Медицина надзвичайних ситуацій
Скачать 1.01 Mb.
|
Які заходи не належать до обсягу першої медичної допомоги? А. Визначення орієнтовної кількості потерпілих. Б. Усунення асфіксії. В. Накладання оклюзійної пов’язки на грудну клітку при відкритому пневмотораксі. Г. Проведення штучного дихання і закритого масажу серця. Д. Звільнення від стискаючих частин одягу.
Якими повинні бути Ваші подальші дії (вкажіть невірне твердження)? А. Негайно провести первинний огляд потерпілої та приступити до надання першої медичної допомоги. Б. Намагатись заспокоїти супроводжуючих. В. Представитися супроводжуючим, пояснити, що пройшли курс першої медичної допомоги. Г. Запропонувати супроводжуючим дитини надати їй медичну допомогу. Д. Пояснити супроводжуючим, що Ви готуєтеся зробити.
Якими є Ваші подальші дії? A. Покликати на допомогу оточуючих свідків події і викликати швидку допомогу. Б. Покращити прохідність верхніх дихальних шляхів і протягом 2-5 с. з’ясувати чи постраждалий дихає. В. Перевести постраждалого у стабільне положення. Г. Перевірити у постраждалого наявність пульсу протягом 10 с. Д. Покращити прохідність дихальних шляхів і зробити ще 2 вдування.
Які Ваші подальші дії? A. Накласти джгут-закрутку у верхній третині правої гомілки. Б. Накласти джгут-закрутку у середній третині стегна. В. Накласти джгут-закрутку у нижній третині стегна, вжити протишокові заходи. Г. Накласти на рану тугу імпровізовану пов’язку, підняти ногу вище рівня серця. Д. Вжити протишокові заходи.
Про який вид кровотечі можна думати в даному випадку? A. Венозна кровотеча. Б. Артеріальна кровотеча. В. Капілярна кровотеча. Г. Венозно-капілярна кровотеча. Д. Кровотеча з варикозно розширених вен нижньої кінцівки.
Які ознаки правильності накладання джгута? A. Шкірні покриви кінцівки нижче джгута залишаються звичайного кольору. Б. Визначається пульсація на судинах нижче місця накладання джгута. В. Пульсація на судинах нижче місця накладання джгута не визначається і кровотеча припинилася. Г. Кровотеча з рани продовжується, пульсація на судинах нижче місця накладання джгута відсутня. Д. Зменшилась інтенсивність кровотечі з рани, відсутня пульсація на судинах нижче місця накладання джгута.
Як виконати такій дитині закритий масаж серця? Якою повинна бути частота поштовхів? A. Двома руками, як і в дорослих з частотою 80-100 за 1 хв. Б. Двома руками, як і в дорослих з частотою 100-120 за 1 хв. В. Однією рукою з частотою 80-100 за 1 хв. Г. Кінчиками двох пальців з частотою 80-100 за 1 хв. Д. Кінчиками двох великих пальців з частотою 100-120 за 1 хв.
Які заходи не належать до обсягу першої медичної допомоги? А. Накладання асептичної пов’язки на рану або опікову поверхню. Б. Визначення безпечності місця події. В. Накладання оклюзійної пов’язки на грудну клітку при відкритому пневмотораксі. Г. Проведення штучного дихання і закритого масажу серця. Д. Звільнення від стискаючих частин одягу.
Якими повинні бути Ваші подальші дії? А. Намагатись заспокоїти дитину. Б. Негайно провести первинний огляд потерпілого та приступити до надання першої медичної допомоги. В. Викликати швидку медичну допомогу. Г. Розпочати огляд за методикою АВС. Д. Пояснити оточуючим, що Ви готуєтеся зробити.
Якими є Ваші подальші дії при оцінці стану кровообігу? A. Не міняючи положення тіла визначити пульс на сонній артерії. Б. Не міняючи положення тіла визначити пульс на передпліччі. В. Потреби визначати пульс немає. Г. Перевернути постраждалого на спину і визначити пульс на сонній артерії. Д. Перевірити у постраждалого наявність пульсу протягом 10 с.
Які заходи Ви здійсните далі до приїзду швидкої? A. Постраждалого покласти на спину, підняти ноги, накрити його ковдрою або пальтом, слідкувати за ознаками життя, вимити руки. Б. Здійснити транспортну іммобілізацію пошкодженого стегна, вимити руки. В. Перенести постраждалого у безпечніше місце, вимити руки. Г. Слідкувати за ознаками життя, вимити руки. Д. Накрити постраждалого ковдрою або пальтом, слідкувати за ознаками життя, вимити руки.
Які Ви знаєте причини шоку? A. Все перечислене. Б. Сильна крововтрата. В. Обширні опіки. Г. Сильний больовий синдром. Д. Алергічна реакція.
Які ознаки правильності накладання джгута? A. Шкірні покриви кінцівки нижче джгута залишаються звичайного кольору. Б. Визначається пульсація на судинах нижче місця накладання джгута. В. Пульсація на судинах нижче місця накладання джгута не визначається і кровотеча припинилася. Г. Кровотеча з рани продовжується, пульсація на судинах нижче місця накладання джгута відсутня. Д. Зменшилась інтенсивність кровотечі з рани, відсутня пульсація на судинах нижче місця накладання джгута.
Яким повинен бути обсяг першої медичної допомоги в описаній ситуації? A. Ввести знеболювальні, дати пити, накласти джгут вище місця розчавлення перед звільненням ноги, виконати транспортну іммобілізацію після звільнення ноги. Б. Накласти вище місця розчавлення джгут перед звільненням ноги. В. Ввести знеболювальні, виконати транспортну іммобілізацію після звільнення ноги. Г. Забезпечити спокій, зігріти, ввести знеболювальні. Д. Ввести знеболювальні, дати пити, джгут накласти за потребою після огляду ноги лікарем.
