Главная страница
Навигация по странице:

  • Організація огляду і ремонту

  • 6. Основні права та обовязки за спеціальності

  • 7. Порядок прийому та здачі зміни

  • 8. НОП в роботі за спеціальністю

  • 9. Досвід передових робітників за вашою спеціальністю На ділянці «М.П.У.» працює багато досвідчених і хороших слюсарів. У їх число входить: Власов Евгеній Миколайович

  • Балюк Віктор Сергійович

  • 10. Техніка безпеки при ремонті та обслуговуванні ПВІ-250БТ

  • Вентилятор ВЦ.docx25 димпломная. І. Введення Роль вугільної промисловості у народному господарстві України


    Скачать 1.26 Mb.
    НазваниеІ. Введення Роль вугільної промисловості у народному господарстві України
    Дата08.06.2019
    Размер1.26 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаВентилятор ВЦ.docx25 димпломная.docx
    ТипДокументы
    #80930
    страница2 из 3
    1   2   3

    5. Організація огляду і ремонту ПВІ-250БТ 

    Надійна і безпечна робота пускачів в шахті забезпечується періодично проводяться в процесі експлуатації оглядами і ревізіями.

    Щозмінний огляд проводять на початку кожної зміни без розкривання оболонки пускача. При цьому перевіряють наступне:

    1. Місце установки пускача, де має бути виключено можливе обвалення покрівлі, пошкодження транспортними засобами, потрапляння води. Пускач повинен бути зібраний і укомплектований відповідно до інструкції заводу-виготовлювача.

    2. Чистоту зовнішніх поверхонь пускача, т. Е. Відсутність на них вугільного пилу та іншого горючого матеріалу.

    3. Цілість оболонки. Вибухобезпечна оболонка не повинна мати тріщин, прожогов, отворів, несправних захисних стекол і інших пошкоджень.

    4. Наявність кріпильних гайок і болтів, їх затягування. Гайки і болти повинні бути повністю затягнуті так, щоб фланці криш¬кі і корпусу вибухобезпечної оболонки щільно прилягали по всьому периметру. Забороняється експлуатація пускача при відсутності або недостатньої затягуванні хоча б одного болта або гайки.

    5. Справність вступних пристроїв, наявність елементів ущільнення та кріплення кабелю. Кабель не повинен провертатися або переміщатися в осьовому напрямку. Ослаблені болти або гайки, призначені для ущільнення гумового кільця і ​​закріплення кабелю від висмикування, необхідно підтягнути.

    6. Відсутність незакритих вибухонепроникної заглушкою кабельних вводів пускача, які не використовуються в роботі. Ці кабельні вводи слід закрити заглушкою заводської конструкції, як показано на рис. 21.

    7. Справність пристроїв для полегшення відкривання кришки і наявність спеціальних ключів до них.

    Ширину щілини (зазору) в плоских з'єднаннях між зовнішніми частинами оболонки, підданої розтину, при нормальному затягуванні кріпильних болтів. Контроль здійснюють способом, викладеним в розд. 3.2.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Щоквартальну ревізію проводять з відкриванням кришок вибухобезпечної оболонки, розбиранням вводів (в разі необхо¬дімості), оглядом всіх електричних елементів пускача і ви¬полненіем необхідного ТР. Перед ревізією слід:

    за допомогою найближчого вимикача зняти напругу з піддається ревізії пускача і на його рукоятці повісити плакат «Не включати, працюють люди»;

    відкрити кришку вступного відділення пускача і переконатися у відсутності напруги.

    Щоквартальна ревізія крім робіт, зазначених в пп. 1-9 (огляди), передбачає роботи, в процесі виконання кото¬рих перевіряють:

    10. Чистоту внутрішніх поверхонь оболонки. Для цього відкривають все кришки оболонки і, якщо треба, очищають поверх¬ності і встановлені елементи пускача від вологи і пилу. Ввод¬ние коробки знімають в разі потреби.

