Главная страница

коркем жазу. 1 сынып Көркем жазуу. Кркем жазу бадарламасыны масаты


Скачать 4.27 Mb.
НазваниеКркем жазу бадарламасыны масаты
Анкоркоркем жазу
Дата28.08.2022
Размер4.27 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла1 сынып Көркем жазуу.docx
ТипДокументы
#655079
страница16 из 16
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16

Күні: _________________________Тексерілді:____________________________


Сабақ №32

Пәні: Көркем жазу

Мұғалім:

Сыныбы:

Күні:

Тақырыбы: Заттың іс-қимылын, сынын, санын білдіретін сөздер.

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:




Тілдік мақсат

Заттың қимылын, сынын, санын білдіретін сөздер оның сөйлемде атқаратын қызметі туралы түсінік беру. Заттың атын білдіретін сөздермен заттың қимылын білдіретін сөздердің байланысын меңгерту.

Оқушының сабаққа қамтылуы

Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын  түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.

Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.

Күтілетін нәтиже

-әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;

-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;

-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;

-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.

- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;

Алдыңғы тақырып

/үй тапсырмасы/

Бас әріппен, кіші әріппенжазылатын сөздер.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар


Ресурстар

Басталуы

/Миға шабуыл/

Қызығушылықты ояту


Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Оқушының жұмыс дәптері

Ортасы

Мағынаны тану


1- тапсырма. «Мақта қыз бен мысық» ертегісінде мысықтың жүрген жолын ретімен жаз









2- тапсырма. «Менің досым» тақырыбына эссе жаз

Сергіту сәті

Сыныбымыз тап - таза
Борда дайын тақтада
Денемізді жинақтап
Отырайық партаға

3-тапсырма. Әр топтағы сөздерді орнына қойып жаз

1) Атты, тағала, Марат.

2) Қанатта, бар, шана.

3) Бардық, тауға, біз.

4) Сандық, жасалады, ағаштан.

Әр топтағы артық сөзді тап

Тәтті, кетті, батты, бітті, сатты.

Арық, тентек, жеңіл, күшті, ашу.

Тар, бақытты, гүл, өнерлі, ұзын, ақылды.


Соңы

/Ой қозғау/

"Кім жылдам?"

(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)

Кері байланыс

"Екі жұлдыз, бір тілек"

Бағалау

Смайликпен бағалау

Қосымша ақпарат

Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау

Саралау

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Күні: _________________________Тексерілді:____________________________

Сабақ №33

Пәні: Көркем жазу

Мұғалім:

Сыныбы: 1

Күні:

Тақырыбы: Тест

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:




Тілдік мақсат

оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін пысықтап, қорытындылау, жүйелеу.

Оқушының сабаққа қамтылуы

Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын  түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.

Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.

Күтілетін нәтиже

-әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;

-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;

-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;

-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.

- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;

Алдыңғы тақырып

/үй тапсырмасы/

Заттың іс-қимылын, сынын, санын білдіретін сөздер.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

/Миға шабуыл/

Қызығушылықты ояту

Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Оқушының жұмыс дәптері

Ортасы

Мағынаны тану


1. Дауысты дыбыстарды көрсет.

А) ы, а, о

Ә) р, ф, с

Б) в, с, х

2.Дауыссыз дыбыстарды көрсет.

А) а, у, ү

Ә) о, ө, ә

Б) г, н, з

3. Екі буыннан тұратын сөзді көрсет.

А) сүт

Ә) айран

Б) жапырақ

4. Бір буыннан тұратын сөзді көрсет.

А) қатық

Ә) аю

Б) нан

5. Үш буыннан тұратын сөзді көрсет.

А) егін

Ә) қаһарман

Б) шахтер
6. Қатардағы әріптердің қайсысы дауыссыздарға жатады?

А) а, ө, о, п

Ә) л, ж, ,я, д

Б) к, қ, л, м

7. Төмендегі сөздердің қайсысы буынға дұрыс бөлінген?

А) сыз - ғыш

Ә) қыз - ыл

Б) ат-а

8. Қатардағы әріптердің қайсысы дауыстылардың жатады?

А) г, ж, б, с

Ә) а, ө, п, о

Б) ұ, і, ө, о

9. Жуан дауысты дыбыстар қатарын көрсет.

А) а, о, ы, і

Ә) ә, і, е, ү, ө

Б) а, о, ұ, ы

10. Жіңішке дауысты дыбыстар қатарын көрсет.

А) ә, е, і, ү

Ә) а, о, ы, і

Б) а, о, ү, ы

11.Қай сөзде ь (жіңішкелік белгісі) жазылады?

А) диван

Ә) бел...гі

Б) кон...ки

12.Қай сөзде ъ (айыру белгісі) жазылады?

А) пенал

Ә) лагер...

Б) под...езд

Соңы

/Ой қозғау/

"Кім жылдам?"

(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)

Кері байланыс

"Екі жұлдыз, бір тілек"

Бағалау

Смайликпен бағалау

Қосымша ақпарат

Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау

Саралау

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16


написать администратору сайта