Главная страница
Навигация по странице:

  • Пристрій вентилятора ВЦ-25. Відцентровий вентилятор ВЦ-25

  • Пускач ПВІ-250БТ

  • Конструкція

  • Електрична схема

  • Можливі несправності та способи їх усунення

  • Правила зберігання

  • Список літератури

  • Вентилятор ВЦ.docx25 димпломная. І. Введення Роль вугільної промисловості у народному господарстві України


    Скачать 1.26 Mb.
    НазваниеІ. Введення Роль вугільної промисловості у народному господарстві України
    Дата08.06.2019
    Размер1.26 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаВентилятор ВЦ.docx25 димпломная.docx
    ТипДокументы
    #80930
    страница3 из 3
    1   2   3

    +ІІІ. Спеціальна частина

    Вентилятор — пристрій для переміщення газу зі ступенем стиснення менше 1,15 (або різницею тисків на виході і вході не більше 15 кПа).

    Окремі прийоми організованій вентиляції закритих приміщень застосовувалися ще в давнину. Вентиляція приміщень до початку XIX століття зводилася, як правило, до природного провітрювання. Теорію природного руху повітря в каналах і трубах створив М. в. Ломоносов. У 1795 Ст. X. Фріба вперше виклав основні положення, що визначають інтенсивність повітрообміну в опалювальному приміщенні крізь нещільності зовнішніх огороджень, дверні отвори і вікна, поклавши цим початок вченню про нейтральній зоні.

    На початку XIX ст. отримує розвиток вентиляція з тепловим спонуканням припливного і видаляється з приміщення повітря. Вітчизняні вчені відзначали недосконалість такого роду спонукання і пов'язані з ним великі витрати теплоти. Академік Е. X. Ленд вказував, що повна вентиляція може бути досягнута тільки механічним способом.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    З появою відцентрових вентиляторів технологія вентиляції приміщень швидко вдосконалюється. Перший успішно працював відцентровий вентилятор був запропонований в 1832 А. А. Саблуковым. У 1835 цей вентилятор був застосований для провітрювання Чагирского рудника на Алтаї. Саблуков запропонував його для вентиляції приміщень, трюмів кораблів, для прискорення сушіння, випаровування і т. д. Широке поширення вентиляції з механічним спонуканням руху повітря почалося з кінця XIX століття.

    Вентилятор ВЦ-25 призначений для головного провітрювання вугільних і рудних шахт з необхідною витратою повітря 22...97 м3/с і статичним тиском 100...400 даПа. Вентилятори ВЦ-25 виготовляють з вертикальним розташуванням дифузора для установок, що працюють на всмоктування, і з горизонтальним розташуванням дифузора для установок, що працюють на нагнітання.

    Технічна характеристика Діаметр ротора, мм Частота обертання ротора, об/хв Номінальна подача, м3/с Номінальна статичний тиск, даПа

    Подача в робочій зоні при статичному ККД ≥0,6,м3/с 26,8...97 22...77.

    Статичний тиск у робочій зоні при ККД >0,6, даПа 152...460 98 290... Максимальний статичний ККД установки 0,86 Середньозважений статичний ККД в нормальній області роботи 0,76 Споживана потужність у робочій зоні, кВт 200...355 105...180 Маса, кг Габаритні розміри, мм довжина ширина висота.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Пристрій вентилятора ВЦ-25. Відцентровий вентилятор ВЦ-25https://konspekta.net/lektsiiorgimg/baza2/396325282541.files/image011.jpg

    складається з робочого колеса 6 (рис.3.1). спірального корпусу 7, осьового направляючого апарату 8, механізму повороту лопатей направляючого апарату 9, вхідного патрубка 11, колектора 10, головного валу 5, радіально-упорного підшипника 2, муфти 1, рами 3.

