Главная страница
Навигация по странице:

  • ТЕМА 3. Небезпечні чинники виробничих аварій, їх вплив на екологічну безпеку та безпеку життя і здоров’я людей. Характеристика небезпечних промислових факторів для об’єкта цивільної оборони.

  • ТЕМА 4. Функціональні обов’язки особового складу невоєнізованих формувань та їх дії при приведенні формувань у готовність.

  • ТЕМА 8. Організація санітарної обробки особового складу формувань. Спеціальна обробка техніки і майна при зараженні радіоактивними, отруйними та бактеріальними речовинами.

  • ТЕМА 9. Прийоми надання само- та взаємодопомоги при пораненнях, опіках, кровотечах, переломах. Перша долікарська медична допомога при отруєннях сильнодіючими отруйними речовинами.

  • ТЕМА 11. Заходи безпеки на рятувальних та інших невідкладних роботах при ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф.

  • СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА НЕВОЄНІЗОВАНИХ ФОРМУВАНЬ 1. Для формувань загального призначення.

  • 2. Для формувань радіогенного та хімічного захисту.

  • 3. Для формувань забезпечення та обслуговування.

  • 4. Для формувань захисту сільськогосподарських рослин та тварин.

  • 6. Для формувань охорони громадського порядку.

  • 7. Для автомобільних формувань.

  • 8. Для формувань зв’язку.

  • 9. Для формувань евакуації.

  • Члени невоєнізованих формувань цивільної оборони об’єктів повинні знати

  • ПІДГОТОВКА ПРАЦІВНИКІВ ОБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ, ЯКІ НЕ ВХОДЯТЬ ДО СКЛАДУ НЕВОЄНІЗОВАНИХ ФОРМУВАНЬ

  • ТЕМА 3. Основи організації життєзабезпечення працівників галузі у зонах надзвичайних ситуацій та тимчасового відселення.

  • ТЕМА 4. Правила поведінки та дії під час землетрусів, затоплень, селевих потоків, ураганів, лісових пожеж, снігових заметах та ожеледиці.

  • ЖУРНАЛ ЦІВІЛЬНА ОБОРОНА. Методичний посібник підготовлено педагогічним колективом Навчальнометодичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області під керівництвом начальника Центру підполковника Закреницького Анатолія Анатолійовича


    Скачать 425.5 Kb.
    НазваниеМетодичний посібник підготовлено педагогічним колективом Навчальнометодичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області під керівництвом начальника Центру підполковника Закреницького Анатолія Анатолійовича
    АнкорЖУРНАЛ ЦІВІЛЬНА ОБОРОНА.docx
    Дата02.11.2017
    Размер425.5 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЖУРНАЛ ЦІВІЛЬНА ОБОРОНА.docx
    ТипДокументы
    #10068
    страница15 из 19
    1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   19
    ТЕМА 2. Закон України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». Комплектування та підготовка особового складу невоєнізованих формувань.

    Закон України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру». Порядок комплектування та підготовки особового складу невоєнізованих формувань цивільної оборони, їх матеріально-технічне, фінансове та медичне забезпечення. Норми забезпечення особового складу об’єкта цивільної оборони засобами колективного та індивідуального захисту.
    ТЕМА 3. Небезпечні чинники виробничих аварій, їх вплив на екологічну безпеку та безпеку життя і здоров’я людей. Характеристика небезпечних промислових факторів для об’єкта цивільної оборони.
    Коротка характеристика навколишнього середовища. Основні терміни визначення техногенних і природних надзвичайних ситуацій. Небезпечні чинники виробничих аварій, їх вплив на екологічну безпеку та безпеку життя і здоров’я людей та довкілля (аварії з викидом сильнодіючих отруйних речовин, бактеріологічно-небезпечних і радіоактивних речовин, транспортні аварії, пожежі). Джерела ураження та забруднення на об’єкті цивільної оборони. Небезпечні та шкідливі чинники для особового складу, навколишнього середовища та об’єкта цивільної оборони. Характеристика параметрів джерела ураження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
    ТЕМА 4. Функціональні обов’язки особового складу невоєнізованих формувань та їх дії при приведенні формувань у готовність.
    Склад та призначення невоєнізованих формувань (об’єктових та загального призначення). Склад формувань забезпечення. Комплектування, обов’язки командира та членів невоєнізованих формувань. Зміст заходів приведення невоєнізованих формувань у готовність до дій. Дії особового складу невоєнізованих формувань при приведенні їх у готовність до дій. Документація невоєнізованих формувань. Перевірка готовності невоєнізованих формувань до дій у надзвичайних ситуаціях.
    ТЕМА 5. Організація захисту особового складу формування у ході виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт в умовах радіаційного забруднення місцевості та при аваріях на хімічно-небезпечних об’єктах.
    Закон України «Про основні заходи захисту особового складу формувань при надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу. Норми забезпечення особового складу засобами колективного та індивідуального захисту. Заходи захисту при дії особового складу формувань в осередках надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
    ТЕМА 6. Радіаційно-небезпечні об’єкти. Радіоактивне випромінювання та методи його вимірювання. Прилади радіаційної розвідки та дозиметричного контролю. Норми радіаційної безпеки. Правила поведінки з радіоактивними відходами. Режими радіаційного захисту.