Які заходи не належать до обсягу першої медичної допомоги? А. Накладання асептичної пов’язки на рану або опікову поверхню. Б. Припинення кровотечі різними методами. В. Накладання оклюзійної пов’язки на грудну клітку при відкритому пневмотораксі. Г. Виклик швидкої медичної допомоги. Д. Звільнення від стискаючих частин одягу.
Що дає підстави Вам надати йому першу медичну допомогу? A. Дозвіл постраждалого. Б. Наявність кровотечі. В. Наявність зовнішніх чинників, які загрожують життю постраждалого. Г. Відсутність інших свідків нещасного випадку. Д. Все з перечисленого.
Якими є Ваші подальші дії? A. Приступити до проведення штучної вентиляції легень. Б. Викликати швидку допомогу. В. Здійснити 4-5 енергійних натискувань на живіт вище пупка і перевести постраждалого у стабільне положення. Г. Покращити прохідність верхніх дихальних шляхів і перевірити у постраждалого наявність пульсу протягом 10 с. Д. Здійснити 4-5 енергійних натискувань на грудну клітку і перевести постраждалого у стабільне положення.
Які заходи Ви здійсните? A. Накласти джгут-закрутку у середній третині стегна. Б. Щільно притиснути шматок тканини до рани своєю рукою. В. Накласти джгут-закрутку у нижній третині стегна. Г. Підняти ногу вище рівня серця. Д. Накласти джгут-закрутку у верхній третині гомілки.
Які Ваші першочергові дії? A. Провести іммобілізацію пошкодженої кінцівки. Б. Викликати швидку медичну допомогу і контролювати стан постраждалого. В. Зупинити кровотечу за допомогою джгута. Г. Введення знеболюючих препаратів. Д. Накласти на рану тиснучу пов’язку.
Які Ваші першочергові дії? A. Накласти джгут вище поранення. Б. Надати кінцівкам підвищеного положення. В. Накласти стискуючу пов’язку. Г. Накласти джгут нижче поранення. Д. Пальцеве притискання судин.
Яким повинен бути обсяг першої медичної допомоги за вказаної ситуації? А. Загасити палаючий, накривши тіло постраждалого шматком тканини, вкласти на простирадло й негайно евакуювати в лікувальну установу. Б. Загасити палаючий одяг, накривши тіло постраждалого шматком тканини, накласти асептичну пов’язку, терміново евакуювати в лежачому положенні в лікувальну установу, контролюючи стан дихання і серцебиття. В. Загасити палаючий одяг водою, зняти залишки одягу й терміново евакуювати в лікувальну установу. Г. Загасити палаючий одяг, присипавши тіло постраждалого піском, накласти асептичну пов’язку, терміново евакуювати в лікувальну установу. Д. Загасити палаючий одяг будь-яким способом, терміново евакуювати в лікувальну установу.
Які заходи не належать до обсягу першої медичної допомоги? А. Накладання асептичної пов’язки на рану або опікову поверхню. Б. Припинення кровотечі різними методами. В. Накладання оклюзійної пов’язки на грудну клітку при відкритому пневмотораксі. Г. Витягування поранених (уражених) із автомобільної та іншої техніки, із-під завалів та з інших місць їх перебування. Д. Визначення характеру травмуючих чинників.
Що дає підстави Вам надати їй першу медичну допомогу? A. Наявність зовнішніх чинників, які загрожують життю дитині. Б. Наявність кровотечі у дитини. В. Дозвіл батьків. Г. Відсутність інших свідків нещасного випадку. Д. Все з перечисленого.
Якими є Ваші подальші дії? A. Забезпечити прохідність верхніх дихальних шляхів і зробити 2 вдування. Б. Приступити до проведення штучної вентиляції легень. В. До приїзду “Швидкої допомоги” постраждалого не рухати, підтримуючи у знерухомленому стані голову і шию. Г. Здійснити 4-5 енергійних натискувань на живіт вище пупка і перевести постраждалого у стабільне положення. Д. Перевести постраждалого в стабільне бокове положення, при якому попереджається западіння язика і потрапляння блювотних мас, слизу і крові в дихальні шляхи.
Вкажіть Ваші подальші дії. A. Спілкуватися з постраждалим, заспокоювати його. Б. Додатково вкрити постраждалого. В. Розпустити джгут до моменту появи кровотечі і накласти його вище попереднього місця. Г. Підняти праву руку вище рівня серця. Д. Контролювати стан постраждалого.
Коли Ви займетесь визначенням наявності пошкоджень опорно-рухового апарату? A. Під час первинного огляду. Б. Під час вторинного огляду. В. У випадку наявності скарг на болі в ділянці кісток скелета. Г. Виявляються випадково. Д. Жодна з наведених.
Які найпростіші способи доцільно застосувати з метою зменшення ймовірності розвитку шоку, якщо під руками немає знеболювальних засобів? A. Накласти тугу пов’язку в місці перелому, здійснити іммобілізацію пошкодженого стегна, забезпечити спокій постраждалого. Б. Здійснити іммобілізацію пошкодженого стегна, захистити постраждалого від холоду. В. Здійснити іммобілізацію пошкодженого стегна, дати постраждалому неміцний алкоголь. Г. Здійснити іммобілізацію пошкодженого стегна, забезпечити постраждалому спокій, дати тепле пиття, захистити від холоду. Д. Здійснити тільки іммобілізацію пошкодженого стегна.
|