Главная страница
Навигация по странице:

  • Розділ 3.Аналіз проекту будівництва туристично-оздоровчого комплексу в Урочищі «Гори».

  • Проектний аналіз. Розробка та аналіз проекту модернізації виробництва на дп Ємільчинське лісове господарство


    Скачать 0.58 Mb.
    НазваниеРозробка та аналіз проекту модернізації виробництва на дп Ємільчинське лісове господарство
    АнкорПроектний аналіз.doc
    Дата29.04.2018
    Размер0.58 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаПроектний аналіз.doc
    ТипДокументы
    #18675
    страница2 из 2
    1   2
    Розділ 2. Опис проекту будівництва туристично-оздоровчого комплексу в Урочищі «Гори» (с. Підлуби Ємільчинського району).

    2.1. Резюме проекту

    Даний інвестиційний проект передбачає будівництво туристично-оздоровчого комплексу на території Урочища «Гори». Унікальністю даного проекту є:

    - відсутність конкуренції, слабо заповнений сегмент туристично-оздоровчих послуг ;

    - сприятливі кліматичні умови з мальовничими краєвидами;

    - привітність місцевої громади;

    - умови для мисливства, збирання грибів, ягід та інших активних форм відпочинку.

    Форма залучення капіталу – прямі інвестиції та довгостроковий кредит.

    Розмір необхідного капіталу – 1905 тис. грн.

    Термін реалізації проекту – 7 років.

    Валові витрати за період реалізації проекту – 385,84 тис. грн.

    Чистий прибуток за період реалізації проекту – 520,7 тис. грн.

    Проведений аналіз свідчить про те, що даний проект має актуальність для ринку.

    Проведені розрахунки за даним проектом свідчать про повернення інвестицій у передбачені терміни.

    Показники ефективності інвестицій (тис. грн.)

    Показник

    Значення

    Період проекту

    7 років

    Чиста приведена вартість проекту

    113,8 тис.грн.

    Дисконтований період окупності проекту

    6,5 років

    Індекс прибутковості

    8%

    Внутрішня норма рентабельності (IRR):

    25,4%

    Аналіз показників ефективності інвестицій вказує на те, що об’єкт є привабливим для інвестування – чиста приведена вартість проекту 113,8 тис. грн., прибуток за проектом дозволяє повернути інвестиції. Оскільки строк експлуатації будівель 20 років, то надалі ефективність проекту зросте, що ще раз підтверджує його не лише соціальну, а й економічну ефективність.

    2.2. Опис проекту.

    Ідея проекту передбачає будівництво на території Урочища «Гори», що знаходиться в с. Підлуби Ємільчинського району і в даний час є мало облаштованим місцем для відпочинку населення (кілька альтанок та гойдалка) і використовується переважно як сінокос. Ділянка має площу 2 га, причому 80% її вкрито лісом земельна площа якого має вигляд підвищень і низин, 20% становить рівнинний луг, також Урочище пересікається місцевою річкою «Уборть», на вказаній території відсутні болота, грунт має середній рівень вологості, що забезпечує ріст у вкритій лісом частині різних видів грибів. Мальовнича територія і свіже лісове повітря приваблюють туристів. Є можливість облаштування місць для купання та риболовлі.

    Метою даного проекту є залучення інвестицій у розвиток туристично-рекреаційного потенціалу району, створення комфортабельних умов розміщення та високого рівня обслуговування туристів, пізнання історико-культурної спадщини краю, сприяння розвитку нових перспективних форм організації туризму та забезпечення місцевого населення робочими місцями. Проект включає в себе витрати з оренди землі, проведення необхідних комунікацій (електроенергія, газ, ремонт дороги), побудова житлового комплексу для туристів з розрахунку на 100 осіб.

    На думку розробників привабливість проекту полягає в:

    • місці розташування, адже пропонована ділянка знаходиться в природній лісовій місцевості зі сприятливими екологічними умовами і наявністю річки та мальовничими краєвидами;

    • транспортна доступність (вказана ділянка знаходиться за 3 км від с. Підлуби та 10 км від смт. Ємільчине, відстань до найближчої залізничної станції смт. Яблунець – 20 км);

    • надлишок трудових ресурсів (39 тис. осіб населення, працездатного віку – 18600).

