Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар.

  • Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу.

  • Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары.

  • Білім алушылар ЖДЖ-ын волейбол добының көмегімен орындайды.

  • Үлкен доппен орындалатын жаттығулар кешені

  • Гимнастикалық орындықта орындалатын тепе-теңдік сақтау тапсырмаларын ұсыну. Гимнастикалық төсеніште орындалатын жаттығулар кешені.

  • Рефлексия «Таңдау мен себеп»

  • Бөлім Педагогтың аты-жөні

  • Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар үйренеді

  • Бағалау критерииі 1. ҚЕ сақтайды2. ЖДЖ бірізділігін біледі Сабақтың кезеңі/ уақыты

  • Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • Жүру бағытында орындалатын жаттығулар

  • Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулары

  • 6 сынып ҚМЖ. Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды


    Скачать 5.04 Mb.
    НазваниеНегізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды
    Дата19.09.2022
    Размер5.04 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 сынып ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #684008
    страница12 из 40
    1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   40



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Командалық жұмыста көшбасшылық дағдысын дамыту

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.2.2.1 - көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді анықтау және қолдана білу

    Сабақтың мақсаты


    Дене дамуына ықпал ететін қозғалыстар мен тапсырмалар кезінде қиындықтарды, тәуекелдерді анықтау сонымен қатар еңсеру амалдарын қолдану және денені қыздыру жаттығуларын жүйелендіру, орындау. Жаттығулардан кейін босаңсу, демді ретке келтіру қажеттілігін пайдалану.

    Бағалау критерииі

    • ЖДЖ орындағанда қиындықтар мен тәуекелдерді анықтайды, еңсеру амалдарын үйлесімді пайдаланады.

    • Денені қыздыру және босаңсыту жаттығуларын, қозғалыстарын жүйелі орындайды, реттілігін ұстанады, үйлесімді көрсетеді.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Оқытушы сыныпта жарақаттанудың алдын алу мақсатында қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқама жүргізеді.

    Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 12-15 мин.

    Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Адымның ұзындығына көңіл бөу. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу.Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру.

    Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Жаттығуларды барынша біркелкі реттілікті сақтап орындау, қандай да бір бұлшық еттің, буынның қозғалысына тиімді әсер ету. Гимнастикалық таяқшаны пайдаланып жаттығулар кешенін құрастыру, орындау амалдары. Жаттығуларды негізгі бөлім бойынша арнайы бағытта орындату. Мойынға арналған жаттығулар тізбегі. Арнайы қозғалыстар үшін әр түрлі бұлшық еттерді дайындау жаттығуларын ұқыптылықпен қайталату.

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    Оқушылар жұптарда (құралмен немесе құралсыз) белгілі бір бұлшық ет топтарына арналған ЖДЖ кешенін құрастырады. Көрсетілу кезінде барлық сынып орындайды.

    Білім алушылар ЖДЖ-ын волейбол добының көмегімен орындайды.

    I жаттығу.

    Б. қ. - н. т.

    1 - доп кеуденің алдында;

    2 - допты алдыға созу;

    3 - аяқтың ұшына тұрып, допты жоғары көтеру;

    4 - Б. қ.

    II жаттығу.

    Б. қ. - екі аяқтың арасын ашу,

    допты басқа қою.

    1 - денені солға бұру;

    2 - Б. қ.;

    3-4 - денені оңға бұру.

    III жаттығу.

    Б. қ. - екі аяқтың арасын кең етіп ашу,

    1 - сол аяққа отырып, допты алдыға қарай созу;

    2 - Б. қ.;

    3 - оң аяққа отырып, допты алдыға созу;

    4 - Б. қ.

    IV жаттығу.

    Б. қ. - екі аяқтың арасын кең етіп ашу,

    допты жоғару көтеру.

    1 - бүгіліп барып еңкею,

    қолды жан-жаққа созу;

    2 - Б. қ.;

    3-4 - допты бастың айналасынан беру.

    V жаттығу.

    Б. қ. - екі аяқтың арасын тар етіп ашу,

    1 - допты еденге ұру;

    2 - допты ұстап алу;

    3 - допты жоғары лақтырып, қолды шапалақтап жіберу;

    4 - Б. қ.

