Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №16
| Пәні: Көркем жазу
Мұғалім:
| Сыныбы: 1
Күні:
| Тақырыбы: Өзіндік жұмыс
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
| Тілдік мақсат
| оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін пысықтап, қорытындылау, жүйелеу.
| Оқушының сабаққа қамтылуы
| Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.
| Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.
| Күтілетін нәтиже
| -әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;
-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;
-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;
-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.
- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;
| Алдыңғы тақырып
/үй тапсырмасы/
| Қ, Ұ әріптері. Құстың ұясы.
| Жоспар
| Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар
| Басталуы
/Миға шабуыл/
Қызығушылықты ояту
| Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушының жұмыс дәптері
| Ортасы
Мағынаны тану
| Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?
А) 2 Ә)3 Б)4
2. Сөздерді буынға бөлу қандай дыбыстарға байланысты?
А) дауыссыз Ә) дауысты
3. 3 буыннан тұратын сөзді белгіле:
А) Жұмбақ
Ә) Музыка
Б) Парта
4. Дұрыс буынға бөлінген сөзді белгіле:
а) ма-қта
ә) мақ-та
б) ма-қ-та
5. Жіңішке айтылатын сөзді белгіле:
А) парта ә) тақта б) терезе
Буындық тапсырмаларды шешеміз:
1) Үлгі: 2+2: арал+отын=алтын
2) 1+2: шана+дала=_____________________
3) 2+2: сақа+мысық=_____________________
4) 2+2: тамақ+мата=______________________
5) 1+2: шара+апан=______________________
| Соңы
/Ой қозғау/
"Кім жылдам?"
| (Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)
| Кері байланыс
| "Екі жұлдыз, бір тілек"
| Бағалау
| Смайликпен бағалау
| Қосымша ақпарат
| Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау
| Саралау
| Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №17
| Пәні: Көркем жазу
Мұғалім:
| Сыныбы: 1
Күні:
| Тақырыбы: І, Е әріптері. Отбасылық еңбек
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
| Тілдік мақсат
| І, Е дыбысы мен әрпін таныстыру. І, Е әрпі және і әрпі бар сөздерді оқып, жазып үйрету, сонымен қатар, өз тілінің қадыр - қасиетін ұға білуге үйрету.
| Оқушының сабаққа қамтылуы
| Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.
| Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.
| Күтілетін нәтиже
| -әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;
-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;
-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;
-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.
- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;
| Алдыңғы тақырып
/үй тапсырмасы/
| Өзіндік жұмыс
| Жоспар
| Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар
| Басталуы
/Миға шабуыл/
Қызығушылықты ояту
| Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушының жұмыс дәптері
| Ортасы
Мағынаны тану
| 1- тапсырма. І, Е әріптерін көркем жаз
Е с і ң д е с а қ т а!
І-дауысты, жіңішке дыбыс
Е-дауысты, жіңішке дыбыс
Сергіту сәті
Ормандағы аюдың,
Құлпынайы көп екен.
Теріп – теріп алайық.
Қалтамызға салайық.
2- тапсырма. Суреттерге сәйкес келетін әріптерді
сызықпен қос
қ к е
с д 3 -тапсырма. Сөздерде неше әріп барын анықтап сызбамен көрсет
Кітап, сызғыш,ермексаз, дәптер, қалам, желім, қайшы.
5 5
8
6 5 6 5
Отбасылық еңбек
Биыл жазда егін де, көкөніс те, жеміс те мол. Ауылда атамның екі баласы тұрады. Жазда ауылда жұмыс көп. Атам мен әжем балаларына көмектеседі. Атамның үлкен баласы – агроном, кіші баласы-комбайыншы. Олардың екеуі де жұмысты өте жақсы істейді. Олар еңбекқор жандар.
Тапсырма: Жіңішке айтылатын сөздерді теріп жаз
Үйге тапсырма: Тақпақты жаттап келу
Ілгішке ілдім ішікті,
Ішікке күйе түсіпті.
Інім жақсы көреді,
Ойнатқанды күшікті.
| Соңы
/Ой қозғау/
"Кім жылдам?"
| Сыныбыңда кімнің есімі І, Е әрпінен басталған?
(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)
| Кері байланыс
| "Екі жұлдыз, бір тілек"
| Бағалау
| Смайликпен бағалау
| Қосымша ақпарат
| Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау
| Саралау
| Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| |