Медицина надзвичайних ситуацій
Скачать 1.01 Mb.
|
Яким патологічний стан можна запідозрити за описаної ситуації? А. Тепловий удар. Б. Опікова хвороба. В. Отруєння метанолом. Г. Отруєння оксидом вуглецю. Д. Отруєння діоксидом вуглецю.
Організаційна структура ДСМК передбачає наступні рівні: А. Державний і регіональний. Б. Державний і територіальний. В. Державний і обласний. Г. Республіканський та територіальний. Д. Республіканський і обласний.
Відповідно до покладених на неї завдань, ДСМК виконує наступні функції: А. Проведення радіаційної і хімічної розвідки на території осередку НС. Б. Розшук, звільнення потерпілих з-під завалів, винесення їх за межі осередку НС. В. Збирання, аналіз, облік і надання інформації про медико-санітарні наслідки НС. Г. Розробка рекомендацій щодо здійснення різними службами та відомствами скоординованих заходів для зменшення негативного впливу наслідків НС. Д. Ліквідація наслідків НС силами і засобами різних служб та відомств.
Відповідальність за планування, підготовку та забезпечення оперативного реагування ДСМК на територіальному рівні покладається на: А. Ради депутатів відповідної адміністративної території. Б. Керівника органу управління охорони здоров’я відповідної адміністративної території. В. Голову державної адміністрацію відповідної адміністративної території. Г. Керівника органу управління міністерства надзвичайних ситуацій відповідної адміністративної території. Д. Керівника виконавчих структур відповідної адміністративної території.
Який розрахунок СБПГ 1Ч ДСМК рекомендується відносно загальної кількості бригад швидкої медичної допомоги (БШМД)? А. 5% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. Б. 10% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. В. 20% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. Г. 25% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. Д. 50% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД.
Які структури, призначені діяти в межах всієї країни включає державний рівень? А. Спеціально визначені для цього рівня медичні сили і засоби Міністерства охорони здоров’я України. Б. Спеціально визначені для цього рівня медичні сили і засоби Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та інших міністерств і відомств. В. Спеціально визначені для цього рівня медичні сили і засоби органів управління охорони здоров’я адміністративних територій. Г. Спеціально визначені для цього рівня медичні сили і засоби Міністерства надзвичайних ситуацій України. Д. Все з вищеперечисленого.
Відповідно до покладених на неї завдань, ДСМК виконує наступні функції: А. Проведення радіаційної і хімічної розвідки на території осередку НС. Б. Розшук, звільнення потерпілих з-під завалів, винесення їх за межі осередку НС. В. Розробка рекомендацій щодо здійснення різними службами та відомствами скоординованих заходів для зменшення негативного впливу наслідків НС. Г. Створення та накопичення матеріально-технічних засобів для ліквідації медико-санітарних наслідків НС. Д. Ліквідація наслідків НС силами і засобами різних служб та відомств.
Основними напрямками діяльності центру визначено (вкажіть невірне твердження): А. Надання потерпілим в НС першої медичної допомоги. Б. Надання потерпілим в НС екстреної кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги. В. Участь у ліквідації медико-санітарних наслідків НС. Г. Створення та раціональне використання матеріально-технічних ресурсів для проведення ліквідації медико-санітарних наслідків НС. Д. Участь у прогнозуванні медико-санітарних наслідків НС та розробка заходів щодо зниження їх негативного впливу.
Який розрахунок СБПГ 1Ч ДСМК рекомендується відносно загальної кількості бригад швидкої медичної допомоги (БШМД)? А. 10% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. Б. 20% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. В. Третина СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. Г. 50% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД. Д. 75% СБПГ 1Ч від загальної кількості БШМД.
Головним закладом ДСМК на державному рівні є: А. Департамент ДСМК Міністерства охорони здоров’я України. Б. Департамент охорони здоров’я Міністерства надзвичайних ситуацій України. В. Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Г. Центральний мобільний госпіталь ДСМК України. Д. Управління медицини невідкладних станів Міністерства охорони здоров’я України.
Відповідно до покладених на неї завдань, ДСМК виконує наступні функції: А. Проведення радіаційної і хімічної розвідки на території осередку НС. Б. Розшук, звільнення потерпілих з-під завалів, винесення їх за межі осередку НС. В. Розробка рекомендацій щодо здійснення різними службами та відомствами скоординованих заходів для зменшення негативного впливу наслідків НС. Г. Забезпечення створення і раціональне використання резерву матеріально-технічних ресурсів для проведення заходів ДСМК. Д. Ліквідація наслідків НС силами і засобами різних служб та відомств.
Відповідно до завдань центр складається з наступних відділів (вкажіть невірне твердження): А. Відділ організації швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. Б. Відділ наукових проблем з надання екстреної медичної допомоги. В. Відділ екстремальної медицини. Г. Відділ санітарно-гігієнічної та протиепідемічної роботи при НС. Д. Навчально-практичний центр невідкладної медичної допомоги.
Який розрахунок оперативного резерву майна необхідний для автономної роботи СБПГ 1 Ч повинен бути створений на базах їх дислокації? А. На 1 добу роботи на 5 постраждалих за добу. Б. На 3 доби роботи на 5 постраждалих за добу. В. На 3 доби роботи на 10 постраждалих. Г. На 3 доби роботи на 10 постраждалих за добу. Д. На 5 діб роботи на 10 постраждалих за добу.
Головним закладом ДСМК на територіальному рівні є: А. Управління охорони здоров’я обласних державних адміністрацій. Б. Управління ДСМК при обласних державних адміністраціях. В. Територіальні центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Г. Центральні лікувально-профілактичні заклади обласного підпорядкування. Д. Медична служба обласних управлінь Міністерства надзвичайних ситуацій України.