    Рисунок 3.1 – Вентилятор ВЦ-25 Робоче колесо відцентрового вентилятора одностороннього всмоктування ВЦ-25, схема якого наведена на рис. 3.2, являє собою зварену металеву конструкцію, що складається з плоского корінного 4 і конічного покривного 2 дисків, між якими приварені вісім профільованих крилоподібних загнутих назад лопаток 3, зварених з листівок обичайок і ребер жорсткості.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    https://konspekta.net/lektsiiorgimg/baza2/396325282541.files/image013.jpg

    Рисунок 3.2 – Робоче колесо відцентрового вентилятора ВЦ-25

    До конічного покривного диску приварене ущільнювальне кільце 1. Корінний диск укріплений на литий маточині 5, насадженої на консоль вала. Головний вал упирається на радіальний і радіально-упорний підшипники. Радіальне зусилля сприймає роликовий радіальний дворядний сферичний підшипник кочення № 3644, а радіальне й осьове зусилля - роликовий дворядний сферичний підшипник кочення № 13636. Підшипники розташовані в сталевих литих корпусах, закріплених болтами на оброблених площадках твердої звареної рами. Внутрішні торци корпусів підшипників з'єднані між собою масляною ванною. У кришках корпусів підшипників є отвори для установки термодатчиків, службовців для контролю температури підшипників.

    Головний вал вентилятора з'єднаний з валом електродвигуна втулочно-пальцевої муфти. Для роботи вентилятора з високим ККД необхідно забезпечити невеликі зазори між вхідним патрубком і робочим колесом: радіальний зазор 6 + 3 мм; осьовий 10 + 5 мм. Спіральний корпус вентилятора виконаний частково з металу, частково з залізобетону. Металева частина спірального корпусу складається з двох верхніх і однієї нижньої зварених секцій, з'єднаних болтами. Роз'єднання між верхніми і нижніми секціями виконана в горизонтальній площині, що проходить по осі головного вала.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Для зручності монтажу і ремонту робочого колеса верхні секції спірального корпуса мають роз'єднання у вертикальній площині. Профілактичний огляд лопаток робочого колеса роблять через два люка: в спіральному корпусі один з боку підшипника, інший - на обичайци корпусу. Зі сторони всмоктування спіральний корпус вставлений конічний вхідний патрубок з ущільнювальним кільцем і смугою. До вхідного патрубка примикає осьової направляючий апарат, що складається з 12 плоских лопаток, циліндричного корпусу, обтічника і механізму одночасного повороту лопаток. Лопатки цапфами спираються на підшипники циліндричного корпусу і обтічника.

    Експлуатація вентилятора ВЦ-25. Пуск відцентрових вентиляторів виконують з прикритими направляючими апаратами, в результаті чого знижується момент опору вентилятора на 50 і 30%. Продуктивність вентилятора регулюють, змінюючи кут установки лопатей. Лопатки з допомогою приводу і механізму одночасного повороту, можуть бути плавно переставлені на будь-який кут від + 90 ° (отвір перекритий) до -30 °. У крайніх положеннях лопаток електродвигун приводу відключається від електромережі кінцевими вимикачами. При позитивних кутах установки лопаток повітря в спрямовуючий апараті закручується в бік обертання робочого колеса, що призводить до зменшення тиску, подачі і споживається вентилятором потужності. При негативних кутах установки лопаток повітря в спрямовуючий апараті закручується в напрямку проти обертання робочого колеса, в результаті чого збільшується споживана вентилятором потужність і трохи зростають (до кутів установки -30 °) подача і тиск. При реверсуванні вентиляційної струменя піднімають атмосферну кришку і кришки дифузора і опускають реверсивну кришку. Тоді свіже повітря надходить у вентилятор з атмосфери через всмоктувальну будку, яка оснащена жалюзійними гратами, і нагнітається в шахту по дифузору, обвідному та головному каналах. Вентилятори запускають в роботу автоматично і вручну із загального керування вентиляторною установкою або з місцевого щита.
    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Перед запуском вентилятора в роботу виконують основні підготовчі операції. В період роботи агрегату періодично контролюють його параметри по контрольно-вимірювальним приладам і отримані дані заносять у журнал: подачу, статичний тиск, температуру підшипників ротора вентилятора і приводного електродвигуна. Всі спостереження машиніст вентиляторної установки заносить у журнал. Записи в журналі дають змогу судити про стан агрегату, що виникають за минулий період експлуатації несправності і вжиті заходи з їх усунення. За справний стан і обслуговування вентиляторної установки несе відповідальність обслуговуючий персонал. У своїй роботі він повинен керуватися технічною документацією та інструкціями заводів-виготовлювачів вентиляторів і комплектуючих виробів.
    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    c:\users\admin\desktop\вц-25_0.png
    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Пускач ПВІ-250БТ

