Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка (осінь) Інфекційний профіль 1


Скачать 365.36 Kb.
НазваниеКрок 3 Загальна лікарська підготовка (осінь) Інфекційний профіль 1
Анкорinfektsiyny_profil.rtf
Дата08.08.2018
Размер365.36 Kb.
Формат файлаrtf
Имя файлаinfektsiyny_profil.rtf
ТипДокументы
#22685
страница1 из 5
  1   2   3   4   5

Крок 3 Загальна лікарська підготовка (осінь)

Інфекційний профіль
1 Хворий 42 р., під час полювання на зайців часто пив воду із дрібних джерел. Через 2 дні захворів гостро: озноб, висока температура, біль в горлі при ковтанні. Об’єктивно: слизова ротоглотки нерізко гіперемійована, на правому мигдалику щільний сірувато-жовтий наліт. Справа збільшені шийні лімфатичні вузли до розміру яйця, неболючі, рухомі, температура 38-39,0 оС. Вкажіть попередній діагноз?

A. *Туляремія

B. Чума

C. Дифтерія

D. Ангіна

E. Лімфогрануломатоз
2 У дитини 8 років підвищення температури до 39оС , нежить зі значним гнійним відторгненням, вологий кашель, кон’юктивіт з гнійним виділенням світлобоязливість. На слизовій оболонці щік білісоваті дільниці отрубновидного злущующогося епітелію. Діагноз?

A. *Кір

B. Коревидна краснуха

C. Скарлатина

D. Сипний тиф.

E. Грип
3 Больной 19 лет заболел неделю назад с появления слабости, снижения аппетита, тяжести в эпигастрии, заметил темный цвет мочи. При осмотре: состояние удовлетворительное, интоксикация не выражена, активен, склеры и кожа субиктеричны, печень эластичной консистенции, выступает на 2 см. В крови обнаружен HBsAg, АЛТ 2,12 ммоль/л-час;билирубин 39,7 мкмоль/л. Где целесообразно лечить данного пациента?

A. *В инфекционном отделении

B. В стационаре на дому

C. Амбулаторно

D. В боксовом отделении

E. В соматическом отделении
4 До лікаря звернувся пацієнт Т. 26 р., який працює конюхом. Хворіє 3-й день. Температура тіла 40 оС, на лівій долоні виразка, не болюча, з темно-коричневим дном, набряклими краями і кров’янистими виділеннями. Навколо неї дочірні везикули з прозорим вмістом, виражений драглистий набряк.Ваш попередній діагноз?

A. * Сибірка.

B. Еризипелоїд

C. Алергічний дерматит.

D. Фурункульоз.

E. Бешиха.
5 Хв., 40 р., захворів гостро, після повернення з Заїру. Скарги: на високу t тіла, головний біль, блювання “кавовою гущею”, біль у м’язах та попереку. Об’єктивно: t тіла – 39,90С, обличчя гіперемійоване. Марить. Склери і шкіра жовті, петехіальний висип. Печінка + 3 см, болюча. В ЗАК: Л. – 2*109/л, Тр.- 45*109/л. Ваш попередній діагноз?

A. *Жовта гарячка

B. Грип

C. Малярія

D. Вірусний гепатит В

E. Лептоспіроз
6 У хворого Л., 25 р., субфебрильна температура, біль в животі, рідкі випорожнення з домішками слизу до 3-4 раз на добу. Хворіє протягом 3-х діб. Язик вологий, обкладений білим нальотом. Живіт м’який, болючий в лівій здухвинній ділянці, сигмоподібна кишка спазмована, болюча. Який метод дослідження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?

A. *Копрокультура

B. Копроцитограма

C. Загальний аналіз крові

D. Загальний аналіз сечі

E. РНГА
7 У дитини 5 років на фоне гіпертермії, сильного головного болю з’явилися зорові галюцинації жахливого змісту, марення,дезоріентація. Шкіра гіперемована, з дрібною висипкою, рожевого кольору, шкіра носогубного трикутника бліда, ознаки напруження м’язів потилиці, симптом Керніга, Брудзінського, пожвавлення рефлексів без різниці між сторонами. Який діагноз ви припускаєте?

A. * Коревий менінгіт з деліріозним синдромом

B. Деліріозний синдром при отруєнні їжею

C. Деліріозний синдром при ЧМТ

D. Деліріозний синдром при аллергічному захворюванні

E. Менінгококовий менінгіт з деліріозним синдромом
8 Пацієнт В., 30 років, захворів гостро з появи нудоти, підвищення температури тіла до 38,00 С, болі в епігастрії,загального знедужання. Три рази були водянисті випорожнення без домішок слизу та крові. Захворів через 7 годин після вживання торту. Об’єктивно: живіт при пальпації чутливий в надчеревній ділянці. Яку першочергову допомогу необхідно провести хворому?

