Главная страница
Навигация по странице:

  • X(  )

  • Z (  )

  • X (  )

  • 4 Посібник Ток. ЧПК. 4 Посібник Ток. Навчальний посібник для студентів спеціальності "Технологія машинобудування". Протокол 6 від 30 січня 2003 р. Вінниця внту 2004


    Скачать 2.39 Mb.
    НазваниеНавчальний посібник для студентів спеціальності "Технологія машинобудування". Протокол 6 від 30 січня 2003 р. Вінниця внту 2004
    Анкор4 Посібник Ток. ЧПК.doc
    Дата02.05.2017
    Размер2.39 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла4 Посібник Ток. ЧПК.doc
    ТипНавчальний посібник
    #6334
    страница10 из 20
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   20

    4.5.2. Програмування робочої подачі


    В розгляданій системі ЧПК задаються контурні (хвилинна або обертова) подачі. Під контурною подачею слід розуміти швидкість переміщення інструмента, яка направлена по дотичній до запрограмованої траєкторії руху.

    Для задання робочої подачі застосовують підготовчі функції G94 (режим хвилинної подачі, у мм/хв) та G95 ( режим обертової подачі, у мм/об ). Задання подачі відбувається за допомогою адреси «F». Формат адреси «F» залежить від того, яким чином задана подача: окремим кадром чи у групі кадрів (див. табл.4.1). Так, під час задання подачі по двох координатах число після адресного символу F дорівнює величині подачі у мм/хв., помноженої на 100 (дискрета 0,01 мм); у випадках лінійної інтерполяції одночасно по двох осях та кругової інтерполяції величина подачі домножується на 10000 (дискрета 0,0001 мм); під час задання подачі у мм/об або в мм/хв по одній осі величина подачі множиться на 100 або залишається без змін відповідно. Тобто, під час задання подачі в одному кадрі формат адреси «F» має вигляд: F04; під час заданні подачі в групі кадрів формат адреси «F» буде F06.

    4.6 Програмування номера інструмента


    Револьверна головка верстата моделі 16К20Т1.02 має шість позицій (номера позицій написані на лицьовій площині головки). Поворот головки для встановлення необхідного інструмента в робочу позицію відбувається за функцією «Т» з одночасним числом (наприклад, Т1, Т3, Т6). Число означає номер позиції.

    Після установки інструмента в робочу позицію за функцією «Т» відбувається автоматичний перерахунок координат вершини інструмента у відповідності з вильотом даного інструмента, визначеного в режимі «РОЗМІРНА ПРИВ’ЯЗКА ІНСТРУМЕНТА».

    4.7 Програмування переміщень

    4.7.1 Системи відліку


    Система ЧПК «Электроника НЦ–31», як і більшість сучасних СЧПК, дає можливість задавати переміщення інструмента як в абсолютній, так і у відносній системах відліку.

    В абсолютній системі відліку (АСВ) переміщення відбуваються відносно нульової точки системи координат деталі, розташування якої попередньо вибирається виходячи з умови зручності розробки КП. У відносній системі відліку (ВСВ) переміщення виконуються відносно кінцевої точки попереднього кадра.

    Задання розмірів по осях X та Z у АСВ та ВСВ визначається наявністю ознаки  у відповідній адресі (X або Z). Наявність ознаки  визначає відносний спосіб відліку переміщень; відсутність цієї ознаки – абсолютний.



    4.7.2 Позиціювання (швидкий рух)


    Задання переміщення вздовж осі X або осі Z забезпечується відповідно, командами з буквеними адресами «X» або «Z». Формат адрес відповідно X7 та Z7. Одній дискреті по осі Z відповідає переміщення 0,01 мм, а по осі X – 0,005 мм. Необхідно враховувати, що значення X задається не на радіус, а на діаметр.

    При позиціюванні крім буквених адрес X та Z повинна задаватись ознака швидкого руху .

    4.7.3 Переміщення з робочою подачею


    Переміщення вздовж осей X або Z із робочою подачею забезпечується кадрами з буквеними адресами «X» або «Z» виду: X ( Z ) ... ( дискретність переміщення по осі « X « складає 0,005 мм ).

    4.7.4 Позиціювання по двох осях


    Допоміжне переміщення інструмента одночасно по двох осях задається командою вигляду:  X ...*; Z ... .

    Траєкторія руху та значення кута нахилу залежать від значення подач швидкого руху по кожній з осей.

    4.7.5 Обробка фасок


    Частковим випадком переміщень по двох осях є обробка фасок під кутом 45о. Завдання на обробку фаски під кутом +45о задається командою з буквенною адресою « X « або « Z « з ознакою «+45о» або «– 45о». під час програмування обробки фаски необхідно вказати в команді ознаку +45о або – 45о. Знак в ознаці відповідає знаку напрямку руху по координаті, адреса якої відсутня в команді.