    Пускач електромагнітний вибухобезпечний типу ПВІ-250БТ з іскробезпечного схемою дистанційного управління та маркуванням за рівнем і видом захисту РВ 3В І призначений для прямого пуску та зупинки трифазних асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором гірничих машин і механізмів вугільних і сланцевих шахт, а також для захисту від струмів короткого замикання і перевантаження в силових ланцюгах. Пускач призначений для роботи при наступних умовах:

    температура навколишнього повітря від мінус 5 до плюс 35 С;

    відносна вологість навколишнього середовища до 100% при температурі до 35 С; вміст вугільного пилу в навколишній атмосфері до 1200 мг/м3. відсутність різких поштовхів ( ударів і сильної тряски );

    висота над рівнем моря не більше 2000м; на глибині не більше 1500м нижче рівня моря нормальне робоче положення пускача санчатами на горизонтальній майданчику, допускається нахил площадки до 15 градус в будь-якому напрямку. Пускач нормально працює при коливаннях напруги в електричній мережі від 85 до 110% номінального.

    Технічні дані. Номінальна напруга мережі, В 380-660

    Частота змінного струму, Гц 50 Номінальний струм тривалого режиму, А 250

    Напруга іскробезпечних ланцюгів управління, 18 Комутаційна здатність, А: на відключення (ефективне значення струму) 4000 на включення (амплітудне значення струму) 7000

    Уставки блоку контролю ізоляції БКІ, кОм: попереджувальна 100 аварійна 30 Уставки блоку максимального струмового захисту ПМЗ:

    Струм уставки, відповідний умовним одиницям на шкалою блоку максимального струмового захисту, А

    500 625 750 875 1000 1125 1250 1375 155

    Уставки спрацьовування блоку струмового захисту від перевантаження ТЗП– 0,5; 0,6; 0,7; 0,8; 0,9; 1,0 J ном. Струму пускача.
    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Пускач забезпечує надійну роботу в тривалому уривчасто-тривалому, короткочасний, повторно – короткочасному режима. Потужність керованого електродвигуна в категорії АС-3 при напрузі 380 В – 125кВт.

    комутаційна зносостійкість головних контактів контактора в категорії застосування АС-3 становить 1,2*10 циклів включень – відключень, при цьому номінальний робочий струм повинен бути дорівнює номінальному. У категорії застосування АС-4 - 0,175*10 циклів включень – відключень, при цьому номінальний робочий струм повинен бути дорівнює 40 % номінального.

    Механічна зносостійкість пускача становить не менше 3*10 циклів включень – відключень, разьединителя не менш 6300 циклів включень – відключень.

    Трансформатор напруги допускає підключення до вторинної обмотки навантаження потужністю до 75 В*А (світильник місцевого освітлення, ланцюги автоматизації та ін).

    Ввідні і вивідні пристрої силових ланцюгів допускають під'єднання як гнучкого, так і броньованого кабелю з сухою обробленням або заливкою кабельного масою місця оброблення. Конструкцією пускача передбачені три кабельні введення для контрольних ланцюгів. Пускач може поставлятися зі штепсельним введенням до електродвигуна. Габаритні розміри пускача, мм; висота – 860, ширина – 830, глибина – 870. Маса пускача, кг: не більше 330.

    Струмообмежуючі дії силового ланцюга пускача еквівалентно 15м гнучкого кабелю перетином 50м.

    Пристрій і робота.

    Конструкція:

    Пускач складається з набору електричної апаратури, змонтованої в взрывонепроницаемом корпусі.

    Корпус являє собою зварену конструкцію, що складається з чотирьох відділень, розділених вибухонепроникними перегородками.

    Мережеве відділення призначене для введення, транзитного введення і приєднання до пускателя силових кабелів.

