Главная страница

Крок 3 Загальна лікарська підготовка (осінь) Інфекційний профіль 1


Скачать 365.36 Kb.
НазваниеКрок 3 Загальна лікарська підготовка (осінь) Інфекційний профіль 1
Анкорinfektsiyny_profil.rtf
Дата08.08.2018
Размер365.36 Kb.
Формат файлаrtf
Имя файлаinfektsiyny_profil.rtf
ТипДокументы
#22685
страница2 из 5
1   2   3   4   5

C. Пеніцилін по 1млн./6 разів на добу х 7 діб

D. Левоміцетин по 0,5 г/3 рази на добу х 7 діб

E. Ацикловір по 0,4/ 5 разів на добу х 5 діб
28 Лікар швидкої допомоги транспортує хвору з попереднім діагнозом лептоспіроз в інфекційну лікарню. Об'єктивно:загальний стан тяжкий. Хвора притомна, квола. температура тіла 38,8оС, шкіра жовтушна, поодинокі геморагії на тулубі. АТ 90/50 мм рт ст., ЧСС 108' за хв, ЧД 26' за хв. Які препарати не можна вводити хворій на цьому етапі?

A. Бензипеніцилін натрію

B. Преднізолон

C. 5\% розчин глюкози

D. 0,9\% розчин натрію хлориду

E. Дексаметазон
29 Хворому, доставленому в стаціонар з підозрінням на лептоспіроз, призначено бензилпеніциліну натрієву сіль 1 млн од. Внутрішньом'язево,кожні 4 години. Розпочато лікування. Раптово стан хворого погіршився. Шкіра бліда, акроціаноз,точкові крововиливи на шкірі тулуба. Т 37,5оС, ЧД 28 дих/хв, ЧСС 110уд/хв, АТ 50/0 мм рт ст. Хворий перестав виділяти сечу. Яке ускладнення розвинулось у пацієнта?

A. *Інфекційно-токсичний шок.

B. Анафілактичний шок.

C. Дегітратаційний шок..

D. Синдром Вотергауза-Фрідеріксена..

E. Гостра затримка сечі.
30 Хворий з діагнозом “Менінгококова інфекція: менінгококцемія, гнійний менінгіт. Інфекційно-токсичний шок І ст.” госпіталізований в районну лікарню. Загальний стан тяжкий. Т 38,2оС, ЧСС 102 уд/хв, АТ 90/50 мм рт. ст., ЧД 26 дих рух./хв. Який антибактеріальний середник є препаратом вибору за цих обставин?

A. *Левоміцетин.

B. Бензилпеніцилін.

C. Метрогил.

D. Авелокс.

E. Не призначати до виведення із шоку
31 Хворий, 68 років, доставлений в лікарню зі скаргами на блювоту та водянистий пронос безліч разів. Загальний стан тяжкий. Притомний. Т 36,2оС. Шкіра холодна, акроціаноз, тургор знижений. Голос захриплий. В легенях жорстке дихання.ЧД 28'/хв. Тони серця приглушені, аритмічні. ЧСС 102'/хв, АТ 80/30 мм рт. ст. Судоми литкових м'язів. Хворий не виділяє сечі. Яка причина тяжкості стану хворого?

A. *Гіповолемічний шок.

B. Інфекційно-токсичний шок.

C. Кардіогенний шок.

D. Гостра затримка сечі.

E. Геморагічний інсульт.
32 Хворий, підібраний на вокзалі, з ознаками зневоднення ІІІ ст., транспортується в лікарню. АТ 40/0 мм рт. ст., пульс 110'/хв. слабкого наповнення, ЧД 32'/хв. Судоми нижніх кінцевок. Яке лікування необхідно розпочати на догоспітальному етапі?

