Главная страница
Навигация по странице:

  • 6. В якому обємі рекомендується поповнювати кровотечу консервованою кровю у роділь, які знаходяться в стані геморагічного шоку

  • Кровотечі в послідовому та ранньому післяпологовому періодах. Організація невідкладних заходів щодо профілактики масивних маткових кровотеч в пологах та в післяпологовому періоді.

  • КРОК - 3 (дист. навч.). Методи дослідження в акушерськогінекологічній практиці (ендоскопія, узд, кордоцентез, кардіомоніторне дослідження, тощо). Особливості обстеження дівчаток. Організація акушерськогінекологічної допомоги вагітним, гінекологічним хворим та дівчаткам


    Скачать 350 Kb.
    НазваниеМетоди дослідження в акушерськогінекологічній практиці (ендоскопія, узд, кордоцентез, кардіомоніторне дослідження, тощо). Особливості обстеження дівчаток. Організація акушерськогінекологічної допомоги вагітним, гінекологічним хворим та дівчаткам
    Дата08.11.2021
    Размер350 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаКРОК - 3 (дист. навч.).doc
    ТипДокументы
    #266110
    страница3 из 4
    1   2   3   4

    Кровотечі в другій половині вагітності. Передлежання плаценти. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Клініка, діагностика, лікування.

    1. У вагітної М., в 38 тижнів вагітності, різко підвищився АТ, з’явились болі в животі, потім кров’янисті виділення з піхви, рухів плоду не відчуває. Хворіє гіпертонічною хворобою. Обєктивно: матка в гіпертонусі, в ділянці дна пальпується болюче вип’ячування. Серцебиття плоду не вислуховується. На УЗД визначається ретроплацентарна гематома, відсутність серцебиття плоду. Яка причина кровотечі у вагітної ?

    1. Відшарування плаценти

    2. Розрив матки

    3. Передлежання плаценти

    4. Розрив судин пуповини

    5. Розрив піхви


    2. У стаціонарної хворої з діагностованим передлежанням плаценти зі статевих шляхів вперше виділилось до 400 мл яскравої крові. Вагітність ІІІ у терміні 34 тижні. Ваша тактика?

    1. Термінове розродження кесаревим розтином

    2. Токолітична терапія

    3. Гемостатична терапія

    4. Родозбудження окситоцином

    5. Спостереження в динаміці


    3. Вагітна В., 18 років поступила у пологовий будинок зі скаргами на слабкість та значні кров’яні виділення зі статевих шляхів, постійні болі внизу живота. Вагітність І, 38 тижнів; лікувалась у відділенні патології вагітних з приводу гестозу. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, кінцівки холодні, акроціаноз. Тахікардія до 120 уд./ хв. пульс ниткоподібний, задишка, АТ – 80/40 мм. рт. ст. Шоковий індекс – 1,5. Живіт овальної форми, болючий при пальпації у ділянці дна матки ліворуч, де визначаються невеликі випинання. Плід у поздовжньому положенні, голівка притиснута до входу в малий таз, серцебиття плода – 120-110/ хв. PV: у піхві згортки крові, шийка матки довжиною 1,5 см, пропускає 1 палець, плодовий міхур цілий, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Приблизна крововтрата – близько 1000 мл. Діагноз?

    1. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Геморагічний шок ІІ ступеню

    2. Повне передлежання плаценти. Геморагічний шок ІІ ступеню

    3. Неповне передлежання плаценти. Геморагічний шок ІІ ступеню

    4. Пологи своєчасні, розрив шийки матки, кровотеча. Геморагічний шок ІІ ступеню

    5. Пологи своєчасні, розрив матки. Геморагічний шок ІІ ступеню


    4. Вагітна А. 30 років доставлена в пологовий будинок з приводу кровотечі, що розпочалась раптово. Вагітність IV, 36 тижнів. Попередні вагітності закінчились штучними абортами, останній ускладнився ендометритом. Об’єктивно: жінка у свідомості, шкіра бліда, t  – 35,8(С, Ps – 100/ хв., слабкого наповнення, АТ – 90/60 мм. рт. Ст. Плід у поздовжньому положенні, голівка високо над входом у малий таз, серцебиття плода – 130/ хв. PV (у операційній) : піхва наповнена згортками крові, шийка матки сформована, зовнішнє вічко закрите, через склепіння піхви визначається утворення м’якої консистенції, голівка плода високо над входом у малий таз. При дослідженні кровотеча посилюється. Діагноз?

    1. Передлежання плаценти. Геморагічний шок І ступеню

    2. Розрив матки. Геморагічний шок ІІ ступеню

    3. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Геморагічний шок І ступеню

    4. Розрив судин пуповини. Геморагічний шок ІІ ступеню

    5. Передчасні пологи. Геморагічний шок І ступеню


    5. У пологове відділення поступила роділля у І періоді пологів з ознаками передчасного відшарування нормально розташованої плаценти. Приблизна крово- втрата при поступленні становила більше 1000 мл. PV: шийка матки згладжена, відкриття 5 см, голівка плода притиснута до входу у малий таз. Враховуючи тяжкий стан жінки і кровотечу, що продовжується, проведений кесарів розтин. При операції – матка Кувелера. Виконана екстирпація матки без придатків, під час операції кровотеча продовжувалась. Кров темного кольору, без згортків, фібриноген у крові не визначається. Проводиться інтенсивна терапія кровотечі. Загальна крововтрата близько 3,5 л. Діагноз?

    1. Матка Кувелера. Синдром ДВЗ крові. Коагулопатична кровотеча

    2. Розрив матки. Масивна кровотеча

    3. Розрив варикозного вузла піхви. Кровотеча

    4. Передлежання плаценти. Синдром ДВЗ крові

    5. Розрив матки. Геморагічний шок І ступеню



    6. В якому об'ємі рекомендується поповнювати кровотечу консервованою кров'ю у роділь, які знаходяться в стані геморагічного шоку?

    1. В об'ємі, який на 20-30\% перевищує об'єм крововтрати

    2. У половинному об'ємі крововтрати

    3. В об'ємі 2/3 крововтрати

    4. В об'ємі крововтрати (“крапля за краплю”)

    5. В об'ємі крововтрати + 50%


    7. Який із вказаних терапевтичних заходів є найбільш ефективним при лікуванні коагулопатичної кровотечі у вагітної жінки, якій проводиться традиційна інфузійна та гемостатична терапія?

    1. Масовані переливання крові

    2. Переведення на ШВЛ

    3. Гіпербаротерапія

    4. Гемосорбція

    5. Трансфузія нативної плазми


    Кровотечі в послідовому та ранньому післяпологовому періодах. Організація невідкладних заходів щодо профілактики масивних маткових кровотеч в пологах та в післяпологовому періоді.
    1. Породіля М., народила дитину масою 4000 г, через 20 хвилин розпочалась гіпотонічна маткова кровотеча. Проведена катетеризація сечового міхура. Матка м’яка, при зовнішньому масажі, введенні утеротоніків скорочується. Загальна крововтрата 300 мл, кровотеча продовжується. Яка подальша тактика ведення породіллі ?

    1. Ручна ревізія порожнини матки

    2. Екстирпація матки

    3. Надпіхвова ампутація матки

    4. Накласти затискачі на шийку матки

    5. Продовжити введення утеротоніків


    2. Жінка 30 років. Треті пологи в 35 тижнів вагітності. Температура – 38. Запальні виділення з матки. Після відділення посліду почалась кровотеча. Ручна ревізія порожнини матки, інфузійна терапія. Ревізія пологових шляхів - цілі. Кров’яні виділення не зупинилися. Згортки рихлі. В/м’язово в матку і в/венно введені окситоцин, ензопрост, діцинон, 5 тис. гепарину, контрікал, підключена свіжозаморожена плазма. Кровотеча продовжується. Хірургічна зупинка (екстирпація матки) не зуміла спасти хвору. Що було основною причиною смерті породілі?

    1. Ускладнення медичних маніпуляцій

    2. Геморагічний шок

    3. Токсико-бактеріальний шок

    4. Гнійний хоріоамніоніт

    5. Захворювання крові


    3. У породіллі К., через 3 години після перших нормальних пологів з статевих шляхів відбулося виділення до 150 мл крові зі згустками. Матка тістуватої консистенції. Під час зовнішнього масажу матки відбулося виділення ще 200 мл крові. Ваш діагноз?

