Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка (осінь) Інфекційний профіль 1


Скачать 365.36 Kb.
НазваниеКрок 3 Загальна лікарська підготовка (осінь) Інфекційний профіль 1
Анкорinfektsiyny_profil.rtf
Дата08.08.2018
Размер365.36 Kb.
Формат файлаrtf
Имя файлаinfektsiyny_profil.rtf
ТипДокументы
#22685
страница5 из 5
1   2   3   4   5

C. Гостра ниркова недостатність.

D. ДВЗ-синдром .

E. Вірусний енцефаліт
117 В інфекційну лікарню доставлений хворий у важкому стані зі скаргами на лихоманку, озноб, різкий біль у лівій пахвовій області. Шкірні покриви особи гіперемовані із ціанотичним відтінком, язик сухий, покритий білим нальотом. У лівій пахвовій області конгломерат з нечіткими контурами, щільний, болючий на дотик, шкіра над ним червона, блискуча. З анамнезу відомо, що три дні назад перебував на сафарі в Замбії. Які діагностичні заходи необхідні?

A. * Пункція бубона

B. Посів крові

C. Посів мокротіння

D. Посів сечі

E. Посів калу
118 У хворого 42-х років через день після повернення з Індії з’явилась різко виражена загальна слабкість, нудота. блювота та пронос. При огляді: шкірні покриви бліді, сухі.Шкіра легко збирається в складки. Риси обличчя загострені, очі запалі. Тони серця приглушені. Стілець у вигляді рисового відвару. Яке дослідження допоможе Вам встановити діагноз?

A. * Бактеріологічне дослідження випорожнень і блювотних мас.

B. Цитологічне та бактеріоскопічне дослідження ліквору.

C. Рентгенологічне дослідження органів черевної порожнини.

D. Ендоскопія шлунково-кишкового тракту.

E. УЗД органів черевної порожнини
119 У хворого 32-х років, що звернувся зі скаргами на загальну слабкість, відчуття важкості у правому підребір’ї, відсутність апетиту, Ви запідозрили гострий вірусний гепатит. Яке дослідження з найбільшою достовірністю допоможе Вам встановити етіологічний діагноз?

A. *Полімеразна ланцюгова реакція на віруси гепатиту.

B. Визначення рівня білірубіну.

C. Визначення рівня амінотрансфераз у розведенні.

D. УЗД органів черевної порожнини.

E. Визначення жовчних пігментів у сечі.
120 Хворий 25, житель Криму, захворів гостро: температура 40°С, болі в животі та попереку. Стан тяжкий, геморагічний висип на животі. Діурез знижений, макрогематурія. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

A. * Кримська геморагічна лихоманка

B. Бубонна форма туляремії

C. Лептоспіроз

D. Висипний тиф

E. Гемоглобінурійна лихоманка
121 Хворий скаржиться на високу температуру, головний біль, біль у м’язах, попереку. Склери іктеричні. Повернувся з Африки тиждень тому. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовлює таку картину?

A. * Жовта лихоманка

B. Лептоспіроз

C. Малярія

D. Грип

E. Гепатит А
122 У хворого з геморагічною лихоманкою почалася носова кровотеча, криваві сльози. Яка ваша лікувальна тактика?

A. * Гемотрансфузія, введення кровозамінників

B. Введення сольових розчинів

C. Призначення антибіотиків

D. Противірусна терапія

E. Введення глюкокортикоїдів
123 У хворого 40 років на протязі 3 діб Т до 39оС, сильний головний біль, міалгії, нудота. Об’єктивно: шкіра обличчя та верхньої половини тулуба багрового кольору, “кролячі очі”, одутлість язика, губ. Збільшення та болючість печінки, носова кровотеча. Хворий 5 днів тому приїхав із Сенегалу. У хворого діагностовано жовту лихоманку. Які заходи щодо профілактиці жовтої лихоманки у контактних?

A. * Вакцинація

B. Гама-глобулін

C. Метісазон

D. Інтерферони

E. Антибіотикотерапія
124 У хворого 40 років на протязі 3 діб Т до 39оС, сильний головний біль, міалгії, нудота. Об’єктивно: шкіра обличчя та верхньої половини тулуба багрового кольору, “кролячі очі”, одутлість язика, губ. Збільшення та болючість печінки, носова кровотеча. Хворий 5 днів тому приїхав із Сенегалу. Ваш попередній діагноз?

