Главная страница

ответы судебка. Тема Танатологія. Огляд місця події


Скачать 248.97 Kb.
НазваниеТема Танатологія. Огляд місця події
Дата03.06.2022
Размер248.97 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаответы судебка.docx
ТипКодекс
#567699
страница8 из 20
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   20

Д. Утоплення в прісній воді

18. Чоловік Р. працював в криниці на глибині. Після закінчення робіт він хотів підніматися вверх, але у нього обірвався шнур і чоловік залишився на деякий час в криниці. При перебуванні у замкнутому просторі у нього почали відмічатись тремор, каталепсія, запаморочення. Бригада лікарів, яка прибула на місце, надала чоловікові необхідну допомогу. Який постасфіксичний стан розвинувся у чоловіка?

А. Затьмарення свідомості

Б. Ареспіраторно - коматозна

В. Амнестична

Г. Ефекторних наслідків

Д. Децеребральної ригідності

19. На відпочинку групи підлітків, раптово одній дівчині стало погано, після купання в лісовому озері, вона втратила свідомість і через декілька хвилин померла. При огляді експертом виявлено на фоні синюшності шкірних покривів синьо – фіолетового кольору трупні плями, точкові крововиливи в слизову оболонку очей, не самовільне виділення сечі, внутрішні органи повнокровні з точковими крововиливами, легені значно збільшені в об’ємі, повітряні, ознаки повітряної емболії лівого серця. Який тип утоплення має місце в даному випадку?

А. Рефлекторний тип

Б. Спастичний (асфіктичний) тип

В. Утоплення в соленій воді

Г. Утоплення в прісній воді

Д. Змішаний тип

20. Чоловік похилого віку, який довгий час страждав ішемічною хворобою серця, покінчив життя самогубством через повішення, помер ще на першій хвилині прижиттєвого перебігу механічної асфіксії. По якій причині у нього швидко наступила смерть?

А. Здавлення нервово – судинного пучка

Б. Зупинка дихання

В. Рефлекторна зупинка серця, внаслідок ІХС

Г. Тяжке порушення ЦНС

Д. Гостре кисневе голодування серцевого мʼяза

21. В морг бюро судово – медичної експертизи доставлений труп невідомого чоловіка з ознаками утоплення, знайденого перехожими восени в парку, біля річки. При огляді виявлено: трупні плями при надавлюванні не змінюють свого кольору, під вісцеральною плеврою точкові крововиливи (Рассказова - Лукомського), в трахеї і бронхах сліди піни, у вигляді сітчастого малюнка. Визначити яка давність смерті?

А. 1-2 доби

Б. понад 2 тижні

В. 2-3 доби

Г. 10-12 діб

Д. 4-5 діб

22. Чоловік Р. працював в криниці на глибині. Після закінчення робіт він хотів підніматися наверх, але у нього обірвався шнур і чоловік залишився на деякий час в криниці. При перебуванні у замкнутому просторі у нього почали відмічатись судомні рухи, переважно тонічного характеру. Бригада лікарів, яка прибула на місце, надала чоловікові необхідну допомогу. Який постасфіксичний стан розвинувся у чоловіка?

А. Затьмарення свідомості

Б. Ареспіраторно - коматозна

В. Амнестична

Г. Ефекторних наслідків

Д. Децеребральної ригідності

23. Чоловік Р. працював в криниці на глибині. Після закінчення робіт він хотів підніматися наверх, але у нього обірвався шнур і чоловік залишився на деякий час в криниці. При перебуванні у замкнутому просторі у нього розвинувся стан, який характеризувався відсутністю дихання, непритомністю, відсутністю реакції зіниць. Бригада лікарів, яка прибула на місце, надала чоловікові необхідну допомогу. Який постасфіксичний стан розвинувся у чоловіка?

А. Затьмарення свідомості

Б.Ареспіраторно - коматозна

В.Амнестична

Г.Ефекторних наслідків

Д.Децеребральної ригідності

24. Чоловік Р. працював в криниці на глибині. Після закінчення робіт він хотів підніматися наверх, але у нього обірвався шнур і чоловік залишився на деякий час в криниці. При перебуванні у замкнутому просторі у нього почали відмічатись судоми, відсутність дихання. Бригада лікарів, яка прибула на місце, надала чоловікові необхідну допомогу. Після цього у потерпілого почались гострі маніакальні напади, які змінювались депресивним станом. Який постасфіксичний стан розвинувся у чоловіка?

