Медицина надзвичайних ситуацій
Скачать 1.01 Mb.
|
Якими повинні бути дії водія, відповідального за транспорт? А. Зустріти прибулі бригади, автомобіль скерувати в сектор транспорту, медичних працівників – до лікаря-координатора. Б. Зустріти прибулі бригади, автомобіль скерувати в сектор транспорту, медичних працівників – до керівника рятувальної операції. В. Зустріти прибулі бригади і скерувати до пункту ЕМД. Г. Зустріти прибулі бригади, автомобіль скерувати в сектор транспорту, медичних працівників – до місця згрупування постраждалих «червоної» сортувальної групи. Д. Зустріти прибулі бригади, автомобіль скерувати в сектор транспорту.
Для надання якого виду медичної допомоги в умовах НС призначений медичний персонал цих лікувальних закладів? А. Першої медичної допомоги. Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги. В. Першої медичної, долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Д. Кваліфікованої медичної допомоги.
Який оптимальний термін надання першої лікарської медичної допомоги в даному випадку? А. До 5-10 хвилин з моменту ураження. Б. До 30 хвилин з моменту ураження. В. Протягом 1 години з моменту ураження. Г. Перші 4-6 годин з моменту ураження. Д. Протягом 6-8 годин з моменту ураження.
Які медичні фахівці будуть надавати медичну допомогу постраждалим на наступному етапі евакуації в першу чергу? A. Працівники бригад постійної готовності другої черги. Б. Спеціалісти вузького медичного профілю. В. Працівники бригад постійної готовності першої черги. Г. Лікарі бригад швидкої медичної допомоги. Д. Кваліфіковані хірурги і терапевти.
Який вид кваліфікованої медичної допомоги буде надано постраждалим? A. Кваліфікована хірургічна допомога другої групи – заходи, що можуть бути відкладеними, відтермінування яких, як правило, призводить до важких ускладнень. Б. Кваліфікована терапевтична допомога, виконання якої може бути відкладене. В. Невідкладні заходи кваліфікованої терапевтичної допомоги. Г. Кваліфікована хірургічна допомога першої групи – невідкладні заходи за життєвими показниками. Д. Кваліфікована хірургічна допомога третьої групи – заходи, що можуть бути відкладеними, відтермінування яких не обов’язково призводить до важких ускладнень.
До якої сортувальної категорії відносяться ці постраждалі? Яким кольором вони позначаються? А. До І категорії. Червоним кольором. Б. До ІІ категорії. Жовтим кольором. В. До ІІІ категорії. Зеленим кольором. Г. До ІV категорії. Чорним кольором. Д. До V категорії. Синім кольором.
Яке рішення необхідно прийняти відносно надання медичної допомоги постраждалих без серцебиття та дихання? А. Всіх потерпілих евакуювати за межі небезпечної зони, де приступити до вступного сортування. Б. Першу медичну допомогу надавати постраждалим по мірі їх виявлення. В. Необхідне надання постраждалим першої медичної допомоги на місці ураження. Г. Постраждалим «червоної групи» надавати медичну допомогу у вогнищі ураження, решті – за його межами. Д. Постраждалим, у яких немає пульсу та дихання медичну допомогу не надавати, вважати загиблими.
Скільки постраждалих «червоної» сортувальної групи може з’явитись в осередку НС, згідно з Концепцією, в даному випадку: А. 40 постраждалих (біля 20 %). Б. 80 постраждалих (біля 40 %). В. 50 постраждалих (25 %). Г. 20 постраждалих (біля 10 %). Д. 10 постраждалих (біля 5 %).
Якими повинні бути дії лікаря другої бригади ШМД? А. Уточнити у лікаря-координатора медико-тактичну обстановку. Б. Приступити до надання невідкладної медичної допомоги постраждалим «червоної» сортувальної групи. В. Приступити до надання невідкладної медичної допомоги постраждалим «жовтої» і «зеленої» сортувальних груп. Г. Приступити до надання невідкладної медичної допомоги постраждалим на пункті ЕМД. Д. Провести вторинне медичне сортування постраждалих «червоної» сортувальної групи з метою визначити пріоритетного постраждалого щодо надання негайної допомоги.
Для надання якого виду медичної допомоги в умовах НС призначений медичний персонал цих лікувальних закладів? А. Кваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги. Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги. В. Першої медичної, долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Д. Першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги.
Які заходи входять в обсяг першої лікарської медичної допомоги і повинні бути виконані невідкладно в даному випадку (вкажіть невірне твердження)? А. Проведення ШВЛ способом рот до рота чи рот до носа. Б. Боротьба із шоком. В. Усунення гострої дихальної недостатності. Г. Проведення транспортної іммобілізації з використанням табельних засобів. Д. Накладання оклюзійної пов’язки у разі відкритого пневмотораксу.
На якому етапі евакуації буде розташовано цей госпіталь? A. На першому і на другому. Б. На першому. В. На третьому. Г. На другому. Д. На другому і на третьому.
