Медицина надзвичайних ситуацій
Скачать 1.01 Mb.
|
Які сили і засоби відносяться до медичних? А. Рятувальні формування різних міністерств і відомств, що беруть участь у ліквідації наслідків НС. Б. Територіальні і регіональні адміністративні органи. В. Надзвичайні протиепідемічні комісії. Г. Господарські органи та установи, підприємства та організації. Д. Установи, заклади та формування санітарно-епідеміологічної служби.
Які методи використовуються з цією метою? А. Екстрена ізоляція інфекційних хворих, епідеміологічне обстеження території та об’єктів, санітарно-епідеміологічна розвідка території НС. Б. Проведення дезинфекційних заходів у місцях проживання людей, епідеміологічне обстеження території та об’єктів. В. Епідеміологічне обстеження території та об’єктів, епідеміологічне спостереження за станом здоров’я людей, санітарно-епідеміологічна розвідка території НС. Г. Проведення дезинфекційних заходів у місцях проживання людей, епідеміологічне спостереження за станом здоров’я людей. Д. Проведення екстреної неспецифічної профілактики, епідеміологічне спостереження за станом здоров’я людей, санітарно-епідеміологічна розвідка території НС.
Чиїм рішенням може бути запроваджений карантин? А. Головного лікаря центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Б. Головного санітарного лікаря регіону. В. Голови територіальної координаційної комісії. Г. Міністра охорони здоров’я України. Д. Надзвичайної протиепідемічної комісії.
Які подальші дії лікарської бригади? А. Інфекційних хворих ізолювати з подальшою госпіталізацією. Б. Хворого, у якого підвищена температура, госпіталізувати у провізорні відділення. В. У помешканні хворих провести дезинфекцію. Г. За членами сім’ї, які мали контакт з хворими, встановити спостереження на термін максимального інкубаційного періоду певного захворювання. Д. Все перелічене.
Які вимоги ставляться до проведення управлінських заходів при виникненні епідемічних осередків у районах НС? А. Відповідність звичайній системі управління в ДСМК при НС. Б. Врахування загальних принципів організації протиепідемічної роботи. В. Врахуванвня особливостей гігієнічного стану довкілля в зоні НС. Г. Врахування багатофакторності впливу особливостей довкілля на перебіг НС. Д. Все перелічене.
Які сили і засоби відносяться до медичних? А. Територіальні і регіональні адміністративні органи. Б. Надзвичайні протиепідемічні комісії. В. Господарські органи та установи, підприємства та організації. Г. Медичні бригади постійної готовності першої та другої черги. Д. Рятувальні формування різних міністерств і відомств, що беруть участь у ліквідації наслідків НС.
З якою метою проводиться цей метод? А. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням заходів по локалізації та ліквідації епідемічного вогнища. Б. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням проведення дезинфекційних заходів у місцях проживання людей. В. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням лікувально-евакуаційних заходів. Г. Виявлення меж поширеності епідемічного вогнища з наступним обґрунтуванням потреби в проведенні дезинфекційних заходів у місцях проживання людей. Д. Систематичного отримання відомостей про стан здоров’я населення в районі НС.
В яких ситуаціях може бути запроваджений карантин? А. При рості інфекційної захворюваності у зоні НС. Б. При спалахах інфекційних захворювань в регіоні. В. У разі виникнення захворювань на особливо небезпечні інфекції. Г. При появі у зоні НС інфекційних захворювань, які не реєструвались раніше. Д. При появі у зоні НС групових випадків захворювань, які мають тенденцію до поширення.
Скільки квартир на території мікродільниці повинна обстежити бригада протягом 10 годин роботи? А. 50-100 квартир. Б. 100-200 квартир. В. 200-300 квартир. Г. 300-400 квартир. Д. 400-500 квартир.
До якого поняття відноситься дане термінологічне визначення? А. Епідемічний процес. Б. Бактеріологічний осередок. В. Епідемічним спалахом. Г. Територією епідемічного поширення інфекційних захворювань. Д. Епідемічний осередок.
Які сили і засоби відносяться до медичних? А. Надзвичайні протиепідемічні комісії. Б. Господарські органи та установи, підприємства та організації. В. Лікувальні та лікувально-профілактичні установи ДСМК, що прибули в район НС. Г. Рятувальні формування різних міністерств і відомств, що беруть участь у ліквідації наслідків НС. Д. Територіальні і регіональні адміністративні органи.
З якою метою проводиться цей метод? А. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням заходів по локалізації та ліквідації епідемічного вогнища. Б. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням проведення дезинфекційних заходів у місцях проживання людей. В. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням лікувально-евакуаційних заходів. Г. Виявлення меж поширеності епідемічного вогнища з наступним обґрунтуванням потреби в проведенні дезинфекційних заходів у місцях проживання людей. Д. Систематичного отримання відомостей про стан здоров’я населення в районі НС.
Відповідно до цих критеріїв до ОНІ відносяться захворювання, збудники яких: А. Являють собою високу як індивідуальну, так і суспільну небезпеку. Б. Являють собою помірну індивідуальну та суспільну небезпеку. В. Являють собою низьку індивідуальну та помірну суспільну небезпеку. Г. Не являють собою індивідуальної та суспільної небезпеки. Д. Являють собою помірну індивідуальну та обмежену суспільну небезпеку.