    Туристична індустрія Ємільчинського району знаходиться у глибокому занепаді, так на нинішній час не існує жодної бази відпочинку в районі яка могла б похизуватися не те щоб високим, а навіть середнім рівнем організації та обслуговування. Отже, попит не задоволений, а відповідної пропозиції на ринку ще немає. Враховуючи те, що є багато міського населення яке бажає відпочити від міського гамору і загазованості повітря під час відпустки та у вихідні, наявність значної кількості іноземних (зокрема польських та російських) туристів в районі влітку, а також можливості полювання, риболовлі, збору грибів та ягід, ступінь успіху даного проекту оцінюється як значний.

    Процес оформлення необхідної документації на земельну ділянку можна прискорити до 2-3 місяців, оскільки землі знаходяться за межами населеного пункту і належать до земель запасу.

    На території комплексу планується розмістити такі об’єкти:

    1. Двоповерхова будівля готелю загальною площею близько 2000 кв.м., в якій на першому поверсі знаходитимуться адміністративні, побутові та підсобні приміщення, а також кафе-ресторан (площею 200 кв.м. без врахування літнього майданчику), на другому – номери класу «стандарт» (35 двохмісних номерів, 18 одномісних) , 2 одномісних та 4 двомісні номери класу «люкс» з мансардою.

    2. Альтанки, майданчики для шашлику та барбекю, дитячий майданчик.

    3. Пляж, облаштований для купання та засмагання.

    4. Парковка.

    5. Будівлі і споруди, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності комплексу (електропідстанція, котельня, очисні споруди).

    Завдання проекту:

    - популяризація туристично-оздоровчого комплексу серед потенційних клієнтів;

    - залучення якомога більшої кількості клієнтів з високим рівнем доходів;

    - стимулювання повторного бажання у клієнта відпочивати саме у даному Комплексі;

    - поступове підвищення цін з мінімального до ринкового рівня протягом 2-х років;

    - постійне виявлення недоліків в організації роботи Комплексу і швидка та ефективна їх ліквідація;

    - здобуття репутації одного з кращих місць для відпочинку в країні (за 6-7 років).

    2.3. Опис послуг.

    Послуги, що заплановані до надання у Комплексі:

    1) Готельні послуги:

    – номер класу «Стандарт»;

    – номер класу «Люкс».

    2) Ресторанні послуги:

    - ресторан з можливістю вибору кухні;

    - бар;

    - проведення бенкетів.

    3) Інші послуги:

    - більярд;

    - тенісні корти;

    - волейбольний майданчик;

    - доступ до Інтернет;

    - екскурсійне обслуговування;

    - цілодобовий медичний пункт;

    - автостоянка.

    Готельні послуги, які надаватимуться в туристично-оздоровчому комплексі, матимуть ряд переваг: це насамперед швидке та зручне обслуговування за рахунок комп’ютеризації процесу управління номерами, забезпечення тісного взаємозв’язку між різними послугами (наприклад, можливість замовлення їжі в номер або замовлення столика в ресторані та меню на певний час за телефоном з готельного номера), прибирання номера у зручний для клієнта час.

    Можливість проведення бенкетів в ресторані сприятиме залученню молодих пар які зможуть провести весілля і одночасно провести перші шлюбні дні в затишному куточку природи. Інші супутні послуги сприятимуть більш комфортному проведенню часу клієнтами.

    Розділ 3.Аналіз проекту будівництва туристично-оздоровчого комплексу в Урочищі «Гори».

    3.1. Маркетинговий аналіз.

    В рейтингу економічного розвитку туристичної сфери від Світової ради подорожей та туризму Україна по всіх позиціях в 2013 році знаходиться нижче середніх світових показників і згідно прогнозів експертів ради в довготерміновій перспективі до 2022 року буде втрачати свої позиції на світовому туристичному ринку, що підтверджується низькими оцінками рівня конкурентоспроможності України в рейтингу Світового економічного форуму.

    За даними Світової туристичної організації UNWTO частка України в туристичних потоках Європи становить близько 4 % та близько 0,9 % в загальноєвропейських надходженнях від туристичної діяльності [5 с 7]. Така значна розбіжність в структурі натуральних та грошових потоків може свідчити про низьку ефективність української туристичної сфери та низький рівень використання наявних туристичних ресурсів. У 2013-му році туристичний портал Lonely Planet зарахував Україну до десятки країн, які можна відвідати без великих витрат. «Бідна країна, багата на яскраві традиції та щиросердних людей», – так описує Україну цей інтернет-ресурс [9].

