Главная страница
Навигация по странице:

  • Процеси з позитивною динамікою

  • Міністерство освіти і науки україни


    Скачать 275.98 Kb.
    НазваниеМіністерство освіти і науки україни
    Дата03.03.2023
    Размер275.98 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла339162574.docx
    ТипДокументы
    #967325
    страница6 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8
    Аналіз та оцінка системи якості ТОВ «Ферганський завод газової апаратури»

    Оцінювання показників якості роботи організації - заключний розділ в діяльності заводу. Для підтвердження відповідності системи менеджменту якості вимогам стандарту ISO 9001, а також для постійного удосконалення СМЯ (системи менеджменту якості) в ТОВ «Ферганський завод газової апаратури», проводяться процеси вимірювання, аналізу та поліпшення, які включають:

    • забезпечення і демонстрацію відповідності послуги;

    • забезпечення і демонстрацію відповідності СМЯ;

    • постійне підвищення результативності СМЯ.

    Моніторинг та вимірювання процесів проводиться з метою підтвердження постійної здатності процесів досягати поставлену перед ними мету. Моніторинг процесів проводять власники процесів, з певною частотою, на підставі критеріїв результативності, і у визначеному порядку.

    Результати моніторингу процесів розглядаються на «Раді якості» для призначення коригувальних та запобіжних заходів. Результати моніторингу є вхідними даними при проведенні аналізу з боку керівництва. Моніторинг

    40 наочно демонструє проблеми в процесах, і дозволяє провести взаємозв'язок між процесами і проблемними місцями. Щоб уникнути втрат, необхідно поміняти уявлення про підхід, заснований на ризиках. У стандарті ISO 9001:2015 ризики грають більш значущу роль, вище керівництво повинне сприяти обізнаності про мисленні, заснованому на ризиках і визначати ризики та можливості, які можуть, так чи інакше, вплинути на якість.

    Одне з ключових змін всередині СМЯ повинно відбутися у встановленні систематичного підходу до ризику:

    • увага до ризиків і можливостей;

    • увагу до ризиків в процесі СМЯ;

    • запобіжні дії - ризик-орієнтоване мислення при формулюванні вимог до СМЯ.

    Мислення, засноване на ризиках, робить запобіжні дії частиною стратегічного та операційного планування. Загальних вимог до управління знаннями в організації відповідно до ISO 9001:2015 всього три:

    • визначити знання, які потрібні вам для управління процесами, і досягти відповідності вашої продукції і послуг вимогам;

    • зберегти знання і зробити їх доступними, коли знадобиться;

    • здійснюючи зміни в процесах СМЯ, потрібно аналізувати свої поточні знання і для цілей змін.

    Таким чином, система менеджменту якості - це сукупність елементів організаційної структури, процедур та процесів, необхідних для здійснення загального менеджменту якості. Сьогодні необхідно розуміти, що задоволені споживачі та мотивовані співробітники, це ключовий фактор прибутковості ТОВ «Ферганський завод газової апаратури» в довгостроковому періоді.

    Система менеджменту (управління) якістю на ТОВ «Ферганський завод газової апаратури» розроблена на основі вимог міжнародного стандарту ІСО 9001. При розробці системи менеджменту якості використаний процесний підхід, який би розглядав діяльність заводу як сукупність взаємопов'язаних процесів. Дія системи поширюється на діяльність у галузі виробництва

    41 устаткування для об'єктів нафтової і газової промисловості, магістрального трубопровідного транспорту і газобалонного автомобільного обладнання (відображене в Додатку А «Модель процесів ТОВ «Ферганський завод газової апаратури»).

    Модель процесів СМЯ ілюструє послідовність і взаємозв'язку процесів. Система менеджменту якості поширюється на всі структурні підрозділи ТОВ «Ферганський завод газової апаратури».

    Цілі впровадження системи менеджменту якості:

    • гарантія якості продукції;

    • збільшення довіри з боку споживача;

    • внутрішній аналіз і поліпшення процесів;

    • збільшення розуміння і обізнаності персоналу щодо взаємодії та результативності процесів СМЯ.

    Основними складовими системи менеджменту якості є:

    • розроблена керівництвом ТОВ «Ферганський завод газової апаратури» Політика в області якості, яка доводиться до відома всіх співробітників;

    • організаційна структура;

    • модель процесів ТОВ «Ферганський завод газової апаратури»;

    • керівництво за якістю (описує процеси системи менеджменту якості відповідно до пунктів міжнародного стандарту ІСО 9001);

    Задокументовані процедури, які регламентують порядок здійснення процесів. Функціонування системи менеджменту якості оцінюється за допомогою щорічних зовнішніх і внутрішніх аудиторських перевірок, що дозволяє підвищувати результативність виробничої діяльності організації. В додатку Б представлений аналіз СМЯ ТОВ «Ферганський завод газової апаратури» за 3 роки.

    У процесі аналізу були виявлені процеси з негативною, позитивною і стабільною динамікою (таблиця 3.3)

    Таблиця 3.3 - Результативність процесів СМЯ ТОВ «Ферганський завод

    газової апаратури»

    Процеси з позитивною динамікою

    Процеси з негативною динамікою

    Процеси зі стабільними результатами

    Внутрішні аудити

    Управління персоналом

    Управління документацією

    Управління інфраструктурою

    Визначення та аналіз вимог до продукції

    Управління записами

    Управління виробничою діяльністю

    Задоволеність споживачів

    МТЗ (матеріально- технічне забезпечення)

    Моніторинг процесів

    Коригувальні та запобіжні заходи

    Виробництво

    Аналіз зі сторони керівництва







    У таблиці представлені чотири процесу з негативною динамікою, які вимагають створення заходів, спрямованих на поліпшення системи менеджменту якості організації.

