розвиток шахти: попри складну економічну й політичну ситуацію в регіоні, за останні три роки на придбання сучасних вугільних комбайнів та іншого гірничо-шахтного обладнання було витрачено 203 мільйони гривень.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    «Успіх шахти «Алмазна», в якому заслуга всього колективу, стане стимулом для подальших досягнень, — переконаний директор шахтоуправління «Добропільське» Костянтин Вялий. — Сьогодні, як ніколи, цінуємо кожну видобуту тонну вугілля, бо це тепло у наших будинках, світло і стабільність». 

    До речі, підприємство має непогані перспективи розвитку, адже його промислові запаси становлять приблизно 60 мільйонів тонн.

    У 1892 році на території шахти розпочато розробку кам'яного вугілля. В 1900 р. були відкриті дві кустарні шахти, названі Єрастівськими кам'яновугільними копальнями. В 1910 р. було створено акціонерне товариство. У 1925 році товариство перейменовано на «Шахта 17-18 імені РСЧА». До 1930 р. шахта видавала на-гора 1300 тон вугілля на добу. В 1953 р. на базі шахтних селищ було створено місто Добропілля.

    Державне відкрите акціонерне товариство Шахта «Алмазна» було утворено в 1996 р. шляхом акціонування державного підприємства «Шахта імені РСЧА». У 1997 році шахту перейменовано на шахту «Алмазна». Шахта є дочірнім підприємством ДХК «Добропіллявугілля» та фактично залишається державним підприємством.


    Шахтне поле розкрите 4 вертикальними, 2 похилими стволами та 3 вентиляційними шурфами. Максимальна глибина робіт 860 м. Протяжність гірничих виробок 86/120 км (1990/1999).

    Шахта віднесена до надкатегорійних за метановиділенням, небезпечна щодо вибуху вугільного пилу. Відпрацьовує пласти l1 та m5' потужністю 1,1-2,2 м (1999) з кутом падіння 9-11о.

    Кількість очисних вибоїв 5/2 (1990/1999), підготовчих 10/4 (1990/1999). На очисних роботах використовують комплекси К-87Л, КДД, 3МДТ, на прохідницьких — комбайни ГПКС.

    Кількість працюючих: 3500/2520 чол., в тому числі підземних 2600/1700 чол. (1990/1999).

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Динаміка видобутку

    Фактичний видобуток у 2001 р. становив 2500—2700 т/добу. У 2003 р. видобуто 804 тис.т вугілля. У 2014 р. — 585 тисяч тонн. У 2015 р. — 1 млн.т.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    2. Машини та механізми, що використовуються на ділянці

    Аналізатори метану АТ І-І АТЗ-І призначені для безперервного місцевого і централізованого контролю метану видачі сигналу на автоматичне відключення електричної енергії контралируемого об'єкта при досягненні гранично допустимої об'єму частки метану у вугільних шахтах. небезпечних по газу і пилу, в умовах помірного і холодного клімату. Посібник призначений для вивчення аналізаторів метану АТ І-І АТЗ-і та забезпечення правильної їх експлуатації.

    Апаратура контролю надходження повітря в тупикові виробки АПТВ (надалі іменована апаратура) предначначена для контролю надходження повітря до вибою тупикової вироблення від вентиляторів місцевого провітрювання (ВМП в шахтах, небезпечних по газу і пилу, і автоматичного відключення електроенергії при порушенні нормального режиму провітрювання вироблення, а також автоматизованого управління ВМП, у тому числі резервованими.

    Пристрій телекерування і телесигналізації Вітер-1м, надалі іменоване пристрій, преднозначено для здійснення централізованого обміну інформацією між технологічними об'єктами контролю і керування, пов'язаними з провітрюванням тупикових підготовчих выроботок або іншими расредоточенными об'єктами і знаходяться на поверхні диспечерским пунктом.

    Всі насоси з обслуговування насосних установок проводилися при включеній, заблоктрованой апаратурі, вивішених табличкою (не включати працюють люди) із застосуванням засобів індівудуальності захисту (рукавички, окуляри), справним інструментом дотримуючись особисту обережність.

    Смазка через 200 годин

    Повна заміна через 400 годин
    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    3. Електопостачання дільниці

    Електропостачання дільниці повинно здійснюватися від пересувних трансформаторних підстанцій, що приєднуються до розподільної мережі за допомогою КРП. Для підключення до одного КРУ кілька технологічно зв'язаних пересувних підстанцій або трансформаторів за умови забезпечення необхідної чутливості максимального струмового захисту та резервування КРП дії максимального струмового захисту автоматичних вимикачів, передбачених

    на стороні нижчої напруги підстанції. КРП повинен забезпечувати заборону на включення напруги на лінію з пошкодженою ізоляцією.

    Дозволяється електропостачання дільниць з поверхні через свердловини. У разі встановлення шахтних пересувних підстанцій на поверхні мають бути вжиті заходи щодо їх захисту від грозових перенапруг.

    Живлення пересувних трансформаторних підстанцій, що встановлюються в окремих випадках з дозволу технічного керівника у виробках з вихідним струменем повітря, що безпосередньо прилягають до очисних забоям пологих і похилих пластів, небезпечних за раптовими викидами, а також на шахтах, небезпечних за раптовими викидами, що розробляють круті пласти, і в провітрюваних ВМП тупикових виробках таких шахт, повинно здійснюватися від відокремленої мережі із захистом від витоків струму на землю в мережі 6 кВ.