    Проте, незважаючи на ряд несприятливих чинників, туристична галузь в Україні динамічно розвивається. Аналіз туристичних потоків в Україні показує динамічний розвиток в’їзного туризму на протязі останніх 10 років (середньорічний приріст становив 12,6 %), відносно стабільний розвиток виїзного туризму (середньорічний приріст – 3,8 %), та стабільну динаміку внутрішніх потоків (2,7 %), що може свідчити про підвищення рівня конкурентоздатності України на міжнародній арені. Розвиток туристичної діяльності в свою чергу сприяв інвестиціям в галузь і, відповідно, подальшому підвищенню рівня конкурентоспроможності галузі. На протязі 2003 - 2013 років обсяги інвестицій в готельну та ресторанну сферу зросли з 469 до 4908 млн. грн. або в 10,5 разів [10 с 204], хоча більшість експертів, в тому числі і представники Міністерства культури та туризму України [7], вважають що туристична інфраструктура країни розвинута недостатньо і морально на сьогодні застаріла. Варто зосередити увагу на тому, що внутрішні туристичні потоки на 71,1 % забезпечені в’їзним туристичним потоком і лише на 28,9 % вітчизняними туристами, причому на протязі 2003 – 2013 років частка внутрішніх туристів на ринку мала тенденцію до скорочення, це може свідчити про слабкий розвиток внутрішнього туризму в Україні.

    Збільшення подорожей з приватною метою спостерігається з таких країн: Росія (на 10% або на 593,9 тис. осіб), Білорусь (на 46% або на 797,2 тис. осіб), Молдова (на 34% або на 994,1 тис. осіб), Узбекистан (на 77 % або на 30,8 тис. осіб), Румунія (на 207 % або на 672,8 тис. осіб), Словаччина (на 47 % або на 197,5 тис. осіб). Зростання кількості поїздок з організованого туризму відбулося з Росії (на 99 % або на 281,7 тис. осіб), Молдови (на 53 % або на 6,2 тис. осіб), Італії (на 28 % або на 6,9 тис. осіб), Туреччини (на 23 % або на 4,6 тис. осіб), Польщі (на 15 % або на 21,2 тис. осіб), Вірменії (на 39 % або на 0,9 тис. осіб).

    Слід відмітити, що останнім часом зростає попит на активний відпочинок –зростає потреба в активному та пізнавальному туризмі. Яскравою ілюстрацією цього є зростання частки екстремального та лікувального туризму в загальному обсязі наданих туристських послуг.

    Маркетингова стратегія проекту передбачає:

    1) Стратегію позиціонування яка поєднуватиме у собі екологічність відпочинку та високий рівень сервісу.

    2) Товарну політику: формування високих стандартів сервісу та їх контроль, формування оптимального асортименту послуг, що надаються, розробка плану екскурсій, організація корпоративного відпочинку, поступове введення нових послуг, введення програми лояльності (карток постійних клієнтів, святкових привітань).

    3) Цінову політику: мінімальні ціни з поступовим підвищенням до середньо ринкових протягом 2-х років, націнки у пікові та знижки у провальні місяці.

    4) Збутову політику шляхом використання прямого маркетингу.

    5) Політику просування, що включає активну рекламу під час відкриття Комплексу, постійна реклама у популярних друкованих виданнях, рекламно-ознайомчий тур для потенційних корпоративних клієнтів (безкоштовне 3-денне перебування), створення сайту та його просування в Інтернет, зовнішня реклама у великих містах України.

    3.2. Організаційно-технічний механізм реалізації проекту

    Реалізація даного проекту здійснюватиметься наступним чином:

    - оформлення довгострокової оренди на землю;

    - залучення прямих інвестицій шляхом створення партнерства (спільного

    підприємства), де внеском місцевого підприємства виступатиме земельна ділянка, а інвестора – грошові кошти у сумі, необхідній для реалізації даного проекту.

    Управління проектом здійснюватиметься головними спеціалістами контори ДП «Ємільчинське ЛГ».

    Сфери відповідальності персоналу:

     Головний бухгалтер – ведення бухгалтерської та податкової звітності, здійснення фінансового аналізу стану підприємства.

     Адміністратор ресторану, готелю – забезпечення діяльності відповідних підрозділів.

     Обслуговуючий персонал – функціональні обов’язки визначаються назвою посади, що обіймається.

    Вимоги до персоналу:

     вища освіта для адміністративного персоналу, шеф-повара та лікаря;

     середня-спеціальна освіта для інших штатних одиниць;

     досвід роботи та рекомендації.