A. *Кристалоїдні розчини внутрішньовенно.

B. Глюкокортикостероїди внутрішньовенно.

C. Промивання шлунку.

D. Оксибутират натрію внутрішньом'язево.

E. Дофамін внутрішньовенно.
33 Хвора, 48 років, скаржиться на виражену загальну слабкість, сухість в роті, багаторазову блювоту, осиплість голосу, пронос до 15-20 раз на добу, зниження сечопуску. Об’єктивно: загальний стан тяжкий, в свідомості. АТ-80/50мм.рт.ст., ЧСС-114 в 1 хв., ЧД- 26 в 1хв., t-35,80С. Шкірні покриви бліді, чисті, сухі. Тургор тканин знижений, шкірна складка розправляється повільно. Язик сухий, обкладений білим нальотом. Живіт запалий, м’який при пальпації, не болючий.Сечопуск відсутній, стільця не було. Який невідкладний стан розвинувся у хворої?

A. *Гіповолемічний шок

B. Геморагічний шок

C. Інфекційно-токсичний шок

D. Анафілактичний шок

E. Кардіогенний шок
34 У жінки, 34 років, яка знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гострого гепатиту В, наросли явища астенії і адинамії, появилася повторна блювота, сонливість в день, безсоння вночі, відчуття тривоги, що змінилося ейфорією. При огляді: свідомість збережена, орієнтована в просторі і часі. З рота “печінковий запах”. Наросла жовтяницязменшились розміри печінки і показники вмісту АлАТ і АсАТ в сироватці крові. Які зміни показників гемостазу найбільш інформативні для даної стадії гострої печінкової недостатності?

A. *Зниження протромбінового індексу

B. Зниження кількості тромбоцитів

C. Зниження толерантності плазми до гепарину

D. Подовження часу рекальцифікації плазми

E. Подовження часу згортання крові
35 Вагітна жінка, 20 років, в 28 тижнів вагітності вперше захворіла на генітальний герпес з приводу якого не лікувалася.Через 6 тижнів після перенесеного захворювання у вагітної виявлено багатоводдя, гідроцефалію і затримку внутрішньоутробного розвитку плода. В 36 тижнів вагітності діагностовано внутрішньоутробну смерть плода причиною якої за результатами гістологічного дослідження був енцефаліт. Яким чином можна доказати герпетичну етіологію внутрішньоутробної інфекції?

A. *Дослідження тканини головного мозку методом ПЛР

B. Дослідження навколоплодових вод методом ПЛР

C. Дослідження пуповинної крові методом ПЛР

D. Дослідження пуповинної крові методом ІФА

E. Мікроскопія гістологічних препаратів тканини головного мозку
36 У дитини, 12 років, яка другий день хворіє на ГРВІ, на тлі охриплості голосу, нападів частого сухого кашлю, появилося шумне свистяче дихання із затрудненим вдохом. При огляді: t° тіла 38,2 С°, дитина неспокійна, бліда, ціаноз носогубного трикутника. Постійна задишка, на вдосі втягування міжреберних проміжків, над- і підключичних ділянок. В легенях везикулярне дихання, хрипи відсутні. ЧД 32/хв, ЧСС 122 уд/хв. Яку допомогу необхідно надати на догоспітальному етапі?

A. *Інгаляції з муколітиками, антигістамінні, преднізолон довенно, оксигенотерапія

B. Тепле лужне пиття, антигістамінні, бронхолітики per os

C. Інгаляції з содою, преднізолон і сечогінні дом’язево

D. Оксигенотерапія, бронхолітики і муколітики per os

E. Оксигенотерапія, преднізолон і сечогінні дом’язево


  1. Вагітна жінка, 22 роки, захворіла в 8 тижнів вагітності. На тлі нормальної температури і задовільного самопочуття на шкірі лиця і шиї появилась дрібноплямиста блідо-рожева висипка діаметром 2-3 мм, яка впродовж доби поширилась по всьому тілу і через 3 дні зникла безслідно. Виявлено збільшені шийні і потиличні лімфовузли. У крові – лейкопенія, лімфоцитоз. У парних сиворотках, взятих з інтервалом 10 днів, титри антитіл класу IgG до вірусу червонички зросли в

  2. 4 рази. Який ризик інфікування плода?

