Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақтың тақырыбы: ң дыбысы және әрпі

  • Сабақ барысы Сабақтың кезеңі/уақыты

  • Сабақтың басы (1–7 мин) (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі

  • Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру

  • Білу және түсіну

  • Дескриптор : - Екі бағандағы сөздерді оқиды.- Берілген сөздерді тұтас оқиды.2-критерий. Үш жақта берілген сөздерді оқиды. Оқылым

  • Дескриптор: - Үш жақта берілген сөздерді оқиды. - Мағынасын түсінеді.3-критерий

  • Дескриптор

  • Сабақтың соңы (7 мин) Бекіту және саралау

  • 15.11-20.11 Әліппе ҚМЖ. Тексерді


    Скачать 177.23 Kb.
    НазваниеТексерді
    Дата23.01.2022
    Размер177.23 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла15.11-20.11 Әліппе ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #339832
    страница1 из 5
      1   2   3   4   5

    Тексерді: _______________


    Білім беру ұйымының атауы

    «Алмалыбақ ауылындағы орта мектеп-гимназия» КММ

    Пәні:

    Әліппе

    Бөлім:

    Әліппе кезеңі

    Педагогтің аты-жөні:

    Ережепова А.М

    Күні:

    15.11.2021ж

    Сынып: 1 Л

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    ң дыбысы және әрпі

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

    1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;

    1.2.8.1 дыбыстың таңбасы – әріпті тану, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажырату;

    1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;

    Сабақтың мақсаты:

    Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды.

    Дыбыстың таңбасы – әріпті таниды, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажыратады.

    Сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастырады

    Сабақ барысы

    Сабақтың кезеңі/уақыты

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы (1–7 мин)

    (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:

    1. Сәлемдесу.

    2. Оқушыларды түгендеу.

    Психологиялық ахуал орнату.

    «Дыбыстарды тану» жаттығуы.

    Бейнебаяндағы жабайы аңдардың дауысын сти отырып, аттарын атайды.

    Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру:

    – Балалар, сендер бүгін берілген сөзді, сөйлемді, мәтінді буындап, тұтас оқисыңдар. Әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазасыңдар.

    Оқулықта көшіріп жазуға берілген тапсырмаларды дәптерге өздіктеріңнен жазасыңдар.

    Аңдарды дауысына қарай ажыратады.




    Қолдау




    Білу және түсіну

    Сабақтың ортасы

    (26 мин)


    Қолдану
    Жинақтау

    1-критерий. Берілген сөздерді тұтас оқиды, оларды бір-бірімен салыстырады.

    Оқылым.

    1. Оқулықтың 62-бетінде оқуға берілген сөздерді оқушылардың тұтас оқуына қолдау жасау.

    2. Екі бағанда берілген сөздердің мағынасы өзгеруіне назар аудару

    3. Дескриптор:

    - Екі бағандағы сөздерді оқиды.

    - Берілген сөздерді тұтас оқиды.

    2-критерий. Үш жақта берілген сөздерді оқиды.

    Оқылым

    Үш жақта берілген сөздерді тұтас оқу. Мағынасын түсіну.

    Дескриптор:_-_Үш_жақта_берілген_сөздерді_оқиды._-_Мағынасын_түсінеді.3-критерий'>Дескриптор:

    - Үш жақта берілген сөздерді оқиды.

    - Мағынасын түсінеді.

    3-критерий. Берілген тапсырманы көркем жазады.

    Жазылым

    Берілген сөздерді үш жақта көркем талдау жазу.

    Дескриптор:

    -Берілген сөйлемдерді оқиды.

    -Берілген сөздерді үш жақта жазады.

    Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.

    1. Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып,

    «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.

    1. Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды.

    2. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды.

    3. Оқыған сөздердегі «н» - «ң» дыбысының орнын анықтап, дыбыстық талдау жасайды.



    1. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазады.

    2. Оқулықтан көшіріп жазуға берілген тапсырманы орындайды.

    3. берілген сөздерді үш жақта талдап дәптерге көркем жазады.

    Қолдау
    Қолдауды қажет ететін оқушыларға көмек беру.
    Қолдауды қажет ететін оқушыларға

    көмек беру.


    Оқулық Бағандағы сөздер

    «Менің алғашқы сөздігім» көмекші құралы


    Сызба


    Жазу дәптері


    Сабақтың соңы

    (7 мин)

    Бекіту және саралау

    Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:

    1-деңгей:

    Шаңғы, он, жаңғақ сөзіне дыбыстық талдау жаса

    2-деңгей:

    Шаңғы, он, жаңғақ сөзін үш жақта талдау жаса

    3-деңгей:

    Шаңғы, он, жаңғақ сөзіне сөйлем құрастыру.

    Оқушылар өздеріне берілген саралау

    тапсырмаларын орындайды.

    1-деңгейдегі шаңғы, он, жаңғақ сөздеріне талдау жасау.

    2-деңгейдегі оқушылар шаңғы, он, жаңғақ сөзін үш жақта талдап жазады.

    3-деңгейдегі оқушылар шаңғы, он, жаңғақ сөздеріне сөйлем құрайды.

    Қолдауды қажет

    ететін

    оқушыларға

    көмек беру.

    Саралау

    тапсырмалары

    Рефлексия

    Оқушылар сабақтан алған әсерлерімен,

    Бір-бірін

    Микрофон



    ұсыныстарымен бөліседі.

    бағалайды.



      1   2   3   4   5


    написать администратору сайта