    Перед початком роботи на об’єкті, кожен працівник проходитиме стажування. Для підтримання належної кваліфікації персоналу планується систематично проводити тренінги та семінари або відправляти на стажування за рахунок підприємства.

    Персонал планується набирати шляхом переманювання фахівців з інших підприємств, на конкурсній основі, за оголошеннями у місцевій пресі, серед випускників вузів та за допомогою кадрових агенцій. Планується, що переважна більшість працівників обслуговуючого персоналу будуть місцевими жителями.

    Кінцевий перелік необхідних на стадії будівництва сировини, матеріалів, обладнання, послуг буде визначено після залучення інвестицій генеральним підрядником.

    Кінцевий перелік матеріалів та обладнання, послуг необхідних для внутрішніх оздоблювальних робіт та функціонування об’єкту (обладнання для ресторану, інтер’єрне обладнання ресторану та готелю, офісне обладнання, спортивний інвентар) буде визначено на стадії будівництва.

    Рішення щодо генерального підрядника будівництва об’єкту приймається на основі тендера серед підприємств Житомирської області. Генеральний

    підрядник визначає постачальників сировини, обладнання та матеріалів, необхідних для будівництва, на основі тендерного відбору.

    Рішення щодо постачальників сировини, матеріалів та послуг, необхідних для належного поточного функціонування об’єкту, приймається господарським методом.

    3.3. Фінансовий аналіз.

    Для встановлення цін на послуги Комплексу було використано метод ціноутворення, орієнтований на конкуренцію. Надання медичної допомоги, користування Інтернет (Wi-Fi), пляжем та дитячим майданчиком у Комплексі надається клієнтам безкоштовно.

    На основні послуги Комплексу встановлено такі ціни:

    1) Готельні послуги:

    – номер класу «Стандарт» (одномісний 190 грн., двомісний 320 грн.).

    – номер класу «Люкс» (одномісний 380 грн., двомісний – 450 грн.)

    2) Бронювання залу ресторану – 1200 грн.

    3) Інші послуги:

    - більярд (60 грн/год);

    - тенісні корти (40 грн/год);

    - волейбольний майданчик (35 грн/год);

    - екскурсійне обслуговування (визначається індивідуально відповідно до екскурсійної програми);

    - автостоянка (20 грн/доба).

    Відповідно до пікових та провальних місяців встановлено націнки/знижки, які діють протягом всього місяця і використовуються на всі види послуг.

    Таблиця 3.1.

    Знижки та націнки

    Місяць

    Націнка/знижка

    Коментар

    Січень

    100%

    Новорічні свята

    Лютий

    100%

    -

    Березень

    90%

    «Мертвий сезон»

    Квітень

    90%

    «Мертвий сезон»

    Травень

    100%

    -

    Червень

    110%

    Піковий місяць

    Липень

    120%

    Піковий місяць

    Серпень

    120%

    Піковий місяць

    Вересень

    100%

    -

    Жовтень

    90%

    «Мертвий сезон»

    Листопад

    90%

    «Мертвий сезон»

    Грудень

    100%

    Новорічні свята


    Під час розрахунку обсягів продажів за даним проектом були використані наступні умови:

    • Середня тривалість відпочинку – 7 діб;

    • Не враховано стабілізуючий ефект від укладання договорів на оздоровлення з корпоративними клієнтами;

    • Не враховано послуги, які планується надавати в майбутньому.

    Для розрахунку обсягів продажу за місяцями було використано сезонні коефіцієнти – процент завантаженості комплексу від максимально можливого значення. Максимально можливе значення завантаженості комплексу за місяць в грошовому виразі становить 178720 грн (включає в себе максимально можливу кількість виручки від готельних, ресторанних та інших видів послуг за місяць).

    Заплановано фінансування наступних статей витрат:

     комунальні платежі (опалення, електроенергія, водопостачання,

    обслуговування каналізації);

     витрати на надання послуг (готельні послуги, ресторан, бар, корти, більярд, спортивний інвентар);

     маркетинг (реклама, зв’язки з громадськістю);

     зв’язок (мобільний зв’язок, стаціонарний зв’язок, Інтернет, супутникове

    телебачення);

     фонд оплати праці;

     додаткові витрати на персонал (уніформа, преміальний фонд, навчання

    персоналу, харчування персоналу);

     адміністративні витрати (страхування, канцтовари, банківське обслуговування, охорона);

     амортизація;

     податки та платежі.

