Главная страница
Навигация по странице:

  • І – стан плоду

  • ІІІ – стан жінки

  • І – стан плоду Таблиця 1

  • Навколоплідні води і конфігурація голівки плоду Таблиця 2

  • ІІ – перебіг пологів Розкриття шийки матки і опускання голівки плода Таблиця 3

  • Таблиця 5.

  • Таблиц

  • Фізіологічна вагітність. ФІЗІОЛОГІЧНА ВАГІТНІСТЬ ТА ФІЗІОЛОГІЧНІ ПОЛОГИ 2. Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів


    Скачать 2.62 Mb.
    НазваниеНавчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів
    АнкорФізіологічна вагітність
    Дата07.02.2023
    Размер2.62 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаФІЗІОЛОГІЧНА ВАГІТНІСТЬ ТА ФІЗІОЛОГІЧНІ ПОЛОГИ 2.doc
    ТипНавчальний посібник
    #925213
    страница8 из 14
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   14

    Порядок запису партограми



    Партограмма (графічний запис протікання пологів, стану породіллі і плоду) призначена для занесення інформації результатів спостереження під час пологів за станом матері, плоду, процесами розкриття шийки матки і просуванням голівки плоду. Партограмма (вкладиш до історії пологів) дозволяє чітко розрізняти нормальний перебіг пологів від патологічного і встановлювати період, в якому відбулося ускладнення пологів і вимагає втручання.

    Партограмма складається з трьох основних компонентів, які відображають 7 частин однієї загальної таблиці:

    І – стан плоду – частота серцевих скорочень, стан плодового міхура і навколоплодових вод, конфігурації голівки (таблиця 1, 2).

    ІІ – протікання пологів – темп розкриття шийки матки, опускання голівки плоду, скорочення матки, режим введення окситоцина (таблиця 3, 4, 5).

    ІІІ – стан жінки – пульс, артеріальний тиск, температура, сечоспуск (об'їм, білок, ацетон), ліки, які вводяться під час пологів (таблиця 6, 7).

    Заповнення партограми починають проводити за наявності переконання про відсутність ускладнень вагітності, які вимагають негайних дій. Перед тим, як почати заповнювати партограму, необхідно переконається, що у жінки спостерігається достатня кількість перейм. В латентній фазі – 1 або більш перейм протягом 10 хвилин, кожна продовжується 20 сек і більше. В активній фазі – 2 перейми і більше за 10 хвилин, тривалістю 20 сек і більше.

    Паспортна частина містить інформацію: прізвище, ім'я, по батькові породіллі, кількість вагітностей, пологів, назву лікарні, дату і час госпіталізації, година розриву навколоплодовних оболонок, № історії пологів.

    І – стан плоду

    Таблиця 1 служить для запису частоти серцевих скорочень плоду, які в І періоді пологів підраховуються і заносяться в партограмму кожні 15 хвилин, а в ІІ періоді прослуховуються кожні 5 хвилин після потуги і заносяться в партограму кожні 15 хвилин. Кожний квадрат в таблиці є проміжком часу в 15 хвилин. Частоту серцевих скорочень плоду необхідно реєструвати протягом 1 хвилин (до і після перейми або потуги). Жінка в цей час лежить на боку.
    Навколоплідні води і конфігурація голівки плоду

    Таблиця 2 відображає:

    а) цілість плодового міхура (Ц – цілий плодовий міхур) і стан навколоплідних вод при розриві плодових оболонок (П – навколоплодових води прозорі, М – меконіальне фарбування вод, Д – води, забарвлені кров'ю), що визначають при кожному внутрішньому акушерському дослідженні;

    б) ступінь конфігурації голівки плоду

    • І ступень – кістки черепа розз’єднані сполучною тканиною, шви легко промацуються,

    • ІІ ступень – кістки стикаються одна з другою, шви не встановлюються,

    • ІІІ ступень – кістки знаходять одна на одну, не розділяються, виразна конфігурація голівки).