A. * Жовта лихоманка

B. Малярія

C. Лихоманка Денге

D. Грип

E. Вірусний гепатит В
125 Жінка 27 років, вагітна, тиждень тому приїхала із Венесуели. На протязі 5 днів була лихоманка, міалгії, головний біль, гіперемія обличчя. Сьогодні - Т до 40оС, з'явилася жовтяниця, крововиливи на склерах, носова кровотеча, біль у животі, гепатомегалія, синці на шкірі, олігурія, пульс 40 уд за хв. Куди госпіталізувати хвору?

A. * Інфекційний стаціонар

B. Акушерський стаціонар

C. Хірургічний стаціонар

D. Терапевтичний стаціонар

E. Гематологічне відділення
126 Хворий 28 років, бразилець, звернувся зі скаргами на лихоманку, нестерпний головний біль, “червоне обличчя”, нудоту,безсоння на протязі 5 днів. Сьогодні з'явилася жовтяниця, анурія, брадикардія, “чорний” кал. Яке дослідження допоможе підтвердити діагноз?

A. * Виявлення антитіл до вірусу Viscerophilus tropicus

B. Печінкові проби

C. Виявлення РНК-HCV в крові

D. Виявлення HВsAg в крові

E. Гемокультура на наявність лептоспір
127 У хворого 40 років, який повернувся із Перу, на протязі 3 діб Т до 39оС, сильний головний біль, міалгії, нудота.Об’єктивно: шкіра обличчя та верхньої половини тулуба багрового кольору, “кролячі очі”, одутлість язика, губ.Збільшення та болючість печінки, носова кровотеча. Запідозрена жовта лихоманка. Які протиепідемічні заходи необхідно провести у родині?

A. * Нічого не проводити

B. Карантин на 10 днів

C. Екстрена хіміопрофілактика

D. Екстрена госпіталізація

E. Екстрена вакцинація
128 Ви на дому оглядаєте чоловіка 23-х років, якому два тижні тому праву руку подряпав сусідський кіт. Скарги хворого на ниючий біль в правій руці, посмикування м’язів руки, швидке стомлення жувальної мускулатури, неможливість широко розкрити рот. Ваші невідкладні дії?

A. *Негайна госпіталізація у ВРІТ.

B. Ввести антирабічний гама-глобулін.

C. Ввести протиправцеву сироватку.

D. Призначити антибіотики широкого спектру дії.

E. Призначити антигістамінні препарати
129 Пацієнт знаходився у приміщенні поряд з місцем, де відбулося розкриття поштового конверту, який містив спори сибірки (терористичний акт). Які профілактичні препарати треба призначити пацієнту?

A. * Ципрофлоксацин

B. Цефтриаксон

C. Цефоперазон

D. Ізоніазід

E. Ітраконазол
130 У хворого різко виражений набряк половини шиї. У центрі набряку - чорний струп, оточений дрібними міхурцями.Збільшені безболісні підщелепні та передньошийні лімфатичні вузли. Методи діагностики, які слід використати для підтвердження етіології, окрім?

A. * Реакція Хеддлсона

B. Бактеріоскопічний

C. Біологічний

D. Реакція термопреципітації за Асколі

E. Полімеразна ланцюгова реакція
131 Тиждень тому хворий, пораючись на городі, травмував сапкою ліву стопу. На час огляду хворого турбує головний біль,загальна слабкість, сильне потовиділення на фоні високої температури тіла ( 39-40° С), посмикування м’язів правої ноги, утруднене ковтання, жування, періодичні спазми мускулатури обличчя. Ваш попередній діагноз?

A. *Правець.

B. Сепсис.

C. Поліневрит

D. Газова гангрена

E. Менінгіт.
132 Хвора два тижні тому цвяхом проколола ліву стопу. Скарги на швидку втомлюваність, сильний головний біль,утруднене жування та ковтання, сильне потовиділення, неможливість зігнути голову, широко відкрити рот. Ваш діагноз?

A. * Правець

B. Менінгіт.

C. Абсцес мозку.

D. Енцефаліт.

E. Міозит шийного відділу хребта.
133 Хворий на черевний тиф на 22-й день захворювання поскаржився на наявність домішок крові у калі. При огляді:загальний стан відносно задовільний, температура тіла 36,5°С, АТ 110/70 мм.рт.ст., ЧСС 72 за хв. Яке ускладнення виникло у хворого?

