Главная страница

диплом. Пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи на здобуття ступеня вищої освіти Магістр на тему Методика обліку та аналіз доходів і витрат фермерських господарств на матеріалах фермерського господарства Радуга


Скачать 0.52 Mb.
НазваниеПояснювальна записка до кваліфікаційної роботи на здобуття ступеня вищої освіти Магістр на тему Методика обліку та аналіз доходів і витрат фермерських господарств на матеріалах фермерського господарства Радуга
Дата19.08.2022
Размер0.52 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файладиплом.doc
ТипПояснювальна записка
#649230
страница7 из 7
1   2   3   4   5   6   7

ВИСНОВКИ
Метою роботи є дослідження сучасного стану обліку та особливостей аудиту доходів сільськогосподарських підприємств від основної діяльності, а також пошук шляхів їх удосконалення.

В ході вирішення завдань, поставлених для досягнення мети, одержано такі основні результати:

1. В теоретичному розділі роботи розглядається економічний зміст доходів сільськогосподарських підприємств від основної діяльності та класифікація доходів. Поняття „дохід” означає надходження економічної вигоди протягом звітного періоду, який виникає у процесі звичайної діяльності підприємства, якщо надходження сприяють збільшенню власного капіталу, окрім збільшення, яке пов’язане з внесками до статутного капіталу підприємства.

Доходи включаються до складу об’єктів облікового процесу на підставі принципів нарахування та відповідності.

2. Дослідження нормативно-правової бази з питань визначення та обліку доходів дозволяє стверджувати, що категорія доходів широко використовується у чинному законодавстві, що підкреслює виключну важливість формування доходів діяльності підприємства.

В процесі дослідження інформаційно-нормативного забезпечення обліку доходів було встановлено, що категорія доходи в бухгалтерському та податковому обліку має різну оцінку. Так в податковому обліку, відповідно до Податкового кодексу визначення обсягу оподатковуваного доходу здійснюється виходячи зі звичайної ціни. Поряд з цим в бухгалтерському обліку дохід визначається в оцінці за справедливою вартістю.

Вважаємо, що необхідно уніфікувати визначення звичайна ціна та справедлива вартість, що дозволить об’єктивно оцінювати доходи отримані господарюючими суб’єктами.

Предметом діяльності ТОВ «Радуга» є здійснення різноаспектної діяльності, в тому числі виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції.

Аналіз фінансово-економічного стану ТОВ «Радуга»показав, що в динаміці за три роки значення основних показників діяльності досягло максимуму в 2008 році, тобто підприємству вдалося реалізувати повний економічний потенціал.

Позитивним аспектом його діяльності є зростання вартості активів, що в звітному році становить 11051 тис. грн. або 88,8%, а також скорочення вартості пасивів особливо в частині вартості довгострокових зобов’язань на 2245 тис. грн. або 100%. Вартість поточних зобов’язань стійкої тенденції не має і в розрізі досліджуваного періоду зазнає коливань.

Досліджуючи показники фінансової стійкості підприємства необхідно відмітити, що в структурі інвестицій підприємства домінує власний капітал, що визначає мінімальний ризик кредиторів та інвесторів підприємства. Цю обставину підтверджує також абсолютний тип фінансової стійкості досліджуваного підприємства у звітному році.

Досліджуючи платоспроможність ТОВ «Радуга» необхідно зазначити, що підприємство має можливість погасити всі борги за умови використання дебіторської заборгованості.

З врахуванням всіх фінансово-економічних аспектів діяльності ТОВ «Радуга» фінансові результати мають зростаючу тенденцію в динаміці за три роки. Зокрема, вартість виручки від реалізації за досліджуваний період зросла у 2,52 рази. Вартість чистого доходу збільшилась на 246,5%, що у відношенні до загальної вартості виручки становить 96,1%.