    11. Стан вибухозахисних поверхонь. При наявності забруднень очищають поверхню дрантям від мастила і пилу, йшли-фовальной шкіркою - від іржі. При плоских фланцевих з'єднаннях перевіряють стан країв фланців, а при лабірінт¬них, крім того, - крайок лабіринтів. Забороняється експлуатація пускачів, якщо на його вибухозахисних поверхнях є вм'ятини, подряпини і відколи. Для запобігання від корозії і попередження проникнення пилу і вологи всередину пускача вибухозахисні поверхні рекомендується змащувати тонким шаром протикорозійних мастил: ЦІАГІМ-20, ЦИАТИМ-221, ЦИАТИМ-221с, солідол УС-2, мастило 1-13.

    Мастило наносять на очищені поверхні за допомогою кисті рівномірним шаром, а потім ганчіркою надлишки мастила видаляють з внутрішньої і зовнішньої поверхні пускача так, щоб залишилася покритою мастилом тільки ВИБУХОЗАХИСНИХ поверхню.

    Організація огляду і ремонту Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    ВЦ-25

    Зовнішнім оглядом слід перевірити стан працюючої і резервної вентиляційних установок. При цьому треба звернути увагу на відсутність видимих ​​пошкоджень елементів вентиляторів, приладів, сторонніх шумів і стукотів. Шляхом включень і виключень встановити справність робочого та аварійного освітлення, телефонного зв'язку. Виявлені несправності необхідно усунути. У разі, якщо несправності на працюючому вентиляторі усунути не можна і вони можуть викликати аварію, то слід зупинити робочий і запустити резервний вентилятор. p align="justify"> За показниками приладів перевіряється режим роботи вентиляційної установки. Слід пам'ятати, що діаграми самописних приладів повинні зберігатися не менше двох років. p align="justify"> Температура підшипникових вузлів і тиск масла в циркуляційної системі перевіряються аналогічно виконанню цих робіт при щозмінного технічному обслуговуванні ТО-1.

    Зовнішнім оглядом перевіряється цілісність контрольно-вимірювальних приладів. Оглядаються сигнальні лампи і при необхідності замінюються. Шляхом зовнішнього огляду перевіряється стан вузлів маслостанции, оглядаються місця з'єднання трубопроводів. Перевіряються робота маслонасоса (на слух), відсутність вібрації, нагрів сальників насоса, рівень масла в Маслозбірники. При необхідності масло доливається. p align="justify"> Чистоту пластинчастого фільтра визначають за показаннями манометрів і при необхідності кілька разів повертають рукоятку фільтра. За вказівками приладів визначають температуру масла в Маслозбірники і при необхідності включають електронагрівач. p align="justify"> Один раз на чотири дні на 5-10 хв включають маслостанцію резервного вентилятора. Виявлені несправності усувають. Допустимий тиск масла в маслосистемі становить 29-98 кПа. Попереджувальний сигнал подається при підвищенні тиску до 147 кПа, а відключення двигуна відбувається при тиску 196-245 кПа і відсутності струменя в покажчику течії масла. Різниця тисків на (манометрах, встановлених до і після пластинчастого фільтра 4, не повинна перевищувати 5 кПа. p align="justify">

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Електронагрівач включається при 10 В° С і вимикається при 25 В° С. Струмінь в покажчику течії масла повинна становити в діаметрі 3-5 мм, масло в ньому не повинно накопичуватися. p align="justify"> Ремонтні люки відкривають, оглядають, при необхідності очищають від снігу та льоду лопатки робочих коліс, направляє та спрямляющего апаратів. Після огляду люки закривають, затягують болтові з'єднання. Перевіряють ущільнення ляд і вентиляторів, усувають підсосі повітря. Заледеніння елементів вентилятора в зимовий час не допускається. p align="justify" Визначають на дотик і на слух величину вібрації корпусу вентилятора в місцях розташування переднього і заднього опорних блоків і по ній оцінюють вібрацію підшипників. Зовнішнім оглядом переконуються у відсутності заледеніння на реверсивних і герметизуючих пристроях (лебідках, канатах, напрямних блоках, лядах дифузора і атмосферної будки). При необхідності сколюють і прибирають лід. p align="justify"> Двотижневе технічне обслуговування ТО-4. Виконується цей вид обслуговування в обсязі робіт ТО-2 в присутності головного механіка або його помічника по стаціонарному обладнанню.