    1. Пізня післяпологова кровотеча

    2. Розрив шийки матки

    3. Дефект часточки плаценти

    4. Рання післяпологова кровотеча

    5. Нормальне скорочення матки


    4. 25-ти річна первовагітна жінка в 42 тижні гестації народила 4-х кг. дитину після індукції пологів окситоцином. Перший і другий періоди пологів тривали 14 і 3 години (згідно партограми). Було зроблено перінеотомію, плацента при огляді – ціла. Через 10 хв. після пологів – розпочалась кровотеча зі статевих шляхів, дно матки – м'ягке та податливе, протягом 5 хв - крововтрата 500мл. Яка найбільш можлива причина кровотечі?

    1. Гіпотонія матки

    2. Розрив шийки матки

    3. Виворіт матки

    4. Додаткова долька плаценти

    5. ДВЗ-синдром


    5. Ви щойно провели повторний кесарів розтин у 37-річної жінки, вагітність — 7, пологів —5, при центральному передлежанні плаценти. Відділити плаценту було важко. Кровотеча з ділянки прикріплення плаценти є значною. Подальша тактика:

    1. Провести пангістеректомію

    2. Провести двобічну перев'язку внутрішніх клубових артерій

    3. Провести двобічну перев'язку маткових артерій

    4. Призначити введення простагландину F2a безпосередньо в міометрій

    5. Призначити метилергометрин довенно


    6. III період пологів продовжується 10 хвилин. Ознак відділення плаценти від стінки матки немає. Крововтрата досягла 200 мл, кровотеча продовжується. Яка подальша тактика ведення пологів?

    1. Екстренно виконати ручне відділення плаценти та виділення посліду

    2. Використати засіб Креде-Лазаревича

    3. Виділити послід потягуванням за пуповину

    4. Почати введення тономоторних утеротоніків

    5. Ввести тонотропні утеротонікu

    7. У породіллі ранній післяпологовий період ускладнився масивною гіпотонічною кровотечею. На фоні проведення інтенсивної терапії, гострої крововтрати клинично і лабораторно діагностован ДВЗ-синдром II стадія. Який з нижчеперерахованих препаратів доцільно використати з ціллю лікування коагулопатії:

    1. Свіжозаморожена плазма

    2. Нативна плазма

    3. Суха плазма

    4. Антистафілококкова плазма

    5. Эритроцитарна масса


    8. В ранньому післяпологовому періоді у породіллі почалась масивна кровотеча. Шкірні покрови бліді, пульс – 114 уд. за хв., АТ – 95/60 мм рт.ст. Який з нижчеперерахованих препаратів необхідно ввести з ціллю нормалізації гемодинаміки та відновлення ОЦК?

    1. Стабізол

    2. Розчин глюкози

    3. Фізиологічний розчин

    4. Желатиноль

    5. Реополіглюкін


    9. У породіллі в пізньому післяпологовому періоді гіпотонічна кровотеча, що ускладнилась розвитком геморагічного шоку. Що є препаратом вибору для стабілізації гемодинамічних показників та ОЦК?

    1. Рефортан

    2. Реополіглюкін

    3. Желатиноль

    4. Альбумін

    5. Неокомпенсант


    10. Пологи VI, термінові, дома. При огляді посліду виявлені 2 додаткові частки. Є обрив судин, що ідуть в товщі плодових оболонок від основної тканини плаценти. Матка щільна. Виділення кров’янисті, помірні. Гемодинаміка стабільна. Найближчий стаціонар знаходиться в 40 км. Яка тактика ведення породіллі?

    1. Мобілізувати вену, екстренно викликати «на себе» акушера-гінеколога та анестезіолога

    2. Мобілизувати вену, транспортувати в акушерський стаціонар

    3. Мобілізувати вену, виконати ручне дослідження порожнини матки

    4. Мобілізувати вену, почати введення тономоторних утеротоніків

    5. Мобілізувати вену, ввести тонотропні утеротоніки


    11. У породіллі Н. у ранньому післяпологовому періоді виникла гіпотонічна кровотеча у кількості 30% ОЦК, яка зупинена консервативним методом. Розвинувся геморагічний шок ІІ ст. Ваша тактика?

    1. Інфузійно-трансфузійна терапія

    2. Спостереження в динаміці

    3. Екстирпація матки

    4. Надпіжхвова ампутація матки

    5. Пряме переливання крові

    12. Через 40 хвилин після народження хлопчика у породіллі Д. розпочалась гіпотонічна маткова кровотеча. Після випорожнення сечового міхура, зовнішнього масажу матки, локальної гіпотермії, внутрішньовенного введеня утеротонічних засобів, ручного дослідження порожнини матки та масажу матки на кулаці крововтрата склада 1000 мл і продовжується. Який наступний етап лікування?

    1. Негайна лапаратомія, екстирпація матки

    2. Накладання шва на шийку матки за Лосицькою

    3. Введення тампону з ефіром в заднє склепіння

    4. Введення простагландинів у шийку матки

    5. Накладання клем на задню губу шийки матки за Бакшеевим


    13. Через 20 хвилин у роділлі В. після народження живого доношеного хлопчика, з’явились значні кров’янисті виділення з статевих шляхів, ознаки відділення плаценти відсутні.Тактика лікаря:

    1. Зробити ручне відділення плаценти та видалення посліду

    2. Провести тампонаду матки

    3. Зробити інструментальну ревізію стінок порожнини матки

    4. Ввести в/венно метилергометрин з глюкозою

    5. Видаленння посліду методом Креде-Лазаревича


    14. Роділля М. 36 років знаходиться в третьому періоді шостих термінових родів. При відмутніх ознаках відділення плаценти через 10 хвилин розпочалась маткова кровотеча, яка перевищує фізіологічну і продовжується. Тактика лікаря?

    1. Ручне відшарування плаценти та виділення посліду

    2. Масаж матки на кулаці

    3. Гемотрансфузія

    4. Клемування за Генкелем-Тіканадзе

    5. Введення в вену метилергометрину


    15. Роділля В., 28 років поступила у І періоді пологів з доношеною вагітністю. Через 10 годин народила дівчинку масою 3700,0 г. В ранньому післяпологовому періоді розпочалась гіпотонічна кровотеча, крововтрата – 800 мл. Незважаючи на проведені заходи кровотеча продовжувалась і становила 1200 мл, АТ – 70/40 мм. рт. ст., пульс ниткоподібний, шкіра бліда, слизові оболонки ціанотичні, породілля збуджена, вкрита холодним потом. Шоковий індекс – 1,5. Діагноз?

    1. Гіпотонічна кровотеча у ранньому післяпологовому періоді. Геморагічний шок ІІ ступеню

    2. Пологи своєчасні, розрив шийки матки. Геморагічний шок ІІ ступеню

    3. Пологи своєчасні, розрив матки. Геморагічний шок ІІ ступеню

    4. Пологи передчасні, затримка частини плаценти у матці, кровотеча. Геморагічний шок ІІ ступеню

    5. Пологи своєчасні, розрив піхви. Геморагічний шок ІІ ступеню


    16. Через 10 хв. після народження дитини із пологових шляхів жінки з’явились кров’яні виділення. Ознаки відділення плаценти позитивні. Послід виділився самостійно із 250 мл крові. Після народження посліду кровотеча не припинилась. Матка щільна, кульоподібна, дно її на 1 поперечний палець нижче пупка. При огляді пологових шляхів розривів шийки матки, піхви, промежини і клітора не виявлено. При огляді материнської поверхні плаценти знайдена ділянка з дефектом тканини розміром 4 ( 5 см. Кровотеча продовжується, крововтрата досягла 500 мл, кров у лотку згорнулась. Діагноз і термінові дії лікаря?

    1. Ранній післяпологовий період, кровотеча. Затримка частин плаценти у порожнині матки. Ручне обстеження порожнини матки і видалення залишків плацентарної тканини

    2. Ранній післяпологовий період, кровотеча. Затримка частин плаценти у порожнині матки. Зовнішній масаж матки

    3. Ранній післяпологовий період, кровотеча. Затримка частин плаценти у порожнині матки. Спостереження за породіллею

    4. Ранній післяпологовий період, гіпотонічна кровотеча. Внутрішньовенне введення окситоцину

    5. Ранній післяпологовий період, фізіологічний перебіг. Спостереження за породіллею




    1. Породілля 23 років, у якої відбулися стрімкі своєчасні пологи вдома. Дитина народилася 40 хвилин назад, плацента не виділилась. Викликано сімейного лікаря, який констатував задовільний стан породіллі й немовляти. Лікарем констатовани ознаки відшарування плаценти. Загальна крововтрата близько 150 мл. Яку допомогу треба надати терміново?

