Главная страница
Навигация по странице:

  • Комплексна контрольна робота

  • Зміст теоретичного розділу

  • У розрахунковій частині контрольної роботи

  • [11, с.325-326]

  • метод.вказывки для заочников 2007. Методичні вказівки до вивчення курсу "економіка праці та соціальнотрудові відносини" для студентів спеціальності 050103 "Міжнародна економіка"


    Скачать 0.57 Mb.
    НазваниеМетодичні вказівки до вивчення курсу "економіка праці та соціальнотрудові відносини" для студентів спеціальності 050103 "Міжнародна економіка"
    Анкорметод.вказывки для заочников 2007.doc
    Дата29.01.2017
    Размер0.57 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файламетод.вказывки для заочников 2007.doc
    ТипМетодичні вказівки
    #984
    страница3 из 5
    1   2   3   4   5

    Методичні поради



    З’ясувати сутність організації праці та її завдання.

    Розглянути основні напрями організації праці.

    Розглянути поняття “умови праці” та фактори їх формування.

    Необхідно знати, в чому полягає атестація робочих місць.

    Розглянути та охарактеризувати законодавство України стосовно умов і охорони праці.

    Необхідно усвідомити сутність ефективності і продуктивності праці; взаємозв’язок цих економічних категорій.

    Необхідно звернути увагу на те, що продуктивність праці тісно пов’язана з її інтенсивністю.

    Доцільно освоїти значення продуктивності в сучасних умовах.

    Необхідно вміти визначати результативність праці через правильне обчислення рівня і динаміки продуктивності праці в усіх сферах економіки.

    Необхідно засвоїти методику (натуральний, трудовий, вартісний методи) вимірювання продуктивності праці.

    Особливу увагу необхідно приділити вивченню факторів продуктивності як рушійної сили, причини, що впливають на певний процес або явище та змінюють рівень і динаміку продуктивності.

    Необхідно вивчити класифікацію факторів продуктивності: зовнішні і внутрішні.

    Визначити основні напрями програм управління продуктивністю праці та етапи її планування.


    ЗАВДАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ



    Комплексна контрольна робота виконується студентами спеціальності “Міжнародна економіка” заочної форми навчання наприкінці вивчення курсу “Економіка праці та соціально-трудові відносини”. Комплексна контрольна робота складається з трьох частин: 1) виконання завдання для самостійної роботи за допомогою комп’ютерної техніки, 2) теоретичних питань, 3) практичних розрахункових завдань. Завдання для комплексної контрольної роботи надаються викладачем. Варіант контрольної роботи студента визначається номером у списку обліку академгрупи по запропонованій таблиці 1.

    Зміст теоретичного розділу роботи має відповідати сучасному рівню розвитку економічної науки. У текстовій частині висвітлюються всі питання, передбачені планом контрольної роботи.

    Висвітлення питань контрольної роботи слід супроводжувати аналізом статистичних даних, прикладами з практики господарювання підприємств. Необхідно також показати уміння зіставляти різні підходи до вирішення тих чи інших проблем, самостійно робити висновки на основі вивченої літератури, зібраного, опрацьованого і узагальненого фактичного матеріалу.

    У розрахунковій частині контрольної роботи необхідно обґрунтувати розв’язок конкретної задачі.

    У контрольній роботі студент повинен всебічно і глибоко розкрити зміст теоретичних та практичних питань, показати добрі знання літературних джерел і нормативних актів.

    При написанні контрольної роботи необхідно посилатися на авторів і джерела, з яких запозичені матеріали або окремі результати. Наведені у роботі цифрові дані, цитати, таблиці, якщо вони взяті з першоджерел, мають супроводжуватися посиланнями на ці джере­ла. Посилання в тексті роботи на джерела слід зазначати порядковим номером за списком використаних джерел, виділеним двома квадратними дужками, наприклад: ... [11, с.325-326], де 11 – порядковий номер у списку використаних джерел; с.325-326 – сторінки розміщення інформаційного матеріалу.

    Зміст роботи має відповідати плану і відображати суть питань, що розглядаються та оформлена згідно вимог.

    Обсяг контрольної роботи – 20-25 сторінок формату А4.

    Виправлення, закреслювання, вставлення, скороченні слів та використання абревіатур (крім загальноприйнятих) у готовому тексті не дозволяються.

    Підбір літератури, статистичної інформації та інших матеріалів


    Навчальну та спеціальну літературу для виконання контрольної роботи студент підбирає самостійно, використовуючи для цього бібліотечний каталог.

    Особливу увагу слід звернути на першоджерела, періодичні видання, наукові статті, передовий виробничий досвід, нормативні акти. Користуватися необхідно лише новими виданнями та останніми редакціями нормативних актів.

    Велику інформаційну цінність має статистичний матеріал і практичні дані підприємства (організації). Статистичну інформацію можна знайти у спеціальних виданнях Держкомстату України та періодичних виданнях, газеті “Урядовий кур’єр” тощо.

    Зібраний статистичний матеріал необхідно опрацювати, згрупувати, подати в таблицях, проаналізувати.

    Список використаних літературних джерел та інших матеріалів необхідно систематизувати та розмістити в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків. Список подається після тексту контрольної роботи. Бібліографічний опис джерел складають відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи: для книг — вказуються автор, назва книги, номер тому, час­тини, місце видання (місто), назва видавництва, рік видання, кількість сторінок; для журналів — автор статті, її назва, назва журналу, рік і номер видання, номер сторінки; для газет — автор статті, її назва, назва газети, дата випуску.
    1   2   3   4   5


    написать администратору сайта