А. Затьмарення свідомості

Б.Ареспіраторно - коматозна

В.Амнестична

Г.Ефекторних наслідків

Д.Децеребральної ригідності

25. Чоловік Р. працював в криниці на глибині. Після закінчення робіт він хотів підніматися наверх, але у нього обірвався шнур і чоловік залишився на деякий час в криниці. При перебуванні у замкнутому просторі у чоловіка розвинувся стан, при якому, будучи в цілковитій свідомості, у нього відмічалась ретроградна амнезія (не пам’ятав події травми і деякі після травми). Який постасфіксичний стан розвинувся у чоловіка?

А. Затьмарення свідомості

Б.Ареспіраторно - коматозна

В.Амнестична

Г.Ефекторних наслідків

Д.Децеребральної ригідності

26. В морг був доставлений труп з ознаками утоплення. При огляді експертом: легені збільшені в об’ємі, підвищеної повітряності, відмічається скупчення рідини в альвеолах, ділянки ателектазу, в кістково – мозковому каналі правої і лівої стегнових кісток виявлено планктон. Який вид утоплення спостерігається в даному випадку?

А. Спастичний (асфіктичний) тип

Б. Утоплення в прісній воді

В. Утоплення в соленій (морській) воді

Г. Рефлекторний тип

Д. Змішаний тип

27. В морг був доставлений труп з ознаками утоплення. При огляді експертом: вогнищеві ділянки ателектазу, різкий набряк, крупно - вогнищеві крововиливи зі зниженням повітряності легеневої тканини. При планктоноскопічному дослідженні органів – діатомеї не виявлені. Який вид утоплення спостерігається в даному випадку?

А. Спастичний (асфіктичний) тип

Б. Утоплення в прісній воді

В. Утоплення в соленій (морській) воді

Г. Рефлекторний тип

Д. Змішаний тип

28. В річці був виявлений труп жінки, без ознак гниття. При огляді експертом: трупні плями червоного кольору, на тілі "гусяча шкіра", спостерігається набухання і зморщення епідермісу на долонях рук і стопах. Експертом встановлено ознаки перебування трупа у воді. Які ознаки будуть виявлені при внутрішньому дослідженні трупа?

А. Дрібнопухирчата піна в верхніх дихальних шляхах

Б. Наявність рідини в пазусі клиноподібної кістки

В. Наявність рідини в черевній порожнині

Г. Плями Рассказова - Лукомського

Д. Гостра емфізема легень

29. Після пожежі у власній квартирі загинув гр-н К. Експертом при внутрішньому і зовнішньому дослідженнях було встановлено діагноз отруєння оксидом вуглецю. Який вид гіпоксії мав місце в даному випадку?

А. Змішана

Б. Гемічна

В. Циркуляторна

Г. Тканинна

Д. Гіпоксична

30. При проведенні судово медичної експертизи трупа чоловіка 54 років, виявленого за місцем мешкання встановлено наявність трупних плям на ногах, в області тазу, передплічь, різкий ціаноз обличчя, точкові крововиливи в кон’юнктиву. На шиї виявлена одинична странгуляційна борозна, спрямована знизу зліва вверх вправо, розташована вище щитовидного хряща щільна, світло - коричнева з набряклими синюшними валиками. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок. Встановити причину смерті.