    Коментар до величини деяких статей витрат:

     опалення – розраховано, виходячи з тарифу (вартості) 2 грн. на 1 кв.м,

    опалювальний сезон триває півроку, опалюються всі будівлі, витрати

    розподілені рівномірно протягом року;

     електроенергія – розраховано, виходячи із добового сумарного споживання 366 кВт за тарифом 0,50 грн. без урахування сезонності коливань;

     ресторан, бар та бенкети – витрати рівномірно розподілені протягом року;

     більярд – щомісячні лізингові виплати;

     спортивний інвентар – щомісячне оновлення пошкодженого інвентарю;

     маркетинг – витрати становлять 0,6% від річного доходу;

     мобільний зв’язок – 1 пакет „безлімітний”;

     Інтернет – пакет „безлімітний”;

     преміальний фонд – 2 премії персоналу протягом року в розмірі посадового окладу, витрати розподілені рівномірно протягом півріччя;

     уніформа – оновлення уніформи виробничого персоналу (24 одиниці),

    виходячи з 1 комплекту на рік, вартості 1 комплекту в розмірі 300 грн., витрати

    розподілені помісячно;

     навчання персоналу – стажування 1 працівників 1 раз на місяць;

     харчування персоналу – виходячи із розміру витрат у 25 грн. на добу на 1 працівника;

     страхування – страховий тариф складає 0,25% від вартості застрахованого майна, страхується будівля та обладнання;

     фонд оплати праці – становить 37,5 тис. грн. на місяць, розмір нарахувань на ФОП прийнято на рівні 38%,;

     амортизація будівлі та обладнання – розрахована за прямолінійним методом (строк складає 40 років для будинків, 5 – для обладнання, нарахування щомісячне);

     податок на прибуток – рахується на основі звіту про фінансові результати, розраховано щомісячними виплатами;

     податок на додану вартість – податковий кредит не враховано;

    Таблиця 3.2.

    Сезонні коефіцієнти

    Місяць

    Коефіцієнт

    Коментар

    Січень

    75%

    Зимовий сезон відпочинку

    Лютий

    45%

    Зимовий сезон відпочинку

    Березень

    40%

    Місяць, не характерний для відпочинку

    Квітень

    20%

    Місяць, не характерний для відпочинку

    Травень

    75%

    Травневі свята, початок літнього сезону

    Червень

    80%

    Літній сезон відпочинку

    Липень

    80%

    Літній сезон відпочинку

    Серпень

    80%

    Літній сезон відпочинку

    Вересень

    75%

    Завершення літнього сезону

    Жовтень

    20%

    Місяць, не характерний для відпочинку

    Листопад

    20%

    Місяць, не характерний для відпочинку

    Грудень

    75%

    Зимовий сезон відпочинку

    За даним проектом місячні та річні доходи, витрати та прибуток без урахування інфляційних процесів заплановано на наступному рівні ( грн.)

    Таблиця 3.3.

    План доходів та витрат підприємства ( грн.)

    Показники

    Усього

    Плановий період

    І рік (місяці)

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    1. Виручка від реалізації продукції

    1224232

    134040

    80424

    71488

    35744

    134040

    142976

    2. Податок на додану вартість

    204038,67

    22340

    13404

    11914,67

    5957,33

    22340

    23829,3

    3. Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (п2-п3-п4)

    1020193,3

    111700

    67020

    59573,33

    29786,7

    111700

    119146,67

    4. Витрати на виробництво (собівартість послуг)

    183634,8

    20106

    12063,6

    10723,2

    5361,6

    20106

    21446,4

    5. Валовий прибуток (збиток) (п5-п6)

    836558,53

    91594

    54956,4

    48850,13

    24425,1

    91594

    97700,3

    6. Витрати на управління та збут

    201600

    16800

    16800

    16800

    16800

    16800

    16800

    7. Прибуток (збиток) від операційної діяльності (п7+п8-п9-п10)

    634958,53

    74794

    38156,4

    32050,13

    7625,07

    74794

    80900,3

    8. Податок на прибуток від звичайної діяльності (18%)

    114292,54

    13462,9

    6868,15

    5769,02

    1372,51

    13462,9

    14562,1

    9. Чистий прибуток (збиток)

    520666

    61331,1

    31288,3

    26281,11

    6252,55

    61331,1

    66338,2



    Загальний план надходження та витрачання грошових коштів представлено в наступній таблиці.
    Таблиця 3.4