    На партограмі І ступінь конфігурації показується знаком (–), ІІ ступеня – знаком (+), ІІІ ступеня – знаками (++).
    ІІ – перебіг пологів

    Розкриття шийки матки і опускання голівки плода

    Таблиця 3 відображає:

    а) динаміку розкриття шийки матки і просування голівки плоду. Ці дані

    визначають під час кожного внутрішнього акушерського дослідження, яке здійснюється під час вступу до пологового відділення, після відходження навколоплодових вод або кожної 4 години протягом пологів. Результати відзначають в партограмі знаком (х) в клітинці відповідно ступеню розкриття і часу обстеження. З лівого боку графіка біля квадратів поставлене числа від 0 до 10. Кожний квадрат представляє 1 см розкриття. Знизу графіка кожний квадрат – 1 година.

    В першому періоді пологів виділяють латентну, активну фази і фазу затримки.

    Тривалість латентної фази не повинна перевищувати 8 годин. За цей проміжок часу відбувається згладжування шийки матки і її розкриття до 3 см. Темп розкриття шийки матки в активній фазі першого періоду пологів складає не менше 1 см за годину. Фаза затримки характеризується ослабінням пологової діяльності протягом 1,0-1,5 години в кінці І періоду пологів.

    Лінія тривоги (1) – починається в тій крапці, яка відповідає 3 см і триває до значка повного розширення шийки матки з темпом розкриття 1 см за годину.

    Лінія дії (2) – проходить паралельно лінії 1, відступаючи на 4 години вправо від лінії тривоги.

    За умови нормального протікання пологів графічне зображення розширення шийки матки не заходить управо за лінію тривоги. Якщо це відбувається, то проводиться критична оцінка причини затримки розкриття шийки матки і приймається рішення про доцільність відповідного лікування такого стану.

    Якщо жінка поступає в активній фазі в І періоді пологів, ступінь розкриття шийки матки наноситься на лінію тривоги. У разі задовільного протікання пологів зображення процесу розкриття буде на лінії тривоги або зліва від неї.

    В тих випадках, коли тривалість пологів в латентну фазу менше 8 годин, зображення процесу пологів відразу ж переноситься пунктирною лінією з області латентної фази в область активної фази на лінію тривоги.

    б) опускання голівки плоду можна не спостерігати до тих пір, поки шийка матки не розкриється приблизно на 7 см. Для визначення відношення голівки плоду до площини входу в малий таз за допомогою зовнішнього акушерського дослідження використовується метод пальпації голівки плоду над симфізом і ширина пальців акушера, кількість яких відповідає ступеню вставляння голівки плоду в малий таз (зображається знаком 0).

    Наприклад,

    5/5 – ширина 5 пальців акушера встановлюють голівку плоду над симфізом – голівка плоду знаходиться над входом в малий таз,

    4/5 – ширина 4 пальців акушера, голівка притиснута до входу в малий таз,

    3/5 – ширина 3 пальців акушера, голівка малим сегментом у вході в малий таз,

    2/5 – ширина 2 пальців акушера, голівка великим сегментом у вході в малий таз,

    1/5 – ширина 1 пальця, голівка знаходиться в порожнині тазу, 0/5 – на тазовому дні.

    Цей метод більш надійний, ніж внутрішнє акушерське дослідження у разі формування великого набряку предлеглої частини голівки плоду. Відношення нижнього полюса голівки плоду до lin. interspinalis визначається у разі проведення внутрішнього акушерського дослідження.
    Таблиця 4. Кожний квадрат відповідає 1 переймі. Оцінку перейм проводять кожної години в латентній фазі і кожні 30 хвилин в активній фазі. Частоту перейм підраховують в секундах за 10 хвилин спостереження. Тривалість перейм визначається в секундах від моменту, коли перейма відчувається в черевній порожнині до моменту, коли вона проходить; відповідно цьому заштриховують необхідну кількість квадратів.
    Таблиця 5. Її заповнюють у разі стимуляції пологової діяльності. Кожні 30 хвилин реєструють кількість крапель окситоцина за хвилину. Записують дозу і спосіб введення.
    ІІІ – стан жінки
    Таблиця 6. Її заповнюють при використовуванні інших медикаментів.

    Таблиця 7. Відображає артеріальний тиск (виміряють кожні 2 години), частоту пульсу (відзначають кожні 2 години), температуру тіла (відзначають кожні 4 години), об'єм виділеної сечі (кожні 4 години), білок, ацетон в сечі згідно отриманих результатів.

    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   14


    написать администратору сайта