Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №10
| Пәні: Көркем жазу
Мұғалім:
| Сыныбы: 1
Күні:
| Тақырыбы: Л, Р әріптері. Лақ
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
| Тілдік мақсат
|
| Оқушының сабаққа қамтылуы
| Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.
| Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.
| Күтілетін нәтиже
| -әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;
-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;
-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;
-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.
- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;
| Алдыңғы тақырып
/үй тапсырмасы/
| Өзіңді-өзің тексер
| Жоспар
| Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар
| Басталуы
/Миға шабуыл/
Қызығушылықты ояту
| Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушының жұмыс дәптері
| Ортасы
Мағынаны тану
| 1- тапсырма. Л, Р әріптерін көркем жаз
Е с і ң д е с а қ т а!
Л-дауыссыз, үнді дыбыс
Р- дауыссыз, үнді дыбыс
2- тапсырма. Жұмбақтың шешуін тап
Баратыным — қыр.
Қонатыным — гүл.
Теретінім — нәр.
Беретінім — бал. Жауабы:____________
Келе ғойшы, лағым, Селтеңдейді құлағың. Су ішіп ал, кәнеки, Сені күтіп тұрамын.
3-тапсырма. Боя
Үйге тапсырма: Жаттап келу
Раушан келіп бақшадан,
Райхан гүлін жинады.
Роза қосып радионы,
Разы болып тыңдады.
| Лама деген жануар,
Лаққа сәл-пәл ұқсайды.
Лашын, ләйлек құстары,
Түнде бірақ ұшпайды.
|
| Соңы
/Ой қозғау/
"Кім жылдам?"
| (Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)
| Кері байланыс
| "Екі жұлдыз, бір тілек"
| Бағалау
| Смайликпен бағалау
| Қосымша ақпарат
| Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау
| Саралау
| Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| Күні: _________________________Тексерілді:____________________________
Сабақ №11
| Пәні: Көркем жазу
Мұғалім:
| Сыныбы: 1
Күні:
| Тақырыбы: О, Т әріптері. Орман
| Сабаққа негізделген оқу мақсаты:
|
| Тілдік мақсат
| Әріпті таныту, сөз буындарынан ажырата білуге,сауатты жазуға, көркем орындауға дағдыландыру. Сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу қабілетін дамыту.
| Оқушының сабаққа қамтылуы
| Барлық оқушылар: Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді; Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
| Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты күнделікті өмірмен байланыстыра алады, тапсырмаларды түсінеді.
| Кейбір оқушылар: Өз бетімен жұмыс жасау барысында белсенділік танытады; еркін сөйлейді.
| Күтілетін нәтиже
| -әріптерді каллиграфия талаптарына сай жазуға дағдыланады;
-әріптер сырын толық игеруге мүмкіндік алады;
-грамматикалық тапсырмаларды орындай алуға машықтанады;
-шығармашылық тапсырмаларды орындап үйренеді.
- сауатты жазу дағдылары қалыптасады;
| Алдыңғы тақырып
/үй тапсырмасы/
| Л, Р әріптері. Лақ
| Жоспар
| Жоспарланған уақыт
| Жоспарланған жаттығулар
| Ресурстар
| Басталуы
/Миға шабуыл/
Қызығушылықты ояту
| Сәлемдесу, журнал толтыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
| Оқушының жұмыс дәптері
| Ортасы
Мағынаны тану
| 1- тапсырма. О, Т әріптерін көркем жаз
Е с і ң д е с а қ т а!
О -дауысты, жуан дыбыс
Т- дауыссыз, қатаң дыбыс
2- тапсырма. "Жұбын тап" ойыны
Боя
3-тапсырма. Орман аңдары мен құстары туралы ауызша әңгімеле
Есте сақтау жаттығуы
Т кәдімгі телеграф бағаны,
Кейде оған ұқсатасың балғаны.
Т дыбысына сөздер айтып жарысу.
Үйге тапсырма: Тақпақты жаттап келу
Ожау, оймақ, орамал, Торғай, торғай, торғайсың.
Орынкүлге сыйладым. Таяу келіп қонғайсың.
Орақпенен шөп орып, Жем шашайын тойып ал,
Отын, ағаш жинадым. Сонда аязға тоңбайсың.
| Соңы
/Ой қозғау/
"Кім жылдам?"
| Сыныбыңда кімнің есімі О, Т әрпінен басталған?
(Оқушылыр тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды)
| Кері байланыс
| "Екі жұлдыз, бір тілек"
| Бағалау
2 мин
| Смайликпен бағалау
| Қосымша ақпарат
| Ғаламтордан, газет-журналдардан таңдаған тақырыптары бойынша мәліметтер жинау
| Саралау
| Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)
Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| |