    Перший процес - управління персоналом, як один з ключових процесів, який вимагає зміни. Вся діяльність з управління персоналом організації проводиться з дотриманням вимог чинного трудового законодавства (Кодекс про працю Республіки Узбекистан), а також інших законодавчих і нормативних вимог в області трудового та цивільного права.

    Управління персоналом проводиться на основі штатного розкладу. При розподілі обов'язків і відповідальності між співробітниками враховується їх кваліфікація і досвід роботи. Щорічно групи співробітників ТОВ «Ферганський завод газової апаратури» проходять курси з підвищення кваліфікації, за підсумком якого отримують сертифікат. Графік навчання персоналу становить фахівець з кадрів, узгодження графіку з керівництвом відбувається за місяць до початку навчання персоналу. Кваліфікація персоналу повинна відповідати

    43 займаній посаді, і підтверджувати кваліфікацію співробітник повинен раз на рік. У таблиці 3.4 проведемо аналіз процесу «Управління персоналом».

    Таблиця 3.4 - Оцінка результативності процесів




    Ступінь досягнення встановлених показників, %

    Критерії забезпечення результативності процесу

    2017 рік

    2018 рік

    2019 рік

    Виконання графіків навчання у встановлені терміни, %

    100

    85

    95

    Коефіцієнт професійного рівня співробітників

    2,06

    1,66

    1,58

    Ступінь задоволеності персоналу умовами праці, %

    69

    60

    54

    В рамках реалізації процесу «Управління персоналом» середній показник по рівню професійної підготовки співробітників склав 1,7. Найкращий показник був досягнутий в 2017 році - 2,06. Причина зниження даного показника пов'язана з тим, що в наступні роки графік навчання персонал був складений не вчасно, і деякі співробітник не змогли пройти навчання у визначених термінах. У 2018 році - 15% робіт не були виконані в терміни.

    Розглянемо показники процесу «Коригувальні та запобіжні заходи» (таблиця 3.5).

    Таблиця 3.5 - Оцінка результативності процесу «Коригувальні та

    запобіжні заходи»




    Ступінь досягнення встановлених показників, %

    Критерії забезпечення результативності процесу

    2017 рік

    2018 рік

    2019 рік

    Відсутність випадків повторного виявлення виявленої невідповідності, %

    100

    80

    90

    Продовження таблиці 3.5 - Оцінка результативності процесу

    «Коригувальні та запобіжні заходи»




    Ступінь досягнення встановлених показників, %

    Відсутність випадків перетворення виявлених спостережень та невідповідностей, %

    100

    95

    93

    Ефективність попереджувальних заходів СМЯ, %

    85

    80

    78

    В рамках реалізації процесу «Коригувальні та запобіжні заходи» середній показник по процесу в 2017 році склав 95%, в 2018 році - 85%, в 2019 році - 87%.

    У 2017 році невідповідностей виявлено не було

    У 2018 році було виявлено чотири випадки повторного виявлення виявлених невідповідностей, показник критерію знизився на 20%.

    У 2019 році причина невиконання за критерієм «Відсутність випадків повторного виявлення виявленої невідповідності» - виявлено два випадки повторного виявлення виявлених невідповідностей. Значення критерію зменшується на 5% за кожен випадок (було 2 повторних невідповідності, показник першого критерію знизився на 10%). Це пов'язане, в першу чергу, зі зносом обладнання та апаратури, використанням застарілої техніки.

    За критерієм «Ефективність попереджувальних заходів СМЯ» - за 100% приймається ситуація, коли простежується позитивна тенденція щодо функціонування процесів СМЯ. У нашому випадку простежується негативна тенденція на протязі 2017-2018 років. Це пов’язане напряму з рівнем мотивації працівників (особливо нових працівників).

    Аналіз вимог до продукції оцінюється на підставі листів потенційних замовників, оголошень в газетах, на сайтах, організацією визначається коло поточних тендерів для потенційної участі. Перед прийняттям рішення про

    45 участь в конкурсі, в організації проводиться аналіз здатності виконати вимоги замовника. Перед участю в тендері, відділ замовлень запитує необхідні вихідні дані у Замовника. Оцінка можливості виконання вимог замовника відбувається після отримання тендерної документації від замовника, в рамках нарад у директора з участю головного інженера, начальника відділу замовлень, фахівця відділу договорів. Оцінка задоволеності споживача проводитися за допомогою анкетування замовника. Після завершення виготовлення замовлення і передачі його замовнику, протягом 3-х днів відправляється анкета, що складається з п'яти ключових питань. Замовник відправляє свою оцінку в письмовому або електронному вигляді. Але структура анкети не дозволяє повністю оцінити всі аспекти проектної роботи організації, і вимагає зміни в самий найближчий час.

    У процесі дослідження системи якості на підприємстві ТОВ «Ферганський завод газової апаратури» було виявлено, що підприємство працює згідно міжнародних стандартів ISO 9001, що дозволяє реалізовувати продукцію на зовнішніх ринках, а для роботи на внутрішньому ринку підприємству не вистачає отримати загальнодержавні стандарти якості на продукції газоперероблюваного сектору.

    Таким чином, після проведеного аналізу системи менеджменту якості на підприємстві були виявлені ключові області, які потребують поліпшення:

    • знос обладнання та апаратури, використання застарілої техніки;

    • підвищення мотивації нових працівників;

    • покращення задоволеності споживачів через визначення необхідних вимог до виробляємої продукції;

    • створення системи співпраці з органами публічної стандартизації та сертифікації Республіки Узбекистан.

    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта