Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Бағалау дескрипторлары: допты алып жүргенде тек оң қолымен алып жүреді. Жылдам әрі көп ойыншыға доп тигізеді

  • Аз белсенді оқушыларға сары түсті және қолдауға мұқтаж оқушыларға қызыл түсті жұлдызшалар беру. Доппен орындалатын жалпы дамыту жаттығулары

  • Жаттығудың орындалуын көрсету

  • «Тым-тырақай» қимыл-қозғалыс ойыны

  • Рефлексия «Таңдау мен себеп»

  • Ортасы Көшбасшылық қасиеттің не екенін түсіндіру. Эстафеталық жүгіріс туралы бейнекөрініс көрсету. Ойын кезіндегі Қ.Е. түсіндіру..

  • Бағалау дескрипторлары

  • Рефлексия «3Қ» әдісі арқылы қорытындылау.

  • 6 сынып ҚМЖ. Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды


    Скачать 5.04 Mb.
    НазваниеНегізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды
    Дата19.09.2022
    Размер5.04 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 сынып ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #684008
    страница11 из 40
    1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   40



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Командалық жұмыста көшбасшылық дағдысын дамыту

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.2.2.1 - көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді анықтау және қолдана білу

    Сабақтың мақсаты


    Командада жұмыс істеу дағдыларын және көшбасшы болу дағдыларын түсіне білу

    Командада жұмыс істеу дағдыларын және көшбасшы болу дағдыларын дамыту және қолдану

    Қозғалмалы ойындарда баскетбол элементтерін жетілдіру

    Командада жұмыс істеу дағдыларын және көшбасшы болу дағдыларын дамытуға септігін тигізу.

    Бағалау критерииі

    1. Көшбасшылық сөзінің мағынасын түсінеді.

    2. Допты екі қолмен алып жүре алады.

    3. Қарсыласты доппен айналып өте алады.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Тақырыпты, сабақ барысын, бағалау критерийлерін, сабақ мақсаттарын жария ету және түсіндіру, сабақ соңындағы рефлексия туралы ескерту.

    Жүгіру жаттығулары.

    Бір орындағы жалпы дамыту жаттығулары.

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    Көшбасшылық қасиеттің не екенін түсіндіру. Ойын туралы презентация көрсету. Ойын кезіндегі Қ.Е. түсіндіру. (Ф,Тәж,Б) Ойыншылар оң қолымен допты алып жүреді. Жүргізуші де оң қолымен допты алып жүреді, ал екінші қолымен басқа ойыншыға допты тигізуі керек. Доп тиген ойыншы қолын көтеріп «Мен жүргізушімін» деп айтады да ойынды әрі қарай жалғастырады. Бағалау дескрипторлары:

    • допты алып жүргенде тек оң қолымен алып жүреді.

    • Жылдам әрі көп ойыншыға доп тигізеді

    • Залда шебер қашады және орын ауыстырады

    Қалыптастырушы бағалау: Бағдаршам

    Қабілетті және белсенді оқушыларға жасыл түстіжұлдызшалар беру.

    Аз белсенді оқушыларға сары түсті және қолдауға мұқтаж оқушыларға қызыл түсті жұлдызшалар беру.

    Доппен орындалатын жалпы дамыту жаттығулары

    Оқушылардың (Ұ,Ө)бүкіл кешен бойы денесін түзу ұстайтынына көз жеткізіңіз

     Бір-бірінен 1 м қашықтықта қойылған зат арасымен доп домалату.

    Жаттығудың орындалуын көрсету:кегельдерді оң және сол жағынан айналып өтіп, допты саусақтардың әлсіз қимылымен төменнен жоғары қарай итеру.

    Бірінші оқушы допты үшінші кегельге домалатып жеткізген кезде келесі оқушы қозғалысын бастайды.

    Тепе-теңдік-орындық үстімен жүру, ортасында керілген жіптің астымен өту. Нұсқау: басы жіпке тимес үшін барынша төменірек еңкею қажет. Биіктетілген тірек үстінде динамикалық тепе-теңдікті сақтауға назар аудартады. Оқушылармен тепе-теңдік сақтау ережесін еске түсіреді-алға қарап, басты еңкейту қажет.

    Алға жүгірген күйде, оң және сол бүйірімен арқаннан

    секіру. Оқушыға көрсеткен кезде арқанға жақынырақ секіру керектігіне, мұның қимылдарды ұтымды жасауға

    мүмкіндік беретініне назар аудартады.

    Аяқтарды бір уақытта және екпінмен серпуге және қолдардың сермеу қимылдарына назар аударады.

