Главная страница
Навигация по странице:

  • І ■ / \ і / \ [ / х \ І /V

  • КП(ТПУ)

  • Бойовий статут. Положення щодо підготовки та ведення сучасного загальновійськового бою механізованим взводом (відділенням) та танковим взводом (танком), а також рекомендації щодо дій гранатометного і протитанкового взводів (відділень) в різних видах бою


    Скачать 3.64 Mb.
    НазваниеПоложення щодо підготовки та ведення сучасного загальновійськового бою механізованим взводом (відділенням) та танковим взводом (танком), а також рекомендації щодо дій гранатометного і протитанкового взводів (відділень) в різних видах бою
    АнкорБойовий статут.doc
    Дата28.01.2017
    Размер3.64 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаБойовий статут.doc
    ТипПоложення
    #543
    страница10 из 16
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   16

    ДОДАТКИ

    Додаток 1

    РОЗГОРТАННЯ ВЗВОДУ У ПЕРЕДБОЙОВИЙ І БОЙОВИЙ (ВІДДІЛЕННЯ –У БОЙОВИЙ) ПОРЯДКИ І ПЕРЕШИКУВАННЯ

    1. Передбойовий порядок механізованого, гранатометного, про титанкового взводів, що діють у пішому порядку без бойових машин піхоти (бронетранспортерів), шикується в лінію відділень (мал. 1). Придані механізованому взводу засоби посилення пряму ють за напрямним відділенням або в указаному командиром взводу місці.

    Взвод, що діє в пішому порядку без бойових машин піхоти (бронетранспортерів), із похідного порядку в передбойовий розгортається за командою (сигналом) «Взвод, у напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), в лінію відділень–РУШ». Перше відділення висувається в указаному напрямку. Решта відділень, незалежно від порядку прямування в колоні взводу, за командами своїх командирів висуваються: друге – праворуч, трете – ліворуч і, витримуючи рівняння по першому відділенню з інтервалом до 100 м між відділеннями, продовжують рух.

    Залежно від обстановки і рішення командира взводу місця відділень у передбойовому порядку можуть змінюватися. В цьому випадку місця відділень в передбойовому порядку командир взводу визначає командою «Взвод, у напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), напрямне таке-то відділення, таке-то відділення – праворуч, таке-то відділення – ліворуч – РУШ». Відділення за командами своїх командирів висуваються на свої місця і, витримуючи рівняння по напрямному відділенню, продовжують рух.

    З початком розгортання в передбойовий порядок командири відділень установлюють спостереження за сигналами командира взводу.

    2. Взвод з колони в бойову лінію розгортається за командою (сигналом) «Взвод – у напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж) – ДО БОЮ» або «Взвод, за мною – ДО БОЮ». Машина командира взводу продовжує рух в указаному напрямку, друга машина рухається праворуч, третя – ліворуч, і, витримуючи рів няння по машині командира взводу, з інтервалом до 100 м між машинами продовжують рух (мал. 2). При великій кількості бойо вих машин у взводі вони висуваються на місця, вказані команди ром взводу.

    8. Взвод, що діє в пішому порядку без бойових машин піхоти (бронетранспортерів), із передбойового порядку або з колони, обминувши передбойовий порядок, розгортається в цеп за командою «Взвод, у напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), напрямне таке-то відділення – ДО БОЮ» або «Взвод, за мною – ДО БОЮ».

    • " 135
    в о там
    доіПОп
    2м6ід
    Мал. 1. Передбойовий порядок механізованого взводу, що діє в пішому порядку (варіант)

    Під час розгортання в бойовий порядок із передбоиового кожне відділення за командою свого командира розгортається в цеп і, витримуючи рівняння по напрямному відділенню, продовжує рух в указаному напрямку з максимальною швидкістю (прискореним кроком або бігом), що забезпечує ефективне ведення вогню із своєї зброї.

    Під час розгортання в бойовий порядок з колони, обминувши передбойовий порядок, відділення бігом (напрямне відділення – кроком) в установленому порядку виходять на свої місця і одночасно розгортаються у цеп, відкривають вогонь із своєї зброї і продовжують стрімкий і безупинний рух вперед.