    1. Засіб Абуладзе

    2. Введення ліків підвищуючих тонус матки

    3. Потягнуть за пуповину для народження плаценти

    4. Ручне обстеження порожнини матки

    5. Холод на низ живота

    1. У 26-літньої породіллі після 1 пологів у строк, через 30 хвилин після пологів ознаки відділення плаценти негативні. Кровотечі не має. Дно матки щільне на рівні пупка. Вкажіть лікувальну тактику.

    1. Ручне обстеження порожнини матки

    2. Виділення плаценти по Креде

    3. Вишкрібання матки

    4. Виділення плаценти за пуповину

    5. Виділення плаценти абортцангом

    1. Бригада швидкої допомоги викликана до багатородящої жінки, що народила вдома. Матка на рівні пупка, кульоподібної форми, з піхви звисає пуповина. Після народження дитини пройшло 30 хвилин. Яка тактика лікаря?

    1. Негайно транспортувати жінку до пологового відділення

    2. Ввести в/в окситоцин

    3. Виконати ручне відділення посліду

    4. Застосувати метод Абуладзе

    5. Продовжити очікування до 2-х годин

    8. Пологовий травматизм. Розриви матки, шийки матки, промежини. Невідкладна допомога при розривах матки. Невідкладні стани в акушерстві: емболія навколоплодовими водами, геморагічний та травматичний шок, тощо.

    1. Повторновагітна А., 38 років, 39–40 тиж, скаржиться на болісні перейми, загальну слабкість, запаморочення, нудота, блювота, постійний біль в животі. Об’єктивно: стан тяжкий. На питання відповідає з тяжко, стогне. Шкіра та видимі слизові бліді. Риси обличчя загострені. АТ — 90/50 мм рт. ст. Температура — 36,7°С, пульс — 106 уд/хв, слабкого наповнення. Положення плода поздовжнє, контури матки визначаються нечітко, серцебиття плода не прослуховується, кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Ваш діагноз?

    1. Розрив матки, що відбувся

    2. Відшарування плаценти

    3. Загроза розриву матки

    4. Передлежання плаценти

    5. Дискоординація пологової діяльності

    1. Роділля П., 39–40 тижнів гестації, госпіталізована зі скаргами на постійний біль унизу живота. Пологова діяльність активна, матка витягнута у довжину, в постійному тонусі, має форму “пісочного годиннику”. Голівка плода високо над входом в малий таз. СБ плода аритмічне, приглушено 110 уд/хв. Пальпація передлежачої частини різко болісна, позитивна ознака Вастена. Сечовиділення утруднено. Набряк зовнішніх статевих органів. Виставлено діагноз загрози розриву матки. Ваша тактика ?

    1. Кесарів розтин

    2. Акушерські щипці

    3. Медикаментозний сон-відпочинок

    4. Вакуум-екстракція

    5. Консервативне розродження

    1. Пологи 4 - і, запізнілі. Потуги протягом 2-х год. Безводний проміжок 9 годин. З ціллю профілактики висхідної інфекції отримувала антибактеріальні препарати. З’явився різкий біль в животі. Перейми припинились. Шкірні покрови бліді, холодний піт. Пульс 120 уд за хв, АД 80/60 мм рт.ст. Живіт напружений. Серцебиття плода відсутнє. Виділення кров’янисті. Діагноз:

    1. Розрив матки, що відбувся

    2. Інфекційно-токсичний шок

    3. Емболія навколоплідними водами

    4. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

    5. Анафілактичний шок

    1. Роділля поскаржилась на кінжальний біль в животі при вставанні з ліжка. Пологова діяльність припинилась. Через передню черевну стінку пальпуються частини плода, передлегла голова піднялась в гору і стала рухомою. Серцебиття плода не вислуховується. Загальний стан важкий. Свідомість потьмарена. Шкіра та видимі слизові різко бліді, шкіра вкрита липким потом. АТ 70/40 мм.рт.ст., пульс ниткоподібний, частий, м’який. Встановлено діагноз розриву матки, що відбувся. Ваша тактика?

    1. Термінова лапаротомія

    2. Лапароскопія

    3. Плодоруйнівна операція

    4. Накладання вихідних акушерських щипців

    5. Консервативне лікування гострої крововтрати

    1. Повторнонароджуюча К. поступила у І періоді пологів. Дана вагітність IV, доношена, І і ІІ попередні – закінчилися штучними абортами, ІІІ – кесаревим розтином. Раптово з’явились сильні болі в животі, слабкість, АТ – 80/50 мм. рт. ст. Із піхви – помірні кров’яні виділення. Серцебиття плода не вислуховується. Дрібні частини плода визначаються ліворуч від серединної лінії живота безпосередньо під передньою черевною стінкою. Пологова діяльність припинилась. Ваш діагноз?

    1. Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, розрив матки, загибель плода

    2. Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, емболія навколоплідними водами

    3. Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

    4. Пологи ІІ, своєчасні, І період пологів, загроза розриву матки

    5. Передлежання плаценти, кровотеча

    1. Через 30 хв. після початку ІІ періоду пологів у повторнонароджуючої з’явились кров’янисті виділення із пологових шляхів. АТ – 110/60 мм. рт. ст., пульс – 98 /хв. Перейми через 2-3 хв. по 50-55 сек. Матка погано розслаблюється поза потугами, болюча при пальпації у нижньому сегменті, контракційне кільце розташовано високо і косо. Розміри тазу: 26-27-33-18 см. Серцебиття плода глухе. Піхвове дослідження: відкриття маткового вічка повне, голівка плода притиснута до входу в малий таз, на голівці – велика родова пухлина. Сагітальний шов відхилений до переду; досягаються велике і мале тім’ячко, які розміщені на одному рівні. Діагноз?

    1. Плоскорахітичний таз І ст. звуження, клінічна невідповідність розмірів тазу та голівки плода, розрив матки, що починається

    2. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

    3. Клінічно вузький таз, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти

    4. Плоскорахітичний таз ІІ ступеню звуження, гостра внутрішньоутробна гіпоксія плода

    5. Розрив матки, що стався

    1. Першороділля 18 років доставлена в пологовий будинок у тяжкому стані після пологів на дому. Скарги на біль внизу живота. Об’єктивно: шкіра бліда, вкрита холодним потом. Ps – 110/ хв., АТ – 90/50 мм. рт. ст., t  – 36,4(С. При пальпації живота різка болючість внизу, в ділянці входу в малий таз – воронкоподібне заглиблення, що входить у порожнину тазу. Поза статевою щілиною спереду статевих органів визначається кульоподібне утворення м’якої консистенції, червоно-фіолетового кольору. У центральній ділянці – плацента з пуповиною, на боковій поверхні – кровоточивість. Діагноз?

    1. Повний виворіт матки . Травматичний шок

    2. Розрив матки. Травматичний шок

    3. Розрив шийки матки. Травматичний шок

    4. Матка Кувелера. Травматичний шок

    5. Дефект плаценти. Травматичний шок

    1. Вагітна 29 років поступила в гінекологічне відділення з вагітністю терміном 11-12 тижнів для її штучного переривання. Дана вагітність VIII, із них 2 закінчились пологами і 5 – штучними абортами. Останній аборт – 7 місяців тому. Під час виконання штучного аборту лікар вилучив абортцангом шматочок сальника жінки. Був встановлений діагноз: ускладнення медичного аборту – перфорація матки. Визначіть правильну тактику подальшого ведення хворої.

    1. Припинити виконання аборту. Негайно зробити лапаротомію

    2. Припинити виконання аборту. Спостерігати за станом жінки

    3. Закінчити штучний аборт. Призначити антигеморагічні засоби

    4. Закінчити штучний аборт. Призначити антибактеріальні засоби

    5. Припинити виконання аборту. Виписати жінку під нагляд жіночої консультації

    1. У породіллі після пологів з’явилась кровотеча, крововиливи у ліву сідницю і вибухання тканин лівої сідниці. Шкіра і слизові оболонки рожеві. Пульс 76 уд/хвил. АТ 120/70 мм рт ст. При дворучному обстеженні тіло матки щільне. Шийка ціла. Із матки незначні кров’янисті виділення. Зліва є розрив стінки піхви, в глибині якого пальпується пухлина круглої форми, діаметром 4 см. Із розриву – кров’янисті виділення. Встановіть діагноз?

    1. Розрив піхви та гематома

    2. Пухлина піхви

    3. Чужерідне тіло піхви

    4. Варикоз вен піхви

    5. Тромбофлебіт вен піхви

    1. Вагітна 31 року поступила в пологове відділення непритомна. Із зовнішних статевих органів звисає ручка плоду. Контури матки не чіткі, відмічається напруженість м’язів передньої черевної стінки. Серцебиття плоду відсутнє. Вагітна бліда, пульс 120 уд/хвил. АТ – 80/60 та 80/60 мм рт ст. В черевній порожнині перкуторно визначається притуплення звуку по флангах. Встановіть діагноз?

