Медицина надзвичайних ситуацій
Скачать 1.01 Mb.
|
Хто з членів бригади ШМД повинен зайнятися розгортанням пункту екстреної медичної допомоги і її наданням? А. Лікар. Б. Фельдшер бригади. В. Медична сестра. Г. Молодша медична сестра (санітар). Д. Водій-санітар.
Медичну допомогу якого виду в умовах НС можуть надавати ці медичні працівники? А. Першу медичну допомогу. Б. Першу медичну та долікарську допомоги. В. Першу медичну, долікарську та першу лікарську допомоги. Г. Долікарську та першу лікарську допомоги. Д. Першу лікарську допомогу.
Який оптимальний термін надання першої медичної допомоги в даному випадку? А. До 5-10 хвилин з моменту ураження. Б. До 30 хвилин з моменту ураження. В. Протягом 1 години з моменту ураження. Г. Перші 4-6 годин з моменту ураження. Д. Протягом 6-8 годин з моменту ураження.
Які заходи кваліфікованої хірургічної допомоги не відносяться до невідкладних за життєвими показаннями? А. Усунення асфіксії. Б. Повна зупинка кровотечі. В. Хірургічна обробка ран, забруднених СДОР чи БОР. Г. Лапаратомія в разі травм живота з ушкодженнями внутрішніх органів. Д. Торакоцентез при клапанному пневмотораксі.
Який вид кваліфікованої медичної допомоги буде надано постраждалим? A. Невідкладні заходи кваліфікованої терапевтичної допомоги. Б. Заходи кваліфікованої терапевтичної допомоги, що можуть бути відкладеними. В. Кваліфікована хірургічна допомога першої групи. Г. Кваліфікована хірургічна допомога другої групи. Д. Кваліфікована хірургічна допомога третьої групи.
Хто приймає кінцеве рішення щодо характеру випадку при описаній ситуації? А. Диспетчер станції ШМД, який одержав повідомлення. Б. Старший лікар чергової зміни ШМД. В. Головний лікар станції ШМД. Г. Лікар (фельдшер) першої бригади ШМД, що прибула на виклик. Д. Лікар (фельдшер) першої бригади ШМД, що прибула на виклик і прийняла на себе проведення медичного сортування.
Встановіть черговість надання медичної допомоги постраждалим та їх госпіталізації. А. Постраждалі потребують надання симптоматичної допомоги, госпіталізації — в другу чергу. Б. Постраждалі потребують надання допомоги з можливим стаціонарним лікуванням в третю чергу. В. Постраждалі потребують надання допомоги з госпіталізацією в третю чергу. Г. Постраждалі потребують надання медичної допомоги та госпіталізації в другу чергу. Д. Постраждалі потребують надання медичної допомоги з госпіталізацією в першу чергу.
Лікар повинен наголосити диспетчеру про потребу залучення додаткових бригад ШМД в кількості: А. 2 бригади ШМД. Б. 3 бригади ШМД. В. 5 бригад ШМД. Г. 15 бригад ШМД. Д. 20 бригад ШМД.
Кого лікар призначить відповідальним за підтримання зв’язку з диспетчером, зустріч у секторі транспорту інших бригад ШМД? А. Одного з членів аварійно-рятувальних команд. Б. Фельдшера бригади. В. Медичну сестра. Г. Одного із свідків події. Д. Водія-санітара.
Для надання якого виду медичної допомоги в умовах НС призначені ці медичні працівники? А. Першої медичної допомоги. Б. Першої медичної та долікарської медичної допомоги. В. Першої медичної, долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Д. Першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги.
Який оптимальний термін надання першої медичної допомоги в даному випадку? А. До 5-10 хвилин з моменту ураження. Б. До 30 хвилин з моменту ураження. В. Протягом 1 години з моменту ураження. Г. Перші 4-6 годин з моменту ураження. Д. Протягом 6-8 годин з моменту ураження.
Які заходи кваліфікованої хірургічної допомоги відносяться до тих, що можуть бути відкладеними, затримка виконання яких може призвести до важких ускладнень? А. Накладання надлобкової нориці при ушкодженні сечівника. Б. Ампутації кінцівок у разі відривів, деструкції та ішемічного некрозу. В. Хірургічна обробка ран забруднених СДОР чи БОР. Г. Накладання протиприродного заднього проходу при позаочеревному ушкодженні прямої кишки. Д. Хірургічна обробка та зашивання ран при відкритому пневмотраксі.
Який вид кваліфікованої медичної допомоги буде надано постраждалим? A. Кваліфікована хірургічна допомога другої групи – заходи, що можуть бути відкладеними, відтермінування яких, як правило, призводить до важких ускладнень. Б. Кваліфікована терапевтична допомога, виконання якої може бути відкладене. В. Невідкладні заходи кваліфікованої терапевтичної допомоги. Г. Кваліфікована хірургічна допомога першої групи – невідкладні заходи за життєвими показниками. Д. Кваліфікована хірургічна допомога третьої групи – заходи, що можуть бути відкладеними, відтермінування яких не обов’язково призводить до важких ускладнень.