A. *Промивання кишково-шлункового тракту

B. Фуразолідон

C. В/в сольові розчини

D. Кровопускання

E. Преднізолон по 60 мг в/м
9 У хворої М., 34 років, зі скаргами на знедужання, підвищення температури тіла до 38,00 С, періодичні болі у надчеревній ділянці, нудоту й блювання на другий день погіршився зір, неможливо стало читати журнал, з’явився туман та сітка перед очима. Об’єктивно: двобічний птоз, анізокорія, стробізм, ністагм, погіршення ковтання. За два дні до захворювання вживала рибні консерви.У хворої запідозрено ботулізм. Основним напрямком у лікуванні є призначення...

A. *Протиботуліничної антитоксичної сироватки

B. Серцевих глікозидів

C. Промивання шлунково-кишкового тракту

D. Регідраційних сольових розчинів

E. Левоміцетину по 0,5 г 4 рази на добу
10 У хворого, 12 років, гостро підвищилась температура тіла до 400 С. З’явились озноб, одноразове блювання, біль у горлі, головний біль, кволість. На другий день на обличчі, шиї, верхній частині грудей з’явився дрібнокрапчастий висип на гіперемійованому тлі шкіри. Носо-губний трикутник блідий. Яке захворювання у хворого?

A. *Скарлатина

B. Інфекційний мононуклеоз

C. Кір

D. Вітряна віспа

E. Черевний тиф
11 До хірурга поліклініки звернувся хворий С. 40 років, зі скаргами на наявність в області рани шиї, що загоюється, болі, набряку та почервоніння шкіри. Періодичні судоми м’язів у області рани, свербіж шкіри. Відмічає загальне занепокоєння, часте дихання і серцебиття, болісний спазм м’язів глотки при спробі пиття води. З анамнезу: 10 днів тому був укушений в області шиї невідомим собакою, який втік. По медичну допомогу не звертався. Самостійно обробляв рану розчином йоду. Який імовірний діагноз?

A. *Сказ

B. Правець

C. Дифтерія

D. Чума

E. Флегмона
12 У хворого Т., 32 років, з’явився нежить, незначний біль у горлі, субфебрилітет. Через 5 діб стан погіршився, температура тіла підвищилась до 39оС, з’явився розлитий головний біль, світлобоязнь, блювання, запаморочення. АТ-130/90 мм рт. ст., ЧСС- 88 за хвилину, ЧД -18 за хвилину.Яка причина головного болю є найбільш вірогідною?

A. * Менінгіт

B. Гайморит

C. Субарахноїдальний крововилив

D. Тригемініт

E. Грип
13 До хірурга поліклініки звернувся хворий М., 60 років з колото-різаною раною лівої ступні, одержаної п’ять днів тому при роботі на городі. Рану обробляв розчином йоду. На 5 день стан погіршився: підвищилась температура тіла до 38,20 С, з’явився головний біль, підвищена дратівливість, пітливість, біль і сіпання м’язів навколо рани, пізніше з’явились озноб і неможливість відкрити рот. Про яке захворювання необхідно думати?

A. *Правець

B. Бешиха

C. Сказ

D. Флегмона

E. Ерізепілоід
14 У хворого Т., 18 років, раптово підвищилась температура тіла до 390С, з’явився сильний біль у грудях і животі. Біль посилювався під час рухів і кашлю, мав нападоподібний характер. При обстеженні на 2-гу добу хвороби відмічалися помірна гіперемія слизової оболонки зіву, збільшення шийних лімфовузлів, ригідність потиличних м’язів, в обох легенях при аускультації ослаблене дихання. Гострий біль у грудях і животі з найбільшою вірогідністю обумовлений:

A. * Епідемічною міалгією

B. Лептоспірозом

C. Грипом

D. Пневмонією

E. Невралгією
15 Хворий П., 34 років, кравець хутра, поступив до інфекційного стаціонару на 2-й день хвороби із скаргами на головний біль, підвищення температури тіла, набряк обличчя. Об’єктивно: температура тіла 38,20С. Пульс – 96 уд.за хв., АТ = 110\70 мм рт.ст. Права половина обличчя набрякла, гіперемійована, пальпація безболісна. В ділянці правої надбрівної дуги є пухирець з серозно-геморагічним вмістом. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. Який захід є першочерговим при наданні хворому допомоги?