A. *Тріщина сфінктеру прямої кишки.

B. Перфорація кишечника.

C. Кишкова кровотеча.

D. Виразка дванадцятипалої кишки.

E. Рецидив черевного тифу.
134 Хворий 26 років на протязі доби знаходиться на лікуванні в стаціонарі з приводу тяжкого гарячкового захворювання.Встановлений діагноз сибірки. У хворого можна очікувати розвитку ускладнень, окрім?

A. * Геморагічний шок

B. Розвиток септичної форми

C. Інфекційно-токсичний шок

D. Набряк легень

E. Перфорація виразок при кишковій формі
135 У хворого з тяжким перебігом пневмонії за клініко-епідеміологічними даними підозрюється легенева форма сибірки. Який з методів профілактики захворювання серед представників медичного персоналу, які контактували з цим хворим, слід вважати найбільш ефективними?

A. * Екстрена антибіотикопрофілактика

B. Дератизація

C. Дезінсекція

D. Методи поточної дезінфекції

E. Вакцинація
136 У приймальне відділення доставлений іноземний студент, що три дні тому повернувся з Африки. Хворий в тяжкому стані, температура тіла 39, 9°С, АТ 70/40 мм.рт.ст., ЧСС 130 уд/хв., задишка, нудота, багаторазова блювота, рідкі випорожнення з домішками алої крові, носова і шлункова кровотечі, багаточисельні геморагії та поширені гематоми на шкірі. Першочергові дії лікаря приймального відділення?

A. *Надати хворому невідкладну допомогу.

B. Запросити на консультацію інфекціоніста.

C. Сповістити по телефону адміністрацію лікарні.

D. Транспортувати хворого в інфекційне відділення.

E. Дати екстрене повідомлення в СЕС.
137 Вкажіть три найбільш часто виникаючих симптомів (“симптоматичний трикутник”) на початковій стадії холери?

A. *Діарея, блювота, судоми

B. Підвищення температури тіла, анурія, ексикоз

C. Артеріальна гіпотензія, анурія, геморагії

D. Підвищення температури тіла, артеріальна гіпотензія, гостра ішемія міокарда на ЕКГ

E. Болі в животі, суглобах, блювота
138 Мешканця Африки госпіталізовано в лікарню з підозрою на геморагічну гарячку. Представник посольства країни, де мешкає хворий, разом з його родичами хочуть пройти до хворого в бокс. Чи може черговий лікар це дозволити?

A. *Ні, ні в якому разі.

B. Так, звичайно.

C. Так, у захисному одязі.

D. Так, якщо вони вже хворіли цим захворюванням.

E. Так, після проведення специфічної профілактики (противірусні препарати).
139 Хвора, 30 років, після двохрічного відрядження до Африки захворіла гостро – підвищення температури тіла до 400С, наростало знедужання, головні болі, загальна слабкість, лихоманка повторювалась через 2 дні на третій. Блідість шкіряних покровів, збільшена в розмірах селезінка. Запідозрена трьохденна малярія. Які препарати необхідно призначити в першу чергу?

A. *Делагіл

B. Антибіотики

C. Примахін

D. Сульфаніламідні препарати

E. Протигрипозний Ig
140 Хворий К., 32 роки. Захворів 12 годин тому. За 2 дні до захворювання приїхав з Індії. При об’єктивному огляді скаржиться на загальну і м'язову слабкість, помірну спрагу. Температура тіла 36,6°С. Шкіра суха, бліда, помірний ціаноз, тургор м'яких тканин понижений (шкірна складка розправляється поволі), голос ослаблений. Від початку захворювання діарея відзначалася більше 10 разів, випорожнення мають вид рисового відвару. Блювота - 7 разів.Пульс до 100/мин, АТ – 90/40 мм рт.ст., короткочасні судоми литкових м'язів. Ваш попередній діагноз?

A. * Холера, ІІІ ступінь зневоднення

B. Сальмонельоз

C. Шигельоз

D. Холера, І ступінь зневоднення

E. Харчова токсикоінфекція
141 Ви оглядаєте вдома хворого, який 12 днів тому повернувся з відрядження в США, де перебував у м. Лайм. При огляді:на правому стегні кільцевидна еритема, біль голови, м’язів, суглобів, температура тіла 38°С. Сумнівний менінгеальний синдром. Які дані з анамнезу дозволять Вам встановити попередній діагноз?