    6. Основні права та обовязки за спеціальності 

    Права та обов'язки електрослюсаря підземного та машиніста підземних установок, безпечного виконання робіт і поведінки працівника визначені Законом України «Про охорону праці», трудовим і гірським законодавством, Правилами безпеки у вугільних шахтах, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, трудовими угодами, нормативно-технічною документацією, розпорядженнями (наказами) керівника підприємства та інструкцією з охорони праці.

    Робітник, перебуваючи в шахті, може опинитися під впливом небезпечних чи шкідливих виробничих факторів основними з яких є: обвали і обвалення гірських порід; вибухові та шкідливі гази - метан, окис вуглецю, вуглекислий газ та інші; підземні пожежі; підвищена запиленість повітря; раптові викиди вугілля, породи і газу; гірські удари; рухомі частини машин і механізмів; підвищені рівні шуму, вібрації і температури рудникового повітря; Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    обводненість і затоплення гірничих виробок та ін. Запобігання впливу на людину небезпечних і шкідливих факторів підземного середовища досягається шляхом виконання організаційно-технічних і санітарно-технічних заходів, якісного професійного відбору та навчання працівників, дотримання ними вимог, викладених у нормативно-технічної документації та цієї Інструкції.

    До роботи за професією допускаються (в підземних умовах) особи чоловічої статі, не молодше 18 років, що пройшли медичне обстеження, навчання за професією, питань охорони праці та навколишнього середовища і мають відповідні посвідчення, що пройшли інструктажі згідно з Правилами безпеки у вугільних шахтах.

    Укладення трудового договору оформляється наказом, з яким вступник повинен бути ознайомлений під розпис. При цьому працівник повинен бути ознайомлений з правилами внутрішнього розпорядку та колективним договором; з умовами та оплатою праці; правами і обов'язками.


    Попереднє навчання з охорони праці працівника, що надходить на шахту, включає: вступний інструктаж, первинний інструктаж на робочому місці; спеціальні види навчання, іспити з охорони праці, стажування з подальшою видачею відповідного документа. У період трудової діяльності навчання з охорони праці робітників здійснюється у формі:

    Первинного інструктажу на робочому місці при переведенні на інші ділянки або на роботу за іншою професією;

    Повторного, позапланового та цільового інструктажів;

    Стажувань;

    Періодичних і позачергових перевірок знань з охорони праці;

    Перепідготовки при зміні технології, організації робіт і перехід на обслуговування нової техніки.

    Щорічно працівник відповідно до становища Міністерства охорони здоров'я повинен проходити медичний огляд з обов'язковою рентгенографією грудної клітки.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    За ухилення від обов'язкового медичного огляду робітник може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності та відсторонений від роботи без збереження заробітної плати, до отримання висновку про проходження медогляду.

    Робочий має право вимагати від директора шахти позачергового медичного огляду, якщо вважає, що погіршення його здоров'я пов'язане з умовами праці, і переведення на іншу роботу відповідно до медичного висновку.

    Робочий має право відмовитися від дорученої роботи, поставивши до відома про це керівника робіт, якщо склалася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я, або для оточуючих його людей і природного середовища.

    Факт наявності такої ситуації підтверджується фахівцем служби охорони праці шахти, представником профспілки і уповноваженим трудового колективу відповідно до чинного законодавства.

    Робочий безкоштовно забезпечується спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту відповідно до галузевими нормативними документами.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    7. Порядок прийому та здачі зміни

    Основними роботами (операціями), виконуваними електрослюсарем підземним відповідно з «Єдиним тарифно-кваліфікаційним довідником робіт і професій робітників», є:

    Обслуговування та ремонт підземного електрообладнання;

    Обслуговування і ремонт електроустаткування електровозного транспорту;

    Монтажні, демонтажні та налагоджувальні роботи;

    Особа, що видає наряд, приймає по телефону положення на робочих місцях від гірничого майстра в поточну зміну і на основі отриманої інформації формує наряд для наступної зміни (склад необхідних робіт, заходів, послідовність та організацію їх безпечного виконання) з урахуванням добового завдання на проведення гірничих виробок по ділянці.

