Медицина надзвичайних ситуацій
Скачать 1.01 Mb.
|
Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначений персонал цих бригад? А. Першої медичної допомоги. Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги. В. Першої медичної, долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Д. Першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги.
Які заходи не входять в обсяг долікарської медичної допомоги в даному випадку? А. Інгаляція кисню. Б. Введення знеболюючих засобів за показаннями. В. Введення серцево-судинних препаратів та дихальних аналептиків за показаннями. Г. Проведення транспортної іммобілізації з використанням табельних засобів. Д. Проведення повторної часткової санітарної обробки.
Яким повинен бути обсяг першої медичної допомоги за вказаної ситуації? A. Загасити палаючий одяг, накривши тіло постраждалого шматком тканини, накласти асептичну пов’язку, терміново евакуювати в лежачому положенні в лікувальну установу, контролюючи стан дихання і серцебиття. Б. Загасити палаючий, накривши тіло постраждалого шматком тканини, вкласти на простирадло й негайно евакуювати в лікувальну установу. В. Загасити палаючий одяг водою, зняти залишки одягу й терміново евакуювати в лікувальну установу. Г. Загасити палаючий одяг, присипавши тіло постраждалого піском, накласти асептичну пов’язку, терміново евакуювати в лікувальну установу. Д. Загасити палаючий одяг будь-яким способом, терміново евакуювати в лікувальну установу.
Скільки етапів евакуації має бути розгорнуто ДСМК для ліквідації наслідків катастрофи, де і ким вони організовуються? A. Два, перший – у вогнищі ураження медичними бригадами постійної готовності першої черги (МБПГ 1 ч), другий – за межами вогнища ураження спеціалізованими медичними бригадами постійної готовності другої черги (СМБПГ 2ч). Б. Три, перший – у вогнищі ураження МБПГ 1 ч, другий – за межами вогнища ураження СМБПГ 2ч, третій – у лікувальних установах. В. Три, перший – у вогнищі ураження не постраждалими пасажирами поїзда і автобуса, другий – за межами вогнища ураження МБПГ 1 ч, третій – у лікувальних установах. Г. Два, перший – у вогнищі ураження не постраждалими пасажирами поїзда і автобуса, другий – у лікувальних установах. Д. Два, перший на межі вогнища ураження МБПГ 1 ч, другий – у лікувальних установах.
До якої сортувальної категорії відносяться постраждалі? Яким кольором вони позначаються? А. До І категорії. Червоним кольором. Б. До ІІ категорії. Жовтим кольором. В. До ІІІ категорії. Зеленим кольором. Г. До ІV категорії. Чорним кольором. Д. До V категорії. Синім кольором.
Яке сортувальне рішення необхідно прийняти відносно надання медичної допомоги та евакуації із вогнища НС цих постраждалих? А. Першу медичну допомогу не надавати, залишити їх у вогнищі НС. Б. Необхідне надання постраждалим симптоматичної медичної допомоги. В. Потребують надання медичної допомоги та евакуації в другу чергу. Г. Потребують надання медичної допомоги та евакуації в третю чергу. Д. Потребують надання медичної допомоги та евакуації в першу чергу.
Скільки постраждалих «жовтої» сортувальної групи може з’явитись в осередку НС, згідно з Концепцією, в даному випадку: А. 15-16 постраждалих (біля 20 %). Б. 30-32 постраждалих (біля 40 %). В. 19-20 постраждалих (біля 25 %). Г. 8-9 постраждалих (біля 10 %). Д. 4-5 постраждалих (біля 5 %).
Які подальші дії лікаря-координатора? А. Усе перелічене. Б. Доводить до диспетчера ШМД остаточну інформацію про характер події («численна» чи «масова»). В. До приїзду інших БШМД залучає не зайнятих рятувальників МНС до надання медичної допомоги "червоним" постраждалим в рамках їх компетенції. Г. Організовує нагляд і опіку за постраждалими "зеленої" і "жовтої " груп. Д. Керує наданням невідкладної медичної допомоги потерпілим на пункті ЕМД.
Для надання якого виду медичної допомоги в умовах НС призначений персонал цих бригад? А. Першої медичної допомоги. Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги. В. Першої медичної, долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Д. Першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги.
Який оптимальний термін надання долікарської медичної допомоги в даному випадку? А. До 5-10 хвилин з моменту ураження. Б. До 30 хвилин з моменту ураження. В. Протягом 1 години з моменту ураження. Г. Перші 4-6 годин з моменту ураження. Д. Протягом 6-8 годин з моменту ураження.
Кого слід евакуювати з місця події в першу чергу і надати першу медичну допомогу? A. Осіб похилого віку. Б. Дітей і їх матерів або дорослих, що їх супроводжують. В. Тільки дітей. Г. Дітей і осіб похилого віку. Д. Усіх підряд по мірі завантаження рятувальних човнів.
