Главная страница

Міністерство освіти і науки україни


Скачать 275.98 Kb.
НазваниеМіністерство освіти і науки україни
Дата03.03.2023
Размер275.98 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла339162574.docx
ТипДокументы
#967325
страница4 из 8
1   2   3   4   5   6   7   8
Рпр; * mj> (2-7)

У=і

де . - результативність j-го процесу; ??:. - ваговий коефіцієнт; n - число
процесів.


Етап 6. Оцінка стійкості ІСУ за шкалою значущості Харрінгтона (Табл.


[21].
2.1) [21].

Назва градації

Числові інтервали

Стан стабільності системи

Дії у відношенні до системи

Дуже висока

1,0-0,8

Стабільна

Система функціонує результативно, але потребує розробки попереджувальних дій. Якщо РКу=1, то система не потребує

розробки будь-яких заходів.

Висока

0,8-0,63

Стабільна

Система функціонує результативно, але потребує розробки незначних

корегувальних заходів.

Середня

0,63-0,37

Стабільна

Система функціонує результативно, але потребує розробки корегувальних

заходів.

Низька

0,37-0,2

Нестабільна

Система функціонує нерезультативно та потребує розробки значних

корегувальних заходів.

Дуже низька

Менше 0,2

Нестабільна

Система функціонує нерезультативно та потребує втручання вищого керівництва. Якщо Ру=0, то система потребує

розробки та впровадження ІСУ.


Таблиця 2.1 - Оцінка стійкості ІСУ за шкалою значущості Харрінгтона




Етап 7. Прийняття рішень з управління ІСУ. Представник керівництва по ІСУ разом з власниками процесів приступають до розробки запобіжних та коригувальних заходів, дій щодо поліпшення ІСУ з подальшим контролем і аналізом виконання [19, c. 164-168].

Гідність даної методики полягає в тому, що вона дозволяє отримати сумарний підсумковий показник результативності ІСУ, показати ступінь виконання запланованих заходів і досягнення поставлених цілей. Особливістю

30 методики є визначення ступеня стійкості розвитку ІСУ і взаємозв'язку з показниками результативності, що дозволяє проводити детальний аналіз вдосконалення ІСУ.

  1. Функціональна модель оцінки менеджменту для вдосконалення системи управління з метою підвищення конкурентоспроможності бізнесу.

Метод ґрунтується на використанні інструментів анкетування і інтерв'ювання. Особливість підходу полягає в тому, що оцінка менеджменту проводиться не тільки керівниками, менеджерами різних рівнів, а й простими працівниками, забезпечуючи двосторонню систему оцінки. Еталонний показник по кожному з критеріїв (прогнозування/планування, організація, мотивація, контроль, координація) може досягати 20 балів, а еталонна система управління в цілому - 100 балів. Методика дозволяє проводити самооцінку організації багаторазово з метою виявлення тенденцій в розвитку підприємства [10].

2.3 Аналіз актуальних та потенційних проблем у сфері управління якістю підприємств промисловості

Проблема якості в умовах ринкової економіки стає найважливішим фактором підвищення рівня життя, а також економічної, соціальної та екологічної безпеки. Саме поняття «якість» - комплексне, оскільки воно характеризує всебічну ефективність діяльності організації: розробка стратегії, маркетинг, організація виробництва, реалізація продукції або послуг і т.п.

Вирішення проблеми підвищення якості вельми значуще не тільки для кожної конкретної організації, але і для економіки в цілому, оскільки дозволяє встановлювати нові і прогресивні пропорції між її галузями, а також всередині галузей. Так досить висока надійність обладнання, придбаного споживачем, забезпечує пропорційність організованого ним виробничого процесу, що в свою чергу важливо для запобігання аварійних і позапланових виходів устаткування з ладу і потенційного виникнення в подальшому, так званих «Вузьких місць».

Проблема управління якістю продукції, яка об'єднує в єдину систему різноманітні елементи, проектування і виробництво яких відбувається на окремих підприємствах, є досить актуальною. Вона не може залишатися непоміченою і чекає свого рішення [24, c. 53-57].

Перша перешкода для виробників виражається у відсутності системних підходів до питань управління якістю. У відсутності інтегрованих в виробничий процес компонентах якості, що виконують роль аналізаторів і коректувальників. Найчастіше, кожен виробник вирішує питання якості в приватному порядку. Метою кожного виробника бачиться підвищення цінності тільки власної продукції, тобто тільки однієї частини складної технічної системи. Це призводить до підвищення вартості окремого елемента системи, однак не підвищує вартість системи для споживача. У даній ситуації, поліпшені якісні характеристики окремого елемента системи, компенсуються низькими властивостями інших.

Другою перешкодою є відсутність загальної концепції підвищення якості заснованої на принципах комплексної стандартизації [24, c. 53-57].

Якщо відштовхуватись від проблем, які знаходяться в прямій залежності від принципів СМЯ (системи менеджменту якості), то їх можна розташувати у наступній таблиці.

Таблиця 2.2 - Проблеми у сфері управління якістю, в залежності від принципів СМЯ [23]

Принцип

СМЯ

Проблеми, які існують у сфері управління якістю

Рекомендації щодо усунення недоліків

Лідерство керівника

У відсутності зовнішнього технічного регламенту функції стандартизації процесу має взяти на себе керівництво. Однак, як правило, на великих підприємствах керівництво покладає відповідальність за результат проведення робіт на виконавців та їх безпосередніх керівників, при цьому не розробивши належних інструкцій щодо виконання робіт, таким чином, спостерігається відсутність даного принципу СМЯ.

Керівництву рекомендовано розробити внутрішній регламент на

проведення даного виду робіт


Продовження таблиці 2.2 - Проблеми у сфері управління якістю, в залежності від принципів СМЯ [23]

Принцип

СМЯ

Проблеми, які існують у сфері управління якістю

Рекомендації щодо усунення недоліків

Залучення працівників

Відсутність моніторингу за результатом

виконання робіт не дає уявлення у виконавців, що їм делеговані повноваження контролю якості та відповідальності за виконання цієї функції.

Офіційно закріпити

відповідальність за вихідний контроль за виконавцем,

включити положення про заохочення за відсутність дефектів в роботі

(впровадити систему «нуль дефектів»)

Процесний підхід

Документально не прописані всі бізнес-

процеси, які здійснюються на підприємстві.

Здійснити детальну розробку всіх процесів, розробити

процедури, що коректують або запобігають виникненню дефектів в ході і/або

внаслідок виконання робіт

Орієнтація

на

споживача

Рекламації з боку споживачів можуть привести до втрати постійних клієнтів и завдати шкоди репутації підприємства.

Крім комплексної роботи по впровадженню принципів

СМЯ, рекомендовано

розробити програму

лояльності, спрямовану на розвиток концепції

«довічного клієнта»

Усі ці чотири проблеми у сфері управління якістю, в залежності від принципів, можуть бути усунені у більшості своїй за допомогою детальної розробки всіх процесів у системі управління якістю та визначення відповідальної особи, яка має всі необхідні якості спеціаліста у сфері управління якістю.

1   2   3   4   5   6   7   8


написать администратору сайта