    Радіаційно-небезпечні об’єкти регіону. Радіоактивні речовини та їх вимірювання. Прилади радіаційної розвідки та дозиметричного контролю (ДП-5В, ІДМ-21Б, (ІДМ-21С), ІДМ-1Р, дозиметри ДРГ-05М, ДКС-04, дозиметр-радіометр АНРІ-01, «Сосна», індикатор зовнішнього гамма-випромінювання «Белла», комплект індивідуальних дозиметрів ДП-24). Норми радіаційної безпеки. Поводження з радіоактивними відходами. Режими радіаційного захисту.
    ТЕМА 7. Хімічно-небезпечні об’єкти. Сильнодіючі отруйні речовини, особливості їх впливу на організм людини. Промислові засоби індивідуального захисту органів дихання. Прилади хімічної розвідки сильнодіючих та бойових отруйних речовин.
    Токсичність. Токсична доза. Характеристика сильнодіючих отруйних речовин за ступенями токсичності. Промислові засоби індивідуального захисту органів дихання (протигази, протигазові ізолюючі апарати, респіратори) Прилади хімічної розвідки сильнодіючих та бойових отруйних речовин (ВПХР, газоаналізатор УГ-2, польова хімічна лабораторія ПХЛ-54). Загальні ознаки отруєння. Заходи профілактики отруєнь. Прийоми і способи для дегазації та дезактивації приміщень, особистих речей, одягу. Речовини і розчини, які використовуються для дегазації та дезактивації, норми розходу речовин і розчинів. Заходи невідкладної і першої долікарської допомоги при отруєнні токсичними хімічними речовинами.
    ТЕМА 8. Організація санітарної обробки особового складу формувань. Спеціальна обробка техніки і майна при зараженні радіоактивними, отруйними та бактеріальними речовинами.
    Організація санітарної обробки особового складу формувань (часткова санітарна обробка, правила користування пакетом ПІП-8). Повна санітарна обробка, дезінфекційна душова установка ДДА-53 (ДДА-66) і ДДП. Санітарно обмивальний пункт. Організація спеціальної обробки техніки і майна. Дегазація, дезактивація та дезінфекція. Способи їх проведення. Речовини та розчини для дезактивації, дегазації та дезінфекції. Норми витрати розчину.
    ТЕМА 9. Прийоми надання само- та взаємодопомоги при пораненнях, опіках, кровотечах, переломах. Перша долікарська медична допомога при отруєннях сильнодіючими отруйними речовинами.
    Загальні принципи рятування людей. Прийоми пошуку уражених. Правила оцінки стану потерпілого. Методи і способи зупинки кровотечі. Надання першої допомоги при переломах, опіках, шоку, памороках. Надання потерпілому штучного дихання. Порядок надання долікарської медичної допомоги при гострих отруєннях сильнодіючими отруйними речовинами. Клінічні ознаки отруєння хлором, аміаком, соляною та синильною кислотами, сірководнем та іншими отруйними речовинами.
    ТЕМА 10. Взаємодія особового складу формування при проведенні робіт у районах надзвичайних ситуацій. Участь формувань у заходах життєзабезпечення, спрямованих на задоволення мінімуму життєвих потреб працівників галузі освіти і науки, які потерпіли від наслідків надзвичайних ситуацій.
    Організація взаємодії особового складу формувань при проведенні аварійно-рятувальних робіт в районах надзвичайних ситуацій. Організація життєзабезпечення постраждалим під час аварій, катастроф, стихійного лиха. Заходи життєзабезпечення, спрямовані на задоволення мінімуму життєвих потреб громадян. Основні принципи створення і підтримання умов життєзабезпечення. Забезпечення водою, продуктами харчування, предметами першої необхідності (житлом, комунально-побутовими послугами, медикаментами, інформацією).
    ТЕМА 11. Заходи безпеки на рятувальних та інших невідкладних роботах при ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф.
    Планування заходів безпеки при веденні пошукових та рятувальних робіт. Заходи безпеки особового складу невоєнізованих формувань при висуванні в район проведення аварійно-рятувальних робіт. Інструктаж з правил техніки безпеки. Організація і виконання рятувальних робіт в осередках ураження (розвідка осередків ураження, локалізація і гасіння пожеж, надання потерпілим першої медичної допомоги, вивід (вивіз) із зон хімічного (радіоактивного) зараження). Проведення санітарної обробки. Заходи зменшення дій на особовий склад формувань шкідливих умов довкілля внаслідок надзвичайних ситуацій. Порядок використання радіопротекторів, антидотів, медичних засобів, профілактичного щеплення. Матеріально-технічне та медичне забезпечення заходів безпеки.
    Другий розділ

    СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА НЕВОЄНІЗОВАНИХ ФОРМУВАНЬ
    1. Для формувань загального призначення.

    Розшук та визволення потерпілих з-під завалів, зсувів, снігових лавин. Прийоми та способи рятування людей на верхніх поверхах зруйнованих або палаючих будівель. Завалення нестійких конструкцій, споруд та їх підсилення. Дії формування з рятування людей із завалених захисних споруд. Евакуація людей та майна із зон затоплення (підтоплення), осередків пожеж та забруднених територій радіоактивними, хімічними сильнодіючими отруйними речовинами. Вантаження потерпілих на транспортні засоби. Способи транспортування потерпілих.
    2. Для формувань радіогенного та хімічного захисту.

    Проведення радіаційної і хімічної розвідки. Прилади радіаційної розвідки дозиметричного та хімічного контролю (ДП-5В, ІДМ-21Б, ІДМ-1Р, дозиметри ДРГ-05М, ДКС-04, дозиметр-радіометр АНРІ-01, СОСНА, індикатор зовнішнього гамма-випромінювання «Белла», комплект індивідуальних дозиметрів ДП-24, ВПХР). Норми радіаційної безпеки. Поводження з радіоактивними відходами. Режими радіаційного захисту. Завдання та структура мережі спостереження та лабораторного контролю. Оснащеність підрозділів місцевого та об’єктового рівнів. Поняття дегазації, дезактивації та дезінфекції. Речовини і розчини, які використовуються для дегазації, дезактивації та дезінфекції. Спеціальна обробка техніки, особистих речей та одягу. Часткова та повна обробка людей і техніки.
    3. Для формувань забезпечення та обслуговування.

    Організація матеріально-технічного та медичного забезпечення. Організація і робота контрольно-пропускного пункту. Організація роботи пункту обігріву в осінньо-зимовий період. Розгортання та дії пересувного пункту постачання майна. Розгортання та дії пересувного пункту постачання майна. Розгортання та дії пересувного пункту продовольчого постачання. Розгортання та дії пункту харчування.
    4. Для формувань захисту сільськогосподарських рослин та тварин.

    Ветеринарна обробка тварин. Обеззараження продуктів тваринництва, рослинництва, води і фуражу. Надання лікувальної та профілактичної допомоги тваринам. Проведення заходів захисту тварин і сільськогосподарських рослин.
    5. Для протипожежних формувань

    Пожежно-технічне обладнання. Вогнегасні прилади та сфера їх застосування. Локалізація та гасіння лісових, торф’яних та степових пожеж. Профілактичні протипожежні заходи на об’єкті. Особливості гасіння пожеж на об’єкті.
    6. Для формувань охорони громадського порядку.

