Медицина надзвичайних ситуацій
Скачать 1.01 Mb.
|
З якою частотою і глибиною Ви будете вдувати повітря в легені постраждалого? A. 20 /хв неповних вдувань. Б. 12 /хв неповних вдувань. В. 18 /хв легких вдувань. Г. 12 /хв повних вдувань. Д. 22 /хв легких вдувань.
Який діагноз можна поставити ураженому? A. Забій правої половини грудної клітки. Б. Переломи ребер правої половини грудної клітки. В. Забій та переломи ребер правої половини грудної клітки. Г. Закритий пневмоторакс. Д. Відкритий пневмоторакс.
Як провести транспортну іммобілізацію? A. Накласти імпровізовану шину на передпліччя. Б. Транспортна іммобілізація не проводиться. В. Зафіксувати руку до тулуба, розігнуту у ліктьовому суглобі. Г. Зафіксувати руку, зігнуту в ліктьовому суглобі, до тулуба. Д. Жодне з перерахованого.
Які додаткові заходи слід провести для забезпечення надходження повітря в легені? A. Висунути і зафіксувати язик. Б. Закинути голову максимально назад, висунути нижню щелепу вперед. В. Закинути голову максимально назад. Г. Закинути голову максимально назад, висунути і зафіксувати язик. Д. Висунути нижню щелепу вперед, висунути і зафіксувати язик.
Хто повинен виконувати надання першої медичної допомоги? А. Медичний персонал бригад швидкої медичної допомоги, що прибули до осередку НС. Б. Медичний персонал бригад постійної готовності першої черги. В. Медичний персонал спеціалізованих бригад постійної готовності другої черги. Г. Шляхом само- і взаємодопомоги, а також учасники аварійно-рятувальних робіт. Д. Медичний персонал територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Якими повинні бути Ваші подальші дії? A. Намагатись заспокоїти потерпілого. Б. Представитися, пояснити, що пройшли курс першої допомоги. В. Запропонувати допомогу. Г. Пояснити, що Ви готуєтеся зробити. Д. Все перечислене.
Які дії Ви будете виконувати в першу чергу? A. Забезпечити прохідність дихальних шляхів. Б. Визначити наявність ознак життя. В. З’ясувати, чи дихає постраждалий. Г. Перевірити наявність пульсу. Д. З’ясувати, чи немає кровотечі.
Ви розпочали штучну вентиляцію легень. З якою частотою і глибиною Ви будете вдувати повітря в легені постраждалого? A. 12 /хв неповних вдувань. Б. 18 /хв легких вдувань. В. 20 /хв легких вдувань. Г. 12 /хв повних вдувань. Д. 22 /хв легких вдувань.
Які Ваші подальші дії? A. Провести проти шокові заходи. Б. Провести протишокові заходи, дати постраждалому багато пити. В. Контролювати стан постраждалого. Г. Дати постраждалому алкоголь. Д. Провести протишокові заходи, контролювати стан постраждалого.
Як провести іммобілізцію ураженого сегмента? A. Покласти постраждалого на щит, зафіксувати до нього, підклавши під шию валик. Б. Покласти постраждалого на щит і не фіксувати. В. Залишити постраждалого на землі, підклавши під шию валик. Г. Заборонено проводити іммобілізацію. Д. Жодне з перерахованого.
Які заходи слід провести в цьому випадку для забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів? A. Висунути і зафіксувати язик. Б. Висунути нижню щелепу вперед. В. Закинути голову максимально назад, висунути і зафіксувати язик. Г. Висунути нижню щелепу вперед, висунути і зафіксувати язик. Д. Закинути голову максимально назад.
Хто повинен виконувати надання першої медичної допомоги? А. Медичний персонал бригад швидкої медичної допомоги, що прибули до осередку НС. Б. Медичний персонал бригад постійної готовності першої черги. В. Медичний персонал спеціалізованих бригад постійної готовності другої черги. Г. Медичний персонал територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Д. Нічого із переліченого.
Якими повинні бути Ваші подальші дії (вкажіть невірне твердження)? A. Приступити до надання першої медичної допомоги. Б. Намагатись заспокоїти потерпілого. В. Представитися, пояснити, що пройшли курс першої допомоги. Г. Запропонувати допомогу. Д. Пояснити, що Ви готуєтеся зробити.
Яка із наведених ознак не притаманна клінічній смерті? A. Розширені зіниці. Б. Непритомність. В. Відсутність серцебиття. Г. Відсутність дихання. Д. Серцеві скорочення різко ослаблені.
Як і з якою амплітудою Ви будете проводити закритий масаж серця? A. Однією рукою на глибину3 см. Б. Двома руками на глибину 3 см. В. Двома руками на глибину 4-5 см. Г. Двома руками на глибину 5-6 см. Д. Однією рукою на глибину 4 см.
Який діагноз можна поставити ураженому? A. Проникаюче поранення правої половини грудної клітки. Б. Переломи ребер правої половини грудної клітки. В. Забій та переломи ребер правої половини грудної клітки. Г. Закритий пневмоторакс. Д. Відкритий пневмоторакс.
