Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • «Қар кесегі»

  • Бас бармақ

  • Шылдыр шүмек

  • Бөлім Педагогтың аты-жөні

  • Жаттығулар көрсету. Пайдаланатын көрнекіліктер. Суреттер.

  • 6 сынып ҚМЖ. Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды


    Скачать 5.04 Mb.
    НазваниеНегізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды
    Дата19.09.2022
    Размер5.04 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 сынып ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #684008
    страница4 из 40
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   40



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы

    Жүгіру секіру реттілігі

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.3.3.1 - түрлі дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаға тигізетін әсері мен энергетикалық жүйемен байланысын ұсыну және көрсету

    6.3.2.1 - дене қыздыру мен қалпына келу техникаларының басты құрамдарының ағзаға тигізетін әсерін түсіндіру және оларды орындау

    Сабақтың мақсаты


    Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу

    Бағалау критерииі

    Қауіпсіздік ережелерді сақтауы.

    Аяқтың икемділігін дұрыс бағытта дамыту.


    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Сәлемдесу. Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру ,

    Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба?

    орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай .

    1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру.

    2. Жеңіл жүгіріске көшу .

    3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде

    5 .Жылдамдыққа жүгіру

    6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру.

    Ж.Д.Ж. орнында


    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды

    Қол шапалақ




    Ортасы

    Ойын эстафеталарын жүргізу. оқушыларды 2 топқа бөлу.

    Эстафета тапсырма аралығы 10 -12 метр :

    Баскетбол добын жүргізу.

    Жылан жолмен футбол допты жүргізу.

    Отырып секіру.

    Капитанға допты беру.

    Допты аяқпен қысып секіру
    демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау


    оқушылар ойын ережесін сақтайды

    -допты алып жүруді дұрыс орындайдыі

    -ойыншы өз доын дұрыс алып жүрді




    ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»


    Бағалау парақшасын толтырады.





    А4 кесте сызылған қағаз



    Сабақтыңсоңы


    «Қар кесегі» тәсілі арқылы оқушылар өтілген тақырып бойынша бірнеше сұрақ дайындап, бір-біріне лақтырады. Сол арқылы сабақты қорытындылайды.

    «Бес саусақ» тәсілі. Оқушылар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады:

    Бас бармақ - бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?

    Балалы үйрек – мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым?

    Ортан терек – мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

    Шылдыр шүмек – сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

    Кішкентай бөбек – мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?




    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы



    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Әр снарядтарды лақтыру

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау

    6.3.5.1 - басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды қолдана білу

    Сабақтың мақсаты


    Барлық оқушылар орындай алады:

    150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құра біледі және орындай алады. Басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды қолдана біледі

    Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

    150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын, серіктесімен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасайды «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасайды;

    Кейбір оқушылар орындай алады:

    150 гр кіші допты лактыру кезінде қимыл-қозғалыс комбинацияларын, өзінің жіберген кемшілігін (нысанаға дұрыс тұрмауы, лақтыру барысында қолды толық жазбауы, аяқты тізеден бүкпеуі, жақынға лақтыруы т.б.) анықтайды.

    Бағалау критерииі

    Кіші допты лақтырукезінде комбинацияларын, реттілікпен орындайды, тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды көрсетеді

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Сапқа тұрғызу, сәлемдес (түгендеу,сабаққа дайындығын тексерку)

    сабақтың тақырыбын мен мақсаттарын таныстыру, жүру және жүгіру жаттығулары.

    ЖДЖ

    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды


    Қол шапалақ


    Сурет

    суреттер

    Ортасы

    Жеңіл атлетика сабағында техникалық қауіпсіздігін қайталау.

    150 г кіші допты лақтыру әдісін орындау

    Бір орында тұрып доп лақтырудың, бес қадамнан екпін алып келіп лақтырудың

    техникаларын қайталап, орындау техникаларын көрсету

    • дәлдікке кіші допты лақтырыңыз;

    • серіктесіңізбен имитациялық қорытынды күшпен жұмыс жасаңыз;

    • серіктесіңізбен имитациялық «қарама-қарсы (крест)» қадамдар жасаңыз;

    • кіші допты төменнен жоғары ала лақтыру.





    Оқушылырға қойылатын сұрақтар:

    -Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу.

    Оқушылырға қойылатын сұрақтар:

    • Жеңіл атлетика сабағында не үйрендіндер?

    • нені білдім, нені үйрендім ?

    • сабақта әліде не үйренгіміз келет?

    • қандай жұмысты жалғастыру

    қажет ?


    Денсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынан дұрыс сақтайды

    өздерінің жеңіл атлетикадағы ерекше қимылдарын сипаттай, талқылай әрі көрсете алады Жалпы дене жаттығуларын көрсетеді және ағзаны қалпына келтіру жаттығуларының құрамын көрсетеді




    Жаттығулар көрсету.

    Пайдаланатын көрнекіліктер.

    Суреттер.

    Жалаушалар, ысқырық , секундомер


    Сабақтыңсоңы


    Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар:

    • Сабақта не түсініксіз болды?

    • Сабақ барысында қандай қиыншылықтар кездесті?

    • Не қосу қажет деп ойлайсың?Өзіңізге нені жетілдіру қажет?

    Үй тапсырмалары беріледі;

    Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады)



    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   40


    написать администратору сайта