    Үлкен доппен орындалатын

    жаттығулар кешені:

    Б. Қ. – терең отыру, доп еденде өзінің алдында. Көтерілу, тік тұру, иілу, доп тік қолда жоғарыға, допқа қарау, сол аяқты шұлыққа артта қалдыру. Б. Қ. Дәл солай, тек оң жаққа. Б. Қ. 4 – 8 рет қайталау

    Б. Қ. – аяқтары бірге, доп түсірілген қолдарда.

    Алдыға иілу, тізе астындағы допты сол қолдан оң қолға ауыстыру. Б. Қ. Дәл сол, бірақ допты сол қолға ауыстыру. Б.Қ. 4 – 8 рет қайталау

    Б. Қ. – аяқтары бірге, доп түсірілген қолдарда.

    Добы бар қолды жоғарыға – оңға; оң аяқты оңға шұлыққа қалдыру. Б. Қ. Дәл солай, тек оң жаққа. Б. Қ. 4 – 8 рет қайталау.

    Гимнастикалық орындықта орындалатын тепе-теңдік сақтау тапсырмаларын ұсыну.

    Гимнастикалық төсеніште орындалатын жаттығулар кешені.

    Төсенішке отырып аяқтың арасын ашып оң, сол аяққа ентелеп қолды созып тигізу жаттығуларын орындау. Төрт тағандап тұрып, басты төсенішке тигізіп, мойынды қыздыру жаттығуларын қайталату. Оң сол аяққа отырып, жанға иілу, созылу, қыздырыну жаттығуларымен таныстыру және орындату амалдарын қарастыру.


    денені тік ұстап,қаптал-дағы аяқты тіке ұстап толық отыру.

    Допты ойынға қосу техникасын допсыз орындайды.
    Допты ойынға қосуды алдыңғы алаңнан бастап доп пен орындайды.
    Осы жаттығуды бір адым кейін шегініп, жалғастырады.

    Бір адым кейін тұрып, жалғастырады.

    оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды

    оқушылар ойын ережелерін сақтайды

    ынтымақтастықта қиындықтар болған

    жоқ

    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»

    ҚБ «От шашу»


    Үлкен бос кеңістік. Баскетбол доптары, кегли, ысқырық.

    Сабақтыңсоңы


     Рефлексия «Таңдау мен себеп»

    1.Мен сабақ  қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын, себебі...

    2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды, себебі....

    3. Мен басқаларды  мұқият    зейінсіз тыңдадым, себебі....

    5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын   риза емеспін, себебі ....

    .


    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы

    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Қауіпсіздік ережесі.

    Саптағы жаттығулардың элементтері

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.3.4.1 - денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін, нормалары мен ережелерін түсіне білу


    Сабақтың мақсаты


    Барлық оқушылар үйренеді

    Жалпы дамыту жаттығулардың негізін құрастыра алады (ЖДЖ).

    Басым көпшілігі үйренеді:

    Жаттығу кешенін құрастырады

    Кейбір оқушылар үйренеді:

    Көшбасшылық қабілеттерін көрсетеді

    Бағалау критерииі

    1. ҚЕ сақтайды

    2. ЖДЖ бірізділігін біледі

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Тақырыпты, сабақ барысын, бағалау критерийлерін, сабақ мақсаттарын жария ету және түсіндіру, сабақ соңындағы рефлексия туралы ескерту.

    Сапқа тұрғызу, сәлемдесу. Сабаққа қатысқан оқушыларды түгендеу. Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру. Сабақтың мақсатын таныстыру. Саптағы «Оңға!», «Солға!», «Кері айнал!» «Алаңды айналып алға бас!» жаттығулары

    Жүру бағытында орындалатын жаттығулар

    Алға жүру:

    1.Екі қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру

    2.Қол белде өкшемен жүру.

    3.Қол желкеде жартылай отыр жүру.

    4.Қол тізеде, отырып жүру, секіру.

    Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулары:

    1.Жеңіл жүгіріс

    2.Тізені алға көтеріп жүгіру.

    3.Қолды артқа қойып, аяқты артқа сермей жүгіру.

    4.Аяқтың басын алға сілтей жүгіру.

    5.Оң қапталмен қолды алға айналдыру.

    6.Сол қапталмен қолды артқа айналдыру

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы


    Жалпы дамыту жаттығуларын дамыта отырып дененің шыдамдылығын жетілдіру .