Де в першу чергу проводяться дезинфекційні заходи? А. В місцях виявлення збудників інфекційних захворювань. Б. В лікувальних закладах. В. На основних проїзних магістралях та транспорті. Г. На господарських об’єктах, які продовжують роботу в осередку. Д. Все перелічене.
Якими факторами епідемічного процесу визначаються межі такого осередку? А. Наявність у зонах НС неізольованих інфекційних хворих серед потерпілого населення. Б. Можливість поширення неізольованими хворими збудників інфекційних захворювань. В. Потерпілі, які потребують госпіталізації, оцінені з точки зору ризику зараження. Г. Здорове населення, що контактувало з інфекційними хворими і потребує обсервації. Д. Все перелічене.
Які сили і засоби відносяться до медичних? А. Надзвичайні протиепідемічні комісії. Б. Господарські органи та установи, підприємства та організації. В. Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Г. Рятувальні формування різних міністерств і відомств, що беруть участь у ліквідації наслідків НС. Д. Територіальні і регіональні адміністративні органи.
Що можна вважати межами даного осередку? А. Межі адміністративного району, де розгорнуті місця тимчасового розселення евакуйованого населення. Б. Межі таборів тимчасового розселення евакуйованого населення. В. Межі населених пунктів, біля яких розгорнуті табори тимчасового розселення евакуйованого населення. Г. Межі жител, в яких виявлені випадки інфекційного захворювання. Д. Межі, встановлені протиепідемічною службою на підставі даних санітарно-епідеміологічної розвідки.
Відповідно до цих критеріїв до ОНІ відносяться захворювання, збудники яких: А. Являють собою помірну індивідуальну та суспільну небезпеку. Б. Являють собою високу індивідуальну, але низьку суспільну небезпеку. В. Являють собою низьку індивідуальну та помірну суспільну небезпеку. Г. Не являють собою індивідуальної та суспільної небезпеки. Д. Являють собою помірну індивідуальну та обмежену суспільну небезпеку.
Де в першу чергу проводяться дезинфекційні заходи (вкажіть невірне твердження)? А. В місцях виявлення збудників інфекційних захворювань. Б. В місцях проживання населення. В. В лікувальних закладах. Г. На основних проїзних магістралях та транспорті. Д. На господарських об’єктах, які продовжують роботу в осередку.
Якими факторами епідемічного процесу визначаються межі такого осередку? А. Все перелічене. Б. Наявність у зонах НС неізольованих інфекційних хворих серед потерпілого населення і можливість поширення ними збудників інфекційних захворювань. В. Зовнішнє середовище, небезпечне для зараження людей. Г. Здорове населення, що контактувало з інфекційними хворими і потребує обсервації. Д. Потерпілі, які потребують госпіталізації, оцінені з точки зору ризику зараження.
Які сили і засоби відносяться до медичних? А. Господарські органи та установи, підприємства та організації. Б. Станції (відділення) ШМД. В. Рятувальні формування різних міністерств і відомств, що беруть участь у ліквідації наслідків НС. Г. Територіальні і регіональні адміністративні органи. Д. Надзвичайні протиепідемічні комісії.
З якою метою проводиться цей метод? А. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням заходів по локалізації та ліквідації епідемічного вогнища. Б. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням проведення дезинфекційних заходів у місцях проживання людей. В. Виявлення причин і умов виникнення інфекційних захворювань з наступним обґрунтуванням лікувально-евакуаційних заходів. Г. Виявлення меж поширеності епідемічного вогнища з наступним обґрунтуванням потреби в проведенні дезинфекційних заходів у місцях проживання людей. Д. Визначення санітарно-епідеміологічного стану району НС.
Проведення яких заходів не передбачається при запровадженні карантину? А. Озброєна охорона осередку (зони) карантину. Б. Суворий контроль за в’їздом (виїздом)населення, вивезенням майна із зони карантину. В. Обмеження в’їзду, виїзду чи транзитного проїзду транспорту через територію осередку. Г. Проведення обсервації осіб, які вибувають за межі осередку. Д. Обмеження контактів між окремими групами населення.
Через скільки часу може бути здійснено зняття карантину? А. Після закінчення максимального терміну інкубаційного періоду з моменту ізоляції останнього хворого. Б. Після закінчення максимального терміну інкубаційного періоду з моменту виявлення останнього хворого. В. Після закінчення максимального терміну інкубаційного періоду з моменту госпіталізації останнього хворого. Г. Після закінчення максимального терміну лікування останнього хворого. Д. Після виявлення та ізоляції останнього хворого.
Дане термінологічне визначення відноситься до поняття: А. Система санітарно-гігієнічного і протиепідемічного забезпечення населення при виникненні НС. Б. Комплекс санітарно-гігієнічних заходів при виникненні НС. В. Комплекс протиепідемічних заходів при виникненні НС. Г. Система лікувально-евакуаційного забезпечення населення при виникненні НС. Д. Система медичного забезпечення населення при виникненні НС.
|