    1. Поперечне положення плоду. Розрив матки

    2. Напад еклампсії

    3. Епілепсія

    4. Септичний шок

    5. Анафілактичний шок

    9. Гестози вагітності. Класифікація, клініка, діагностика, лікування, профілактика. Невідкладна допомога при еклампсії.

    1. На черговому огляді у терапевта жіночої консультації у вагітної К. в 30 тижнів вагітності, виникли судоми з короткочасною втратою свідомості. АТ 170/100 мм рт.ст., генералізовані набряки. В аналізі сечі тиждень тому визначався білок в сечі 3 г/л, гіалінові циліндри. Який найбільш ймовірний діагноз?

    1. Еклампсія

    2. Епілепсія

    3. Гіпертонія вагітних

    4. Судомний синдром

    5. Прееклампсія

    1. Першовагітна в 34 тижні, госпіталізована із скаргами на головний біль і погіршення зору. АТ 170/120 мм рт.ст. Значні набряки кінцівок, передньої черевної стінки обличчя. У сечі білок (0,12 г/л), циліндри гіалінові і зернисті. Протягом 3 днів інтенсивного лікування стан вагітної погіршився. На фоні усіх зазначених явищ хвора почала втрачати зір. Визначити тактику лікаря.

    1. Термінове пологорозрішення

    2. Пролонгування вагітностіv

    3. Гіпотензивна терапія

    4. Лікування відшарування сітківки

    5. Діуретична терапія

    1. Жінкa 19 років в терміні вагітності 30 тижнів скаржиться на головні болі, мерехтіння мушок перед очима. Об’єктивно: генералізовані набряки. АТ- 190/110 мм рт.ст., протеїнурія - 2,0 г/л. Гіпотрофія плоду. Який найбільш вірогідний діагноз?

    1. Прееклампсія важкого ступеню

    B. Гіпертонічна хвороба

    C. Прееклампсія легкого ступеню

    D. Еклампсія

    1. Поєднаний гестоз

    1. У вагітної в терміні 34 тижні на фоні головного болю, порушення зору, нудоти, раптом з'явилися фібрилярні посмикування м'язів обличчя, тонічні та клонічні судоми, апноэ. Через 1,5 хв. відновилось дихання, з рота з'явилась піна, забарвлена кров'ю. АТ - 170/130 мм рт.ст., суцільнi набряки. Який найбільш імовірний діагноз?

    A. Еклампсія

    B. Епілепсія

    C. Прееклампсія важкого ступеню

    D. Набряк головного мозку

    1. Поєднаний гестоз

    1. Хвора 28 років, вагітність 30 тижнів знаходилася вдома. Мала набряки гомілок 1 ступеня. Раптово поскаржилася на голвний біль та втратила свідомість. На момент огляду констатовано опістотонус, голова закинута, зіниці розширені, дихання відсутнє, язика прикушено, пульс визначити важко. Яка стадія еклампсії у хворої?

    1. Період тонічних судом

    2. Передсудомний період

    3. Позасудомний період

    4. Перод розрішення нападу

    5. Прееклампсія

    5. Лікар швидкої допомоги у вагітної З. 29 років, в терміні 33 тижні, яка скаржиться на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювання, миготіння “мушок” перед очима, посмикування м’язів обличчя, виявив АТ на обох руках 170/110 мм рт.ст., генералізовані набряки. Вкажіть, які анестезіологічні та реанімаційні заходи необхідно провести хворій в першу чергу.

    1. Призначити засоби, які попереджують судоми

    B. Забезпечити ефективну вентиляцію легень (ШВЛ)

    C. Призначити дезагреганти

    D. Призначити гіпотензивні засоби

    E. Провести корекцію метаболічних та водно-електролітних порушень

    6. Машиною швидкої допомоги в пологовий будинок доставлена вагітна в терміні 37 тижнів, із скаргами на головний біль, нудоту, блювоту, біль в підребер’ї. Об’єктивно: АТ на обох руках 160/100 мм рт.ст., Рs 96 уд./хв., набряки нижніх кінцівок, жовтяниця, підшкірні крововиливи, збільшення печінки. Визначити, які лікувальні заходи необхідно провести в першу чергу.

    1. Призначити переливання плазми

    2. Призначити глюкокортикоїди

    3. Призначити гепатопротектори

    4. Призначити гіпотензивні засоби

    5. Призначити сечогінні засоби

    7. У вагітної К. 21 року, в 33 тижні вагітності, з’явився різкий головний біль, зниження зору, слуху, нудота, біль в епігастрії. АТ на обох руках 180/100 мм рт.ст., Рs 65 уд./хв., ригідність м’язів потилиці, позитивний симптом Керніга. У вагітної з’явився розлад дихання, акроціаноз. Які реанімаційні заходи необхідно провести вагітній на даному етапі?

    1. Штучна вентиляція легень

    2. Провести краніоцеребральну гіпотермію

    C. Призначити протисудомні засоби

    D. Призначити кортикостероїди

    1. Призначити сечогінні препарати

    8. Вагітна М. в 37 тижнів вагітності, скаржиться на затруднене дихання через ніс, загальну набряклість тіла протягом тижня. АТ(190/120 мм рт.ст. В сечі – білок 3 г/л. Від госпіталізації відмовлялась. Раптом у неї з(явились посмикування м(язів обличчя, які перейшли у тонічні і клонічні судоми. В свідомість прийшла через 3 хвилини. Яка тактика ведення вагітної ?

    1. Кесарський розтин

    2. Розродження з виключенням ІІ періоду пологів

    3. Розродження з укороченням ІІ періоду пологів

    4. Консервативне лікування протягом 24 годин

    5. Консервативне лікування протягом 16 годин

    9. Вагітна К., два тижні тому відмовилась від госпіталізації з приводу прееклампсії легкого ступеня, гіпоксії плода. Викликала сімейного лікаря з приводу головного болю, мерехкотіння “мушок” перед очима, протягом двох днів не відчуває рухи плода. При огляді: генералізовані набряки, АТ 170/110 мм.рт.ст., серцебиття плода не вислуховується. Яка причина смерті плода?

    1. Прееклампсія важкого ступеня

    2. Прееклампсія легкого ступеня

    3. Прееклампсія середнього ступеня

    4. Гіпертонічна хвороба

    5. Еклампсія

    10. Пацієнтка М., 32 років, 32-33 тижнів вагітності, госпіталізована зі скаргами на нудоту, блювоту, біль у правому підребіррі. АТ 180/110 і 170/100 мм рт.ст. Протеїнурія добова – 2,6 г/л. Набряки на ногах, руках, обличчі і передній черевній стінці. Лабораторні дані: в загальному аналізі крові Hb – 102 г/л, Ht – 46\%, Л – 7,8 Г/л, тромбоцити – 130 Г/л; в біохімічному аналізі крові білірубін загальний – 36,8 ммоль/л, прямий – 12,6, непрямий – 24,2 ; АЛТ – 3,2 ммоль/л, АСТ – 2,8 ммоль/л. Яке ускладнення виникло у даної вагітної?

    1. HELLP-синдром

    2. Хронічний гепатит

    3. Хронічного холецистит

    4. Прееклампсія

    5. Гіпертонічний криз

    11. Першовагітна поступила в стаціонар зі скаргами на сильний головний біль, порушення зору, болі в епігастральній ділянці, затруднене носове дихання. АТ 180/120 мм рт. ст. Пульс 92 уд/хв. Який наркоз необхідно використати для запобігання судомно-екламптичному нападу?

    1. Закисно-кислородно-фторотанова суміш

    2. Ефірний наркоз

    3. Трихлоретилен

    4. Хлоралгидрат в клізмі

    5. Циклопропан

    12. Машиною швидкою допомоги доставлена вагітна жінка 23 років, в терміні вагітності 37 тижнів, зі скаргами на головокружіння, біль в епігастрії та вказівкою на одноразову втрату свідомості. АТ 200/120 мм рт.ст., сечі немає протягом доби. Матка легко збуджується, положення плода поздовжнє, передлежить голівка. Серцебиття плода глухе, аритмічне до 110 уд/хв. Ваша тактика ведення вагітної.

