Главная страница

Крок 2 Інфекційні хвороби 20142015 навчальний рік


Скачать 489 Kb.
НазваниеКрок 2 Інфекційні хвороби 20142015 навчальний рік
Анкорtesti-infektsiyi.doc
Дата14.05.2017
Размер489 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаtesti-infektsiyi.doc
ТипДокументы
#7543
страница5 из 5
1   2   3   4   5

B. Провести хірургічну обробку рани і ввести 0,5 мл правцевого анатоксину

C. Провести хірургічну обробку рани, ввести 1,0 мл правцевого анатоксину і 3000 МО протиправцевої сироватки

D. Провести хірургічну обробку рани

E. Провести хірургічну обробку рани і ввести 3000 МО протиправцевої сироватки
117. До лікаря звернувся хворий зі скаргами на затруднення при відкриванні рота. Два тижні тому впав і розбив голову, за медичною допомогою не звертався. При огляді: стан середньої тяжкості. Рот відкриває на 1,5 см, помірно виражена ригідність м’язів потилиці. Параліч м’язів обличчя, очних яблук, більше виражений справа. У скроневій ділянці справа підсохлі кров’яні кірочки на місці травми. Ваш діагноз?

A. Неврит лицевого нерва

B+ Лицевий паралітичний правець Розе

C. Заглотковий абсцес

D. Стовбуровий енцефаліт

E. Гнійний менінгіт
118. Хворий 24 років, працює маляром. На протязі трьох останніх років знаходиться в фізичній залежності від опію. Приймає наркотики в/в. За останні 4 місяці втратив до 10% маси тіла. Діарея набула хронічного характеру. Лімфовузли збільшені скрізь. З’явилась забудькуватість, з великими труднощами зосереджував увагу та засвоював нову інформацію. Перестав розуміти прочитане. Не розумів телепередачі. Звернувся за допомогою. Під час комплексного обстеження виявлена присутність в крові антитіл, специфічних для СНІДу. Ващ діагноз.

A. Деменція при хворобі Паркінсона

B. Деменція при хворобі Гентінгтона

C. Деменція при хворобі Крейцфельдта – Якоба

D+ Деменція при СНІД

E. Деменція при гіпертонічній хворобі
119. Хвора 25 років. Закінчила технікум, зараз ніде не працює. Протягом останніх 4 років веде безладне статеве життя, переважно з іноземцями. Останній рік відмічає погіршення загального стану здоров’я: підвищена втомлюваність, забудькуватість, увага розпорошена, часто страждає аднекситами, гайморитами, сінусітами, пліснявкою ротової порожнини та піхви, незрозуміла лихоманка, осередкове облисіння, грибкове ураження нігтів. За останні три місяці значно схудла. Збільшені лімфовузли по всьому тілу. Постійна діарея. З труднощами читає. Погано розуміє прочитане та телепередачі. Самостійно активності не проявляє. Спостерігається тремор кінцівок, порушення координації, атаксія, генералізована гіперрефлексія. З крові виділена культура вірусу СНІД. Ваш діагноз?

A. Деменція при хворобі Крейцфельдта – Якоба

B. Деменція при хворобі Гентінгтона

C+ Деменція при СНІД

D. Деменція при хворобі Паркінсона

E. Деменція при гіпертонічній хворобі
120. При лікуванні 6-річної дівчинки з приводу болю у горлі, рідкого стула, загальної слабкості, підвищення температури, через кілька днів перестала рухатися нога. Об’єктивно: ліва нога нерухома, м’язовий тонус в ній низький, колінний і ахіловий рефлекси відсутні зліва Аналізи крові і сечі без змін. Ліквор прозорий, безбарвний, цитоз 32/3, нейтрофіли. Через п’ять тижнів почала ходити. При ході – степаж. Який діагноз у хворої.

A. Гематомієлія

B. Синдром Гійєна-Баре

C. Гострий поперечний мієліт

D. Висхідний параліч Ландрі

E+ Гострий поліомієліт
121. Хворий 52 років, скаржиться на судоми, неможливість відкрити рот, температуру, задишку, пітливість, безсоння. За 6 днів до захворювання була колота рана стопи. За медичною допомогою не звертався. Стан важкий, свідомість збережена, сардонічна посмішка. Кожні 10-15 хвилин виникають болісні судоми м’язів з розладом дихання, ціанозом. Попередній діагноз?

A+ Правець

B. Епілепсія

C. Істерія

D. Отруєння стрихніном

E. Сказ
122. Будівельник звернувся до травмпункту з діагнозом “колота рана стопи”. В анамнезі – два щеплення проти правцю не більше п’яти років тому назад. Як здійснити термінову профілактику правцю ?