A. *Укус кліща

B. Контакт з гризунами.

C. Контакт з хворими на хворобу Лайма.

D. Споживання дичини.

E. Споживання сирої води з відкритих джерел.
142 Ви оглядаєте на дому хворого в тяжкому стані: контакту не доступний, психомоторне збудження, некоординовані рухи, на больові подразники не реагує, геморагічний висип на шкірі тулуба і сідниць, різко позитивні менінгеальні симптоми, блювота. Хворому негайно потрібно ввести:

A. *Великі дози глюкокортикостероїдів.

B. Великі дози антибіотиків бактерицидної дії.

C. Великі дози строфантина.

D. Великі дози жарознижуючих препаратів.

E. Великі дози інсуліну.
143 Хворий 52-х років з гострим вірусним гепатитом В, що ускладнений гострою печінковою недостатністю. Який факт з анамнезу життя хворого може значно погіршити прогноз?

A. *Зловживання алкоголем.

B. Зловживання канабіоїдами (маріхуана).

C. Тютюнопаління.

D. Великий стаж роботи в гарячому цеху.

E. Часті ангіни.
144 Препарат вибору для проведення етіотропної терапії сибірки?

A. * Бензилпеніцилін.

B. Стрептоміцин.

C. Еритроміцин.

D. Амікоцин.

E. Бісептол
145 Хворий 24 років, кришнаїт, відвідував Індію як паломник. Захворів наступного дня після повернення додому: раптово з’явився рясний пронос, потім приєдналися блювання, слабкість, болючі судоми м’язів нижніх кінцівок, запаморочення. Лікар швидкої допомоги виявив блідість шкіри, сухість слизових оболонок ротової порожнини, урчання за ходом кишок, АТ- 90/50 мм рт. ст., ЧСС- 104/xв, ЧД -23 за хвилину у горизонтальному положенні, окремі судоми переважно литкових м’язів. Випорожнення і блювотні маси рясні, нагадають рисовий відвар. Діурез 200 мл за добу. Причиною судом є:

A. * Порушення водно-сольового балансу внаслідок дегідратації

B. Гостра ниркова недостатність

C. Ураження центральної нервової системи

D. Колапс

E. Порушення водно-сольового балансу внаслідок інфекційно-токсичного шоку
146 Яка група антибіотиків призначається при лептоспірозі?

A. *Бета-лактами.

B. Лінкосаміди.

C. Глікопептіди.

D. Сульфаліламіди.

E. Поліміксіни.
147 У хворої 50 років на верхній кінцівці була виявлена безболісна чорна суха кірка, навколо якої розташовані пустули у вигляді намиста. Хвора працює ветеринарним лікарем. Ваш діагноз?

A. * Сибірка

B. Парагрип.

C. Туляремія.

D. Чума .

E. Феліноз.
148 Хворий 27 років, захворів поступово, з повільним підвищенням температури тіла до фебрильних цифр, загальної слабості. Шкірні покриви бліді, язик потовщений, з відбитками зубів. Відносна брадикардія. Збільшені печінка й селезінка. Яким шляхом можна заразитися від хворого?

A. *При побутовому контакті.

B. Повітряно-краплинним.

C. Статевим.

D. Хворий незаразний.

E. Трансмісивним (укуси комах).
149 Для інфузійної регідратації хворих на холеру застосовують всі перераховані розчини, крім:

A. *"0,9 \% NaCl"

B. "Трисіль"

C. "Дисіль"

D. "Квартасіль"

E. "Хлосіль"
150 Для збудника сибірки характерно:

A. *Усе перераховане

B. Грампозитивна бактерія

C. Аероб, у зовнішньому середовищі утворює спори

D. Вірулентність збудника зв'язана зі здатністю утворювати капсулу в організмі й виділяти екзотоксин

E. Нестійкість вегетативних форм збудника до фізико – хімічних реагентів
151 Хворий 44-х років звернувся до дільничого лікаря на 7-й день хвороби зі скаргами на підвищену температуру тіла, поганий сон, запор. Початок хвороби поступовий. При огляді: блідість шкірних покривів, Т-38,2°С, ЧСС-68 уд/хв. Печінка збільшена. Які методи дослідження допоможуть підтвердити діагноз?

A. * Гемокультура, реакція Відаля.

B. РМАЛ

C. Полімеразна ланцюгова реакція на віруси гепатитів.

D. Реакція Пауль-Буннеля.

E. Паразитоскопічне дослідження фекалій.
1   2   3   4   5


написать администратору сайта