A. *60-100\%

B. 40-50\%

C. 20-35\%

D. 10-15\%

E. 5-8\%
38 У хворого, 32 років, на тлі загальної слабкості, температури, болю в горлі появилася охриплість голосу, приступи частого, сухого кашлю, задишка і серцебиття в стані спокою. При огляді: t° 38,2° С, дихання гучне, свистяче із утрудненим вдохом, участю міжреберних м’язів, втягуванням над- і підключичних впадин. Слизова ротоглотки гіперемована, мигдалики збільшені, набряклі, вкриті острівчатими нальотами фібринозного характеру. В легенях жорстке дихання. ЧД 32/хв, ЧСС 142 уд/хв, АТ 140/90 мм.рт.ст. Яке ускладнення розвинулося у хворого?

A. *Дифтерійний круп

B. Стенозуючий ларинготрахеобронхіт

C. Приступ бронхіальної астми

D. Бронхіоліт

E. Набряк легенів
39 Хворий 27 років захворів гостро, через 4 дні після вживання в їжу немитих овочів. Скарги на гарячку до 39°С, головний біль, міалгії, артралгії, нудоту, блювання, пронос (до 5-7 разів), біль у эпігастрії, що на 2-й день хвороби змістилася в ілеоцекальну ділянку. Об’єктивно: гіперемія слизової оболонки ротоглотки, кон’юнктив. Температура тіла - 38,5°С. Язик обкладений білим нальотом, сухий. При пальпації живота - болючість і бурчання в ілеоцекальній ділянці, слабо-позитивні симптоми Ситковского, Ровзинга. Печінка і селезінка дещо збільшені. В аналізі крові: лейкоцитів - 12,8х109/л, ШОЕ - 22 мм/год. Який найбільш імовірний діагноз?

A. * Ієрсиніоз

B. Лептоспіроз.

C. Черевний тиф.

D. Шигельоз.

E. Кампілобактеріоз.
40 У хворого тонзилітом під час проведення внутрішньошкірної проби на пеніцилін раптово з’явилися різка слабість, запаморочення, тривожність, страх смерті, біль за грудиною, шум в вухах, часте серцебиття. Об’єктивно: відзначається блідість шкірних покровів, холодний піт, пульс частий, слабкого наповненння 120 уд/хв., АТ 80/40 мм рт.ст. Розвиток якого патологічного процесу зумовив різке погіршення стану хворого?

A. * Анафілактичний шок

B. Інфекційно-токсичний шок

C. Епілептичний статус

D. Тромбоемболія легеневої артерії

E. Кардіогенний шок
41 Хворий 20 років, доставлений в інфекційну лікарню на 2-й день хвороби зі скаргами на сильний головний біль, часту блювоту, гарячку до 39оС, наявність висипу на шкірі нижніх кінцівок, сідниць, тулуба. Об’єктивно: Стан важкий. У свідомості. Адинамічний. Т-39,2 оС, пульс 100 уд/хв, АТ - 100/60 мм рт. ст. На шкірі значний геморагічний висип.Позитивні менінгеальні симптоми. Після початого лікування пеніциліном стан хворого погіршився. Збільшилась кількість елементів висипу Т - 40оС, пульс 120 уд/хв, АТ - 80/40 мм рт. ст. Яке ускладнення виникло у даного хворого?

A. * Інфекційно-токсичний шок

B. Анафілактичний шок

C. Гіповолемічний шок

D. Геморагічний васкуліт

E. Алергічна реакція
42 Хворий 20 років, доставлений в інфекційну лікарню на 2-й день хвороби зі скаргами на сильний головний біль, часту блювоту, гарячку до 39оС, наявність висипу на шкірі нижніх кінцівок, сідниць, тулуба. Об’єктивно: Стан важкий.Свідомість збережена. Адинамічний. Т-39,2 оС, пульс 120 уд/хв, АТ - 80/40 мм рт. ст. На шкірі значний геморагічний висип неправильної форми. Акроціаноз. Позитивні менінгеальні симптоми. Який препарат не можна вводити хворому на даному етапі?