    Умови та порядок введення та припинення надзвичайного стану. Заходи, що застосовуються в цих умовах. Гарантії прав громадян і юридичних осіб в умовах надзвичайного стану. Дії формувань при проведенні евакуації працівників галузі освіти і науки. Забезпечення громадського порядку та припинення випадків мародерства, розкрадання матеріальних цінностей при ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф. Психологія натовпу. Попередження паніки серед населення.
    7. Для автомобільних формувань.

    Спорядження автотранспорту для перевезення людей та вантажів. Спорядження автотранспорту для перевезення потерпілих при ліквідації наслідків стихійного лиха, аварій та катастроф. Завантаження матеріальних засобів. Здійснення перевезення.
    8. Для формувань зв’язку.

    Загальнодержавні, територіальні та об’єктові системи зв’язку. Апаратура оповіщення. Організація та здійснення сталого зв’язку в районах стихійного лиха, аварій та катастроф. Розгортання та експлуатація засобів зв’язку.
    9. Для формувань евакуації.

    Порядок проведення евакуаційних заходів при стихійних лихах, катастрофах, тощо. Евакуація людей та вантажів (матеріальних цінностей, обладнання) при загрозі стихійного лиха, виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
    Члени невоєнізованих формувань цивільної оборони об’єктів

    повинні знати


    1. Що таке цивільна оборона і її завдання.

    2. Організаційна структура цивільної оборони об’єкта.

    3. Функціональне призначення невоєнізованого формування, його організаційний склад, матеріально-технічні засоби функціонального призначення і склад особистої екіпіровки.

    4. Особисті обов’язки за штатним призначенням. Можливі варіанти змісту і порядку виконання функціональних особистих обов’язків.

    5. Технічні характеристики, порядок підготовки до роботи, правила використання і зберігання штатних технічних засобів.

    6. Фактори ураження надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

    7. Фактори радіаційного, хімічного та бактеріального ураження.

    8. Технічні характеристики, порядок підготовки і використання засобів індивідуального захисту.

    9. Правила безпеки у процесі виконання завдань розвідки, пошуково-рятувальних та інших невідкладних робіт.

    10. Прийоми надання само- та взаємодопомоги.

    11. Порядок оповіщення і збору особового складу формування.


    Повинні вміти:


    1. Чітко та ініціативно виконувати свої обов’язки за призначенням у складі формування в період запобігання і реагування на надзвичайні ситуації.

    2. Користуватися засобами індивідуального протирадіаційного, протихімічного та медичного захисту.

    3. Використовувати засоби медичного захисту, надавати само- та взаємодопомогу.

    4. Перевіряти справність і готувати до використання засоби індивідуального захисту, прилади хімічної та радіаційної розвідки, спостереження і контролю.

    5. Вести розвідку, спостереження та контроль хімічного зараження, радіоактивного опромінення людей і забруднення довкілля.

    6. Проводити санітарну обробку людей, дезактивацію, дегазацію та обеззараження території, майна та особистих речей.

    7. Користуватися засобами зв’язку, оповіщення та інформації.

    8. Готувати до використання об’єктів колективного захисту та захищенні пункти управління.

    9. Використовувати засоби попередження та гасіння пожеж.

    10. Своєчасно вживати заходи щодо попередження та усунення спроб порушення громадського порядку.

    11. Виконувати правила особистої безпеки у процесі виконання завдань розвідки, пошуково-рятувальних та інших невідкладних робіт.



    Третій розділ

    ПІДГОТОВКА ПРАЦІВНИКІВ ОБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ, ЯКІ НЕ ВХОДЯТЬ ДО СКЛАДУ НЕВОЄНІЗОВАНИХ ФОРМУВАНЬ
    ТЕМА 1. Завдання та організаційні основи захисту учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі від впливу надзвичайних ситуацій. Права та обов’язки учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі з питань цивільної оборони.
    Основні положення нормативно-правової бази у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Закони України: «Про Цивільну оборону», «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру», постанова Кабінету Міністрів України «Про Єдину державну систему запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру». Функціональна підсистема «Освіта і наука України» Єдиної державної системи. Керівництво цивільної оборони галузі.