    План надходження та використання грошових коштів (баланс грошових потоків)

    Показники

    На плановий період*

    У т.ч. по кварталах

    1

    2

    3

    4

    Н

    В

    Н

    В

    Н

    В

    Н

    В

    Н

    В

    1

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10

    11

    12

    1. Залишок коштів на початок періоду

     

     

     

     

    60

     

    145

     

    3

     

    2. Чистий рух коштів від операційної діяльності

    520666,0

     

    118900,44

     

    133921,85

     

    194007,52

     

    73836,19

     

    5. Вплив зміни валютних курсів на залишок коштів

     

    130000

     

    28000

     

    39000

     

    18000

     

    45000

    6. Залишок коштів на кінець періоду

    390666,0

     

    90900,44

     

    94921,85

     

    176007,5

     

    28836,2

     


    *Н – надходження грошових коштів, В – витрачання грошових коштів.
    Для реалізації проекту необхідно залучити інвестиції в розмірі

    1905 тис. грн. на наступні потреби:

    1. Оренда земельної ділянки на 99 років - 140 тис. грн.

    2 Оформлення дозвільної та будівельної документації 90 тис. грн..

    3 Будівництво готелю:

    вартість будівництва 1 кв. м – 4 тис. грн. (загальна сума 800 тис. грн.)

    4. Будівництво будівлі ресторану

    вартість будівництва 1 кв. м – 5 тис. грн. (300 тис. грн.)

    8 Будівництво тенісних кортів 80 тис. грн.

    9 Проведення комунікаційних мереж 150 тис. грн.

    10 Облаштування території 1 тис. иск.

    11 Закупівля обладнання для комплексу 250 тис. иск.

    12 Витрати на запуск 30 тис. иск.

    13 Непередбачувані витрати 64 тис. иск.

    ВСЬОГО 1905 тис. иск.

    Балансовий план представлено у таблиці 3.5.

    Таблиця 3.5

    Балансовий план туристично-оздоровчого комплексу «Гори» тис. иск..

    Показники

    На початок планового періоду

    На кінець планового періоду

    І. Активи підприємства:







    1. Обігові активи, разом:

    546

    552

    1.1. Грошові кошти







    1.2. Дебіторська заборгованість







    1.3. Запаси товарів







    1.4. Запаси інших матеріальних цінностей

    52

    52

    1.5. Інші оборотні активи

    494

    500

    2. Постійні активи разом:

    1258

    1353

    2.1. Основні засоби

    250

    345

    2.2. Нематеріальні активи







    2.3. Капітальні вкладення

    1008

    1008

    2.4. Фінансові вкладення







    3. Активи разом

    1804

    1905

    ІІ. Пасиви:







    1. Джерела власних коштів, разом:







    1.1. Статутний фонд

    1366

    1366

    1.2. Інші фонди соціального призначення







    1.3. Нерозподілений прибуток







    2. Довгострокові активи

    438

    539

    3. Розрахунки та інші пасиви:







    3.1. Короткострокові кредити







    3.2. Кредиторська заборгованість







    3.3. Поточні зобов’язання за розрахунками







    4. Доходи майбутніх періодів







    5. Разом пасивів

    1804

    1905

    У вартість будівництва включаються як безпосередньо будівельні роботи, так і всі внутрішні інтер’єрні роботи. Витрати на запуск включають в себе початкове навчання персоналу, компанію із просування послуг комплексу, закупівлю матеріалів та продуктів, необхідних для початку функціонування комплексу, тощо.

    Прибутковість інвестицій за даним проектом описує наступна таблиця.

    Таблиця 3.6.

    Показники ефективності інвестицій (тис. грн.)

    Показник

    Значення

    Період проекту

    7 років

    Чиста приведена вартість проекту

    113,8

    Дисконтований період окупності проекту

    6,5 років

    Індекс прибутковості

    0,08

    Внутрішня норма рентабельності (IRR):

    25,4%

    Проект фінансується за рахунок залученого (74%) та позикового (26%) капіталу, рентабельність якого:

    WACC=0,74*0,15+0,26*0,23=0,178

    Отже, рентабельність капіталу становить 17,8%.

    Інфляція за рік 3,7%, ступінь ризику 2%.

    Ставка дисконтування:

    D=17,8+3,7+1,5=23%

    Таблиця 3.7.