    При введенні броньованого кабелю Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    до мережевого відділенню кріпиться спеціальна коробка, яка слугує для заливки місця оброблення кабелю заливальної масою.

    Відділення висновків призначене для введення і приєднання кабелю електродвигуна і кабелів контрольних ланцюгів. Контрольні затискачі, призначені для приєднання іскробезпечних ланцюгів, відокремлені від інших прохідних затискачів.

    У відділенні разьединителя розміщені разьединитель і трансформатор струму максимального струмового захисту ПМЗ і струмового захисту від перевантаження ТЗП.

    У контакторном відділенні розташовані блок контакторный, розташовані блок контакторный, на якому розміщені контактор, елементи схеми форсування, трансформатори напруги, сигнальні лампи, запобіжники. У робочому положенні блок фіксується двома і забезпечує необхідне натискання стикових контактів. Для вилучення блоку контакторного з оболонки необхідно розборонити штепсельні роз'єми контрольних ланцюгів, відкрутити два болта і за скоби висунути блок з контакторного відділення. Всередині, на бічній поверхні оболонки, розташовані механічне блокування разьеденителя з кнопкою «Стоп» S1, колодка перемикання режиму роботи.

    Контактор КТУ-4011 являє собою цельноблочную конструкцію прямоходового типу, що складається з підстави, контактів і електромагнітної системи. Конструкція контактної рейки контактора забезпечує можливість регуліровнія розчину, провалу, натискань і одночасності торкання кожного містка за допомогою гвинта і регулювальних шайб. Регулювання повітряного зазору електромагнітної системи здійснюється з допомогою прокладок, встановлених під вісь. Контактор забезпечений шістьма допоміжними контактами.

    На кришці швидко встановлені блок максимально струмового захисту ПМЗ, блок струмового захисту від перевантаження ТЗП, блок дистанційного управління БДУ, блок контролю ізоляції БКІ.

    На зовнішній бічній поверхні оболонки розташовані рукоятка приводу разьеденителя, штовхач кнопки Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    S1(Стоп) і поворотний прапорець приводу кнопок S3 (Перевірка БКІ, Взвод ПМЗ, ТЗП) і S2 (Перевірка схеми).

    Механічне блокування виконана таким чином, що кришку контакторного відділення не можна відкрити при включеному разьеденителе і включити разьеденитель при відкритій кришці контакторного відділення, а також відключити разьеденитель при включеному контакторі. Для відкривання кришки, яка швидко відкривається необхідно: оключить разьеденитель, для чого потрібно натиснути на штовхач приводу кнопки «Стоп», устоновленный на зовнішній бічній поверхні оболонки і, не відпускаючи її, повернути рукоятку привода разьеденителя в положення «Вимкн.», розблокувати привід замка кришки, спеціальним ключем повернути приводний валик кришки, яка швидко відкривається в напрямку «Відкр.». Для закривання кришки і включення разьеденителя необхідно і включення разеденителя необхідно всі операції виконувати в зворотній послідовності.

    Електрична схема

    Електрична схема пускача забезпечує: захист від струмів короткого замикання відходять від пускача силових ланцюгів при значеннях не більше 4000А та світлову сигналізацію про спрацьовування захисту; захист електродвигуна і відходять від пускача силових ланцюгів від струмів перевантаження і світлову сигналізацію про спрацьовування захисту; захист від втрати керованості при обриві або замиканні проводів дистанційного управління між собою і з заземлюючою жилою; захист при обриві або збільшенні опору заземлюючого ланцюга до величини понад 50 Ом; нульовий захист; захист від самовключення пускача при короткочасному підвищенні напруги електричної мережі до 150% номінального електричне блокування, що перешкоджає включенню пускача при зниженні опору ізоляції у відходить силовий ланцюга нижче 30 кОм, та світлову сигналізацію при спрацьовуванні блокування; взаємну електричне блокування послідовності включення пускачів; перевірку справності схеми управління і ланцюзі котушки контактора

    без подачі напруги на електродвигун і світлову сигналізацію при її працездатності; перевірку електричного блокування контролю ізоляції ланцюга Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    та світлову сигналізацію при її спрацьовуванні; перевірку справності максимального струмового захисту та світлову сигналізацію при її спрацьовуванні; підключення температурного захисту з розмикаючим контактом, вбудованої в електродвигун.