    1. Кесарів розтин в ургентному порядку

    2. Комплексна терапія гестозу протягом доби з наступним родорозв’язанням

    3. Інтенсивна терапія протягом кількох годин з наступною операцією

    4. Лікування гестозу з наступним спостереженням Родорозв’язання через природні родові шляхи

    13. Пологова діяльність у першородячої розпочалась 5 годин тому назад. За цей час на фоні інтенсивного лікування гестозу було 4 напади еклампсії наростаючої сили. Хвора без свідомості, найменше подразнення викликає напад. При внутрішньому дослідженні : шийка матки згладжена, відкриття маткового зіву 2 сантиметри, плідний міхур цілий, голівка визначається високо над входом у малий таз, рухома. Яка найбільш правильна тактика лікаря?

    1. Зробити кесарів розтин

    2. Підсилити пологову діяльність

    3. Дати наркоз і продовжити консервативне лікування

    4. Накласти на голівку плоду щипці за Уілт- Івановим

    5. Зробити амніотомію

    14. У роділлі з терміном вагітності 38 тиж. з’явились головний біль,. Порушення зору, болі в ділянці епігастрію. При огляді з’явились посмикування м’язів обличчя, судоми втрата свідомості. В яке відділення потрібно госпіталізувати вагітну?

    1. Пологове

    2. Інфекційне

    3. Неврологічне

    4. Кардіологічне

    5. Ендокринологічне

    15. У роділлі з терміном вагітності 38 тиж. з’явились головний біль,. Порушення зору, болі в ділянці епігастрію. При огляді з’явились посмикування м’язів обличчя, судоми втрата свідомості. Яка терапія повинна бути домінуючою?

    1. В/в введення 0,25 % дроперідолу або сібазону

    2. В/в введення 25% 20 мл сульфату магнію

    3. В/в введення атропіну

    4. В/в введення клофеліну

    5. В/в введення інсуліну 10 Од

    16. Вагітна 38 років в терміні гестації 34 тиж доставлена в реанімаційне відділення без свідомості 1 год. Тому був напад еклампсії. Об’єктивно АТ 180/120 мм рт ст. набряки всього тіла, пологова діяльність відсутня. З статевих шляхів кров’янисті виділення в значній кількості Яка тактика родорозрішення?

    1. Проведення кесарського розтину

    2. Пологозбудження

    3. Проведення плодоруйнівної операції

    4. Підготовка шийки матка простагландинами

    5. Лікування екламптичної коми

    17. В пологовий будинок доставлена вагітна із скаргами на болі внизу живота, кров(янисті виділення із статевих шляхів.Термін вагітності 36 тижднів. Стан середньої важкості. АТ 150/100 мм.рт.ст., набряки нижніх кінцівок Серцебиття плоду 160 уд. сек.,приглушене. При проведенні вагінального дослідження, шийка матки сформована,зів закритий. Виділення у вагіні кров(янисті Тактика лікаря?

    1. Зробити терміново кесарський розтин

    2. Провести гемотрансфузію

    3. Ввести токолітики

    4. Лікувати гестоз

    5. Почати родозбудження

    18. У пологовий будинок доставлена вагітна без свідомості після трьох нападів еклампсії у терміні вагітності 32 тижні. Об’єктивно: стан дуже тяжкий, АТ – 180/120 мм. рт. ст., анурія. Серцебиття плода глухе, 142 на хв. Шийка матки сформована, канал шийки матки закритий. Тактика ведення вагітної?

    1. Розродження шляхом кесаревого розтину в екстренному порядку

    2. Інтенсивна терапія протягом декількох годин, потім кесарів розтин

    3. Комплексна терапія гестозу протягом доби, потім розродження

    4. Передопераційна підготовка з ШВЛ протягом декількох годин, потім оперативне розродження

    5. Створення глюкозо-вітаміно-гормонально-кальцієвого фону у сукупності з комплексною інтенсивною терапією

    1. Вагітна при терміні гестації 36 тижнів звернулася до лікаря жіночої консультації зі скаргами на нудоту, блювоту, болі в епігастральній ділянці. При лабораторному обстеженні: гіпопротеїнемія, гіпербілірубінемія, тромбоцитопенія, підвищення трансаміназ. Яка основна тактика лікаря.

    1. Негайна госпіталізація у пологовий будинок

    2. Консультація гастроентеролога

    3. Консультація хірурга

    4. Консультація терапевта

    5. Спостереження

    1. До лікаря жіночої консультації звернулася вагітна 20 років при терміні гестації 7-8 тижнів зі скаргами на блювання до 10 разів на добу, слабкість, запаморочення, підвищення температури тіла до 37,2 0С, втрату маси тіла на 4 кг за 2 тижні. Ваша основна тактика.

    1. Госпіталізація у гінекологічне відділення

    2. Консультація гастроентеролога

    3. Консультація хірурга

    4. Консультація інфекціоніста

    5. Спостереження

    1. У вагітної з прееклампсією важкого ступеня в терміні гестації 36 тижнів з’явилась жовтяниця, ознаки загальної інтоксикації. Лабораторно: гіпокоагуляція (тромбоцити 1,0 х109/л; ПДФ +++); загальний білірубін 80 мкмоль/л; прямий – 20 мкмоль/л; непрямий – 60 мкмоль/л; АЛТ - 3,5; АСТ - 2,6. Найбільш імовірний діагноз?

    1. HELLP-синдром

    2. Гострий гепатоз вагітних

    3. Гепатит В

    4. Антифосфоліпідний синдром

    5. Синдром Жильбера

    1. Вагітна доставлена машиною швидкої допомоги в пологовий будинок зі скаргами на головний біль, погіршення зору. При огляді: шкіра бліда, пам’ять ясна, дихання вільне. АТ 190/100 мм рт ст. на обох руках, набряки на ногах та животі. Дно матки вище пупка, відповідає 34-35 тижням вагітності, активність плоду не порушена, виділень із статевих органів немає. Відмічається посмикування (судоми) м’язів обличчя. Всатановіть діагноз.

    1. Еклампсія

    2. Прееклампсія тяжкого ступеню

    3. Менінгоенцефаліт

    4. Епілепсія

    5. Гіпертонічна енцефалопатія

    1. Жінка 36 років, яка знаходиться на 30 тижні вагітності, звернулася до лікаря зі скаргами на набряки обличчя і кінцівок, головні болі. Раптово відзначила різке посилення головних болів, стала неспокійною, далі відбулася утрата свідомості і розвилися тонико-клонічні судоми, при вимірі АТ 230/120 мм. рт. ст. Який з перерахованих препаратів є препаратом вибору для надання невідкладної допомоги при даному стані:

    1. Магнію сульфат

    2. Фентоламін

    3. Нітрогліцерин

    4. Німодипін

    5. Пропранолол

    10. Післяпологові запальні та септтичні захворювання. Клініка, діагностика, лікування.

    1. У хворої К на 6 добу після кримінального аборту з’явилися різка слабкість, спрага, трясівниця, t° тіла носить ремітуючий характер. Об’єктивно: шкіра з мармуровими відтінком, слизові ціанотичні з крововиливами. Тіло покрито липким холодним потом. АТ 80/40 мм рт.ст. Пульс 140 уд./хв. Живіт м’який, ознак подразнення очеревини немає. Виділення з піхви серозні з неприємним запахом. Яке ускладнення виникло після кримінального аборту?

    1. Інфекційно-токсичний шок

    2. Септицемія

    3. Метроендометрит

    4. Пельвіоперитоніт

    5. Параметрит

    1. Хвора В., 41 рік, надійшла на 3 добу після аборту, який відбувся поза лікарнею, у терміні 11–12 тижнів, зі скаргами на підвищення температури до 39,8°С, пульс 110 уд/хв, АТ — 90/60 мм рт. ст. Під час піхвового дослідження матки тістуватої консистенції, збільшена до 7 тижнів, випорожнення гноєподібні, рясні. Виставлено діагноз: септичний аборт. Рекомендовано оперативне лікування. Визначити обсяг оперативного втручання.

    1. Видалення матки з додатками

    2. Видалення матки без додатків

    3. Ревізія органів малого таза

    4. Кольпотомія

    5. Дренування черевної порожнини

    1. Попередньо здорова 13-ти річна дівчина доставлена швидкою допомогою в зв'язку з болем внизу живота протягом останніх 24-х годин. Вона мала перший статевий контакт за 24 год до виникнення симптомів. Дослідження показало напруження живота над лобком. Загальний аналіз сечі: лейкоцити – 10-25 в/полі зору, еритроцити – 2-5 в/полі зору. Який механізм поширення бактеріальної інфекції зумовив виникнення даних симптомів?