A. * Негайна госпіталізація

B. Введення пеніциліну

C. Введення протиправцевої сироватки

D. Хірургічне втручання

E. Введення преднізолону
16 Хворий Ц., 45 років, захворів через 5 днів після повернення з Алтаю, де полював на бабаків. Захворювання почалося раптово з підвищення температури тіла до 390С, симптомів загальної інтоксикації. На 2-й день хвороби з’явився сильний біль у ділянці правої пахвинної складки. Госпіталізований на 5-й день хвороби з явищами помірно вираженого інтоксикаційного синдрому, температура тіла 38,80С. У правій пахвинній ділянці визначається пухлиноподібне болюче утворення розмірами 6х10 см, шкіра над ним гіперемійована. Тони серця приглушені. З боку інших органів патології не виявлено. Який антибіотик є препаратом вибору при цьому захворюванні?

A. * Стрептоміцин

B. Пеніцилін

C. Ерітроміцин

D. Цефтріаксон

E. Цефазолін
17 Хворий Х., 36 років, захворів під час перебування в Індії. З’явився пронос до 5-6 разів на добу, загальна слабкість, субфебрильна температура тіла. Через декілька днів помітив домішки слизу і крові у випорожненнях, став відчувати переймоподібні болі у животі, які посилювалися під час дефекації, кількість їх зросла до 10 на добу. Об’єктивно на 6-й день хвороби стан задовільний, шкіра звичайного кольору, нормальної вологості. Живіт здутий, відмічається біль при пальпації сліпої та висхідної ободової кишок. Який метод лабораторної діагностики допоможе визначити етіологію захворювання?

A. * Паразитоскопічне дослідження калу

B. Бакпосів калу на дисбактеріоз

C. Бакпосів калу на патогенну кишкову мікрофлору

D. Копроцитограма

E. РНГА з шигельозним антигеном у парних сироватках
18 Хворий 42 років, захворів раптово, підвищилася температура тіла до 39,50С, з’явилися м’язеві болі, сильний головний біль. На 3-й день захворювання госпіталізований в інфекційне відділення з діагнозом “Лептоспіроз”. Об’єктивно при поступленні: Т - 39,30С, гіперемія й одутлість шкіри обличчя, ін’єкція судин склер, Р – 98 за 1 хв., АТ – 110/65 мм.рт.ст., живіт помірно здутий, печінка +2 см по правій середньоключичній лінії, симптом Пастернацького позитивний з обох боків, сеча з червонуватим відтінком, в кількості 30 мл/год. Яке ускладнення розвинулося у хворого?

A. * Гостра ниркова недостатність, олігоанурійна стадія, фаза олігурії.

B. Гостра ниркова недостатність, олігоанурійна стадія, фаза анурії.

C. Гостра ниркова недостатність, поліурійна стадія.

D. Гостра печінкова недостатність.

E. Інфекційно-токсичний шок.
19 Хвора 57 років, лікується другу добу в інфекційному відділенні районної лікарні з діагнозом “Лептоспіроз”, 4-й день хвороби. За останню добу гарячкувала до 38,50С,з’явилася одутлість шкіри обличчя, іктеричне забарвлення шкіри та склер, виділила 250 мл сечі з червонуватим відтінком. Які лабораторно-інструментальні обстеження допоможуть встановити функціональний стан нирок?

A. * Загальний аналіз сечі, сечовина, креатинін, калій сироватки крові, УЗД нирок.

B. Загальний аналіз сечі, білірубін, АсАТ, АлАТ сироватки крові, УЗД нирок.

C. Загальний аналіз сечі, коагулограма, хлор сироватки крові, УЗД нирок.

D. Загальний аналіз крові, сечовина, креатинін, хлор сироватки крові, посів сечі на стерильність.

E. Мікробне число сечі, сечовина, креатинін, калій сироватки крові, рентгенографія органів черевної порожнини.
20 Хворий 46 років, фермер, звернувся в сільську лікарську амбулаторію на 3-й день хвороби. Об’єктивно: Т - 38,50С,гіперемія й одутлість шкіри обличчя, склери ін’єкціовані, субіктеричні, Р – 92 за 1 хв., АТ – 100/65 мм.рт.ст., живіт помірно здутий, печінка +3 см по правій середньоключичній лінії, симптом Пастернацького позитивний з обох боків, сеча з червонуватим відтінком, в невеликій кількості (30 мл/год), литкові м’язи болючі при пальпації. Визначте препарати невідкладної допомоги на догоспітальному етапі.

A. * 2,4\% розчин гідрокарбонату натрію, 10\% розчин глюконату кальцію, еуфілін, пеніцилін.

B. 5\% розчин глюкози, фуросемід, преднізолон, гентаміцин.

C. “Трисіль”, есенціале, карболен, анальгін.

D. Адреналін, дофамін, преднізолон, супрастин.

E. 0,9\% розчин хлориду натрію, контрикал, панангін, цефтріаксон.
21 У хворого 53 років, який госпіталізований в інфекційне відділення на 4-й день хвороби з діагнозом “Лептоспіроз”, лікар відмітив одутлість обличчя, Т - 39,50С, Р – 88 за 1 хв., симптом Пастернацького позитивний з обох боків, за останню добу кількість виділеної сечі становила 600 мл, сеча з червонуватим відтінком. Які препарати необхідно виключити у даного пацієнта для попередження розвитку гострої ниркової недостатності?