    Обов’язки керівників органів управління освітою регіональних та місцевих держадміністрацій, навчальних закладів, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування по забезпеченню своїх працівників засобами індивідуального та колективного захисту. Фінансування заходів цивільної оборони. Контроль за дотриманням вимог законодавства з питань цивільної оборони органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування. Права і обов’язки працівників галузі освіти і науки з питань цивільної оборони.
    ТЕМА 2. Основні поняття про надзвичайні ситуації, оповіщення про надзвичайні ситуації. Дії учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі за попереджувальним сигналом «УВАГА ВСІМ» та мовній інформації штабів цивільної оборони.
    Основні поняття про надзвичайні ситуації та порядок оповіщення про них. Техногенна надзвичайна ситуація, джерело її виникнення. Аварія. Катастрофа. Природна надзвичайна ситуація, джерело її виникнення. Небезпечне природне явище, стихійне лихо. Екологічна надзвичайна ситуація. Загальні ознаки надзвичайних ситуацій. Економічні збитки від надзвичайних ситуацій. Надзвичайні ситуації соціально-політичного характеру. Надзвичайні ситуації загальнодержавного, регіонального, місцевого та об’єктового рівнів. Промислова, гідродинамічна аварія. Пожежа. Протипожежний захід. Біологічно-соціальна надзвичайна ситуація. Біологічна небезпека. Карантин. Обсервація. Епідемічний осередок. Дії учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі при попереджувальному сигналі «Увага всім».
    ТЕМА 3. Основи організації життєзабезпечення працівників галузі у зонах надзвичайних ситуацій та тимчасового відселення.
    Концепція захисту населення і територій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Організація життєзабезпечення під час аварій, катастроф, стихійного лиха. Забезпечення першочергових потреб (водою, продуктами харчування, предметами першої необхідності).Інформаційне, медичне, транспортне, комунально-побутове забезпечення. Об’єми і терміни проведення заходів щодо завчасної підготовки системи захисту працівників галузі. Комплекс аварійно-рятувальних робіт. Своєчасна організація і проведення робіт щодо санітарної обробки працівників галузі, обеззараження техніки і транспорту, засобів захисту, одягу та проведення дезінфекції. Організація соціального захисту потерпілих. Організація інформації про наслідки надзвичайних ситуацій.
    ТЕМА 4. Правила поведінки та дії під час землетрусів, затоплень, селевих потоків, ураганів, лісових пожеж, снігових заметах та ожеледиці.
    Стихійні лиха на території України. Повідомлення про загрозу виникнення стихійного лиха. Землетруси. Дії людей. Ураган (смерч), гроза (злива). Запобіжні заходи ураження. Правила поведінки при снігових заметах (хуртовинах), повенях (затопленнях). Пожежі. Причини виникнення. Порядок дії. Заходи безпеки під час ліквідації наслідків стихійного лиха. Надання само- і взаємодопомоги при надзвичайних ситуаціях (зупинення кровотечі, перев’язка рани, накладання шини). Надання допомоги при опіках (обмороженнях). Допомога при ураженні електричним струмом, при нещасних випадках на воді.
    ТЕМА 5. Дозиметричні прилади та робота з ними. Основні норми поведінки та дії учасників навчально-виховного процесу і працівників галузі при радіаційних аваріях і радіаційному забрудненню місцевості. Режими радіаційного захисту.
    Радіаційно-небезпечні об’єкти України. Дозиметрична величина для оцінки шкоди здоров’я працівникам галузі освіти і науки. Зони радіоактивного забруднення. Прогнозування і оцінка радіаційної обстановки. Побутові дозиметричні прилади (дозиметр ДБГ-06Т, радіометр «Прип’ять», дозиметр-радіометр АНРІ-01, «Сосна», індикатор «БЕЛЛА»). Основні норми поведінки та дії працівників галузі освіти і науки при радіаційних аваріях і радіаційному забрудненню місцевості. Одиниці вимірювання доз радіації. Режими радіаційного захисту. Порядок вибору і введення в дію режимів захисту. Ліміти доз опромінення. Протирадіаційні препарати. Дії у зоні радіоактивного зараження. Сховища (укриття) з ефективним засобом захисту від радіоактивного забруднення.
    1   ...   11   12   13   14   15   16   17   18   19


    написать администратору сайта