    1. Висхідне уретральне поширення

    2. Низхідне уретральне поширення

    3. Гематогене занесення

    4. Перименархеальна контамінація

    5. Ретроградне вагінальне занесення

    1. Хвора 26 років скаржиться на рясні гноєвидні виділення із статевих шляхів, болі внизу живота, підвищення температури тіла до 38?С, які виникли 4 дні тому після перенесеного штучного аборту у строку 7-8 тижнів. Встановіть найбільш вірогідний діагноз?

    1. Ендометрит

    2. Кольпіт

    3. Аднексит

    4. Бартолініт

    5. Вульвовагініт

    11. Екстрагенітальні захворювання та вагітність: захворювання серцево-судинної системи, дихальної системи

    1. Перебіг пологів у першонароджуючій ускладнився стійкою артеріальною гіпертензією. З ціллю корекції гіпертензивного синдрому, досягнення керованої нормотонії в потужному периоді доцільно використовувати:

    1. Бензогексоній

    2. Сульфат магнію

    3. Клофелін

    4. Атенолол

    5. Обзідан

    12. Екстрагенітальні захворювання та вагітність: захворювання нирок, печінки, цукровий діабет. Вагітність та гострі хірургічні захворювання черевної прожнини: аппендицит, холецистит, панкреатит, тощо.

    1. 24-х річна жінка з першим типом цукрового діабету народила дитину масою 3856гр в 38 тижнів гестації. Вагітність була ускладнена поганим контролем за перебігом діабету. Пологи тривали 4 години. Оцінка дитини по шкалі Апгар на 1-хв – 5 балів, на 5-хв – 6 балів. Яке найбільш доцільне дослідження крові плода через 30 хв після народження?

    1. Дослідження рівня глюкози в сироватці крові

    2. Дослідження рівня білірубіну в сироватці крові

    3. Визначення pH крові плода

    4. Визначення гематокриту

    5. Визначення групи крові та резус-фактору

    1. Вагітна з вагітністю 32 тижні, страждає міастенією. З’явились розлади дихання, тахікардія, психомоторне збудження, яке змінюється в’ялістю, парезом кишечнику та сфінктерів. Першочергові засоби невідкладної допомоги?

    1. Призначення прозеріну

    2. Застосування міорелаксантів

    3. ІВЛ

    4. Профілактика гіпоксії плоду

    5. Термінове родорозродження

    1. Жінка, 23 років, що страждає на цукровий діабет , доставлена в відділення інтенсивної терапії на 28 тижні вагітності безпритомною. Із роту - різкий запах ацетону, дихання шумливе, шкіра суха, тонус очних яблук і м’язів знижений. Пульс – 142 /хв. АТ- 60/25 мм рт. Ваш діагноз?

    1. Кетонемічна кома

    2. Лактатцидемічна кома

    3. Гіпоглікемічна кома

    4. Гіперосмолярна кома

    5. Печінкова кома

    1. У вагітної жінки, що страждає на цукровий діабет , в строк 36 тижнів вагітності, раптово з’явилась загальна слабкість, почуття голоду, тремтіння в тілі, значне потовиділення. Об’єктивно: дихання нормальне, шкіра волога, тонус очних яблук і тонус м’язів нормальний, пульс 98 уд., АД- 110/70 мм рт.ст. Першочергова допомога ?

    1. Введення 40\% розчину глюкози

    2. Введення адреналіну

    3. Введення інсуліну

    4. Введення 5\% розчину глюкози

    5. Введення глікогену

    1. Звернулася вагітна жінка, з терміном 10 тижнів вагітності, Скаржиться на слабкість і нудоту, біль внизу живота і правому підребер’ї, свербіж по всьому тілу. У хворої жовтяниця шкіри і склер, темний колір сечі, білий колір калу. Шість місяців тому перенесла апендектомію. Які дії не повинні проводитись в терміновому порядку?

    1. Направити на переривання вагітності

    2. Направити в гастроентерологію

    3. Направити в відділення патології вагітних для зберігання вагітності

    4. Направити в терапевтичне відділення

    5. Направити в інфекційну лікарню

    1. В новнародженої дитини, що народилась на 38 тижні вагітності, спостерігається гепатоспленомегалія, відкрита аортальна протока, катаракта. У матері на 7-му тижні вагітності спостерігались макуло-папульозні висипання, збільшення шийних лімфатичних вузлів, які зникли спонтанно. Який з перерахованих аналізів під час вагітності міг передмовити такі знахідки у плода?

    1. Винаходження підвищених титрів IgM до вірусу краснухи

    2. Визначення кариотипу при амніоицентезі

    3. Дослідження крові на вірус герпес-зостер

    4. Аналіз сечі на цитомегаловірус

    5. Тест на сіфіліс

    1. Вагітна Д., 25 років доставлена в обсерваційне відділення пологового будинку зі скаргами на різкий біль у правій поперековій ділянці, t(– 38,5(С, періодичний озноб, часте болюче сечовипускання. Вагітність І, 24-25 тижнів. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, шкірні покриви бліді. PS – 106/ хв., АТ – 130/90 мм. рт. Ст. Симптом Пастернацького позитивний праворуч. PV: шийка матки сформована, зовнішнє вічко закрите, тіло матки збільшене до 24-25 тижнів вагітності, придатки без особливостей, виділення молочного кольору. Аналіз сечі: лейкоцити на все поле зору. Діагноз?

    1. Вагітність І, 24-25 тижнів, пієлонефрит вагітних

    2. Вагітність І, 24-25 тижнів, гломерулонефрит

    3. Вагітність І, 24-25 тижнів, холецестит

    4. Вагітність І, 24-25 тижнів, загроза переривання вагітності

    5. Вагітність І, 24-25 тижнів, гострий аппендицит

    1. Вагітна 28 років, строк гестації 32 тижні, звернулась до лікаря ЖК. Скаржиться на страх смерті, голод, пітливість, слабкість. З 18 років хворіє на цукровий діабет, приймає інсулин. Вагітна збуджена, спостерігається дрібний тремор, бліда. Пульс 100 уд за хв., ритмічний. АТ – 125/80 мм рт. Ст. Рівень цукру у крові 2,2 ммоль/л. Під час обстеження виникли помутніння свідомості і судоми. Встановіть діагноз.

    1. Гіпоглікемічна кома

    2. Еклампсія вагітних

    3. Кетонемічна кома

    4. Гіперосмолярна кома

    5. Гіперлактацидемічна кома

    1. Першовагітна 25 років зі строком гестації 26 тижнів звернулась до лікаря жіночої консультації зі скаргами на погіршення загального стану, спрагу, слабкість, блювоту, сонливість, болі во всьому животу на протязі останніх 8 діб. Хворіє на цукровий діабет. Запах ацетону з роту. Пульс 100 уд. за хв. АТ 100/60 мм рт.ст. . Рівень цукру у крові - 19,4 ммоль/л. Набряки ніжних кінцівок.Встановіть діагноз.

    1. Кетонемічна кома

    2. Преєклампсія, тяжка форма

    3. Гіпоглікемічна кома

    4. Гіперосмолярна кома

    5. Гіперлактацидемічна комa

    1. Першовагітна 25 років, строк гестації 29-30 тижнів звернулась до сімейного лікаря. Скаржиться на збудженість, виражений тремор, підвищену пітливість та єкзофтальм, що виник гостро. Стан вагітної погіршився після стресу. Анамнез обтяжений дифузним токсичним зобом ІІ ступеню. З 20 років отримує лікування у ендокринолога. T-38°С. АТ – 140/90 мм рт.ст. Пульс 120 уд. за хв., аритмічний, задовільних властивостей. Встановіть діагноз.

    1. Тиреотоксичний криз

    2. Гіпертонічний криз

    3. Гіпотіреоїдна кома

    4. Прееклампсія середнього ступеню важкості

    5. Прееклампсія важкого ступеню

    1. У вагітної 19 років перша вагітність 35-36 тижнів. Хворіє СНІДом 2 роки, з приводу якого анонімно лікувалася. Який вид розродження треба застосувати в даному випадку?

    1. Через природні родові шляхи

    2. Кесарський розтин до початку родової діяльності

    3. Проведення родозбудження до строку пологів

    4. Проведення родозбудження в строки пологів

    5. Накладання акушерських щипців




    1. Першовагітна 30 років скаржиться на посилення рухів плоду особливо в ІІ половині дня. Термін гестації 34 тижні, положення плоду поздовжнє, передлежать сідниці. При обстеженні в загальному аналізі крові Нb 64 г/л, еритроцитів 1,8 х 1012. Діагноз.

    1. Анемія вагітних ІІІ ст.

