Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Бөлім Педагогтың аты-жөні

  • Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар.

  • Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу.

  • Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары.

  • Бағдаршам» әдісі арқылы өзіндік бағалау Жасыл-барлығы дұрыс Сары- қателер бар Қызыл-дұрыс болмады Рефлексия «Таңдау мен себеп»

  • Үйге тапсырма: Қабілеті жақсы және жоғары оқушылар орындайды

  • 6 сынып ҚМЖ. Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды


    Скачать 5.04 Mb.
    НазваниеНегізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды
    Дата19.09.2022
    Размер5.04 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 сынып ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #684008
    страница38 из 40
    1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   40



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Қозғалысты дене қыздыру элементтері.

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.3.5.1 - басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды қолдана білу

    Сабақтың мақсаты


    Оқушылардың барлығы әртүрлі дене дайындығының жаттығуларын анықтай алады.

    Оқушылардың көбісі ұсынылған жаттығулардың қиындығын жеңе алады.

    Оқушылардың кейбіреуі әртүрлі жаттығулар жиынтығының қиындық деңгейін құрастырып, көрсете алады.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Сыныптың жиыны. Сәлемдесу, бағалау критерийлерді және оқу мақсатын хабарлау. Мұғалім оқушыларды 3 топқа бөледі. Топқа бөліну оқушылардың өз қалауымен орындалады. Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: Кім хайуанаттар бағына барғанды ұнатады? Сен нені таңдайсын сафари паркты ма әлде ресторан Маг Дак па? Оқушылар топты қызығушылықпен құрады. Әр топ өзінің аймағында денені қыздыру жаттығуларын өткізеді. Негізгі міндет дене шынықтыру жаттығуларын саралап беру болып табылады. Мұғалім жаттығулардың дұрыс орындауын қадағалап, әдістемелік ұсыныстар беру.

    А.Ж.Ж және жылдамдыққа жүгіру.

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Смайликтер «тамаша», «жарайсың», «қолыңнан келеді»

    Суретті кеспе қағаздар

    Ортасы

    Мұғалім сыныппен бірге жеңіл атлетиканың негізгі түрлерін анықтау мақсатында әңгіме құру. Олар: спринтерлік жүгіріс, лақтыру және жан-жақты секірулер. Мұғалім осы айтылған негізгі түрлерінің ішінде әйгілі танымал спортшыларды айтуын сұрау. Мысалы: Усэйн Болт, Ян Железны, Елена Исинбаева. Оқушылар өздерінің топтарында осы айтылған спортшылардың денені қыздыру жаттығуларын ғаламтор арқылы табуы және оны жасап көруін бақылау. Оқушылар денені қыздыру жаттығуларының жан-жақты түрлерін құрастырып, көрсету керек. Орындап болғаннан соң оқушы өзінің әрекетін талқылап, өзін-өзі бағалау.

    Төзімділікті дамыту. 5 минуттық жүгіріс, жылдамдық бағытын мұғалімнің дыбыс беру арқылы өзгерту. Жүгіру мақсатында мұғалім оқушыға дұрыс стратегия қолдану туралы тапсырма беру.

    Дескрипторлар: қозғалыс қарқынын мөлшерлеуін біледі, пәннің білімін жоғарлатады және дене сапаларын жетілдіреді.

    допты кедергілер арқылы беру тәсілі
    допты тоқтату тәсілі 
    допты ішкі және сыртқы тоқтату тәсілі

    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»

    ҚБ «От шашу»


    доптары, фишкалар, бағалау парақтары, секіртпе, шеңбер, қапшық,

    гимнастикалық орындықтар,

    төсеніш, қағаз доптары, себет, стикерлер.


    Сабақтыңсоңы


    Сапқа тұрғызу арқылы сыныптың жиыны.Мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: дене дайындығының жүктемесін орындауда қандай сыртқы белгілер көрінеді? Мұғалім осы сұрақтың жауабын алу үшін кез келген оқушыға волейбол добын лақтырады, оқушы жауапты қайтарған соң, мұғалімге допты қайта лақтырады.