Скільки додаткових бригад слід викликати для оптимального надання першої лікарської допомоги? A. 1 бригаду. Б. 2 бригади. В. 3 бригади. Г. 4 бригади. Д. 5 бригад.
До якої сортувальної категорії відносяться ці постраждалі? Яким кольором вони позначаються? А. До І категорії. Червоним кольором. Б. До ІІ категорії. Жовтим кольором. В. До ІІІ категорії. Зеленим кольором. Г. До ІV категорії. Чорним кольором. Д. До V категорії. Синім кольором.
Яке сортувальне рішення необхідно прийняти відносно надання медичної допомоги та евакуації із вогнища НС цих постраждалих? А. Першу медичну допомогу не надавати, залишити їх у вогнищі НС. Б. Необхідне надання постраждалим симптоматичної медичної допомоги. В. Потребують надання медичної допомоги та евакуації в другу чергу. Г. Потребують надання медичної допомоги та евакуації в третю чергу. Д. Потребують надання медичної допомоги та евакуації в першу чергу.
Скільки постраждалих «зеленої» сортувальної групи може з’явитись в осередку НС, згідно з Концепцією, в даному випадку: А. 15-16 постраждалих (біля 20 %). Б. 30-32 постраждалих (біля 40 %). В. 19-20 постраждалих (біля 25 %). Г. 8-9 постраждалих (біля 10 %). Д. 4-5 постраждалих (біля 5 %).
Який практичний принцип опіки над постраждалими із "зеленої" групи може бути застосований? А. Наданням невідкладної медичної допомоги цій групі постраждалих займається безпосередньо лікар. Б. Залучити не зайнятих рятувальників МНС, згрупувати їх у сидячому положенні таким чином, щоб рятувальник мав можливість постійно бачити їхні обличчя. В. Надання невідкладної медичної допомоги цій групі постраждалих здійснює фельдшер за вказівками лікаря. Г. Надання невідкладної медичної допомоги цій групі постраждалих здійснюють медична сестра та водій-санітар. Д. Надання невідкладної медичної допомоги цій групі постраждалих здійснює медична сестра за вказівками лікаря.
Для надання якого виду медичної допомоги в у умовах НС призначений медичний персонал лікарсько-сестринських бригад? А. Першої медичної допомоги. Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги. В. Першої медичної, долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Д. Першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги.
Які заходи не входять в обсяг долікарської медичної допомоги в даному випадку? А. Контроль доцільності та правильності накладання кровоспинного джгута. Б. Введення знеболюючих засобів за показаннями. В. Введення серцево-судинних препаратів та дихальних аналептиків за показаннями. Г. Проведення транспортної іммобілізації з використанням табельних засобів. Д. Проведення ШВЛ способом рот до рота чи рот до носа.
Якій категорії постраждалих в першу чергу слід було надати першу медичну допомогу? A. Особам похилого віку у важкому стані. Б. Особам незалежно від віку у важкому стані. В. Дітям незалежно від важкості стану. Г. Дітям у важкому стані. Д. Особам похилого віку незалежно від стану.
Який вид кваліфікованої медичної допомоги буде надано постраждалим? A. Кваліфікована хірургічна допомога другої групи – заходи, що можуть бути відкладеними, відтермінування яких, як правило, призводить до важких ускладнень. Б. Кваліфікована терапевтична допомога, виконання якої може бути відкладене. В. Невідкладні заходи кваліфікованої терапевтичної допомоги. Г. Кваліфікована хірургічна допомога першої групи – невідкладні заходи за життєвими показниками. Д. Кваліфікована хірургічна допомога третьої групи – заходи, що можуть бути відкладеними, відтер мінування яких не обов’язково призводить до важких ускладнень.
До якої сортувальної категорії відносяться ці постраждалі? Яким кольором вони позначаються? А. До І категорії. Червоним кольором. Б. До ІІ категорії. Жовтим кольором. В. До ІІІ категорії. Зеленим кольором. Г. До ІV категорії. Чорним кольором. Д. До V категорії. Синім кольором.
Яке рішення необхідно прийняти відносно надання медичної допомоги та евакуації із вогнища НС цих постраждалих? А. Максимальну кількість потерпілих евакуювати за межі небезпечної зони, де приступити до вступного сортування. Б. Першу медичну допомогу надавати постраждалим по мірі їх виявлення. В. Необхідне надання постраждалим симптоматичної медичної допомоги. Г. Постраждалим «червоної групи» надавати медичну допомогу у вогнищі ураження, решті – за його межами. Д. Постраждалим «червоної групи» надавати медичну допомогу виключно за межами небезпечної зони.
Скільки постраждалих «чорної» сортувальної групи може з’явитись в осередку НС, згідно з Концепцією, в даному випадку: А. 15-16 постраждалих (біля 20 %). Б. 30-32 постраждалих (біля 40 %). В. 19-20 постраждалих (біля 25 %). Г. 8-9 постраждалих (біля 10 %). Д. 4-5 постраждалих (біля 5 %).
|