    2. Загрозв передчасних пологів

    3. Передлежання плаценти

    4. Синдром нижньої полої вени

    5. Передчасне відшарування плаценти

    1. У пологове відділення поступила вагітна у строці 24 тиж. В анамнезі 2 викидні строком 21 та 24 тижні. Теперішня вагітність перебігала із загрозою викидня. У плодів попередніх вагітностей мали місце множинні аномалії. У власному домі є кішка та собака. Хвора працює на м’ясокомбінаті. Про яку хворобу в першу чергу слід подумати і призначити обстеження?

    1. Токсоплазма

    2. Черевний тиф

    3. Лістеріоз

    4. Бруцельоз

    5. Сифиліс

    1. До пологового будинку надійшла жінка 28 років з вагітністю 37 тиж., тазовим передлежанням, крупного плоду, тяжкою формою цукрового діабету. При черговому обстеженні КТГ у плода зареєстрована брадікардія – до 100 в хвилину. Яка тактика лікаря?

    1. Екстрений кесарський розтин

    2. Антигіпоксична терапія

    3. Родозбудження та родостимуляція

    4. Продовження вагітності

    5. Зовнішній поворот плоду

    13. Гіпоксія плода та асфіксія новонародженого. Реанімаційні заходи при асфіксії новонародженого.

    1. У роділлі М., 29 рокiв, передбачувана маса плоду – 3900 г. Пологи продовжуються 18 годин, води вiдiйшли 13 годин тому. При акушерському дослiдженнi: в піхві пальпується непульсуюча пуповина, вiдкриття шийки матки повне. Голiвка плоду в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду не вислуховується. Яка подальша тактика ведення роділлі ?

    1. Краніотомія

    2. Кесарський розтин

    3. Накладання акушерських щипців

    4. Пологопідсилення

    5. Накладання шкірно-головних щипців

    1. Новонароджений хлопчик, термін гестації у матері - 42 тижні. Навколоплідні води з домішками меконію. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 4 бали, на 5-й хвилині – 5 балів. У дитини відмічаються ознаки синдрому дихальних розладів, аускультативно в легенях вислуховується велика кількість вологих хрипів. При рентгенологічному обстеженні спостерігаються зливні вогнища ущільнення легеневої тканини. Який імовірний діагноз у новонародженої дитини?

    1. Аспіраційний синдром

    2. Вроджений сепсис

    3. Розсіяні ателектази легенів

    4. Черепно-мозкова травма

    5. Вроджена пневмонія

    1. Новонароджена дитина в терміні гестації 39 тижнів з масою 3500г, довжиною 54см. Загальний стан при народженні середньої важкості. Оцінка за шкалою Апгар на 1-й хвилині – 5 балів. Тяжкість стану обумовлена гострою асфіксією. Після проведення первинної реанімаційної допомоги з’явилося самостійне дихання, ЧСС 110 уд./хв., спостерігається акроціаноз. Яка подальша дія лікаря?

    1. Додаткова оксигенація

    2. Інтубація трахеї

    3. Штучний масаж серця

    4. Відсмоктування слизу з верхніх дихальних шляхів

    5. Допоміжна вентиляція легенів

    4. У роділлі Л., 25 років після відходження навколоплідних вод серцебиття плоду сповільнилось до 100 уд/хв. та після перейм не вирівнюється. При вагінальному дослідження виявлено, що шийка матки згладжена, розкриття маткового вічка повне, плідного міхура немає. Передлежить голівка в порожнині малого тазу. Стріловидний шов у правому косому розмірі , мале тім’ячко зліва. Екзостозів у малому тазу не виявлено. Яка тактика лікаря в даній ситуації?

    1. Накладання порожнинних акушерських щипців

    2. Лікування гіпоксії плода

    3. Накладання бинта Вербова

    4. Підсилення пологової діяльності

    5. Кесарів розтин

    5. В машині швидкої допомоги настали II строкові пологи у жінки. Плод народився у тазовому передлежанні. Голівка застрягла у пологових шляхах. Тіло плоду синюшне, без тонусу, серцебиття відсутнє. Що робити і де надати допомогу?

    1. Відвести в пологове відділення

    2. Витягти плід у машині швидкої допомоги

    3. Зробити плодоруйнівну операцію у машині швидкої допомоги

    4. Зробити масаж серця плода у машині швидкої допомоги

    5. Ввести атропін в серце плоду в машині швидкої допомоги

    1. У пологах у 22-річної роділлі при вислуховуванні серцебиття плода воно склало 90 уд/хвил., характеризувалось приглушеністю та аритмією. При вагінальному дослідженні: розкриття шийки матки повне, води відійшли, передлежить голівка у порожнині малого тазу. Вкажіть лікувальну тактику.

    1. Порожнинні акушерські щипці

    2. Вакуум-екстракція плоду

    3. Кесарський розтин

    4. Плодоруйнівна операція

    5. Медикаментозна терапія

    14. Менструальний цикл, порушення менструальної функції. Клініка, діагностика, лікування.

    1. 34-ти річна жінка має ознаки прогресуючого гірсутизму – на лиці та тілі протягом останніх 2-х років, біль голови. Не лікується. Артеріальний тиск 116/80 мм.рт.ст. При огляді – ріст волосся на верхній губі, підборідді, грудній клітці, животі. Ожиріння та стрій – немає. При вагінальному дослідженні – яєчники нормальні. Найбільш обгрунтований наступний крок Вашого діагностичного пошуку – це визначення рівнів...?

    1. Тестостерон та дигідроепіандростерон сульфат

    2. 17?-гідроксипрогестерон і пролактин

    3. Фолікул-стимулюючий та лютеїнізуючий гормон

    4. Кортизол та тироксин (Т4)

    5. Естрогени і прогестерон

    1. Хвора 26 років звернулась зі скаргами на нагрубання і болючість молочних залоз, набряклість обличчя і гомілок, здуття живота, дратівливість, пітливість. Вважає себе хворою 3 роки. Вказані симптоми з’являються у ІІ фазу менструального циклу і припиняються після наступної менструації. При гінекологічному обстеженні патології не виявлено. Найбільш вірогідний діагноз?

    1. Передменструальний синдром, набрякова форма

    2. Передменструальний синдром, нервово-психічна форма

    3. Передменструальний синдром, цефалгічна форма

    4. Передменструальний синдром, кризова форма

    5. Передменструальний синдром, атипова форма

    1. Хвора 52 років звернулась до гінеколога зі скаргами на припливи жару до 10 разів на добу, пітливість, порушення сну. Об’єктивно: загальний стан не змінений, працездатність не порушена, періодичне підвищення АТ до 140/90 мм. рт. ст. Постменопауза 2 роки. При гінекологічному дослідженні: зовнішні статеві органи і піхва у стані вікової інволюції, тіло матки зменшене у розмірах, придатки не пальпуються. Попередній діагноз?

    1. Клімактеричний синдром, легка форма

    2. Вегето-судинна дистонія

    3. Кардіалгія

    4. Гіпертонічна хвороба І ст.

    5. Порушення менструального циклу

    1. Хвора 15 років скаржиться на кров’янисті виділення зі статевих шляхів, які з’явились після затримки чергової менструації на 3 місяці і тривають 12 днів. З анамнезу: хронічний тонзиліт. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, PS – 82/ хв., АТ 100/60 мм. рт. ст., Hb – 90 г/ л, Ht – 28%. При гінекологічному дослідженні (per rectum): матка нормальних розмірів, щільна, безболісна, придатки не збільшені. Виділення кров’яні, помірні. Діагноз?

    1. Дисфункціональна маткова кровотеча ювенільного періоду

    2. Геморагічний васкуліт

    3. Тромбоцитопенічна пурпура (хвороба Верльгофа)

    4. Гранульозоклітинні пухлини яєчників

    5. Переривання вагітності

    1. Хвора 48 років скаржиться на погіршення загального стану, плаксивість, дратівливість, “припливи” жару до голови до 10-15 разів за годину, головний біль та болі у кістках, сухість піхви під час статевого акту. Погано утримує сечу. Порушена працездатність. Анамнез: аменорея 3 роки. Об’єктивно: АТ – 150/100 – 140/90 мм. рт. ст. При гінекологічному дослідженні: крауроз зовнішніх статевих органів. Діагноз?

    1. Клімактеричний синдром, тяжка форма. Крауроз зовнішніх статевих органів

    2. Клімактеричний синдром, легка форма. Крауроз зовнішніх статевих органів

    3. Цистіт

    4. Стенокардія, кардіалгія

    5. Гіпертонічна хвороба І ст.

    1. Хвора 38 років, поступила в гінекологічне відділення зі скаргами на значні кров’янисті виділення із статевих шляхів протягом двох тижнів. Попередні менструації нормальні. Тактика лікаря щодо ведення хворої?