    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Қозғалысты дене қыздыру элементтері

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.1.3.1 - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті таңдай білу

    Сабақтың мақсаты


    Оқушылардың барлығы кешенді денені қыздыру жаттығуларын құрастырып және талқылай алады.

    Оқушылардың көбісі жаттығулардың күрделендірілген нұсқасын көрсете алады.

    Оқушылардың кейбіреуі жоғарғы жаттығулардың кешенін жасап орындай алады.

    Бағалау критерии

    Сабақ үрдісіне белсене қатысуы.

    Өз әркетіне өзіндік баға беруі.

    Серіктесінің әрекетіне сыни тұрғыдан баға беруі.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Сыныптың жиыны. Сәлемдесу, бағалау критерийлерді және оқу мақсатын хабарлау. Сынып адам ағзасының маңыздылығына байланысты талқылау жүргізеді. Мынандай сұрақтар қарастырады: Ағза қандай сыртқы белгілерден қалжырайтынын анықтау? Интенсивті жұмыстағы демалу ритмі?

    Жүру әдістері. Жүгіру және оның түрлері.

    ЖДЖ орында орындау.

    А.Ж.Ж және жылдамдыққа жүгіру.

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ


    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    Мұғалім сыныпты 3 топқа бөледі. Оқушылар топта қандай жаттығулар секіруге, жүгіруге, лақтыруға арналған туралы денені қыздыру әрекетін жүргізеді. Оқушылар топта жаттығуларды жасау барысында талқылап және бірін-бірі бағалап отырады. Содан кейін мұғалім оқушыларға жаттығулардың кешенін дене дайындығына байланысты құрастырып көрсете алуын қадағалайды. Әр оқушы жаттығулар кешенін өз дене дайындығына байланысты жасайды.

    «Қуыспақ» ойыны. Жүргізуші оқушы сыныпқа кешеннен алынған жаттығуды көрсетеді, ол басқа қатысушы оқушыларға тапсырма болады. Әр жүргізуші өзінің кешенді жаттығуын көрсетеді.

    Дескрипторлар: ойынның ережесін сақтау, сабақ үрдісіне белсенді қатысу, жоғарғы күрделі тапсырмаларды орындау.

    Белгі бойынша топтын бірінші ойыншылары, белгіленген жалаушаға дейін, қапшықпен қосаяқтап секіріп барып,секіріп қайтады. Келесі ойыншыға қапшықты жылдам тапсыруы керек. Ойын осылай жалғасады.


    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»


    ҚБ «От шашу»


    Баскетбол доптары, фишкалар, бағалау парақтары, секіртпе, шеңбер, қапшық,

    гимнастикалық орындықтар,

    төсеніш, қағаз доптары, себет, стикерлер.


    Сабақтыңсоңы


     

    Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіру

    Қызыл – менің түсінбеген сұрақтарым бар;

    Сары – алған ақпараттарымды әлі де қорытуым керек;

    Жасыл – маған хат жазу талаптары түсінікті болды.


    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы




    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Қозғалысты дене қыздыру элементтері

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.1.3.1 - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті таңдай білу

    Сабақтың мақсаты


    Жүгіру дағдыларын ойын арқылы орындау, дене қасиеттерін дұрыс тыныс алуды, төзімділікті дамыту және денсаулық маңыздылығы анықтау, физикалық белсенділікпен бұлшық ет дамуын ұстану.

    Бағалау критерииі

    - Ойындажүгіру дағдыларын анықтайды, дамытады;

    - Әр-түрлі қозғалыс дағдыларын ұтымды көрсетеді, қолданады;

    - Бұлшық етті дамыту жаттығуларын белсенді орындайды.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 12-15 мин.

    Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Адымның ұзындығына көңіл бөу. Жүрістегі жаттығулар. Арақашықтықты сақтау.

    Жаттығуларды біркелкі, үйлесімді, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен жиі-жиі, тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар кешені. Бір қалыпты қарқынжы ұстау. Жаттығулардың орындалу сапасына көңіл бөлу.

    Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу, демді ретке келтіру. Кең шеңбер жасап тұру.

    Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Жаттығуларды барынша біркелкі реттілікті сақтап орындау, қандай да бір бұлшық еттің, буынның қозғалысына тиімді әсер ету. Жаттығуларды негізгі бөлім бойынша арнайы бағытта орындату. Арнайы қозғалыстар үшін әр түрлі бұлшық еттерді дайындау жаттығуларын ұқыптылықпен қайталату.

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ



    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    ( Күштері бірдей 5 – 6 оқушыдан құрылған топтар 500 м дейін жүгіреді. Ең күшті топқа әрқайсысына физикалық мүмкіндіктерді ескере отырып жеке тапсырма беріледі. Біреуі — старттан кетіп, барлық қашықтықта көшбасшы болуы, екіншісіне — стартттан бастап жәймең жүгіре бастау, жылдамдықты біртіндеп арттыру; үшіншісіне — жәймең жүгіре жастап, қашықтықтың ортасына қарай көшбасшыларға қарай ұмтылу т.б. Қабілеті орташа және төмен оқушыларға өзіндік тапсырмалар беріледі: жүгірудің бірдей қарқынын ұстай отырып, әр топта кезекпен көшбасшы болу.

    «Қарсы келген жүгіріс» Осы ойынға қатысқан екі топ бағанаға тұрады, А және В старттарының сызығынан орын алады. С финиш сызығы (А және В) сызығынан 9 м қашықтықта орналасады. Сигнал бойынша бірінші нөмірдегі командалар бір уақытта бастайды және С фиништық сызығына жүгіріп келеді. Бірінші болып аяқтаған жүгірушіге 1 ұпай беріледі. Әр топ алған ұпай санын санағаннан кейін жеңімпаз команда анықталады.

    Барлық ойыншылар жұп болып шеңберде тұрады бір ойыншы екіншісінің артында. Барлығының қолдары төмен түскен. Шеңбер сызығында «жүргізуші» тұрады. Оның артында жұбы болмайды. Ол бірінші сызықтағы ойыншылардың біреуінің көзіне қарап, ымдауы керек. Ымдауды көрген ойыншы өз орнынан жүгіріп, «жүргізушінің» артына тұрады. Бірақ бұл оның қолынан келмеуі мүмкін. Себебі екінші сызықтағы ойыншы «жүргізушіге» мұқият қарайды және оның жұбына ымдағанын көрсе, оны ұстап қалады. Егер ол мұна жасап үлгерсе, «жүргізуші» нәтижеге қол жеткізбейінше ымдауы керек. Егер екінші сызықтағы ойыншы өз уақытында реакция бермесе, бірінші ойыншыны ұстай алмаса, ол «жүргізуші» болады, яғни бірінші сызыққа тұрады да, өзі ымдап бастайды.

    Белгі бойынша топтын бірінші ойыншылары, белгіленген жалаушаға дейін, қапшықпен қосаяқтап секіріп барып,секіріп қайтады. Келесі ойыншыға қапшықты жылдам тапсыруы керек. Ойын осылай жалғасады.


    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау

    ҚБ «Бағдаршам»

    ҚБ «От шашу»


    фишкалар, бағалау парақтары, секіртпе, шеңбер, қапшық,

    гимнастикалық орындықтар,

    төсеніш, қағаз доптары, себет, стикерлер.

    Техника қауіпсіздігін сақтау.

    Сабақтыңсоңы


     Бағдаршам» әдісі арқылы өзіндік бағалау

    Жасыл-барлығы дұрыс

    Сары- қателер бар

    Қызыл-дұрыс болмады
    Рефлексия «Таңдау мен себеп»

    1.Мен сабақ  қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын, себебі...

    2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды, себебі....

    3. Мен басқаларды  мұқият    зейінсіз тыңдадым, себебі....

    5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын   риза емеспін, себебі ....
    Үйге тапсырма:

    Қабілеті жақсы және жоғары оқушылар орындайды: суретте берілген көлік түрлерінің екеуін таңдап, сипаттамалық мәтін жазады.

    Қабілеті орта оқушылар орындайды:суретте берілген көлік түрлерінің біреуін таңдап, сипаттамалық мәтін жазады.

    Бағалау. Топ басшысының бағасы.


    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы
    1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   40


    написать администратору сайта