Якою буде черговість проведення заходів кваліфікованої медичної допомоги цьому постраждалому? A. У першу чергу. Б. Заходи, що можуть бути відкладеними, відтермінування яких на тлі антибіотикотерапії не обов’язково призводить до важких ускладнень. В. Заходи проводять в порядку черговості поступання поранених. Г. Постраждалий відразу буде евакуйований на етап спеціалізованої медичної допомоги. Д. Нічого з перерахованого.
Які ушкодження отримали ці постраждалі? Встановіть черговість надання медичної допомоги та евакуації. А. Ушкодження, несумісні із життям. Постраждалі потребують надання симптоматичної допомоги, евакуації в стаціонар в другу чергу. Б. Незначні ушкодження, при яких можуть очікувати надання медичної допомоги довший час. Постраждалі потребують надання допомоги з можливим стаціонарним лікуванням в третю чергу. В. Незначні ушкодження, при яких можуть не очікувати надання медичної допомоги. Постраждалі потребують надання допомоги з госпіталізацією в третю чергу. Г. Потенційно тяжкі пошкодження, проте стан стійкий і дозволяє очікувати надання медичної допомоги та госпіталізації в другу чергу. Постраждалі потребують надання медичної допомоги та госпіталізації в другу чергу. Д. Тяжкі ушкодження, які безпосередньо загрожують життю і вимагають надання негайної медичної допомоги. Постраждалі потребують надання медичної допомоги з госпіталізацією в першу чергу.
Які Ваші першочергові дії? А. Приступити до медичного сортування. Б. Приступити до надання невідкладної медичної допомоги постраждалим у вогнищі ураження. В. Приступити до надання невідкладної медичної допомоги постраждалим, яких рятувальники доставляють із вогнища ураження. Г. Приступити до надання невідкладної медичної допомоги постраждалим «червоної» групи. Д. Визначити керівника аварійно-рятувальної операції і за допомогою отриманої від нього інформації встановити медико-тактичну обстановку.
Скільки постраждалих «жовтої» сортувальної групи може з’явитись в осередку НС, згідно з Концепцією, в даному випадку: А. 40 постраждалих (біля 20 %). Б. 80 постраждалих (біля 40 %). В. 50 постраждалих (25 %). Г. 20 постраждалих (біля 10 %). Д. 10 постраждалих (біля 5 %).
Якою повинна бути пріоритетність в наданні допомоги та евакуації постраждалих? А. Однозначний пріоритет мають постраждалі «червоної» сортувальної групи. Б. Пріоритетність визначається відносно медичних показань. В. Пріоритет мають вагітні жінки і постраждалі «червоної» сортувальної групи. Г. Пріоритет мають тільки вагітні жінки. Д. Пріоритетність не встановлюється.
Що може стати причиною виникнення епідемічних осередків у районах НС (вкажіть невірне твердження)? А. Поява значної кількості інфекційних хворих. Б. Руйнування комунальних об’єктів життєзабезпечення. В. Руйнування радіаційно-, хімічно-, вибухо- пожеже- та іних небезпечних об’єктів. Г. Поява значної кількості трупів людей, тварин, гниття продуктів тваринного і рослинного походження. Д. Масове розмноження гризунів, виникнення серед них епізоотій.
Які сили і засоби відносяться до немедичних? А. Військові підрозділи різних міністерств і відомств, що беруть участь у ліквідації наслідків НС. Б. Амбулаторно-поліклінічні установи. В. Станції (відділення) ШМД. Г. Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Д. Установи, заклади та формування санітарно-епідеміологічної служби.
Які протиепідемічні заходи необхідно виконати в даній ситуації (вкажіть невірне твердження): А. Екстрена ізоляція інфекційних хворих. Б. Безперервна оцінка епідемічної обстановки в районі НС. В. Обмеження контактування людей один з одним. Г. Проведення дезинфекційних заходів у місцях проживання людей. Д. Проведення екстреної неспецифічної профілактики.
Дане термінологічне визначення відноситься до поняття? А. Карантинні заходи. Б. Обсерваційні заходи. В. Режимно-обмежувальні заходи. Г. Карантинно-обсерваційні заходи. Д. Протиепідемічні заходи.
На мікродільниці повинна працювати бригада в складі: А. Дільничного лікаря і медсестри. Б. Фельдшера, двох медсестер та кількох осіб санітарного активу. В. Фельдшера, двох медсестер, двох дезінфекторів та кількох осіб санітарного активу. Г. Лікаря, двох медсестер, двох дезінфекторів та кількох осіб санітарного активу. Д. Лікаря, фельдшера, двох медсестер, двох дезінфекторів та кількох осіб санітарного активу.
Що може стати причиною виникнення епідемічних осередків у районах НС (вкажіть невірне твердження)? А. Руйнування комунальних об’єктів життєзабезпечення. Б. Можливість поширення інфекційними хворими збудників захворювань. В. Інтенсивна міграція організованих та неізольованих контингентів населення. Г. Поява значної кількості трупів людей, тварин, гниття продуктів тваринного і рослинного походження. Д. Зниження ефективності роботи санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних закладів.
|