    1. Вишкрібання стінок порожнини матки

    2. Гормональний гемостаз

    3. Надпіхвова ампутація матки

    4. Накладання зажимів на параметрій

    5. Проведення гемотрансфузії

    15. Неспецифічні та специфічні запальні захворювання жіночих статевих органів. Клініка, діагностика, лікування.

    1. У породіллі М., 24 років, на V добу після пологів з’явився озноб, підвищення температури тіла до 38,3(С, помірно виражені болі внизу живота. Дані пологи ускладнились передчасним вилиттям навколоплідних вод (безводний проміжок – 15 год.), слабкістю пологової діяльності. Шийка матки, піхва і промежина цілі. Об’єктивно: загальний стан задовільний, t(тіла 38,5(С, Ps – 96/ хв., АТ – 120/70 мм. рт. ст. Серце і легені – без патології. Живіт м’який, приймає участь в акті дихання. Дизурічних явищ немає. Дно матки на 2 поперечних пальці нижче пупка, матка чутлива при пальпації. Піхвове дослідження: шийка матки сформована, вільно пропускає 2 пальці. Матка недостатньо скорочена, м’якувата, болюча при пальпації. Придатки матки не пальпуються, склепіння вільні. Виділення з матки серозно-кров’яні, мутні, з неприємним запахом. Діагноз?

    1. Післяпологовий ендометрит

    2. Післяпологова виразка

    3. Післяпологовий сальпінгоофорит

    4. Післяпологовий перитоніт

    5. Післяпологовий тромбофлебіт нижніх кінцівок

    1. Жінка 25 років звернулася до лікаря жіночої консультації зі скаргами на біль в ділянці зовнішніх статевих органів, яка посилюється при ходьбі. При огляді спостерігається гіперемія та збільшення в розмірі лівої бартолінової залози. Пальпація залози різко болісна, визначається флюктуація. Ваша основна тактика.

    1. Розтин абсцесу

    2. Холод на ділянку бартолінової залози

    3. Призначення антибіотиків

    4. Призначення анальгетиків

    5. Призначення антигістаміних препаратів

    1. Хвора 36 років звернулася до лікаря зі скаргами на біль ниючого характеру, який виник гостро в клубовій ділянці попереку, з іррадіацією в пахову ділянку справа. Біль виник після переохолодження. Об’єктивно – при пальпації біль в клубовій ділянці справа. Підвищення температури тіла до 37,8?. Аналіз крові клінічний – ШОЕ 22 мм/год, лейк. 9,3 Г/л. Який діагноз?

    1. Загострення хронічного аднекситу

    2. Вагоінсулярна криза

    3. Люмбаго

    4. Правобічний деформівний коксартроз

    5. Злоякісна пухлина товстої кишки

    16. Доброякісні пухлини матки та придатків. Міома матки, кісти та кістоми яєчників. Клініка, діагностика, лікування.

    1. У жінки 19 років з’явились різкі болі внизу живота, нудота. Було одноразове блювання. 2 місяці тому діагностовано пухлина правого яєчника. Температура – 36,7 * С, пульс – 84 уд/хв. АТ- 110/70 мм рт.ст. Живіт здутий, в правій підвздовшній області напруга м’язів. Першочергові дії?

    1. Консультація гінеколога

    2. Консультація гастроентеролога

    3. Консультація хірурга

    4. Консультація онколога

    5. Консультація терапевта

    1. Хвора 25 років поскаржилась на наявність виділень з молочних залоз слизистого характеру, коричневого кольору. Яку патологію молочних залоз можна запідозрити?

    1. Кістозна мастопатія

    2. Фіброзна мастопатія

    3. Злоякісна пухлина

    4. Лактостаз

    5. Мастит

    1. Хвора 38 років поступила для оперативного лікування з приводу підслизової міоми матки. PV: шийка матки деформована, тіло матки збільшене як до 12-13 тижнів вагітності, щільне, безболісне. Придатки не змінені, виділення кров’янисті. Оптимальний обсяг операції?

    1. Екстирпація матки без придатків

    2. Надпіхвова ампутація матки без придатків

    3. Консервативна міомектомія

    4. Пангістеректомія

    5. Дефундація матки

    1. Хвора 30 років звернулась зі скаргами на відсутність вагітності протягом 7 років регулярного статевого життя без контрацепції. Менструації з 14 років по 5-7 днів через 35-45 днів, помірні, безболісні. При огляді тіло хворої правильної будови з ознаками ожиріння та гірсутизму. При бімануальному дослідженні: тіло матки зменшене у розмірах, яєчники з обох сторін кульоподібної форми 5 х 4 х 4 см, щільні, рухомі, безболісні. При обстеженні: базальна температура монофазна, каріопікнотичний індекс 50-60\%. Спермограма чоловіка без особливостей. Найбільш вірогідний діагноз?

    1. Хвороба полікістозних яєчників

    2. Первинний генітальний інфантилізм

    3. Туберкульоз статевих органів

    4. Двобічні дермоїдні кісти яєчників

    5. Непліддя нез’ясованого генезу

    1. Жінка 43 років скаржиться на рясні кров’яні виділення із статевих шляхів у строк місячних впродовж 10 діб. Такі порушення менструального циклу відбуваються протягом останнього року. При бімануальному обстеженні – матка збільшена до 14 тиж. вагітності, вузлувата. Який діагноз можна поставити хворій?

    1. Міома матки з геморагічним синдромом

    2. Клімактерична метрорагія

    3. Апоплексія яєчника

    4. Запалення додатків

    5. Склерополікістоз яєчників

    17. ,,Гострий живіт” в гінекології. Перитоніт в гінекологічній практиці.

    1. В жіночу консультацію звернулась жінка зі скаргами на біль в нижній частині живота, яка виникла раптово на 17 день менструального циклу і супроводжувалась відчуттям тиску на пряму кишку. Температура тіла 36.9оС, пульс 89 уд. за хв., АТ 110 на 65 мм рт. ст. Вагінально: матка щільна, безболісна, рухома, нормальних розмірів. Додатки з лівої сторони помірно збільшені, болючі. При пункції черевної порожнини через задне склепіння отримано 15 мл серозно-геморагічної рідини. Діагноз ?

    1. Апоплексія яєчника

    2. Розрив кісти яєчника

    3. Гострий аппендицит

    4. Перекрут ніжки кісти яєчника

    5. Позаматкова вагітність

    2. Хвора С., 18 років, скаржиться на сильний біль внизу живота. Остання нормальна менструація 2 тижні тому. Місячні з 14 років, регулярні, через 28 днів. Шкіра бліда. Пульс 96 уд/хв, ритмічний, АТ 100/70 мм рт. ст. Живіт бере участь в акті дихання. Симптом Щеткіна слабко позитивний в нижніх відділах живота. Під час піхвового дослідження: матка не збільшена, додатки з правого боку — визначається збільшений 6?6 см яєчник, різко болісний, ліворуч — не збільшені. Заднє склепіння випинає. Який попередній діагноз?

    1. Апоплексія яєчника

    2. Трубна вагітність, яка перервалася

    3. Перекрут кістоми яєчника

    4. Гострий аппендицит

    5. Гострий калькульозний пієлонефрит

    3. Хвора А., 26 років, скаржиться на сильний біль унизу живота, який з’явився раптово та поступово посилювався. Загальний стан середньої тяжкості, шкіра сірувато-блідого кольору, на лобі випіт. Пульс 100 уд/хв, АТ — 110/70 мм рт. ст. Живіт різко болісний, під час пальпації у нижніх відділах, більше праворуч. При піхвовому дослідженні: матка не збільшена, щільна, рухома. Під час пальпації додатків: з правого боку визначено утворення діаметром до 10 см, болісне, округлої форми. Ваш діагноз?

    1. Перекрут кісти яєчника

    2. Гострий аппендицит

    3. Апоплексія яєчника

    4. Гострий аднексит

    5. Позаматкова вагітність праворуч

    4. Вагітність 1-а, в терміні 33 тиж. Скарги на нудоту, одноразову блювоту, біль в епігастральній ділянці, температура – 36,7С. Язик вологий. Пульс – 94 уд/хв, АТ 110/70 мм. рт. ст. Матка в нормальному тонусі, положення плода поздовжнє, головка над входом в малий таз, серцебиття ясне, ритмічне – 136 уд/хв. При пальпації живота помірна напруга м’язів в правій клубовій ділянці, симптом Щоткіна-Блюмберга слабопозитивний. Стул був. Сечовипускання не порушено. В крові: лейкоцитоз 13х10
    1   2   3   4


    написать администратору сайта