Главная страница
Навигация по странице:

  • Прокаріотичні водорості.

  • Матеріали і обладнання

  • І. Теоретичні відомості

  • Міністерство освіти і науки, молоді і спорту України Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка


    Скачать 2.35 Mb.
    НазваниеМіністерство освіти і науки, молоді і спорту України Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка
    Дата31.01.2022
    Размер2.35 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаAlbom - Systematyka.doc
    ТипДокументы
    #346888
    страница2 из 20
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20

    Правила роботи і техніки безпеки

    в лабораторії ботаніки














    1. На лабораторне заняття студенти приходять в халатах.

    2. Студенти повинні мати “Лабораторний альбом...”, лабораторні практикуми, матеріали лекцій, олівці (графітовий олівець середньої твердості, кольорові олівці), м’які гумки.

    3. На початку заняття уважно і ретельно розгляньте запропоновані для роботи прилади і об’єкти, при наявності неполадок або відсутності необхідних матеріалів повідомте про це викладача або лаборанта.

    4. На занятті потрібно виконувати завдання, згідно тематики лабораторної роботи і поставлених мети і задач. Уважно прочитайте запропоновані методичні рекомендації і алгоритми роботи (вони обов’язково сприятимуть досягненню кращого результату).

    5. При роботі з мікроскопами забороняється торкатися руками до скляних деталей (лінз окуляра і об’єктивів). Протирати лінзи, скельця потрібно марлею (або м'якою серветкою).

    6. При роботі з хімічно активними речовинами (розчинами кислот, лугів) потрібно дотримуватись правил роботи з ними. Пам’ятайте, що вони шкідливі, псують прилади, одяг, можуть викликати отруєння і опіки.

    7. При роботи з електроприладами дотримуйтесь правил техніки безпеки і правил їх експлуатації. При їх загоранні обов'язково вимкніть електричну напругу і лише після цього тушіть пожежу.

    8. При виконанні роботи використовуйте технічні і практичні рекомендації щодо приготування препаратів, їх фіксації і розгляду.

    9. Після розгляду пропонованих зразків, роблять їх рисунки і схеми. Вони повинні бути чіткими і зрозумілими і супроводжуватися пояснювальними підписами.

    10. Старанна підготовка до лабораторного заняття, його виконання і оформлення полегшують і покращують засвоєння теоретичного курсу і є його складовою частиною.

    11. При виконанні лабораторної роботи дотримуйтесь чіткості, охайності і чистоти.



    З правилами роботи і техніки безпеки в лабораторії ботаніки

    ознайомлений (а) ст._________________________

    підпис_______________

    Інструктаж з техніки безпеки провів викладач ___________

    підпис_______________


    Дата проведення _______________


    ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1. Прокаріотичні водорості.

    Відділ Cyanophyta
    Мета роботи: розглянути і вивчити різні роди синьо-зелених водоростей у пробах води та на прикладі фіксованих в формаліні об’єктах

    Матеріали і обладнання:мікроскопи, предметні і накривні скельця, обладнання для препарування, фіксовані мікроцистіс, осциляторія, носток; проби води, таблиці, довідник “Водорості”.

    Хід роботи


    І. Теоретичні відомості

    Одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні, звичайно мікроскопічні, але часто утворюють колонії або нагромадження макроскопічних розмірів Клітини не мають морфологічно оформлених хлоропластів, ядер, мітохондрій та інших органел.

    Пігменти хлорофіл а, каротин, ксантофіли (афаніцин, афанізофіл, міксоксантофіл, осцилоксантин, мутатохром, зеаксантин, криптоксантин), фікобіліни (фікоеритрин, фікоціан, алофікоціан) Продукт асиміляції — глікогеноподібний полісахарид, що утворює з йодом буре забарвлення, волютин і ціанофіцин (ліпопротеїд)

    Розмножуються шляхом поділу клітин на дві частини, рідше — за допомогою гонідій (гонідії утворюються шляхом відшнуровування від верхівки материнської клітини-екзоспори) Багато нитчастих синьо-зелених водоростей розмножується за допомогою гормогоніїв Живуть у прісних та морських водоймах, на ґрунті і в ґрунті, на корі дерев та інших субстратах

    Однією з особливих ознак є здатність фіксувати атмосферний азот за допомогою гетероцист. В основу поділу синьо-зелених водоростей на три класи (Chroococcophyceae, Chamaesiphonophyceae, Hormogoniophyceae) покладено рівень організації, особливості розмноження та деякі інші відмінності
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


    написать администратору сайта