    «Тым-тырақай» қимыл-қозғалыс ойыны

    Ойыншылар қол ұстасып шеңберге тұрады.

    Шеңбер ортасында ұстайтын бала тұрады. Барлығы 1-3 дейін санап зал ішінде тым-тырақай жүгіре жөнеледі. Ұстаушы балаларды қуып жетіп, ұстауға тырысады.

    берілген сұрақ жауапты орындайды

    Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді,

    Көрсетілген волейбол ережелерін топ бойынша түсіндіреді

    допты төменнен, жоғарыдан қабылдау техникасын орындайды;

    -жұптық жұмыста допты жерге түсіріп алмай қағады;

    -допты тастағаннан кейін жоғарыдан береді;

    -допты үстінен қағып серіктесіне береді;

    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»

    ҚБ «От шашу»


    Кең, таза кеңістік.

    Оқушылардың саны бойынша диамтері 20 см )доптар, доптарға арналған себеттер.

    Тапсырма орындау сызбасы.

    Гимнастикалық орындықтар (ені 20 см, биіктігі 40 см) – 3 дана. Жіп керілген тіреу.



    Сабақтыңсоңы


     

    Рефлексия «Таңдау мен себеп»

    1.Мен сабақ  қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын, себебі...

    2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды, себебі....

    3. Мен басқаларды  мұқият    зейінсіз тыңдадым, себебі....

    5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын   риза емеспін, себебі ...

    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Командалық жұмыста көшбасшылық дағдысын дамыту

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.2.2.1 - көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді анықтау және қолдана білу

    Сабақтың мақсаты


    1. Төзімділік, ептілік және зейінділікті дамытуға ықпал ету

    2. Командада жұмыс істеу дағдыларын және көшбасшы болу дағдыларын дамытуға септігін тигізу.

    Бағалау критерииі

    1. "Көшбасшылық" сөзінің мағынасын біледі.

    2. Қашықтықты жылдам жүгіріп өтеді.

    3. Қозғалмалы ойындарда көшбасшылық дағдыларды көрсетеді.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Тақырыпты, сабақ барысын, бағалау критерийлерін, сабақ мақсаттарын жария ету және түсіндіру, сабақ соңындағы рефлексия туралы ескерту.

    Жүгіру жаттығулары.

    Бір орындағы жалпы дамыту жаттығулары.

    .

    Топ мүшелерін тағайындайды. Әр оқушы өз міндетін атқарады.

    Топта жұмыс істеу

    Қол шапалақ

    Басбармақ Вербальды бағалау.



    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    Көшбасшылық қасиеттің не екенін түсіндіру. Эстафеталық жүгіріс туралы бейнекөрініс көрсету. Ойын кезіндегі Қ.Е. түсіндіру..

    (Командалар эстафетада жарысады.

    Ойын түрлері:

    а) Қатысушылар лекке тұрып бір-бірден жүгіреді. Ойыншы айналу белгісіне дейін жүгіріп, кейін келеді, кейін келесі ойыншы жүгіреді.

    б) Қатысушылар бір қатарға тұрады. Мәре сызығына қарай бірге жүгіріп, бірге кері қайтып келеді.

    в) Бір команданың екі топшасы бір-біріне қарама-қарсы лекке тұрады. Әр жүгірісте орындарын ауыстырып отырады.

    Бағалау дескрипторлары: - Өз жолымен жүгіреді.

    - Ережені бұзбай жылдам жүгіріп өтеді.

    - Жарыс кезінде жылдам қозғалады

    Қалыптастырушы бағалау: 2+1:

    Оқушылар өздерінің жұптарына жүгірудегі 2 жақсы жағын және жетілдіруді талап ететін 1 сәтті айтады.

    Допты ойынға қосу техникасын допсыз орындайды.

    Допты ойынға қосуды алдыңғы алаңнан бастап доп пен орындайды.

    сы жаттығуды бір адым кейін шегініп, жалғастырады.

    Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Гимнастикалық төсеніштер талаптарға сай болу керек



    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»


    ҚБ «От шашу»



    Доптар (түрлі мөлшерлі). Нысана ретінде түрлі қайта өңделе алатын заттар қолданыла алады: пластикалық саптаяқ / шөлмектер, картон туба / жәшіктер.

    Сабақтыңсоңы


     

    Рефлексия

    «3Қ» әдісі арқылы қорытындылау.


    Қызық

    Құнды

    Қиын































    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы
    1   ...   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   40


    написать администратору сайта