А. Компресійна асфіксія

Б. Обтураційна асфіксія

В. Странгуляційна асфіксія

Г. Утоплення в прісній воді

Д. Атрезія дихальних шляхів

31. При дослідженні трупа виявлені чисельні трупні плями темно-фіолетового кольору, різкий ціаноз обличчя, множинні точкові крововиливи в кон’юнктиву та шкіру повік. На шиї на рівні щитоподібного хряща розташовані 4 округлі крововиливи діаметром від 1 до 2х см багрово-синюшного кольору. Один крововилив розташований на правій бічній поверхні шиї, три – на лівій один біля одного другого. В м’яких тканинах шиї під та навколо описаних крововиливів масивні гематоми. Під вісцеральною плеврою та під епікардом множинні точкові крововиливи. В паренхіматозних органах застій, повнокрівʼя. Встановити ймовірну причину смерті та механізм дії травмуючогофактора.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Асфіксія в наслідок обтурації стороннім тілом

В. Механічна асфіксія в наслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія м’якою петлею

Д. Механічна компресійна асфіксія

32. Труп громадянина Ю. виявлено у ліжку квартири за місцем постійного проживання. При дослідженні трупа встановлено: на обличчі та передній поверхні грудей сліди блювотних мас. Рот частково відкритий, в порожнині рота рвотні маси. Трупні плями розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя ціанотичне. У внутрішніх органах венозний застій, повнокрівʼя, легені роздуті. В просвіті трахеї та Bronchusprincipales велика кількість блювотних мас. При здавленні тканин легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно- червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах рідка темна кров. Патології внутрішніх органів не виявлено. Від внутрішніх органів та з порожнин відчутний стійкий запах алкоголю. Встановити причину смерті.

А. Гостра інтоксикація етанолом або його похідними

Б. Механічна асфіксія внаслідок аспірації блювотними масами.

В.Травматичне пригнічення дихального центру

Г. Утоплення

Д. Хімічне ураження дихальних шляхів

33. При дослідженні трупа виявлені множинні трупні плями, різкий ціаноз обличчя, точкові крововиливи в кон’юнктиву повік, більше в області перехідної складки. На шиї на рівні щитоподібного хряща одинична горизонтальна замкнута странгуляційна борозна товщиною 2 мм однакової щільності на всьому протязі, буро-червона. Виявлено переломи ріжок підʼязикової кістки, застійне повнокрівʼя внутрішніх органів. Дрібновогнищеві крововиливи під вісцеральною плеврою (плями Тардьє). Встановити причину смерті та характер пошкоджуючогофактора.

А. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Жорстка (дріт)

Б. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Напівм’яка (мотузка, ремінь)

В. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. М’яка (шарф, рушник)

Г. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Жорстка (дріт)

Д. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. М’яка (шарф, рушник)

34. Під час вечері громадянин К., 67 років, закашлявся, посинів, впав, втратив свідомість. Бригада швидкої медичної допомоги, що прибула на виклик констатувала смерть. При судово-медичній експертизі виявлено: трупні плями багрово-синюшного кольору, розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя синюшне. В склерах та кон’юнктиві очей – множинні точкові крововиливи багрового кольору. Вхід в гортань та стравохід перекрито шматком смаженого м’яса розмірами 3,5х4,3 см, що складається з великої кількості волокнистих прошарків. Внутрішні органи повнокровні. Легені вздуті. В просвіті трахеї та Bronchusprincipales невелика кількість слизу. з поверхні розрізів легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах темна рідка кров. Встановити причину смерті.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія м’якою петлею

Д. Механічна компресійна асфіксія

35. Для проведення судово-медичної експертизи представлено труп дитини чоловічої статі віком 10 років, виявлений 14 лютого поблизу берега річки Дністер. Шкірні покриви бліді, холодні, «гусяча шкіра», місцями покриті піском. Шкіра долонь кистей і підошовних поверхонь стоп зморщена, білого кольору. Трупні плями блідо-рожеві, розташовані на передній поверхні тулуба, при натисненні пальцем, свого кольору не змінюють. Біля отворів рота та носа стійка біло-рожева піна. Трупне заклякання слабо виражене у всіх групах м'язів. Гнильні зміни відсутні. У трахеї і великих бронхах — біла стійка дрібнопухирчаста піна. У просвіті бронхів часточки мулу, водоростей. Легені збільшені в об’ємі, важкі, мармурового відтінку, з відбитками ребер. На паріетальній плеврі наявні бліді розпливчаті крововиливи (плями Рассказова-Лукомського). Виявлено рідину в порожнині середнього вуха та пазухах носу. На кистях рук виявлено садна та крововиливи. Інших пошкоджень внутрішніх органів та шкірних покривів не виявлено. Встановити причину смерті.