    Роки

    Грошовий потік

    КД, 23%

    CF*КД

    КД2,

    28%

    CF2*КД2

    Cj

    0

    -1804

    1

    -1804

    1

    -1804

    -1804,00

    1

    520,7

    0,813

    406,667

    0,781

    406,67

    -1380,67

    2

    520,7

    0,661

    317,627

    0,610

    317,63

    -1036,49

    3

    620,7

    0,537

    248,374

    0,477

    296,07

    -703,17

    4

    620,7

    0,437

    194,221

    0,373

    231,52

    -431,93

    5

    620,7

    0,355

    151,524

    0,291

    180,62

    -211,58

    6

    620,7

    0,289

    118,199

    0,227

    140,9

    -32,20

    7

    620,7

    0,235

    92,6846

    0,178

    110,5

    113,67

    NPV1

    113,67







    NPV2




    -120,1







    IRR = 23+113,67*(28-23)/(113,67+120,1)=25,4%



    PI = 113,67/1466,65=0,08



    DPP=6+3,2/92,7=6,5 років
    Аналіз показників ефективності інвестицій вказує на те, що об’єкт є привабливим для інвестування – чиста приведена вартість проекту більше 1,5 млн. грн., прибуток за проектом дозволяє повернути інвестиції.

    3.4. Оцінка ризиків проекту.

    Ймовірність виникнення ризику визначається за наступною шкалою:

     1 – слабоймовірна;

     2 – малоймовірна;

     3 – ймовірна;

     4 – вельми ймовірна;

     5 – повністю можлива.

    Величина втрат:

     1 – мінімальні;

     2 – низькі;

     3 – середні;

     4 – високі;

     5 – максимальні.

    Ступінь впливу ризику:

     ігнорується;

     незначний;

     помірний;

     суттєвий;

     критичний.

    Таблиця 3.7.

    Ризики на стадії будівництва комплексу

    Ризик

    Ймовірність виникнення ризику

    Величина витрат

    Значен-ня

    Ступінь впливу

    Рівень ризику

    Спосіб уникнення ризику

    Надійність, технічна реалістичність основних моментів проекту

    2

    3

    6

    Незначний

    Виправданий

    Детальна проробка проекту

    Наявність надійних постачальників та підрядників

    3

    4

    12

    Суттєвий

    Неприпустимий

    Тендерний відбір, аналіз ділової репутації, штрафні санкції за порушення умов поставки

    Зрив термінів будівництва

    2

    5

    10

    Помірний

    Виправданий

    Жорсткий контроль, штрафні санкції


    Рівень ризику:

     прийнятний;

     виправданий;

     неприпустимий.

    Перелік ризиків та їхня оцінка визначена експертним шляхом.

    Таблиця 3.8

    Ризики на стадії функціонування Комплексу

    Ризик

    Ймовірність виникненя ризику

    Величина втрат

    Значення

    Ступінь впливу

    Рівень ризику

    Спосіб уникнення ризику

    Природні катаклізми

    3

    4

    12

    Суттєвий

    Неприпустимий

    Страхування

    Політична нестабільність

    3

    2

    6

    Незнач-ний

    Виправданий

    Отримання гарантій з боку державних та місцевих органів влади

    Зміна законодавства

    2

    4

    8

    Незнач-ний

    Виправданий

    Відсутні

    Зміна податкового законодавства

    2

    4

    8

    Незнач-ний

    Виправданий

    Розробка альтернативної схеми мінімізації податків

    Коливання валютних курсів

    3

    3

    9

    помірний

    Виправданий

    Відсутні

    Інфляція

    3

    2

    6

    Незнач-ний

    Виправданий

    Мінімізація дебіторської заборгованості, коригування рівня цін

    Відсутність або незадовільний рівень збуту послуг

    3

    5

    15

    Суттєвий

    неприпустимий

    Проведення активної маркетингової політики, встановлення знижок для згладжування сезонності, укладання договорів з корпоративними клієнтами