    Відділення, що діє в пішому порядку, розгортається в цеп за командою (сигналом) «Відділення, в напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), напрямний – такий-то – ДО БОЮ» або «Відділення, за мною – ДО БОЮ». Відділення розгортається в цеп (лінію обслуг) праворуч і ліворуч від командира відділення або напрямного і відповідно до поставленаго завдання продовжує рух п указаному напрямку (мал. 3)..

    Для відбиття противника вогнем з місця подається команда «Взвод (відділення) – СТІЙ», за якою взвод (відділення) залягає,

    даКІПм у да

    І ■ /

    \ і /

    \ [ /х

    \ І /

    V

    Мал. 2. Розгортання танкового взводу в бойову лінію (варіант) 136 ,
    до 50м



    Мал. 3. Розгортання відділення із колони у цегг (варіант)

    пристосовуючись до місцевості, і приготовляється до ведення вогню. Для відновлення руху подається команда «Взвод (відділення) – ВПЕРЕД» і додається, якщо потрібно, «БІГОМ».

    4. Зміна напрямку фронту бойової лінії взводу проводиться за командою (сигналом) «Взвод, праворуч (ліворуч, кругом), в напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж) – РУШ». При зміні напрямку руху праворуч (ліворуч) машинв командира взводу змінює напрямок руху на вказаний предмет, лівофлангова (правофлангова) машина з підвищеною, а правофлангова (лівофлангова) – із зниженою швидкістю, зберігаючи інтервали, висуваються на новий напрямок і продовжують рух в бойовій лінії.

    Зміна напрямку руху взводу, що діє в пішому порядку, в передбойовому або в бойовому порядку, і відділення в бойовому порядку проводиться за командою «Взвод (відділення), праворуч (ліворуч, кругом), у напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), напрямне – таке-то відділення (напрямний – такий-то)–■ РУШ». Напрямне відділення (напрямний) змінює напрямок на вказаний предмет, решта відділень (солдати) висуваються на новий напрямок і продовжують рух, витримуючи рівняння по напрямному відділенню (напрямному).

    Під час повороту взводу кругом о гіередбойовому порядку відділення за командою своїх командирів «Відділення, за мною – РУШ» або «Відділення, кругом – РУШ» прямують, за своїми командирами або одночасно повертаються кругом і продовжують рух в новому напрямку. Під час повороту взводу кругом у бойовому порядку всі машини в бойовій лінії, а під час дій в пішому порядку – відділення в цепу одночасно повертаються кругом і продовжують рух в новому напрямку.

    При необхідності зміна напрямку руху взводу в бойовому або передбойовому порядку і відділення в бойовому порядку проводиться за командою (сигналом) «Увага, роби, що я». В цьому випадку командир взводу (відділення) вказує новий напрямок руху взводу рухом своєї машини, а під час дій у пішому порядку – встановленим сигналом.

    137
    5. Взвод з бойової лінії в колону перешиковується за коман дою (сигналом) «Взвод, у напрямку такого-то предмета (за мною), в колону – РУШ». Машина командира взводу продовжує рух, решта машин по порядку номерів виходять на напрямок руху машини командира взводу, займають свої місця в колоні і продов жують рух, додержуючись установленої, дистанції.

    Взвод із цепу в лінію відділень перешиковується за командою (сигналом) «Взвод, у напрямку такого-то предмета, в лінію відділень – РУШ». Кожне відділення перешиковується в колону по одному і, зберігаючи інтервали, продовжує рух в указаному напрямку.

    Взвод із лінії відділень або із цепу в колону перешиковується за командою «Взвод, у напрямку такого-то предмета, в колону по одному (по три), напрямне – перше відділення – РУШ». Відділення на ходу по порядку номерів займають місця в колоні взводу і продовжують рух в указаному напрямку або одночасно перешиковуються в колону по одному і займають свої місця в колоні взводу.

    Відділення із цепу в колону перешиковується за командою (сигналом) «Відділення, за мною, в колону по одному – РУШ». Командир відділення продовжує рух, а солдати на ходу змикаються і займають свої місця в колоні.