    Домалау кезіндегі техниканы игеру , екі қолдың , ені аяқтың ,тыныс алу шыдамдылығынның төзімділігін жетілдіру .

    Екі элементің қосылысы, алға домалай екіншісінде( көпірше жасау) (екі қолдың көмегімен боспен тұру) , артқадомалай екіншісінде жауырынға тұру және екі қолды көтере бастапқы қалыпқа келу.Ойын ретінде эстапеталық,акробатикалық жаттығулар орындау.

    БҚ қол ұстасып, бір-біріне қарама-қарсы тұру. Бір қолды екі жаны арқылы жоғары көтеру, сол аяқты артта ұстау.

    2.БҚ

    3.Екінші аяқпенен де осылай жасау.

    Б арлық оқушылардың бірдей жасауын қадағалау.

    БҚ қолдарын төмен ұстап, бір-біріне арқаларын беріп тұрады.

    1.Сол аяғын ұшымен жанға қояды, оң қолды жоғары көтеріп, солға еңкейеді.

    2.БҚ Екінші жаққа да осылай жасау.

    А яқты бүкпей түзу жасауын қадағалау.

    БҚ Бір-бірінің иықтарынан ұстап, алға еңкейіп, қарама-қарсы тұрады. Аяқтардың арасы алшақ ұсталады.

    1.Алға қарай серіппелі түрде еңкею

    2.Солға бұрылу. Екінші жаққа бұрылыс жасай, осылай істеу.

    А яқты бүкпеу керек.

    БҚ қолдарын жоғары көтеріп ұстап, бір-біріне арқаларын беріп тұрады.

    1.Сол аяқпен ілгері аттау, артқа шалқаю.

    2.БҚ екінші аяқпен де осылай жасау.



    Қолдарын жібермеуін қадағалау.

    БҚ Қолдарын шынтақтан іліп алып, бір-біріне арқаларын беріп тұру.

    1.Жартылай отыру.

    2.БҚ келу.



    Арқаларын түзу болу керек.
    БҚ серіктерінің иығына қолды салып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады.

    1.Сол аяқты алға-оңға қарай сілтеу.

    2.БҚ келу. Екінші аяқпенда осылай жасау.




    Аяқтарын түзу көтеруін қадағалау.
    БҚ табандарын тіреп, аяқтарын тізеден бүгіп, қолдарынан ұстасып, гимнастикалық төсеніште қарама-қарсы отыру.

    1.Сол аяқты жоғары көтьеріп, созып ұстайды.

    2.БҚ

    3-4 Оң аяқпен де осылай жасау.

    А яқтарын түзу ұстауын қадағалау.

    БҚ табандарын тіреп аяқтарын алшақ қойып бір-біріне қарама-қарсы отыру, оң қолдарымен ұстасады.

    1.Біреуі алға еңкейсе, екіншісі шалқайды.

    2.БҚ

    3.Екінші жаққа еңкейіп шалқаю.

    4.Бұл да сондай, бірақ сол қолмен ұстайды.

    А яқтарын түзу ұстауын қадағалау.

    БҚ арқаларын бір-біріне беріп, аяқтарын тіке жазып отырады. Қолдарын көтеріп басынан ұстайды.

    1.«А» алға еңкейеді. «Б» аяқтарын бүге, табанмен еденге тіреле «А»- ның иығына жатады.

    2.БҚ

    3.Қайталау.

    Б ір жаққа құламай қолдарын басынан ұстауын қадағалау

    Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіру арқылы бәсекелеседі
    ойындар арқылы қолайлы ойындарды пайдаланады

    Көрсетеді

    Ойын ережесін дұрыс пайдаланады 

    Ережеге сай қазақтың ұлттық ойындарын көрсетедә ойнай алады 

    Асық ату ойынын топ бойынша ойнайды



    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау


    ҚБ «Бағдаршам»

    ҚБ «От шашу»


    Жүгіруге арналған жол және кең таза кеңістік.

    Фишкалар конустар,мұғалімге ысқырық, бор, секундомер

    Әрбір тапсырма үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық. Аумақты белгілеу үшін фишкалар/конустар.


    Сабақтыңсоңы


     Рефлексия

    Чемодан-салып аламын, алдағы уақытта қолданамын.

    Еттартқыш-алған ақпаратты өңдеймін .

    Себет-керек емес ақпарат, лақтырып жіберемін.


    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы
    1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   40


    написать администратору сайта