A. * Бензилпеніцилін

B. Дексаметазон

C. Преднізолон

D. Левоміцетин

E. 5\% розчин глюкози
43 Чоловік, 35 років, безпритульний, скаржиться на головний біль, гарячку, безсоння, загальну слабкість. Швидкою допомогою доставлений у міську лікарню в приймальне відділення. Під час огляду: хворий збуджений, гіперемія обличчя, ін’єкція судин склер, t – 40 оС. Пульс частий – 120/хв, АТ–80/60 мм.рт.ст., тони серця ослаблені, систолічний шум на верхівці. Дихання жорстке, поодинокі сухі хрипи. Живіт здутий, збільшена печінка і селезінка. На тулубі, кінцівках - рясний розеольозно-петехіальний висип. В одязі і на волосистій частині голови – воші. Яка тактика ведення хворого у приймальному відділенні?

A. *Санітарна обробка хворого, консультація інфекціоніста, надання невідкладної допомоги, госпіталізація в інфекційний відділ

B. Госпіталізація в інфекційний відділ

C. Санітарна обробка хворого, госпіталізація в терапевтичний відділ

D. Госпіталізація в терапевтичний відділ

E. Надання невідкладної допомоги, госпіталізація в інфекційний відділ

44 Чоловік, 40 років, безпритульний, знайдений у непритомному стані на вулиці. При огляді: свідомість потьмарена, збуджений. t- 40оС, АТ-80/40мм рт.ст., Р-120/хв. На шкірі тулуба - рясний розеольозно-петехіальний висип. Тони серця ослаблені, тахікардія. В легенях жорстке дихання, розсіяні сухі хрипи. Живіт здутий. Збільшені печінка і селезінка. В одязі і волоссі знайдено воші. Які протиепідемічні заходи треба провести?

A. *Санобробка хворого, дезінфекція і дезінсекція одягу хворого і транспорту

B. Санобробка хворого

C. Санобробка хворого і дезінфекція одягу

D. Санобробка хворого, дезінфекція транспорту

E. Дезінфекція і дезінсекція одягу хворого
45 Чоловік, 25 років, захворів гостро. З’явились: сильний головний біль, t–41оС, блювота, герпетичні висипання на губах.При огляді сімейний лікар виявив геморагічний висип на кінцівках, тулубі, позитивні симптоми Керніга, Брудзінського,ригідність потиличних м’язів. Тони серця ослаблені, тахікардія, Р=120 уд/хв., АТ – 80/50мм рт.ст.Вкажіть діагноз.

A. *Менінгококова інфекція, менінгококцемія, ІТШ, менінгіт

B. Грип, ІТШ, менінгіт

C. Скарлатина, гнійний менінгіт

D. Кір, серозний менінгіт

E. Герпетичний менінгоенцефаліт, ДВЗ-синдром
46 Дитина, 10 років, захворіла після контакту з хворим на дифтерію. Оглянута сімейним лікарем. Під час огляду стан дитини тяжкий – акроціаноз, афонія, часте шумне стенотичне дихання, затруднений вдох. ЧД – 35/хв. Тони серця ослаблені. АТ 80/50 мм.рт.ст. Яка профілактика асфіксії?

A. *Преднізолон, еуфілін, інкубація трахеї

B. Трахеостомія

C. Оксигенотерапія, протидифтерійна сироватка

D. Трахеостомія, протидифтерійна сироватка

E. Лазікс, реополіглюкін
47 Чоловік і жінка їздили в Індію, через 5 днів у них почався пронос у вигляді “рисового відвару”, блювота. Температура нормальна. На 2 день з’явились симптоми зневоднення – сильна спрага, загальна слабість. Дома є двоє дітей шкільного віку. Які заходи має провести сімейний лікар у цьому осередку?

A. *Повідомити головного лікаря амбулаторії і СЕС про підозру на холеру. Взяти посіви калу на ф.30 у хворих і контактних дітей, надати невідкладну допомогу, чекати на евакобригаду

B. Госпіталізація хворих у холерний госпіталь, контактних – в ізолятор

C. Проводити інфузійну терапію на дому, дітей ізолювати в окреме приміщення

D. Викликати швидку допомогу, госпіталізувати в інфекційну лікарню

E. Громадським транспортом відправити хворих в інфекційну лікарню
48 Захворювання почалося гостро з ознобу, підвищення Т тіла до 40 оС, ріжучого болю в грудях, задишки, тахікардії.Кашель супроводжується виділенням пінистого харкотиння, спочатку прозорого, а потім кров’янистого. Може наступати сопор, різке падіння АТ. На шкірі петехії і масивні крововиливи. Який попередній діагноз?