    6. Для відбиття раптового нападу противника на колону меха нізованого взводу, що діє на бойових машинах піхоти (броне транспортерах), або танкового взводу подається команда «Против ник з фронту (з тилу, справа, зліва), взвод – ДО БОЮ».

    За цією командою взвод розгортається в напрямку противника в такому порядку:

    під час нападу з фронту машина командира взводу на місці, друга машина висувається праворуч, а третя – ліворуч;

    під час нападу з тилу остання машина розвертається на місці, друга машина висувається вправо від неї, а машина комадира – вліво;

    під час нападу справа або зліва взвод повертається у відповідну сторону; друга машина – на місці, флангові машини – відповідно вправо, інша вліво від другої машини.

    Залежно від обстановки ва командою особовий склад механізованого взводу може спішуватися і розгортатися у цеп.

    138
    Додаток 2

    СПОСОБИ І ПРИЙОМИ ПЕРЕСУВАННЯ

    ОСОБОВОГО СКЛАДУ МЕХАНІЗОВАНИХ ПІДРОЗДІЛІВ

    В БОЮ ПІД ЧАС ДІЙ У ПІШОМУ ПОРЯДКУ

    1. За командою «ЛЯГАЙ» або за командою «ДО БОЮ» взяти зброю у праву руку, зробити повний крок правою ногою та трохи вправо, одночасно нахилити корпус вперед, опуститися на ліве коліно та поставити ліву руку на землю попереду себе, пальцями вправо, потім, опираючись послідовно на стегно лівої ноги і перед пліччя лівої руки, лягти на лівий бік та швидко перевернутися на живіт, ноги трохи розкинути в сторони носками назовні, а за командою «ДО БОЮ», крім того, приготуватися для ведення вогню.

    За командою «ВСТАТИ» підтягнути обидві руки на рівень грудей, маючи зброю у правій руці, одночасно звести ноги разом, потім, різко випрямляючи руки, підняти груди від землі та винести праву (ліву ) ногу вперед, швидко піднятися, приставити ліву (праву) ногу і прийняти стройове положення зі зброєю.

    2. Пересування на полі бою під час дій у пішому порядку може здійснюватися прискореним кроком або бігом (в повний зріст або пригнувшись), перебіжками і переповзанням.

    Атака проводиться прискореним кроком або бігом.

    Перебіжки і переповзання застосовуються для потайного зближення з противником.

    Перед початком пересування особовий склад ставить зброю на запобіжник за командою «Запобіжник – СТАВ» або самостійно.

    3. Перебіжка здійснюється в такому порядку. За попередньою командою той, хто перебігає, намічає шлях руху і укриті місця зупинок для перепочинку, а за командою для виконання швидко схоплюється і стрімко перебігає. Довжина перебіжки між зупинка ми для перепочинку залежить від місцевості і вогню противника і в середньому повинна бути 20–40 кроків. На місці зупинки для перепочинку той, хто перебігає, з розбігу лягає і відповзає'трохи в сторону, а досягнувши вказаного місця, крім того, приготовляєть ся для ведення вогню. Положення зброї під час перебіжки – за ви бором того, хто перебігає.

    Взвод може здійснювати перебіжки по одному, по групах і по відділеннях, а відділення – по одному, по групах або одночасно усім складом.

    Перебіжки взводу (відділення) проводяться за командами: «Взвод (відділення), в напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), перебіжкою справа (зліва, справа і зліва) по одному – ВПЕРЕД»: «Взвод (відділення), в напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), перебіжкою по групах: перша група–рядові такі-то; друга група – рядові такі-то. Перша група – ВПЕРЕД>.

    139

    Для перебіжки взводу по відділеннях подається команда «Взвод, у напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), перебіжкою справа (зліва) по відділеннях – ВПЕРЕД».

    Під час перебіжки по одному за командою для виконання «Вперед» правофланговий (лівофланговий або одночасно правофланговий і лівофланговий) схоплюється і, стрімко пробігши 20–40 кроків, робить перепочинок. Одночасно із зупинкою першого, починає перебіжку другий, висунувшись на лінію першого, хто перебігає, аін робить перепочинок. Перший, хто перебігає, при зупинці другого, перебігає тим же способом до виходу на вказаний рубіж. Решта солдатів відділення послідовно висуваються таким же способом.