    Сформований наряд видається гірничого майстра дільниці і оформляється дільничної книзі нарядів, наряд - путівці гірничого майстра. Гірничий майстер, оформивши наряд, видає його бригадирам, ланковим і робітникам під розписку в книзі нарядів дільниці. Наряди на виробництво робіт видаються цілеспрямовано із зазначенням робочих місць, об'єктів робіт, виконавців.

    Наряди на ремонт, усунення несправностей і обслуговування гірничо-шахтного обладнання на ділянці видає механік дільниці, а в його відсутність начальник дільниці (заступник, помічник начальника дільниці).

    В першу чергу видаються наряди на роботи з усунення (ліквідації) наявних відступів від паспорта і вимог ПБ. Розміщення виконавців по робочих місцях у відповідності з виданими нарядом осуществляег бригадир (ланковий, старший виконавець роботи), співвідносячи зміст наряду з фактичною обстановкою.

    Наряди на виробництво особливо небезпечних і складних робіт (доставка матеріалів і обладнання по похилих виробках, ведення робіт з розбирання завалів і т. д. відповідно до наявного на підприємстві переліку особливо небезпечних і складних робіт) оформлюються письмово у вигляді наряд - допусків, видаються під розпис безпосереднім виконавцям цих робіт.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    8. НОП в роботі за спеціальністю

    Наукова організація праці електрослюсаря (НОТ), спрямована на активну участь в удосконаленні організації праці та виробництва, в боротьбі за ефективність і якість роботи. Так, впровадження наукової організації праці передбачає раціональне кооперування праці, в тому числі суміщення професій, особливо в тих бригадах і ланках, де занадто дорого обходиться утримання незавантаженого повністю фахівця.

    Згідно НОТ необхідно ретельно продумувати поділ праці, при якому висококваліфікований фахівець не витрачає свій час на доставку інструменту і пристосувань в процесі робіт, на очистку деталей від бруду та іржі і т. д.

    Мета (НОТ) - підвищення продуктивності праці. Робочий час використовується максимально. Це і приймання зміни на робочому місці, і завчасна підготовка матеріалів і запчастин для ремонту обладнання і поліпшення умов праці на кожному робочому місці, в тому числі і електрослюсарів.

    Наукова організація праці електрослюсарів дільниці передбачає вдосконалення форм поділу і кооперації праці, постановки робітників і чіткого розподілу обов'язків між ними, про що вже було сказано вище в попередніх розділах.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    9. Досвід передових робітників за вашою спеціальністю
    На ділянці «М.П.У.» працює багато досвідчених і хороших слюсарів. У їх число входить:

    Власов Евгеній Миколайович Г.Р.П. стажу 14 років 04.10.1981 року народження таб.№ 1400.

    Балюк Віктор Сергійович Електрослюсар стажу 7 років 01.05.1991 року народження таб.№ 3335

    Каріний Миколай Петрович стажу загального с 1979 року

    підземного с 1983 року

    Нагороди: Повний ковалер шахтарської слави.

    Це дуже шановні люди і хороші працівники. З ними завжди радяться і навіть просять допомогти розібратися, і вони завжди роблять це задоволенням. Мої наставники терплячі, і мені теж завжди все пояснюють і допомагають там, де у мене щось не виходить.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    10. Техніка безпеки при ремонті та обслуговуванні ПВІ-250БТ

    До обслуговування пускача допускати тільки проінструктований і кваліфікований персонал. УВАГА! ПРИ ОБСЛУГОВУВАННІ ПУСКАЧА КРИШКИ МЕРЕЖЕВОГО ВІДДІЛЕННЯ ТА ВІДДІЛЕННЯ РАЗЪЕДЕНИТЕЛЯ ВІДКРИВАТИ ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯ ЙОГО ВІД МЕРЕЖІ!

