Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Ортасы «Сонғысын алу».

  • Бөлім Педагогтың аты-жөні

  • 6 сынып ҚМЖ. Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды


    Скачать 5.04 Mb.
    НазваниеНегізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды
    Дата19.09.2022
    Размер5.04 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 сынып ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #684008
    страница39 из 40
    1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   40



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы

    Қозғалыс белсенділігі арқылы денсаулықты нығайту

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.3.1.1 - өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтай білу

    Сабақтың мақсаты


    1. Салауатты өмір салтының өз ағзаларына тигізетін әсерін білу.

    2. Салауатты өмір салтының қаншалықты қажеттігін түсіндіру.

    Бағалау критерииі

    Барлық оқушылар салауатты омір салты туралы біледі.

    Көпшілігі салауатты өмір салтының өз ағзаларына қаншалықты әсері бар екендігін түсініп,айта алады.

    Кейбір оқушылар салауатты өмір салтының тигізетін пайдасы жайында насихаттау жұмыстарын жүргізеді.

    Қауіпсіздік ережелерді сақтауы.

    Орындаған жаттығулардың қарқынын бақылауы.

    СӨС-ның дағдыларын білуі және оны қолдануы

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстыру. Бағалау критерилерін бірлесіп анықтау. Оқушыларды екі топқа бөлу. Оқушылар топта талқылап, ұсыныстар береді:

    - Бірінші топ барлық дене мүшелеріне арналған жаттығуларды орындайды (Жүгіру арқылы ұзындыққа секіру),

    - Екінші топ негізгі бөлімде қалыпқа келу жаттығуларын орындайды.

    Талқылу жұмыстарынан кейін, бірінші топ бүкіл сыныпқа жаттығу жұмыстарын өткізеді.

    Қойылған сұраққа өз ойын айту, жауап беру.

    Қозғалмалы бой жазу жаттығулары
    - Қолды жоғары ұстап аяқ ұшымен жүру.
    - 1.



    Қол шапалақ



    Футболдобы, ысқырық,уақыт өлшегіш,жалауша.

    Ортасы

    «Сонғысын алу». Оқушылар екі топқа бөлініп сызықтың сыртына қатарға бірінің артынан бірі тұрады.Қатардың алдына 15 м қашықтықта кегли, кубик, жалауша, доптар т.б. заттар қойылады. Олардың саны қатысушылар санынан біреу кем қойылады. Белгі берісімен әр команда заттарды алады, командалар екі жақ шетінен бір ойыншыдан кезектесіп жарыса заттарды алып, өз командасының арынан келіп қатарға орналасады, орналасу барысында келесі ойыншыны түртіпкетеді, келесі оқушы қол тигенде ғана жүгіруге құқылы. Соңғы затты өз командасына әкелген команда жеңімпаз болады.

    «Допқа тигіз» Ойыншылар екі командаға бөлініп қарама қарыс волейбол алаңының сызығының сыртына қарнама қарсы қатарға бір лекке орналасып, ортадағы сызық бойындағы қатар қойылған доптарды теннис добымен немесе кіші доппен көздеп тигізу арқылы қарсы команданың алаңына допты домалатып өткізу. Ортаға бір немесе бірнеше доп қоюға болады. Қарсыластардың орналасуы ара қашықтығы шамамен 18-20метр. Ойынды жеребе арқылы бастау құқығы анықталады. Допты домалату шегін ақылдасу арқылы белгілейді. Ойын ұзақ ығы 8-10 мин. жалғасады. Ойын нұсқаушының белгісімен басталады, бірінші команданың ойыншысы доптарды лақтырғанда келесі команда ойыншысы лақтырылған доптарды жинайды, жинап болып нұсқаушының белгісін күтеді. Доптарды белгіленген сызықтан асырған команда жеңіске жетеді.

    Тапсырма

    Тең екі командаға бөлініп, «Қызыл ту» ойынын ойнаңыз. Ойын ережесі: Алаң ортасында белгіленген сызық болады, екі команданың өздерінің тулары болуы қажет. Екі команда ойыншылары өз алаңындағы туларын қорғап, қарсылас командадағы туды өз алаңдарына алып келуі қажет. Қарсылас командаға шабуыл жасағанда сол команда ойыншылары оларды қуып ұстап алса, ойыншы сол жерде қатып қалады, яғни отырып қалады. Бірақ, өз қарсыластары қайта келіп «жан» бере алады. Ойында бір команда қарсылас командасының туын өз алаңына алып келсе ойын сол команданың жеңісімен аяқталады.
    Дескриптор Білім алушы

    - ойынды ережемен ойнап, ҚЕ сақтайды;

    - ойын ойнау барысында көшбасшылық танытады;

    - қозғалыс ойындарының денсаулыққа пайдасын түсінеді


    Белгі бойынша топтын бірінші ойыншылары, белгіленген жалаушаға дейін, қапшықпен қосаяқтап секіріп барып,секіріп қайтады. Келесі ойыншыға қапшықты жылдам тапсыруы керек. Ойын осылай жалғасады.