A. *Первинно-легенева форма чуми.

B. Вторинно-легенева форма чуми

C. Первинно-септична форма чуми

D. Кишкова форма чуми

E. Шкірно-бубонна форма чуми
49 Захворювання почалося гостро, з’явився пронос, блювання, ознаки зневоднення, судоми. Ці симптоми виникли без передвісників. Блювотні маси та фекалії у вигляді рисового відвару чи молочної сироватки. Температура тіла субнормальна, виражений акроціаноз, руки пралі, охриплий голос, знижений АТ, тахікардія, олігурія. Який попередній діагноз?

A. * Холера

B. Сальмонельоз

C. Дизентерія

D. Ешерихіоз

E. Стафілококова інфекція
50 Захворювання розпочалося гостро. Наявна двохвильова гарячка, біль в крижах і куприку, продромальний висип ( роси) утрикутнику Сімонса, етапність і мономорфність висипу з наступним нагноєнням. Який попередній діагноз?

A. * Натуральна віспа

B. Мавпяча віспа

C. Вітряна віспа

D. Геморагічний діатез

E. Синдром Стівенса-Джонсона
51 Захворювання почалося гостро. Наявний двохвильовий перебіг, гарячка, симптом амарильної маски, ознака Феррарі,Відаля, Фаже, поєднання жовтяниці з геморагічним синдромом, поява ниркової недостатності. Який попередній діагноз?

A. *Жовта гарячка

B. Вірусний гепатит

C. Лептоспіроз

D. Тропічна малярія

E. Геморагічна гарячка
52 У хворого з гострим вірусним гепатитом при поступленні у важкому стані на третій день жовтяничного періоду відмічені сонливість, загальмованість, слізливість, запаморочення голови, одноразове блювання. З чим пов'язані ці симптоми?

A. *Печінкова енцефалопатія

B. Динамічне порушення мозкового кровообігу

C. Гостра ниркова недостатність

D. Масивний гемоліз

E. Симптоми властиві першому тижню жовтяничного періоду
53 Хвора Я., 42 років, захворіла раптово через 3 дні після повернення з Бразилії. Температура тіла підвищилась до 40 0С,з’явився сильний головний біль, біль у попереку, спині, кінцівках. На 2-й день була рвота з жовчю. Госпіталізована на 3-добу у важкому стані. Виражений загальнотоксичний синдром, відмічаються гіперемія обличчя та слизової ротової порожнини, склерит, кон’юнктивіт, субіктеричність склер. Пульс 120 за хв., АТ 100/60 мм рт.ст. На 5-ту добу хвороби з’явився геморагічний висип на шкірі, була рвота з домішками крові, носова кровотеча. Пульс 50 за хв., АТ 80/50 мм рт.ст. Яка профілактика цього захворювання?

A. * Вакцинація проти жовтої гарячки

B. Хіміопрофілактика малярії

C. Вакцинація проти лептоспірозу

D. Хіміопрофілактика чуми

E. Уникнення контактів з тваринами
54 Хворий Д., 36 років, мисливець, захворів через 5 днів після полювання на зайців. Захворювання почалося гостро з підвищення температури тіла до 390С, головного болю, слабкості, болів у м’язах. На 2-й день хвороби з’явився біль у правій паховій ділянці. Госпіталізований на 5-й день хвороби з помірно вираженими симптомами загальної інтоксикації.На шкірі правої кісті виразка з гнійним вмістом, навколо неї гіперемія та інфільтрація. У правій пахвовій ділянці визначається пухлиноподібне утворення діаметром 5 см, помірне болюче при пальпації, шкіра над ним звичайного кольору. Найбільш частий вихід пухлиноподібного утворення при цьому захворюванні:
1   2   3   4   5


написать администратору сайта