Відповідно до покладених на неї завдань, ДСМК виконує наступні функції: А. Проведення радіаційної і хімічної розвідки на території осередку НС. Б. Розшук, звільнення потерпілих з-під завалів, винесення їх за межі осередку НС. В. Розробка рекомендацій щодо здійснення різними службами та відомствами скоординованих заходів для зменшення негативного впливу наслідків НС. Г. Ліквідація наслідків НС силами і засобами різних служб та відомств. Д. Участь у підготовці медичних і немедичних працівників, на яких відповідно із законодавством покладено надання медичної допомоги при виникненні НС.
Відповідно до завдань центр складається з наступних відділів (вкажіть невірне твердження): А. Відділ організації швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. Б. Відділ наукових проблем з надання екстреної медичної допомоги. В. Відділ екстремальної медицини. Г. Відділ забезпечення медичним майном у разі виникнення НС. Д. Навчально-практичний центр невідкладної медичної допомоги.
На базі яких закладів та установ повинні формуватись СБПГ 1Ч? А. Служби швидкої медичної допомоги. Б. Територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. В. Лікувально-профілактичних закладів та установ МНС територіального рівня. Г. Відомчих лікувально-профілактичних закладів та установ. Д. Все з перечисленого.
В структурі ДСМК передбачено поєднання принципів: А. Централізації та автономії. Б. Централізації та спадкоємності. В. Централізації та регіоналізації. Г. Самостійності та автономії. Д. Централізації та структуризації.
Відповідно до покладених на неї завдань, ДСМК виконує наступні функції: А. Проведення радіаційної і хімічної розвідки на території осередку НС. Б. Розшук, звільнення потерпілих з-під завалів, винесення їх за межі осередку НС. В. Розробка рекомендацій щодо здійснення різними службами та відомствами скоординованих заходів для зменшення негативного впливу наслідків НС. Г. Ліквідація наслідків НС силами і засобами різних служб та відомств. Д. Участь у міжнародному співробітництві з проблем медицини надзвичайних ситуацій.
Основними напрямками діяльності центру визначено (вкажіть невірне твердження): А. Надання потерпілим в НС екстреної кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги. Б. Участь у ліквідації медико-санітарних наслідків НС. В. Створення та раціональне використання матеріально-технічних ресурсів для проведення ліквідації медико-санітарних наслідків НС. Г. Участь у прогнозуванні медико-санітарних наслідків НС та розробка заходів щодо зниження їх негативного впливу. Д. Проведення аварійно-рятувальних робіт в зонах НС.
На базі яких закладів та установ повинні формуватись СБПГ 1Ч (назвіть невірне твердження)? А. Санітарної авіації. Б. Служби швидкої медичної допомоги. В. Територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Г. Лікувально-профілактичних закладів та установ МНС територіального рівня. Д. Відомчих лікувально-профілактичних закладів та установ.
Основними з цих умов є наступні (вкажіть невірне твердження): А. Можливість одномоментного виникнення масових санітарних втрат, різноманітних за структурою, важкістю та характером уражень. Б. Потреба в маневрі силами та засобами органів охорони здоров’я, перебудові їх роботи. В. Порушення працездатності медичних установ у районі катастрофи. Г. Можливість зараження великих територій радіоактивними речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами чи збудниками інфекційних захворювань. Д. Складність керування силами та засобами охорони здоров’я при ліквідації наслідків НС.
Відповідно до покладених на неї завдань, ДСМК виконує наступні функції: А. Участь у міжнародному співробітництві з проблем медицини надзвичайних ситуацій. Б. Участь у підготовці медичних і немедичних працівників, на яких відповідно із законодавством покладено надання медичної допомоги при виникненні НС. В. Забезпечення створення і раціональне використання резерву матеріально-технічних ресурсів для проведення заходів ДСМК. Г. Забезпечення збереження здоров’я персоналу, який бере участь у ліквідації наслідків НС. Д. Все з перечисленого.
Дане термінологічне визначення відноситься до: А. Лікувально-профілактичних формувань І етапу медичної евуакуації. Б. Спеціалізованих бригад постійної готовності першої черги ДСМК. В. Спеціалізованих бригад постійної готовності другої черги ДСМК. Г. Лікувально-профілактичних формувань ІІ етапу медичної евуакуації. Д. Спеціалізованих бригад постійної готовності першої та другої черги ДСМК.
На базі яких закладів та установ повинні формуватись СБПГ 1Ч? (назвіть невірне твердження) А. Служби швидкої медичної допомоги. Б. Територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. В. Лікувально-профілактичних закладів та установ МНС територіального рівня. Г. Обласних лікарень. Д. Відомчих лікувально-профілактичних закладів та установ.
Основними з цих умов є наступні (вкажіть невірне твердження): А. Складність санітарно-епідеміологічної обстановки в період ліквідації наслідків НС. Б. Складність керування силами та засобами охорони здоров’я при ліквідації наслідків НС. В. Порушення працездатності медичних установ у районі катастрофи. Г. Можливість одномоментного виникнення масових санітарних втрат, різноманітних за структурою, важкістю та характером уражень/ Д. Можливість зараження великих територій радіоактивними речовинами, сильнодіючими отруйними речовинами чи збудниками інфекційних захворювань.
Відповідно до покладених на неї завдань, ДСМК виконує наступні функції: А. Все з перечисленого. Б. Збирання, аналіз, облік і надання інформації про медико-санітарні наслідки НС. В. Підготовка і підтримка оперативної готовності сил і засобів, які необхідні для ліквідації медико-санітарних наслідків НС. Г. Організація і проведення комплексу санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів у районах НС. Д. Надання потерпілим при НС безкоштовної екстреної медичної допомоги на догоспітальному і госпітальному етапах.
|