    Поява нових конкурентів

    4

    2

    8

    Незнач-ний

    Виправданий

    Створення унікальної конкурентної переваги, програм лояльності

    Коливання ринкової кон’юктури

    3

    3

    9

    Помірний

    Виправданий

    Постійний збір, аналіз інформації, прийняття відповідних рішень

    Зміна цін на ресурси

    3

    3

    9

    Помір-ний

    Виправданий

    Укладання довгострокових контрактів на постачання


    Надійність постачальників

    3

    4

    12

    Суттєвий

    Неприпустимий

    Тендерний відбір, аналіз ділової репутації, жорсткі штрафні санкції

    Крадіжки та пошкодження майна

    2

    2

    4

    Ігнорується

    Прийнятний

    Система охорони та пожежної безпеки, охорона, контроль персоналу страхування

    Неефективне управління

    2

    4

    8

    Незнач-ний

    виправданий

    Планування та контроль, залучення зовнішніх консультантів

    Ризик невиконання зобов’язань

    2

    4

    8

    Незнач-ний

    Виправданий

    Контроль за якістю послуг та постійне навчання персоналу


    5. UNWTO Tourism Highlights, 2012 Edition – 16 с. ISSN 2223-3199

    9. TOP 17 experiences in Ukraine [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.lonelyplanet.com/ukraine/travel-tips-and-articles/76711

    Література:

    1. Світова туристична організація UNWTO [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.unwto.org

    2. Travel & Tourism 2011 / World Travel & Tourism Council / London / 2011 - 44 с

    3. Группа двадцати впервые признает путешествия и туризм движущей силой экономического роста и принимает на себя обязательство проводить работу в целях облегчения путешествий PR No.: PR12040 Madrid, London 20 Jun 12 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://media.unwto.org/ru/press-release/2012-07-16/gruppa-dvadtsati-vpervye-priznaet-puteshestviya-i-turizm-dvizhushchei-siloi

    4. Международный туризм уверенно продвигается к преодолению миллиардного рубежа в конце 2012 года PR No.: PR12051 Madrid 12 Sep 12 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: 
      http://media.unwto.org/ru/press-release/2012-09-19/mezhdunarodnyi-turizm-uverenno-prodvigaetsya-k-preodoleniyu-milliardnogo-ru

    5. UNWTO Tourism Highlights, 2012 Edition – 16 с. ISSN 2223-3199

    6. Travel & Tourism Economic Impact 2012 Ukraine / World Travel & Tourism Council / London 2012 / 24 с

    7. Міністерство культури і туризму України «Проблеми та перспективи розвитку туризму в Україні на сучасному етапі» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
      http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/183853;jsessionid=CBACCE6697D400A116E060EE2C513F8C

    8. The Travel & Tourism Competitiveness Report 2011 World Economic Forum / Geneva / 501 с ISBN-13: 978-92-95044-96-8

    9. TOP 17 experiences in Ukraine [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.lonelyplanet.com/ukraine/travel-tips-and-articles/76711

    10. Статистичний щорічник України за 2011 рік / Державна служба статистики України / Київ, ТОВ «Август Трейд», 2012 – 559 с ISBN 978-966-2224-36-8

    11. Державна служба статистики [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua

    12. «Україна: конкурування в світовій економіці – Стратегії успіху» Агентство США з міжнародного розвитку USAID UKRANE / Київ / 2005 - 172 с

    13. Міністерство культури і туризму України «Підсумки туристичного сезону 2009 року» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
      http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/225433;jsessionid=0D83FF45195E032487951CE94852260C

    14. О.І. Трохимець «Розвиток туризму в Україні та його стратегічне значення для національної економіки» / науково-виробничий журнал «Держава та регіони» № 3 2012 – 259 с – с 62 – 67 ISSN 1814-1161

    15. Бондаренко М.П. «Туристичний сектор економіки України: реалії та перспективи» Економіка і прогнозування / науковий журнал ; Ін-т екон. та прогнозув. НАН України. – 2011. – № 1. – 160 с. – ISSN 1605–7988 с 104 - 119

    16. База «Регіональна статистика» Головне управління статистики у Львівський області [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
      http://database.ukrcensus.gov.ua/PXWEB2006p/dialog/statfile1_r.asp

    17. Статистичний збірник «Регіони України» 2012 Частина І / Державна служба статистики України / Київ 2012 – 310 с

    18. Кабінет міністрів України Постанова від 29 квітня 2002 р. № 583 «Про затвердження Державної програми розвитку туризму на 2002-2010 роки» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/583-2002-%D0%BF

    19. Єсіпова К.А. «Тенденції розвитку сучасних туристичних підприємств» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rusnauka.com/25_NNP_2011/Economics/10_91676.doc.htm

    20. The Travel & Tourism Competitiveness Report 2008 World Economic Forum / Geneva / 504 с ISBN-13: 978-92-95044-04-3


    1   2


    написать администратору сайта