    Місця розміщення підстанцій повинні бути обладнані апаратурою, що вимикає живильну мережу в разі перевищення допустимої концентрації метану.

    Для приєднання до мережі пересувних підстанцій та трансформаторів, що встановлюються у виробках з вихідним струменем повітря шахт III категорії за газом та вище, слід застосовувати КРП з апаратами попереджувального контролю ізоляції мережі відносно землі - блок реле витоку (далі - БРУ) та дистанційним управлінням з іскробезпечним колами рівня Іа.

    КРП повинні встановлюватися в камерах на свіжому струмені повітря, а їх пульти дистанційного керування необхідно встановлювати біля пересувних підстанцій.

    Для вмикання РПП дільниці та іншого електроустаткування, розміщеного у виробках з вихідним струменем повітря шахт, повинні застосовуватися групові комутаційні апарати з дистанційним управлінням, розміщені у виробці зі свіжим струменем повітря іскробезпечними колами рівня Іа із забезпеченням вимикання апаратури газового контролю при вмісті метану в РПП 1 % і більше. Пульт дистанційного керування комутаційним апаратом повинен бути встановлений в місці розміщення РПП.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    При установці КРУ у вибухозахищеному виконанні у виробці з вихідним струменем повітря його харчування необхідно здійснювати від розміщеного в підземній дільничної підстанції КРУ з дистанційним управлінням з іскробезпечним колі. При цьому, пульт управління обладнується на РПП, що перебуває у виробці з вихідним струменем повітря.

    Усі вибійні машини повинні приєднуватися до мережі за допомогою магнітних пускачів або спеціальних магнітних станцій (станцій управління), керованих дистанційно.

    Машини, на яких для управління окремими електродвигунами встановлені магнітні станції або ручні вимикачі, також повинні приєднуватися до мережі за допомогою пускачів з дистанційним управлінням.

    Управління машинами (за винятком ручних) з виїмки вугілля в лавах, проведення підготовчих виробок, нарізування розвантажувальних пазів (щілин) та буріння свердловин по вугіллю діаметром більше 80 мм, застосовуваних на викидонебезпечних пластах або у викидонебезпечних зонах, повинні здійснюватися дистанційно з безпечних відстаней, що регламентуються відповідно до вимог чинного законодавства.

    Для подавання напруги на вибійні машини в шахтах, небезпечних по газу або пилу, повинні застосовуватися пускачі (магнітні станції) з іскробезпечними схемами управління рівня Іа.

    Схема управління забійними машинами повинна забезпечувати:

    нульовий захист;

    безперервний контроль заземлення корпусу машини;

    захист від мимовільного включення апарату в разі замикання або обриву проводів зовнішньої ланцюга керування;

    іскробезпека зовнішніх ланцюгів управління рівня Іа (для шахт, небезпечних по газу або пилу).

    Забороняється застосовувати однокнопні пости для управління магнітними пускачами, крім випадків, коли ці пости застосовуються тільки для відключення.Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Дистанційного управління і контролю заземлення, в яких в якості зворотного проводу використовується заземляюча жила кабелів, а також інші пристрої, що містять електричні ланцюги з заземленням на корпус, в шахтах, небезпечних по газу або пилу, повинні мати іскробезпечні параметри рівня Іа.

    В системі управління забійними машинами з декількох пультів, розташованих на машині і у виробках, повинна бути виключена можливість одночасного подання напруги з двох і більше пультів. Функція відключення машин повинна виконуватися постійно з будь-якого пульту.

    Ця вимога не поширюється на схеми управління ВМП.

    - Перед виконанням ремонтних та допоміжних робіт на машинах напруга повинна бути відключена і заблокована в колах силового живлення і ланцюгах управління, а також вжиті інші заходи, що унеможливлюють раптовий пуск машини.

    У лавах повинна передбачатися можливість зупинки конвеєра з пульта управління комбайном та із спеціальних пультів, розташованих в лаві.


    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    c:\users\admin\pictures\img019.jpg


    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    4. Режим роботи дільниці, де проходила практика

    Час прибуття на шахту:

    I зміна 5-50 до 6-10

    2 зміна11-50 до 12-10

    З зміна17-50 до 18-10

    4 зміна 23-50 до 24-10

    По приїзду на шахту гірничий майстер слід в ошатну ділянки, ознайомлюється з газовою обстановкою на дільниці, записує в свою путівку порушення, виявлені гірничими майстрами ділянки ВТБ по своїй ділянці, а потім від провідного наряд, отримує тему інструктажу, проверяег наявність робочих своєї зміни, які вийшли на роботу і зрівнює із записом у наряд-путівці.

    Ознайомлення з положенням роботи нічної зміни і станом гірничошахтного устаткування, гірничих виробок і робочих місць дільниці.

    Черговий електрослюсар біля бункера і привода стрічкового конвеєра, РП лави. 6-7 нарядів.

    1зміна 8-00 до 14-00

    2 зміна 14-00 до 20-00

    3 зміна 20-00 до 2-00

    4 зміна 2-00 до 8-00

    1зміна Ремонтна

    2 зміна Робоча

    3 зміна Робоча

    4 зміна Робоча

    Від'їзд з шахти автобуса з гірничими майстрами.

    1зм. 16-40

    2зм. 22-40

    3зм. 4-30

    4зм. 10-40


    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист
      1   2   3


    написать администратору сайта