    Електрична схема забезпечує наступні види управління: дистанційне за допомогою кнопкових постів управління, вбудованих в робочі машини або встановлених окремо; дистанційне автоматичне від замикаючого допоміжного контакту іншого пускача або датчика. Електрична схема виключає можливість одночасної роботи пускача з декількома видами управління.

    Винесений кнопковий пост керування

    R ш Резистор МЛТ-2 47 Ом + 5% 1V напівпровідниковий Діод КД 209А 1

    Примітка: на пускачі, що постачається зі штепсельним висновком до струмоприймача, встановлюється з'єднувач типу СНО.

    Схема управління пускача двопровідна з використанням заземлювальної жили силового кабелю в якості проводу управління. Однак, при встановленні пускача в шахтах з електровозної контактної откаткой повинна застосовуватися трьохпровідна схема управління. Елементи схеми управління розміщені в блоці дистанційного керування БДУ. В винесений пост управління вставляється діод V і шунтувальний резистор r ш. Схема дозволяє при будь-якому вигляді управління відключити пускач вбудованою в нього кнопкою S1 (стоп). Схема управління працює таким чином: При включенні разьединителя Q від трансформаторів Т4, Т3, подається напруга на блоки управління, захисту і випрямний міст V1. По ланцюгу резистор R1, котушка реле форсировочного K2.1, розмикальний контакт контактора K1.3 протікає струм. Реле K2.1 спрацьовує і замикаючим контактом K2.2 шунтує резистор R2, R3 і готує ланцюг включення котушки контактора. При натисканні кнопки «Пуск» поста управління спрацьовує блок БДУ і своїм замикаючим контактом К5.2 включає проміжне реле К3.1.
    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Реле спрацьовує і замикаючим контактом К3.2 включає ланцюг: випрямний міст V1, замикає контакт До 2.2 реле форсировочного, контакт кнопки «Стоп» S1.1, перемички колодки Х6, котушка контактора К1.1. Спрацьовує контактор К1.1 і розмикає контакт К1.3 ланцюг реле форсировочного К2.1 яке, размыкаясь вводить в ланцюг живлення котушки контактора резистори R2 і R3. В результаті струм в котушці контактора знижується до величини струму утримання, Включений в ланцюг управління діод забезпечує захист від втрати керованості. При замиканні або обриві ланцюга дистанційного керування діод V, вбудований в пост управління, виключається зі схеми і пускач відключається.

    Конструкцією та електричної схемою передбачена перевірка справності схеми управління і ланцюзі котушки контактора без подачі напруги на електродвигун шляхом включення кнопки S2. (Перевірка схеми). Якщо ланцюг справна, загоряється сигнальна лампа Н1. Захист від струмів короткого замикання відходять від пускача силових ланцюгів здійснює блок максимального струмового захисту ПМЗ. При спрацьовування максимального струмового захисту загоряється сигнальна лампа Н1. Захист електродвигуна і відходять від пускача силових ланцюгів від струмів перевантаження здійснює блок струмового захисту від перевантаження ТЗП (А2). При спрацьовування струмового захисту від перевантаження загоряється сигнальна лампа Н2. Контроль опору ізоляції у відхідних від силового ланцюга пускача здійснює блок контролю ізоляції БКІ. При спрацьовуванні пристрою контролю ізоляції загоряється сигнальна лампа Н2. Забезпечення вибухозахищеності. Вибухозахищеність пускача забезпечується: ув'язненням комплекту електричних апаратів у вибухонепроникну оболонку, яка витримує тиск вибуху всередині неї і виключає передачу вибуху в навколишнє вибухонебезпечне середовище; ущільненням гнучкого кабелю з допомогою гумових кілець, а в разі необхідності заливкою кабельною масою місця оброблення броньованого кабелю, захист кабелів від висмикування, а також встановленням у невикористані кабельні вводи вибухонепроникних заглушок; необхідними щілинами вибухонепроникних з'єднань в прохідних затисків;