A+ 0,5 мл АП-анатоксину

B. Нічого не вводити

C. 250 МО ППЛІ

D. 1 мл АП-анатоксину + 3000 МО ППС

E. 1 мл АП-анатоксину + 250 МО ППЛІ
123. До дерматолога звернувся молодий чоловік зі скаргами на появу болісної висипки на шкірі обличчя на ділянках бороди та вусів. Хворіє декілька тижнів, погіршання відчуває після гоління. Діагностовано сикоз. Якими первинними морфологічними елементами представлений висип?

A. Пустулами, горбками

B. Вузлами, вузликами

C+ Пустулами, папулами

D. Фліктенами, плямами

E. Плямами, вузлами
124. Пацієнтка 16 років звернулася до дерматолога зі скаргами на болісне утворення в пахвовій ямці. Об’єктивно : вузол розміром з волоський горіх, лімфаденіт, інфільтрація навколишніх тканин. Встановлено діагноз гідраденіту. Який етіологічний збудник цього захворювання ?

A. Стрептококи

B+ Стафілококи

C. Синьогнійна паличка

D. Вульгарний протей

E. Мікст-інфекція

125. У вагітної З., 27 років (вагітність ІІ, 8-10 тижнів), підвисилась температура. При обстеженні на TORCH-інфекції знайдено антитіла до вірусу звичайного герпесу І, ІІ типів у класі IgM. Що слід порекомендувати вагітній?

A. Продовжити нагляд

B+ Перервати вагітність.

C. Лікування ацикловіром

D. Симптоматичне лікування

E. Обстеження на альфа-фетопротеїн
126. Хворий 59 років, що страждає на хронічний вірусний гепатит з розвитком цирозу, госпіталізований з діагнозом: “кровотеча з вен страво-ходу”. Різка блідість шкірних покривів. АТ – 80/40 мм.рт.ст., пульс – 100 уд. за хвилину, температура - 36,4оС. На передній черевній стінці розширена венозна сітка. З якого препарату слід починати інфузійну терапію?

A. Глюкоза

B. Альбумін

C. Плазма

D. Неогемодез

E+ Кров
127. Хворий 4-х років госпіталізований до стаціонару на 2 день хвороби з жалобами на сиплий голос, грубий гавкаючий кашель, утруднене дихання. Об’єктивно: стан важкий, неспокійний, блідий, температура – 37,1?С, ЧД – 30 за 1 хвилину, дихання шумне, чути на відстані, за участю допоміжної

мускулатури. Який з вірусів міг викликати розвиток подібного статусу?

A+ Вірус парагрипу

B. Вірус грипу

C. Аденовірус

D. Ріновірус

E. Цитомегаловірус
128. Хворий 18 років, поступив зі скаргами на головний біль, слабкість, високу температуру, біль у горлі. Об'єктивно: збільшені всі групи лімфовузлів, 1-3 см у діаметрі, щільні, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. Гепатоспленомегалія. В крові - лейкоцитоз, віроцити - 15%. Ймовірний діагноз?

A. Ангіна

B+ Інфекційний мононуклеоз

C. Дифтерія

D. Аденовірусна інфекція

E. Гострий лімфолейкоз
129. Хворий 25 років, поступив зі скаргами на двоїння в очах, зниження зору, утруднене дихання. Напередодні захворювання вживав у їжу гриби домашнього консервування. Об'єктивно: блідість, широкі зіниці зі слабкою реакцією на світло, сухість у роті, порушення ковтання, метеоризм, затримка випорожнення. Попередній діагноз?

A. Лептоспіроз

B. Ієрсиніоз

C+ Ботулізм

D. Лямбліоз

E. Сальмонельоз, гастроінтестинальна форма
130. Бригадою швидкої допомоги доставлений хворий, у якого відмічається неповне відкривання рота, підвищена пітливість, підвищений тонус м’язів, періодично клонічні судоми, підвищена температура. За 8 днів до захворювання, під час роботи на городі, було поранення нижньої третини гомілки. Попередній діагноз ?

A. Менінгіт

B. Ботулізм

C. Вірусний енцефаліт

D+ Правець

E. Сказ
131. В класі впродовж тижня захворіло 3 дітей на кір. Іншим дітям проведено щеплення протикоровим імуноглобуліном. На який термін слід ввести карантинні заходи в школі?

A. На 1 місяць

B. На 17 днів

C. На 7 днів

D. На 10 днів

E+ На 21 день
132. У хворого 32 р. раптово підвищилася температура до 39 0С, з’явився головний біль, ломота у тілі, болісний сухий кашель, загальна слабкість, пітливість. Об’єктивно: адинамія, ЧД-24/хв. АТ-100/70 мм. рт. ст., слизова оболонка ротоглотки гіперемійована. Дихання в легенях везикулярне жорстке. В крові: Л. - 4,5х109/л, ШОЕ-15 мм/год. Який діагноз є найбільш імовірним?