Скільки бригад ШМД може бути залучено до надання медичної допомоги постраждалим в численному випадку рішенням диспетчера станції ШМД, який одержав повідомлення? А. До 20 % від числа бригад ШМД, які обслуговують дану територію. Б. До 25% від числа бригад ШМД, які обслуговують дану територію. В. До третини від загальної кількості бригад ШМД, які обслуговують дану територію. Г. До 50% від числа бригад ШМД, які обслуговують дану територію. Д. Понад 50% від числа бригад ШМД, які обслуговують дану територію.
Встановіть черговість надання медичної допомоги постраждалим та їх госпіталізації. А. Постраждалі потребують надання симптоматичної допомоги, госпіталізації — в другу чергу. Б. Постраждалі потребують надання допомоги з можливим стаціонарним лікуванням в третю чергу. В. Постраждалі потребують надання допомоги з госпіталізацією в третю чергу. Г. Постраждалі потребують надання медичної допомоги та госпіталізації в другу чергу. Д. Постраждалі потребують надання медичної допомоги з госпіталізацією в першу чергу.
Лікар повинен наголосити диспетчеру про потребу залучення додаткових бригад ШМД в кількості: А. 5 бригади ШМД. Б. 8 бригади ШМД. В. 15 бригад ШМД. Г. 25 бригад ШМД. Д. 30 бригад ШМД.
Які подальші дії фельдшера-сортувальника? А. Одягти маркувальний жилет з написом «Сортувальник». Б. Приймати постраждалих, яких рятувальники виносять із осередку НС. В. Проводить первинне медичне сортування з першочерговим визначенням «червоних» постраждалих. Г. В подальшому проводить первинне медичне сортування з визначенням по-справжньому «жовтих» і «чорних» постраждалих. Д. Все перелічене.
Для надання якого виду медичної допомоги в умовах НС призначений персонал цих бригад? А. Першої медичної допомоги. Б. Долікарської медичної допомоги. В. Першої медичної, долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Г. Долікарської та першої лікарської медичної допомоги. Д. Першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги.
Які заходи не входять в обсяг першої медичної допомоги в даному випадку? А. Часткова санітарна обробка. Б. Введення знеболюючих засобів. В. Тимчасова зупинка зовнішньої кровотечі. Г. Накладання асептичної пов’язки на раневу поверхню. Д. Накладання оклюзійної пов’язки при відкритому пневмотораксі.
Вкажіть, хто повинен входити в склад сортувальної бригади? А. Лікар. Б. Фельдшер. В. Медична сестра. Г. Два реєстратори. Д. Усі перелічені.
Якими заходами не можна знехтувати на етапі кваліфікованої медичної допомоги? A. Профілактична антибіотикотерапія. Б. Антидотна терапія. В. Вітамінотерапія. Г. Проведення фізіотерапевтичних процедур. E. Замісне переливання крові та кровозамінників.
Які сили та засоби органів ОЗ можуть бути залучені до надання медичної допомоги постраждалим на догоспітальному етапі при «масовому» випадку? А. Спеціалізовані бригади постійної готовності першої черги та виїзні бригади ШМД інших територіальних зон обслуговування. Б. Спеціалізовані бригади постійної готовності другої черги. В. Решта (до 100 %) бригад ШМД, які обслуговують дану територію. Г. Спеціалізовані бригади постійної готовності першої черги, сформовані на базі Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Д. Бригади ШМД, сформовані при НС на базі лікувальних установ району.
Встановіть черговість надання медичної допомоги постраждалим та їх госпіталізації. А. Постраждалі потребують надання симптоматичної допомоги, евакуації в стаціонар в другу чергу. Б. Постраждалі потребують надання допомоги з можливим стаціонарним лікуванням в третю чергу. В. Постраждалі потребують надання допомоги з госпіталізацією в третю чергу. Г. Постраждалі потребують надання медичної допомоги та госпіталізації в другу чергу. Д. Постраждалі потребують надання медичної допомоги з госпіталізацією в першу чергу.
Які постраждалі будуть підлягати евакуації із вогнища НС в першу чергу? А. Постраждалі, які здатні самостійно пересуватись – «зелені». Б. Постраждалі, які потребують надання медичної допомоги в першу чергу – «червоні». В. Постраждалі, які потребують надання медичної допомоги в другу чергу – «жовті». Г. Постраждалі потребують надання симптоматичної медичної допомоги – «чорні». Д. Постраждалі, які не потребують надання медичної допомоги та госпіталізації.
Які подальші дії лікаря-координатора? А. Бере участь в проведенні медичного сортування, організовує заходи по наданню медичної допомоги на пункті ЕМД. Б. Доводить до диспетчера ШМД остаточну інформацію про характер події («численна» чи «масова»). В. Приймає постраждалих, яких рятувальники виносять із осередку НС і надає їм медичну допомогу. Г. Проводить первинне медичне сортування з першочерговим визначенням «червоних» постраждалих. Д. Проводить первинне медичне сортування з визначенням по-справжньому «жовтих» і «чорних» постраждалих.
|