    виконанням у Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    рухомих з'єднаннях зчленувань підвищеного класу шорсткості і забезпеченням необхідних щілин і ширини стиків сполучених поверхонь. Параметри вибухозахисних з'єднань наведені на рис. 3. Величини вибухонепроникних з'єднань плоских сполук контролювати щупами товщиною: W! = 0,25 мм, W1=0,45 мм, W1=0,55 мм. При цьому щуп не повинен входити в проверяемую щілину. Величини решти вибухонепроникних щілин забезпечуються конструкцією, технологією виготовлення і гарантуються заводом-виготовлювачем, при огляді і ревізії контролю не підлягають. Вибухозахисні поверхні захищені від корозії антикорозійним захисним мастилом. Всі болти і гайки, які кріплять деталі з вибухозахищеними поверхнями, а також струмоведучі і заземлюючі затиски забезпечені від самовідгвинчування пружинними шайбами. Доступ до зовнішніх болтів знімних кришок можливий тільки за допомогою спеціального ключа. Електроізоляційні матеріали прохідних затискачів виконані з прессматериала ПСК-5РМ. За погодженням з контролюючою організацією можуть бути застосовані інші пластмаси. Температура зовнішніх поверхонь оболонки в найбільш нагрітих місцях при нормальних режимах пускача не перевищує 60 С. Іскробезпека ланцюгів дистанційного керування забезпечується параметрами елементів і принциповими рішеннями електричної схеми пускача.

    Вказівка заходів безпеки. Пускач повинен монтуватися і експлуатуватися відповідно до «Правил технічної експлуатації вугільних і сланцевих шахт» та експлуатаційною документацією на пускач, Нагляд і контроль за станом вироби повинні виконуватися у відповідності з порядком, передбаченим «Правилами безпеки у вугільних і сланцевих шахт». При підключенні до затискачів 10, 11 зовнішніх споживачів (світильників місцевого освітлення, апаратів контролю автоматизації тощо) напругою 36 У сумарна потужність їх не повинна перевищувати 75 В/А. Підключення повинно здійснюватися за допомогою цілого відрізка кабелю довжиною не більше 10 м і без застосування тройниковых муфт і кабельних коробок. Довжина кабелю дистанційного керування повинна бути не більше 800 м.
    При управлінні по загальному кабелю застосовувати тільки екранований кабель.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    На знімних кришках є попереджувальні написи: Відкривати, відключивши від мережі», «Відкривати, відключивши раз’єднувач».
    Конструкцією пускача передбачено встановлення пломби або замка на приводі замка кришки, яка швидко відкривається в її закритому положенні, а також встановлення пломби або замка на рукоятку привода разъеденителя у відключеному стані. Підготовка до роботи та монтаж. При підготовки до монтажа провести зовнішній огляд і розконсервацію, перевірити наявність експлуатаційної документації (паспорта, технічного опису та інструкції з експлуатації), комплекту запасних частин. Перед доставкою пускача до місця монтажу: вивчити конструкцію та електричну схему; перевірити мегаомметром на 1000 В опір ізоляції силового ланцюга, яке повинно бути не менше 10 МОм.

    ПРИ ПЕРЕВІРЦІ ОПОРУ ІЗОЛЯЦІЇ СИЛОВИХ ЛАНЦЮГІВ ШТЕПСЕЛЬНІ РОЗ'ЄМИ КОНТРОЛЬНИХ ЛАНЦЮГІВ РОЗБОРОНИТИ;