    Топ белсендісі анықталып, топ басшысы болып тағайындалуы

    ҚБ «Бағдаршам»

    ҚБ «От шашу»


    Футболдобы, ысқырық,уақыт өлшегіш,жалауша.

    Сабақтыңсоңы


    Рефлексия

    Талқылаулар арқылы ойындардағы әріптестік ынтымақтастықтың пайдасы мен белсенді қызметтен денсаулық үшін әлеуетті пайданы қарастырыңыз.

    Сұраңыз: командада жақсы жұмыс жасадыңыз ба?

    «Үшінші ойыншы артық»

    ойында кім болғысы келді және ол қалай жасады?

    Дене шынықтыру дайындығының қандай компоненттері осы белсенділікті дамытады? (мысалы, төзімділік, жылдамдық). Дене жүктемесі денсаулыққа пайдалы ма

    Сабақ мақсаттарымеңгеру мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

    Бүгін оқушылар нені үйрендіндер?

    Оқыту ортасы қандай болды?

    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Қозғалыс белсенділігі арқылы денсаулықты нығайту

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    5.3.1.1. Денсаулық маңыздылығын білу және түсіну.

    Сабақтың мақсаты


    Оқушылардың барлығы жаттығуларын жақсарту бағытындағы мәселелерін орындай алады.

    Оқушылардың көбісі жағдайларының себептерін түсініп, оны шығару жолын таба алады.

    Оқушылардың кейбіреуі жас ерекшеліктеріне сай нәтиже көрсете алады.

    Бағалау критерииі

    Қауіпсіздік ережелерді сақтауы.

    Ағзаның функциональды мүмкіндіктерін жоғарлатуы.

    Өзінің мүмкіндіктерін әділ бағалауы.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Сыныптың жиыны. Сәлемдесу, бағалау критерийлерді және оқу мақсатын хабарлау. Мұғалім оқушыларға 3 топты ұсынады: лақтыру, спринтерлік жүгіру және секіру. Оқушы өзінің мәселесіне сай бір топты таңдайды. Оқушылар әр топта әртүрлі лақтыруға, жүгіруге және секіруге арналған жаттығуларды орындайды. Ал мұғалім оқушы орындаған жаттығуларды бақылап оған әдістемелік ұсыныстар жасап тұрады.

    А.Ж.Ж және жылдамдыққа жүгіру.

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ


    Тренинг жазылған парақшалар

    Ортасы

    Мұғалім оқушыларға карточкалар арқылы тапсырма беру.

    Спринтерлік жүгіріс: сөрелік қалып жоғарғы, 10-15 метрге жылдамдыққа жүгіру, 30 метрге жүгіру. Әр жаттығуды оқушы 3-5 рет орындайды. Дескрипторлар: техникасын дұрыс орындау, қатты жылдамдықты дамыту. Орындап болғаннан соң оқушы өз жұмысын талқылап бағалайды.

    Секіру: секіру аяқ тізеден бүгіліп кеудеге тигізу, көбірек секіру бір аяқпен тізеге итерілу, орнынан ұзындыққа секіру. Әр жаттығуды оқушы 3-5 рет орындайды. Дескрипторлар: жақсы нәтиже көрсету, жаттығудың техникасын дұрыс орындау.

    Лақтыру: орнынан сол және оң қолмен, жүгіре екпінмен, биіктік траекториясы арқылы кіші допты дәлдікке лақтыру. Бұл бекетте оқушылар 24 минут жұмыс жасайды. Дескрипторлар: қауіпсіздік ержелерді сақтау, орындау техникасын жетілдіру. Жұптық жұмыс кезінде оқушылар арасында бірін-бірі бағалау жүреді, және өз серіктесінің жақсы нәтиже көрсетуіне байланысты көмектеседі. Сабақ барысында мұғалім әр оқушына қадағалай отырып, оларға дұрыс техникасын орындауында өзгерістер еңгізеді.

    оқушылар акедергі алабынан жақсы өткен тәсілдерін көрсетеді

    оқушы басқа оқушыларға кедергілер алабынан қалай өткені туралы түсіндіріп, көрсетеді.

    Қайтадан кедергілер алабынан өтді ұйымдастырады


    Смаликтер арқылы

    ҚБ өзін өзі бағалау


    ҚБ «Бағдаршам»


    ҚБ «От шашу»


    Мектеп алаңы, ысқырық, конустар, құрсаулар, кіші доптар және, нысана.



    Сабақтыңсоңы


    Сапқа тұрғызу арқылы сыныптың жиыны. Сабақтың қорытындысы. Рефлексияда оқушы сұраққа жауап береді: кедергілер алабынан өтуіне байланысты өз серіктестерінің көмегі қаншалықты ықпалын тигізді?

    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы
    1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   40


    написать администратору сайта