Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың

  • Саралау. Сіз қандай тәсілмен

  • Ойлау

  • Бағалау

  • Тілдік

  • Диалог

  • Құндылықтарға

  • Пәнаралық байланыс

  • Алдыңғы

  • Информатика 3-тоқсан 8-сынып ҚМЖ. Программалау. Кні Малімні атыжні Сынып 8 атысандар атыспаандар Сабаты таырыбы


    Скачать 1.17 Mb.
    НазваниеПрограммалау. Кні Малімні атыжні Сынып 8 атысандар атыспаандар Сабаты таырыбы
    Дата15.05.2023
    Размер1.17 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаИнформатика 3-тоқсан 8-сынып ҚМЖ.doc
    ТипПрограмма
    #1130921
    страница6 из 12
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


    Жұптық жұмыс


    3-тапсырма шығармашылық тапсырма. Өз бетінше орындауын қадағалаййды.

    • S жолындағы үтірге дейінгі әріптерді анықтау кодын жазады;

    • Әріптердің санын анықтау кодын жазады.


    3)

    N натурал саны берілген. Сол санның цифрларының арасындағы ең кішісін табатын блок-схеманы құрастыр. Есептің программа кодын жаз.

    n = int(input()) while n!= 0:

    if (n % 3 == 0) :

    min = n print("min = ", min) Дескриптор

    • Натурал санды енгізу кодын жазады;

    • Санның цифрларының кішісін анықтау кодын жазады;

    • Программа кодын компьютерде тексереді.

    3-тапсырманы өз беттерінше орындайды.

    Жоғарыда берілген мысалдағы тапсырманың толық блок- схемасын құрып, ұсыныңдар.

    - Вreak пен сontinue нұсқаулықтарын қолданудың маңыздылығын сипаттайды.


    4 балл




    Сабақтың соңы

    Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту/3мин

    Сабақты бекіту сұрақтары

    Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.

    1. Вreak нұсқаулығы цикл жұмысына қалай әсер етеді?

    2. for i in range(1,10): if i ==4 :breakциклы неше рет жұмыс істейді?

    3. Вreak-ті циклде шартсыз қолдансақ, қандай нәтиже аламыз?

    Өздерін-өзі бағалайды

    Интерактив тітақта sabaq.kz/ka hoot- арқылы- тест- құрастыру


    Кері байланыс

    /2мин


    «Таңдау» әдісі. Оқушыларға бес пікір жазылған парақ беріледі.

    4. Циклде бірнеше break нұсқаулығын қолдануға бола ма? Себебін түсіндір.
    Оқушылар өздерінің сабаққа қатысу деңгейі мен ынтасын білдіретін сөздердің астын сызады.

    1. Мен сабақ қызықты/қызықсыз

    болды деп ойлаймын.

    1. Мен сабақта көп нәрсені

    үйрендім/үйренгенімазболды.

    1. Мен басқаларды мұқият

    /зейінсізтыңдадым.

    1. Мен пікірсайыстарға жиі /сирекқатыстым.




    1. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме

    ризамын/риза емеспін.







    Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілеттірек оқушыларға қандай тапсырмалар

    бересіз?

    Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

    н сақтау

    Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Үйшік» әдісі арқылы топқа біріктіру, «миға шабуыл»: сұрақ қою, «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі,саралау тапсырмалары, шағын тест, кері байланыс жасату:

    «Таңдау».

    Смайликтер арқылы, ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру.

    Тапсырмаларға балл қою арқылы бағалау, жалпы 10 балл.

    Компьютер мен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.

    Жалпы бағалау

    Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе қайсы? (оқыту мен оқуға қатысты)

    1:

    2:

    Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді? (оқыту мен оқуға қатысты)

    1:

    2:

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



    6-сабақ.

    Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп:

    Python тілінде алгоритмдерді программалау
    Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

    Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    4.6. Else циклін басқару

    Осы сабақта қол

    жеткізілетін оқу мақсаттары

    8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue, break, else);

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушы: Else ұғымы мен қызметін анықтау;

    Оқушылардың көбі: Else нұсқаулығының орындалуын талдау мен қолдану; Кейбір оқушылар: Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.

    Ойлау дағдылары

    Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау.

    Бағалау критерийі

    • Else ұғымы мен қызметін анықтайды;

    • Else нұсқаулығының орындалуын талдайды әрі қолданады;

    • Else нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.

    Тілдік мақсаттар

    Пәндік лексика және терминология:

    Else-иначе-әйтпесе.

    Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

    Еlse нұсқаулығы ... және ... циклдарының сыртында орналасады. Else операторы қолданылған for циклінің құрылымын жазыңдар. Else операторы қолданылған while циклінің құрылымын жазыңдар.

    Құндылықтарға баулу

    1. «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы қалыптасады.

    2. Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым-қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады.

    3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды.

    4. Өмір бойы оқу, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады.

    Пәнаралық

    байланыс

    Программа коды ағылшын тілінде жазылады, математикалық амалдар

    қолданылады.

    Алдыңғы білім

    Break циклін басқару.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақы

    т

    Мұғалімнің әрекеті

    іс-

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурста р

    Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин

    Сыныпта көңілді ахуал орнату

    Сәлемдесу,

    Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.







    түгендеу.







    «Маған досымның ... ұнайды» әдісі.

    Оқушылар сыныптасының өзіне ұнайтын тұстарын ғана айтады. Мысалы, Аиданың елгезектігі ұнайды.

    Мақсаты: Оқушылар бір-біріне

    Қошемет көрсету.




    жақсы қарым-қатынас орнатады,







    сондай-ақ барлық оқушының







    қатыстырылуы арқылы сабаққа







    белсенділігі артады.




    «Мозайка» әдісі.






    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


    написать администратору сайта