    перевірити відповідність пускача напрузі мережі та потужності підключається струмоприймача, при напрузі мережі 380 В дроти 21, 23 повинні бути підключені до клем 1-2 трансформатора напруги Т3, а при напрузі 660 В до клем трансформатора 1-3; перевірити чіткість включення і відключення контактора без струму головного ланцюга. При транспортуванні пускача до місця монтажу стежити, щоб він не піддавався ударів і струсів, так як це може привести до поломки елементів, вбудованих в оболонку. При монтажі: встановити його на горизонтальну площину (настил, полиць, в нішу тощо); приєднати кабелі відповідно до електричної схеми; при дистанційному керуванні за загальним силового кабелю з кнопкового поста, встановленого на робочому механізмі (комбайні, породонавантажувальною машині тощо), встановити у відділенні висновків пускача перемичку між затискачами 0,3, а до затискачів 1,3 приєднати послідовно кнопковий пост керування (затискач 3) і контакти датчика температурної захисту електродвигуна та приєднати до затискачів 1,3 жили управління силового кабелю; при дистанційному
    управлінні з винесеного поста управління за окремим кабелю для забезпечення контролю цілісності заземлюючого проводу приєднати жили кабелю до затискачів 0,3 датчика температурної захисту електродвигуна.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    При відсутності його встановити перемичку між затискачами 0,3 в електродвигуні. У відділенні висновків пускача приєднати жили управління кабелю від винесеного поста до затискачів 1,3 а до затискачів 0,3 жили проводу датчика температурної захисту електродвигуна; приєднати заземлюючі жили вступного і транзитного кабелів до внутрішніх заземлюючим затискачів мережевого відділення, а корпус пускача приєднати до заземлювального контуру ділянки; вибрати уставку струму спрацьовування максимального струмового захисту згідно розрахункової і встановити рукоятку зміни уставок на шкалі блоку ПМЗ на відповідну поділку шкали у відносних одиницях відповідно до табл.1; встановити на блоці струмового захисту від перевантаження ТЗП уставку, що відповідає номінальному струму, приєднаного до пускателю електродвигуна; (Іу=Ін ел.двиг./ Ін пускача) встановити тумблер на блоці контролю ізоляції БКІ в положення «Попереджувальна уставка»; закрити кришку, яка швидко відкривається контакторного відділення; перевірити величини щілин плоских вибухонепроникних з'єднань (допустимі величини наведено на рис3), ширина щілин циліндричних вибухонепроникних нерозбірних з'єднань у процесі експлуатації НЕ КОНТРОЛЮЄТЬСЯ.

    Можливі несправності та способи їх усунення

    При відмові пускача перевірити справність схеми управління і ланцюзі котушки контактора, як зазначено в розділі «Технічне обслуговування». Визначити місце пошкодження – всередині або поза пускача. Можливі несправності та причини, що викликають ці несправності.

    Правила зберігання

    Зберігається пускач в приміщенні з природною вентиляцією при температурі повітря від мінус 50 до плюс 40 С і при відсутності в ньому кислотних та інших парів, шкідливо діють на матеріали пускача.

    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    У разі, якщо строк зберігання пускача перевищує один рік, пускач повинен бути підданий ревізії і переконсервації. Переконсервації підлягають поверхні. Не мають гальванічного та лакофарбового покриття. А також вибухозахисні і роз'ємні з'єднання. Поверхні з наявністю слідів корозії повинні бути зачищені дрібною шліфувальною шкуркою. Змоченою в трансформаторному маслі. Консервацію невзрывозащищенных поверхонь здійснюйте маслом До-202.

    Транспортування виробляти будь-яким видом транспорту, що забезпечує його схоронність. При цьому слід вжити заходів по забезпеченню цілісності виступаючих частин: рукоятки приводу разъеденителя, кабельних муфт і т. п. При навантаженні, транспортуванні і вивантаженні пускача удари по ньому не допускаються. Слід пам'ятати, що оболонка пускача тонкостінна і при необережному використанні можуть з'явитися вм'ятини, порушують його нормальну роботу.

    Изм.http://nashaucheba.ru/docs/5/4797/conv_1/file1_html_548b982f.png

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист


    Изм.

    Лист

    докум.

    Подпись

    Дата

    Лист

    Список літератури:

    1. Іванівський В. Р. Шахтні ветеляторы: Уч. Посібник – Владивосток Вид. 2003,.

    2. Правила безпеки у вугільних шахтах. Київ. 1996.

    1. Керівництво по ревізії, налагодження та випробування підземних електроустановок шахт. За редакцією В.В. Дегтярьова, Л.В. Седакова. М. Недра. 1989 (с. 371-375, 377-382).

    2. Экономичность действующих вентиляторных установок и пути ее повышения // Автоматическое управление в горном деле. – Новосибирск – 1974 г.;
    1   2   3


    написать администратору сайта