    В процесі експлуатації стежити за справним станом і мастилом вибухозахисних та шарнірних з'єднань. Наявністю ущільнень. Всі вибухозахисні з'єднання утримувати в чистоті і оберігати від пошкодження. Періодично (не рідше одного разу на місяць) протирати ганчіркою, змоченою в гасі і покривати тонким шаром антикорозійного змащення ЦИАТИМ – 202. Особливу увагу приділяти догляду за лабіринтовим з'єднанням корпусу і кришки, яка швидко відкривається. БЛОКИ КЕРУВАННЯ, ЗАХИСТУ ТА КОНТРОЛЮ ІЗОЛЯЦІЇ В ШАХТНИХ УМОВАХ НЕ РОЗКРИВАТИ! Блоки можуть бути відремонтовані тільки в умовах спеціалізованих ремонтних підприємств. Для перевірки справності схеми управління і ланцюзі котушки контактора баз подачі напруги на електродвигун встановити перемички колодки Х6 в положення «Перевірка», повернути прапорець приводу кнопки S6 (Перевірки схеми) в напрямку, зазначеному на корпусі пускача. Якщо ланцюг управління і котушок контактора справна, загоряється сигнальна лампа Н1 з червоним світлофільтром. Працездатність блока контролю ізоляції БКІ перевірити поворотом прапорця приводу кнопки S3 (Перевірки БКІ) в напрямку, зазначеному на корпусі пускача. Якщо блок справний, загоряється сигнальна лампа Н2 з білим світлофільтром. Блок має дві контрольні уставки «Попереджувальна» і «Аварійна». Тумблер блоку встановлюється в положення «Попереджувальна» Уставка. Якщо в процесі експлуатації опір ізоляції відпрацьованого кабелю знизилося до величини менш 100кОм, блок спрацьовує і миготливим світлофільтром горить лампа Н2. Для подальшої роботи встановити тумблер блоку в положення «Аварійна» Уставка. При зниженні опору ізоляції кабелю до величини 30 кОм, блок спрацьовує. Блокує пускач і загоряється сигнальна лампа Н2 з білим світлофільтром. Справність максимального струмового захисту ПМЗ перевірити шляхом установки тумблера на блоці в положення «Перевірка» або установки рукоятки зміни уставок на значення струму спрацьовування нижче, ніж пусковий струм електродвигуна. Після цього виробляти пуск електродвигуна. Блок повинен спрацювати, заблокувати пускач і включити сигнальну лампу Н1 з червоним світлофільтром. Справність блоку струмового захисту від перевантаження ТЗП перевірити шляхом установки тумблера на блоці в положення «Перевірка», після цього проводиться пуск електродвигуна. Блок повинен спрацювати, заблокувати пускач і включити сигнальну лампу Н2 з білим світлофільтром.

    Для повернення у вихідне положення блоків максимального струмового захисту і струмового захисту від перевантаження встановити тумблер на блоках у положення «Робота», повернути прапорець приводу кнопки S3 (Перевірка БКІ, взвод ПМЗ, ТЗП) в напрямку, зазначеному на корпусі пускача.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Вимірювання розчинів головних контактів виробляти штангенциркулем.

    Перевірку натискань головних контактів виробляти на вийнятої рейці динамометром. Початкового натискання контакту відповідає момент рушання містка, а кінцевим – момент, коли місток переміститься на величину провалу. Розчини і провали головних контактів регулюються за допомогою регулювального гвинта, який кріпить контактний місток. При регулюванні необхідно натиснути на місток, щоб квадратна шийка гвинта вийшла з прямокутного отвору містка. Після чого можна обертати гвинта відповідає регулюванню на 0,25 мм. Регулювання початкових і кінцевих натискань головних контактів здійснюється шляхом підкладки в рейці під контактні пружини регулювальних шайб. Перевірку розчинів допоміжних контактів виробляти з допомогою омметра і штангенциркуля в наступному порядку: а) за допомогою штангенциркуля визначити відстань між кришкою допоміжних контактів і траверсою; б) затиски приладу приєднати до висновків замикаючих контактів; в) піднімаючи рукою траверсу, до моменту замикання ланцюга допоміжних контактів, зафіксувати показання омметром і штангенциркулем.

    Різниця показників за пунктами «а» і «в» є розчин допоміжних контактів. Різниця між розчином магнітної системи і розчином головних контактів або Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    замикаючих допоміжних контактів є провал головних контактів або замикаючих допоміжних контактів. При огляді контактора слід мати на увазі, що наявність оплавлений і кіптяви на поверхні головних контактів і пластинах деионных решіток – явище нормальне.
    1   2   3


    написать администратору сайта