Як провести іммобілізцію ураженого сегмента? A. Покласти постраждалого на щит і не фіксувати. Б. Покласти постраждалого на щит, зафіксувати до нього, підклавши під поперек валик. B. Залишити постраждалого на землі, підклавши під поперек валик. Г. Заборонено проводити іммобілізацію. Д. Жодне з перерахованого.
Який спосіб штучної вентиляції легень слід використати? Що слід вчинити, якщо цей спосіб буде не ефективним? A. “Рот-в-рот”, висунути і зафіксувати язик. Б. “Рот-в-рот”, висунути нижню щелепу вперед. В. “Рот-в-ніс”, виконати конікотомію. Г. “Рот-в-ніс”, висунути нижню щелепу вперед, висунути і зафіксувати язик. Д. “Рот-в-ніс”, закинути голову максимально назад.
Які оптимальні терміни надання першої медичної допомоги? А. До 5-7 хв. після отримання травми. Б. До 10 хв. після отримання травми. В. До 30 хв. після отримання травми (при зупинці дихання, кровообігу – до 5-7 хв, при ураженні СДОР – до 5-10 хв). Г. До 15 хв. після отримання травми (при зупинці дихання, кровообігу – до 5-7 хв, при ураженні СДОР – до 5-10 хв). Д. До 10 хв. після отримання травми (при зупинці дихання, кровообігу – до 2-3 хв, при ураженні СДОР – до 5-6 хв).
Якими повинні бути Ваші подальші дії (вкажіть невірне твердження)? А. Намагатись заспокоїти потерпілого. Б. Провести первинний огляд потерпілого. В. Представитися, пояснити, що пройшли курс першої допомоги. Г. Запропонувати допомогу. Д. Пояснити, що Ви готуєтеся зробити.
У якому випадку Ви повинні перевернути постраждалого на спину? A. При відсутності можливості виявити ознаки життя. Б. При отриманні дозволу в оточуючих свідків події. В. Наявність зовнішніх чинників, які загрожують життю постраждалому. Г. Відсутність інших свідків нещасного випадку. Д. Все з перечисленого.
Як і з якою амплітудою Ви будете проводити закритий масаж серця? A. Двома руками на глибину 4-5 см. Б. Двома руками на глибину 3 см. В. Однією рукою на глибину 3 см. Г. Двома пальцями на глибину 2 см. Д. Однією рукою на глибину 4 см.
Які Ваші подальші дії? A. Термінова евакуація в лікувальний заклад. Б. Попросити постраждалого зробити вдих і закрити рану пов’язкою, яка не пропускає повітря. В. Контролювати стан постраждалого. Г. Попросити постраждалого зробити видих і накласти на рану оклюзійну пов’язку. Д. Вжити протишокові заходи.
Як провести іммобілізцію ураженого сегмента? A. Залишити постраждалого на землі, підклавши під поперек валик. Б. Покласти постраждалого на щит і не фіксувати. В. Зафіксувати ліву ногу до правої. Г. Заборонено проводити іммобілізацію. Д. Жодне з перерахованого.
Що слід виконати після укладки постраждалого і звільнення грудної клітки від одягу? A. Підняти ноги вертикально на 5-15 с, закинути голову максимально назад. Б. Закинути голову максимально назад, висунути і зафіксувати язик. В. Підняти ноги вертикально на 5-15 с. Г. Підняти ноги вертикально на 5-15 с, здійснити удар рукою в нижню третину грудини. Д. Закинути голову максимально назад.
Які існують принципи надання першої медичної допомоги (алгоритм роботи) за умов НС? А. Огляд місця пригоди. Б. Первинний огляд постраждалого та надання йому медичної допомоги при стані, що загрожує життю. В. Виклик швидкої медичної допомоги (ШМД). Г. Вторинний огляд потерпілого і надання йому при необхідності медичної допомоги. Д. Все перечислене.
Якими повинні бути Ваші подальші дії (вкажіть невірне твердження)? А. Намагатись заспокоїти потерпілого. Б. Представитися, пояснити, що пройшли курс першої допомоги. В. Провести огляд потерпілої за методикою АВС. Г. Запропонувати медичну допомогу. Д. Пояснити, що Ви готуєтеся зробити.
У якому випадку Ви повинні перевернути постраждалого на спину? A. Відсутність інших свідків нещасного випадку. Б. При отриманні дозволу в оточуючих свідків події. В. Наявність зовнішніх чинників, які загрожують життю постраждалому. Г. Відсутність дихання. Д. Все з перечисленого.
Як і з якою амплітудою Ви будете проводити закритий масаж серця? A. Однією рукою на глибину 4 см. Б. Двома руками на глибину 4-5 см. В. Двома руками на глибину 3 см. Г. Однією рукою на глибину3 см. Д. Двома пальцями на глибину 2 см.
Який діагноз можна поставити ураженому? A. Гостра внутрішньочеревна кровотеча. Б. Переломи ребер лівої половини грудної клітки. В. Закрита тупа травма живота. Г. Закритий пневмоторакс зліва. Д. Закрита тупа травма живота з розривом шлунку.
|