A. * Гентаміцин, амінокапронова кислота, манітол, неогемодез.

B. Пеніцилін, 2,4\% розчин гідрокарбонату натрію, 10\% розчин глюконату кальцію, еуфілін.

C. Доксициклін, 5\% розчин глюкози, фуросемід, 10\% розчин глюконату кальцію.

D. Протилептоспірозний гамаглобулін, 2,4\% розчин гідрокарбонату натрію, ентеросгель.

E. Цефтріаксон, 0,9\% розчин хлориду натрію, контрикал, 10\% розчин глюконату кальцію.
22 Хворий 38 років, зоотехнік, захворів гостро, з’явився озноб, біль в м’язах тіла, литкових м’язах, головний біль. На 4-й день захворювання звернувся в районну лікарню. При огляді: Т - 39,80С,гіперемія й одутлість шкіри обличчя, склери ін’єковані, іктеричні, herpes labialis, Р – 94 за 1 хв., АТ – 100/65 мм.рт.ст., живіт помірно здутий, печінка +3 см по правій середньоключичній лінії, симптом Пастернацького позитивний з обох боків. За останню добу кількість виділеної сечі не перевищила 100 мл, сеча з червонуватим відтінком. Визначте місце лікування даного пацієнта.

A. * Відділення гемодіалізу.

B. Терапевтичне відділення.

C. Інфекційне відділення.

D. Нефрологічне відділення.

E. Урологічне відділення.
23 Чоловік, 34 років, поступив в інфекційне відділення в зв'язку з жовтяницею шкіри та склер. Через 2 доби після госпіталізації стан хворого різко погіршився: свідомість сплутана, сонливість вдень, різке наростання жовтяниці, поява кровоточивості ясен та синців у місцях ін'єкцій. Яке ускладнення основного захворювання розвивається у пацієнта?

A. *Гостра печінкова енцефалопатія

B. Гостра ниркова недостатність

C. Гемолітико-уремічний синдром

D. Дегідратаційний шок

E. Синдром набряку-набуханя мозку
24 У жінки, 29 років, через 2 доби після госпіталізації в інфекційне відділення з діагнозом "Гострий гепатит В" різко наросла жовтяниця, з'явилась сонливість вдень та кровоточивість ясен. Лікуючий лікар запідозрив розвиток у хворої гострої печінкової енцефалопатії. Яке лікування додатково необхідно призначити при такому ускладненні основного захворювання?

A. *Преднізолон 5 мг/кг/добу + контрикал+ детоксикаційна терапія

B. Тієнам+ контрикал

C. Пегасис+рибавірин

D. Масивна детоксикацій на терапія довенно

E. Седативна терапія
25 У хворого, 39 років, через 3 доби після госпіталізації в інфекційне відділення з діагнозом "Гострий гепатит В" наросла жовтяниця, з'явилась сонливість вдень, сплутана свідомість та кровоточивість ясен. Лікуючий лікар запідозрив розвиток у хворого гострої печінкової енцефалопатії. Яка тактика лікуючого лікаря?

A. *Перевести хворого у відділення інтенсивної терапії

B. Викликати бригаду невідкладної допомоги

C. Продовжити попереднє лікування в повному обсязі

D. Ізолювати пацієнта в окрему палату

E. Консультація психіатра
26 Хворий, 35 років,ветеринар, поступив на стаціонарне лікування зі скаргами на підвищення температури тіла до 39оС протягом останніх 2 тижнів, підвищену пітливість, збільшення периферичних лімфовузлів, біль у крижовому відділі хребта. Лікуючий лікар запідозрив у хворого бруцельоз. Яким із методів досліджень можна підтвердити попередній діагноз?

A. *Реакція Райта

B. Реакція Вейля

C. Реакція Відаля

D. Реакція Пауля-Буннеля

E. Реакція Гоффа-Бауера
27 Хворий, 28 років, який 4 дні тому повернувся з Середньої Азії, госпіталізований з підозрою на бубонну форму чуми.Після повернення проживав вдома у батьків. Якими препаратами необхідно провести екстрену профілактику контактним?

A. *Стрептоміцин по 0,5г/2 рази на добу в/м х 5 діб

B. Бісептол по 480 мг/2 рази на добу х 5 діб
  1   2   3   4   5


написать администратору сайта