A. Аденовірусна інфекція

B. Туберкульоз легень

C+ Грип

D. Негоспітальна пневмонія

E. Скарлатина
133. До стаціонару звернулися 2 хворих (чоловік і жінка), які захворіли з інтервалом в 2 дні, коли підвисилась температура тіла. Впродовж 3-4 днів наросла слабкість, посилилась задишка. Об’єктивно в обох легенях хворих розсіяні різноколибєрні хрипи. Печінка і селезінка збільшені. Подружжя доглядали хворого папугу, якого придбали на базарі. Імовірний діагноз?

A+ Орнітоз

B. Грип

C. Аденовірусна інфекція

D. Ієрсиніоз

E. Парагри
134. У хворої С зранку з’явилась нудота, однократна блювота, сухість у роті. Ввечері відмітила двоїння предметів, «туман» перед очима, пеперхівання при ковтанні рідкої їжі. Об’єктивно: Т тіла – 36,4 °С, мідріаз, анізокорія, блювотний і глоточний рефлекси відсутні, сухість слизових оболонок. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. Імовірний діагноз?

A. Гостре порушення мозкового кровообігу

B+ Ботулізм

C. Вірусний менінгоенцефаліт

D. Туберкульозний менінгоенцефаліт

E. Стовбурний енцефаліт
135. В стаціонар доставлений хворий зі скаргами на підвищену температуру тіла, головний біль, болі в області грудної клітки зліва по ходу міжреберного простору, гіперемію шкіри, маленькі везикульозні висипання, болючі при пальпації. Який препарат необхідно призначити?

A. Ремантадін

B+ Ацикловір

C. РНКаза

D. Ретровір

E. Ламивудін
136. Хворий 35 років скаржиться на ниючий біль в правому пiдребер'і, нудоту, зниження апетиту. Початок захворювання пов'язує з апендектомiєю. Пiсля неї через 2 мiсяцi вперше з'явилася жовтяниця. Лакувався в iнфекцiйному вiддiленнi. Через рік став помічати ниючий біль в правому пiдребер'i, в аналiзах-пiдвищення рiвню бiлiрубiну. Ваш діагноз?

A+ Хронiчний вірусний гепатит.

B. Калькульозний холецистит.

C. Хвороба Жильбера.

D. Гострий вiрусний гепатит.

E. Хронiчний холангiт.
137. Водій-далекобійник 40 років, хворіє впродовж двох місяців: загальна слабкість, пітливість, схуднення на 12 кг, часті тривалі проноси та рецидивуючі респіраторні інфекції. Об’єктивно: генералізована лімфаденопатія, явища кандидозу порожнини рота; у випорожненнях - домішки слизу та крові. Виявлено зниження кількості Т-хелперів, Т4/Т8 меньше 0,5. Який діагноз найбільш ймовірний?

A. Амебіаз

B. Шигельоз

C+ СНІД

D. Туберкульоз

E. Сепсис
138. Хворий , 25 років, надійшов в інфекційне відділення на 3-й день захворювання зі скаргами на головний біль, біль у попереку, литкових м'язах, високу гарячку, озноб. Стан середньоважкий. Склери іктеричні. Зів гіперемований. Язик сухий, обкладений сухим коричневим нальотом. Живіт вздутий. Печінка + 2 см. Селезінка не збільшена. Пальпація м'язів, особливо литкових, болісна. Сеча темна. Кал звичайного кольору. Назвіть найбільш вірогідний діагноз:

A+ Лептоспіроз

B. Вірусний гепатит А

C. Малярія

D. Інфекційний мононуклеоз

E. Ієрсиніоз
139. У травмпункт звернувся фермер, який пiд час роботи в полі поранив праву ступню. Коли був щепленим, не пам'ятає, в армiї не служив. При огляді правої ступні виявлено забруднену рану довжиною 5-6 см з нерiвним краями. Яка подальша тактика лікаря?

A. Призначити антибіотик

B. Ввести правцевий анатоксин

С. Ввести протиправцеву сироватку

D. Тільки хірургічна обробка рани

E+ Ввести правцевий анатоксин і протиправцеву сироватку
140. Студент, 18 років, протягом 7 днів скаржиться на слабкість, температуру до 37,80 °С, слизові виділення з носу, біль в горлі при ковтанні, почуття “піску” в очах. Об'єктивно: збільшення задньошийних, вуглощелепних лімфовузлів, набряк та ін'єкція судин кон'юнктив, гіперемія слизової оболонки ротоглотки, гіпертрофія мигдаликів, нальоти відсутні. Найбільш вірогідний діагноз:

A+ Аденовірусна інфекція

B. Грип

C. Інфекційний мононуклеоз

D. Риновірусна інфекція

E. Парагрип

1   2   3   4   5


написать администратору сайта