    Типові випадки обробки фасок показані в табл. 4.5:
    Таблиця 4.5

    Рух різання

    Способи задання




    Задано X

    Задано Z

    +Z

    

    +X


    + 45о X ...


    – 45о Z...

    +Z

    +X


    – 45о X


    + 45о Z...

    +Z

    +X


    + 45о X...


    + 45о Z...

    +Z

    +X


    – 45о X...


    – 45о Z...



    4.7.6. Кругова інтерполяція


    Для обробки поверхонь по дузі кола з довільним кутом, використовують команди G2 та G3.

    G2 забезпечує рух по колу за годинниковою стрілкою, G3 – проти годинникової стрілки. У даній системі ЧПК за допомогою цих функцій можна запрограмувати рух інструмента по дузі кола, не більшій 90о. Рух по дузі кола, яка належить одразу двом квадрантам, не може бути запрограмований в одному кадрі. У такому випадку потрібно розділити цю дугу на дві дуги, що межують між собою.

    Формат команд G2 та G3 має вигляд:
    G2 ( G3 ), X (  )..., Z (  )..., P1 ... ,
    де X() – величина приросту по осі X або ж кінцева точка дуги під час роботі у абсолютній системі відліку;

    Z () – те ж саме, але по осі Z;

    Р1 – проекція від початкової точки дуги до центру дуги по осі X;

    Р2 – те ж саме, але по осі Z.

    4.7.8. Обробка галтелей та скруглень


    В системі «Электроника НЦ–31» передбачено спрощене задання обробки дуг кіл із кутом 90о за допомогою функцій G12 та G13 (G12 – округлення за годинниковою стрілкою, G13 – те ж саме, але проти годинникової стрілки ).

    Формат команд G12 та G13 має вигляд:
    G12 (G13), X (  )..., Z (  )...,
    де X () величина прирощення по осі X або кінцева точка дуги під час роботі в абсолютній системі відліку;

    Z () – те ж саме, але по осі Z.

    4.8. Повторення частини програми за функцією G25


    Для зручності програмування, скорочення тексту КП, спрощення її налагодження є можливість звертатися до будь – якої частини КП з різних місць за функцією G25, яка має такий формат:

    G25, Р1 , Р2….

    Формат параметра Р1 – 06. Старші три розряди визначають номер початкового кадра частини КП (вільні розряди можна не записувати), а молодші три розряди – номер останнього кадра частини КП, до якої іде звернення за функцією G25. Формат параметра Р2 – 05. Цей параметр визначає кількість повторювань частини КП. Максимальна кількість повторювань Р2 не більше 32767. Якщо Р2 відсутній, то частина КП буде відпрацьовуватися один раз. Усередині частини КП, яка викликається за командою G25, може також знаходитися команда G25. Така процедура називається вкладенням. Кількість таких вкладень не повинна перевищувати 7. Частина програми, яка повинна повторюватися, записується у відносній системі.

    4.9. Задання зміщення нуля за функцією G92


    Розмірну прив’язку інструмента по осях для забезпечення зв’язку між нульовою точкою деталі та нульовою точкою верстата здійснюють, як правило, відносно центра правого або лівого торців деталі. Інколи в процесі обробки буває доцільніше перейти від однієї нульової точки до іншої. Щоб не виконувати перерахунок конструкторських розмірів деталі, для зміщення нуля деталі служить підготовча функція G92. Після неї задають зміщення відносно нуля по осі Z (у відносній системі). Якщо потрібно повернутися до попередньої нульової точки, то знову за допомогою команди G92 і розмірного слова по осі Z виконується цей перехід.

    4.10. Безумовний перехід Р


    Для зміни порядку виконання КП застосовується команда безумовного переходу Р.

    Формат команди має вигляд: Р03.

    Максимальне значення адреси переходу відповідає максимальному номеру адреси в зоні.

    Безумовний перехід дуже зручний під час налагодження КП, якщо необхідно змінити КП, внести зміни у порядок виконання КП. Робиться це за рахунок включення до основної програми додаткових кадрів. Також безумовний перехід можна використати для зациклювання КП, тобто ця команда буде виконуватися (повторюватися) для одного або декількох кадрів до тих пір, поки не натиснути кнопку “СТОП“.

    4.11. Витримка часу за функцією G4


    Витримка часу задається командою, яка має такий формат:

    G04, Р…,

    де Р – величина витримки часу.

    Формат адреси Р: Р05. Одній дискреті відповідає витримка часу 0,01 с. Максимальна величина задання адреси Р – 32767 дискрет.
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   20


    написать администратору сайта