За досліджуваний період зросла також вартість операційних витрат. Вартість валового прибутку підприємства зросла у 2008 році в порівнянні з 2006 роком у 7,05 рази, а вартість прибутку у 5,46 рази.

Отже, в цілому діяльність підприємства є прибутковою, а отримання значних фінансових досягнень свідчить про повне використання наявного економічного потенціалу.

3. Важливе значення для управління підприємством має організація системи інформаційного облікового забезпечення. З цією метою на підприємстві встановлена облікова політика, яка визначає основні положення його функціонування відповідним наказом.

У ТОВ «Радуга» наказ про облікову політику складений дуже неякісно, і основні позиції організації обліку доходів в ньому не передбачені. Так, зокрема в ньому не наводиться:

А) розмежування доходів за кожною класифікаційною групою;

Б) умови визнання та критерії оцінки доходів від надання послуг і виконання робіт на дату складання звітності;

В) порядок віднесення доходів і витрат на рахунок 79 «Фінансові результати»;

Г) перелік та склад доходів від реалізації продукції товарів;

Д) перелік та склад доходів від різних видів діяльності.

Діюча на підприємстві система організації обліку забезпечує документування господарських операцій та своєчасну передачу облікової документації між посадовими особами.

Основне завдання організації руху документів у обліковому процесі – це оптимізація каналів передавання та зв’язку основних осередків – виконавців. Раціональна організація руху носіїв облікової інформації потребує мінімального розриву у часі між здійсненням господарського факту (операції) та одержанням необхідних відомостей про нього органами управління.

При документальному оформленні господарських операцій та пов’язаних з ними змін на підприємстві утворюється взаємозв’язок між первинною документацією, регістрами синтетичного та аналітичного обліку, а також звітністю.

Синхронний рух документації забезпечується графіком документообороту, що затверджений та діє на досліджуваному підприємстві. При цьому застосовуються первинні форми облікової документації, які затверджені Міністерством фінансів України.

4. Методологічні принципи формування в бухгалтерському обліку інформації про зобов’язання та її розкриття у фінансовій звітності визначені П(С)БО 15 „Доходи”. Відповідно до якого, доходи визнаються під час збільшення активу чи зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства).

Обсяг виручки від реалізації продукції товарів, робіт та послуг визначається в господарських договорах. При реалізації товарів укладається договір купівлі-продажу. Для обліку доходів від основної діяльності на підприємстві передбачений рахунок 70 «Доходи від реалізації» на якому узагальнюється інформація про реалізовану готову продукцію, товари роботи та послуги. За кредитом рахунка відображається сума загального доходу разом із сумою непрямих податків, зборів і платежів включених в ціну продажу, за дебетом щомісячне відображення належної суми непрямих податків або щомісячне віднесення суми чистого доходу на рахунок 79 «Фінансові результати»

Аналітичний облік доходів від основної діяльності ведуть за видами продукції, товарів робіт, послуг.

5. Управлінський облік реалізації продукції (робіт, послуг) та формування фінансових результатів ґрунтується на вивченні й оцінці взаємозв'язку показників обсягу реалізації, виручки і собівартості. В процесі обліку виявляється роль і вплив цих факторів на формування фінансових результатів; такою інформа­цією оперативно забезпечуються менеджери підприємства, що дає змогу ефективно управляти діяльністю підприємства в напрямку його високорентабельної роботи не тільки в поточному періоді, а й на тривалу перспективу

Управлінський облік реалізації продукції та формування фінансових результатів потребує складних, до того ж оперативних, практично щоденних розрахунків взаємозалежності витрат, обсягу реалізації та виручки у взаємозв'язку з іншими показниками, що можливо лише за умови комп'ютеризації.

З цією метою в роботі розроблено проект впровадження комп’ютеризованої системи бухгалтерського обліку, яка дозволить полегшити працю бухгалтерів, а також прискорити темп обробки облікової інформації.
1   2   3   4   5   6   7


написать администратору сайта