    Під час перебіжки по групах пе-ребігають одночасно декілька солдатів таким же способом, як і по одному.

    Під час перебіжки взводу по відділеннях кожне відділення по'-чинає рух за командою свого командира відділення «Відділення, п напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), перебіжкою, за мною – ВПЕРЕД». Особовий склад відділення одночасно схоплюється і, пробігши 20–40 кроків, робить перепочинок. Для відновлення руху подається команда «Відділення – ВПЕРЕД».

    Відділення, групи або окремі солдати, що залишилися на місці, а також, що висунулися після перебіжки на вказаний рубіж (зупинку), своїм вогнем підтримують тих, хто перебігає.

    Бойові машини піхоти (бронетранспортери) своїм вогнем підтримують просування особового складу своїх підрозділів і, використовуючи складки місцевості, переміщаються стрибками від рубежу до рубежу (від укриття до укриття).

    4. Переповзання здійснюється по-пластунськи, напівкарачки і на боці в такому порядку.

    За попередньою командою той, хто переповзає, повинен намітити шлях руху і укриті місця зупинок для перепочинку, а за командою для виконання – переповзти одним з указаних способів. Для" переповзання взводу і відділення подаються такі ж команди, як і під час пересування перебіжками, наприклад: «Взвод, у напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), повзком справа (зліва), по відділеннях – ВПЕРЕД» або «Відділення, в напрямку такого-то предмета (на такий-то рубіж), повзком справа (зліва, справа і зліва) по одному – ВПЕРЕД».

    Для переповзання по-пластунськи (мал. І) лягти щільно на землю, правою рукою взяти зброю за ремінь біля верхньої антабки і покласти її на передпліччя правої руки. Підтягнути праву (ліву) ногу і одночасно витягнути ліву (праву) руку як можна далі; рідштовхуючись зігнутою ногою, пересунути тіло вперед, підтягнути другу ногу, витягнути другу руку і продовжувати рух в тому ж порядку. Під час переповзання голову високо не піднімати.

    Для переповзання напівкарачки (мал. 2) встати на коліна і обпертися на передпліччя або кисті рук. Підтягнути зігнуту праву (ліву) ногу під груди, одночасно ліву (праву) руку витягнути вперед. Пересунути тіло вперед до повного випрямлення правої (лівої) ноги, одночасно підтягуючи під себе другу, зігнуту ногу, і, витягуючи другу руку, продовжувати рух в* тому ж порядку. Зброю тримати: при опорі на передпліччя – так само, як і під час переповзання по-.ластунськи, при опорі на кисті рук – в правій руці.

    Для переповзання на боці (мал. 3) лягти на лівий бік; підтягнувши вперед ліву ногу, зігнуту в коліні, обпертися на перед-

    140 *■






    Мал. 1. Переповзання по-пластунськи
    І4Т
    Мал. 2. Переповзання напівкарачки




    3. Мал. Переповзання на боці

    пліччя лівої руки, правою ногою упертися каблуком в землю як можна ближче до себе; розгинаючи праву ногу, пересунути тіло вперед, не змінюючи положення лівої ноги, після чого продовжувати рух в тому ж порядку. Зброю тримати правою рукою, поклавши

    її на стегно лівої ноги.

    5. Для одночасног© пересування всього цепу взводу (відділен ня) подається команда «Взвод (відділення), в напрямку такого-то предмета – ВПЕРЕД» і, якщо потрібно, додається «БІГОМ» або «Взвод (відділення), в напрямку такого-то предмета на такий-то рубіж – ВПЕРЕД», а для відділення, крім того, «Відділення, за мною – ВПЕРЕД».

    Для зупинки взводу (відділення) подається команда «Взвод (відділення)–СТІЙ», а для поновлення руху–«Взвод (відділення) – ВПЕРЕД».

    6. Рух цепу взводу (відділення) назад проводиться тими ж способами, що і вперед, за командою «Взвод (відділення), відійти на такий-то рубіж, справа (зліва або справа і зліва) по одному (по групах, відділеннях) – НАЗАД».
    Додаток З

    ПОРЯДОК ПЕРЕДАЧІ СИГНАЛІВ, КОМАНД І ПОСТАНОВКИ ЗАВДАНЬ ПО РАДІО

    1. Передача сигналів, команд і постановка завдань по радіо здійснюється в такому порядку:

    позивний радіостанції, що викликають – два рази;

    слово «Я» і позивний своєї радіостанції – один раз;

    сигнал (команда) – два рази (при хорошій якості зв'язку позивні передаються – один раз);

    слово «прийом» – один раз.

    Сигнали і команди передаються без попереднього -виклику кореспондента і одержання згоди на прийом.

    Приклад: «Яструб-45, я Сокіл-33, орієнтир перший, протитанкова гармата, знищити, прийом». На прийняту команду робиться зворотня перевірка шляхом точного повторення команди або підтвердженням прийому словом «зрозумів». Приклад: «Я Яструб-45, зрозумів, прийом».

    2. Сигнали та загальні команди подаються, як правило, для всіх кореспондентів радіомережі з використанням циркулярного позивного.

    В решті випадків використовуються лінійні та індивідуальні позивні. При хорошій якості зв'язку дозволяється робота скороченими позивними або без позивних.

    При циркулярній передачі команда повторюється два рази. Перед цим кореспондент головної радіостанції зобов'язаний переконатися в тому, що радіостанції мережі не працюють між собою.

    3. На прийнятий сигнал (команду) негайно робиться зворотня перевірка (квитанція) шляхом точного повторення кожного сигналу (команди) або підтвердженням одержання команди передачею сло ва «зрозумів». Квитанцією на прийнятий сигнал (команду) є також передача сигналу (команди) підлеглим, що працюють в радіомережі старшого начальника.

    Зворотня перевірка (квитанція) на прийнятий сигнал (команду), що передається циркулярно, дається на вимогу головної радіостанції.

    4. Приклад циркулярної передачі сигналу «Каскад-389»: «Аль- фа-45, Альфа-45, я Сокіл-15, Каскад-389, Каскад-389, я Сокіл-15, прийом».

    Приклад передачі команди одному кореспонденту і видалі від нього квитанції на її прийом:

    «Яструб-10, я Сокіл-15, збільшити швидкість руху, прийом». «Я Яструб-10, зрозумів, збільшити швидкість руху, прийом», або «Я Яструб-10, зрозумів, прийом».

    143
    Приклад роботи між двома кореспондентами скороченими позивними: «10-й, я 15-й, змінити інтервали, я – 15-й, прийом». «Я 10-й, зрозумів, прийом».

    Приклад роботи між двома кореспондентами без позивних:

    «Дозвольте виконувати завдання, прийом» – «Дозволяю, прийом».

    5. Приклад постановки завдання одному кореспонденту і видачі на нього квитанції на його прийом:

    «Яструб-10, я Сокіл-15, прийміть радіограму, прийом» –« Я Яструб-10, готовий, прийом»–«Я Сокіл-15, атакувати з рубежу ... , знищити противника в ... , оволодіти ... , продовжувати наступ в напрямку ... , артилерія подавляє ... , «Ворон-20» наступає в напрямку ... , готовність ... , прийом» – «Я Яструб, зрозумів, прийом» (місцеві пункти, рубежі, напрямки, райони указуються за орієнтирами, кодованою картою або за закодованим найменуванням місцевих предметів, сусіди – за їхнім позивним, час – за таблицею сигналів).
    Додаток 4

    ОСНОВНІ УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В БОЙОВИХ ДОКУМЕНТАХ*

    Пункти управління та засоби зв'язку
    Змп
    Пункт управління (штаб): 1 - полку, 2 - бригади




    КП(ТПУ)

    1





    Командно-спостережний пункт __л батальйону: 1 - на місці, 2 - в русі
    Командно-спостережний пункт роти: і - в обороні і в пішому порядку в наступі, 2 -в русі на бойовій машині піхоти (на іншій техніці–з відповідним знаком). Командно-спостережний пункт взводу–з однією рисочкою

    *Колір тактичних знаків – за родом військ. Біля знаків або всередині них при необхідності можуть наноситися додаткові пояснювальні написи (час. склад, належність і т. ін.).

    6-4010 145
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   16


    написать администратору сайта