А.Смерть у воді

Б.Синкопальне утоплення

В. Справжнє утоплення в прісній воді

Г. Синкопальне утоплення в солоній воді

Д. Занурення трупа у воду з метою переховування злочину

36. 13 вересня 2015 року померла, виявлена у ліжку власної квартири, надана для проведення судово-медичної експертизи. Труп жіночої статі, довжина тіла 172см. Трупні плями розташовані на задній поверхні тіла та мають багрово-синюшне забарвлення. При натисканні блідніють і поновлюють забарвлення через 8-10 хвилин. На фоні загальної блідості шкірних покривів вентральної частини трупа привертають увагу: гематоми на крилах носа справа продовгувата 1,5х2,5 см, зліва округла 3х3см. Також виявлено подряпини біля роту, садна червоної кайми губ. На внутрішній поверхні губ слизова з крововиливами, саднами та місцями з відбитками зубів. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок. Встановити причину смерті та характер пошкоджуючогофактора. Встановіть причину і давність настання смерті.

А. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору, 6-8 годин тому

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом, 24 години тому

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою, 6 діб

Г. Странгуляційна асфіксія мʼякою петлею, 36 годин тому

Д. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору, 14-16 годин тому

37. При судово-медичному дослідженні трупа виявлено: на обличчі сліди засохлої крові, множинні садна та крововиливи. При пальпації кісток та хрящів носа виявлено надмірну рухомість. В носових ходах сліди крові. На губах потьоки крові. Рот частково відкритий, всередині рідка кров. При дослідженні кісток лицевого черепа виявлено перелом альвеолярного відростка верхньої щелепи та двобічний перелом тіла нижньої щелепи на рівні премолярів. Трупні плями інтенсивні, багрово-синюшного кольору, розташовані на передній поверхні тіла. Обличчя синюшне. Внутрішні органи повнокровні. Легені перероздуті. В просвіті дихальних шляхів велика кількість рідкої крові та її згортків. В шлунку близько 200 мл рідкої крові. Під вісцеральною плеврою невелика кількість точкових крововиливів темно-червоного кольору. В порожнинах серця та просвіті крупних судин темна рідка кров. Від органів та порожнин трупа відчутний запах алкоголю. Патології внутрішніх органів не виявлено. Встановити причину смерті та характер травмуючогофактора.

А. Гостра інтоксикація етанолом або його похідними

Б. Механічна асфіксія в наслідок аспірації блювотними масами.

В. Механічна асфіксія в наслідок аспірації рідкою кров’ю.

Г. Утоплення

Д. Хімічне ураження дихальних шляхів

38. До судово - медичної експертизи представлено труп дитини 5-ти річного віку, виявлений його бабусею. Шкірні покриви бліді, трупні плями розташовані на дорзальній частині тіла. Остання буро-синього кольору. Ніс виглядає дещо приплюснутим. Множинні точкові крововиливи в кон’юнктиву. виявлено подряпини біля роту, садна червоної кайми губ. На внутрішній поверхні губ слизова з крововиливами, саднами та місцями з відбитками зубів. В ротовій порожнині та носових ходах виявлено окремі пушинки та дрібні фрагменти ниток білого кольору. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок. Встановити причину смерті та характер пошкоджуючогофактора.

А. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору рукою.

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом.

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія мʼякою петлею

Д. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору подушкою/ковдрою.

39.Для проведення судово-медичної експертизи представлено труп чоловічої статі. Довжина тіла 194см, верхній одяг та взуття мокрі. Шкіра холодна та мокра на дотик. Шкірні покриви ціанотичні. Трупні плями багрово-синього кольору. Сліди самовільного сечовипускання, дефекації. Голосова щілина зімкнена. Легені сухуваті, емфізематозно роздуті (гіпераерія). Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя внутрішніх органів. Венозна система переповнена рідкою кров’ю. Шлунок і частина кишечнику заповнені рідиною. Мікроскопічні дослідження на предмет наявності планктону у внутрішніх органах та дихальному тракті негативні. Встановити причину смерті.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   20


написать администратору сайта