Главная страница

ответы судебка. Тема Танатологія. Огляд місця події


Скачать 248.97 Kb.
НазваниеТема Танатологія. Огляд місця події
Дата03.06.2022
Размер248.97 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаответы судебка.docx
ТипКодекс
#567699
страница9 из 20
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   20

А. Смерть у воді

Б. Синкопальне утоплення

В. Справжнє утоплення

Г. Спастичне (асфіктичне утоплення)

Д. Занурення трупа у воду з метою приховування злочину

40. Для судово-медичної експертизи доставлено труп Громадянки К. 45 років. З супровідного листа: смерть до приїзду бригади ШМД. Під час дослідження: трупні плями багрово-синюшного кольору, розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя синюшне. В склерах та кон’юнктиві очей – множинні точкові крововиливи багрового кольору. Вхід в гортань та стравохід перекрито шматком сала розмірами 4х3,5х4см, що складається з великої кількості волокнистих прошарків. В просвіті трахеї крупні (0,5-1,0см) крихти хліба. Внутрішні органи повнокровні. Легені вздуті. В просвіті трахеї та Bronchusprincipales невелика кількість слизу, з поверхні розрізів легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах темна рідка кров. Встановити причину смерті.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія м’якою петлею

Д. Механічна компресійна асфіксія

41. При проведенні судово медичної експертизи трупа дівчини 26 років, виявленого за місцем мешкання встановлено наявність трупних плям на ногах, в області тазу, передпліч, різкий ціаноз обличчя, точкові крововиливи в кон’юнктиву. На шиї виявлена подвійна странгуляційна борозна, що розділена між витками проміжним валиком, за ходом валика виявлено множинні точкові крововиливи в шкіру. Обидва витки борозни щільні, глибокі з чіткими рівними краями. Товщина кожного з витків 0,5см. Положення петлі переднє, на бокових поверхнях висхідний напрям. Кінці борозни між собою не дотикаються на дорзальній стороні шиї. Інтервал між її кінцями 4 см. Спереду борозна розташована вище щитоподібного хряща. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок.

А. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Одинична Жорстка (дріт)

Б. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Одинична. Напівм’яка (мотузка, ремінь)

В. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Подвійна. М’яка (шарф, рушник)

Г. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Подвійна. Жорстка (дріт)

Д. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Одинична. М’яка (шарф, рушник)

42. Для проведення судово-медичної експертизи доставлено труп дитини 3 років чоловічої статі. Довжина тіла 80см, вага 23кг. При дослідженні виявлено: трупні плями багрово-синюшного кольору, розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя синюшне. В склерах та кон’юнктиві очей – множинні точкові крововиливи багрового кольору. Вхід в гортань та стравохід перекрито шматком яблука 3,5х2х3,0 см. Внутрішні органи повнокровні. Легені вздуті. В просвіті трахеї та Bronchusprincipales невелика кількість слизу. З поверхні розрізів легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах темна рідка кров. Встановити причину смерті.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Странгуляційна асфіксія м’якою петлею

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом

Д. Механічна компресійна асфіксія

43. Покоївкою готелю в 09.00 18.10.15 виявлено труп молодої жінки 30-35 років. Тіло знаходилось в горизонтальному положенні на спині. На місці ймовірного злочину знайдені особисті речі та одяг померлої: сукня темно-зеленого кольору, поділ сукні розірваний, панчохи чорні 2 шт., пошкоджені обидві. На верхніх кінцівках, тулубі, внутрішній та зовнішній поверхні стегон чисельні гематоми та садна. Ознак статевого акту не виявлено. Під вільним краєм нігтьових пластин обох рук виявлено частки епідермісу. На шиї потерпілої в проекції щитоподібного хряща странгуляційна борозна товщиною 3см з рівним дещо розмитим краєм. Борозна розташована рівно-горизонтально та обривається симетрично з обох боків на рівні сосцевидних відростків. Під час мікроскопічного дослідження шкіри з області странгуляційної борозни виявлені чисельні волокна мікрофібри чорного кольору, чисельні крововиливи вздовж борозни та переміщення краплин жиру в сполучну тканину та епідерміс. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок.

А. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Одинична Жорстка (дріт)

Б. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Одинична. Напівм’яка (мотузка, ремінь)

В. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Подвійна. М’яка (шарф, рушник)

Г. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Подвійна. Жорстка (дріт)

Д. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Одинична. М’яка (шарф, панчоха, рушник)

44. Під час судово-медичного дослідження трупа гр. Ю, 72 років, встановлено наступне: на рівні голосової щілини виявлено фарфорову коронку зуба розмірами1,5х0,7 см. Слизова оболонка в місці обтурації набрякла, з множинними точковими крововиливами. Трупні плями інтенсивного фіолетового кольору, розташовані на задньо-бічних поверхнях тіла, при надавлюванні бліднуть та відновлюють своє забарвлення через 16 хвилин. При внутрі­шньому дослідженні виявлена рідка темно-червона кров, множинні дрібнокрапчасті крововиливи на поверхні серця та легень, внутрі­шні органи повнокровні. Встановіть причину смерті та давність її настання

А. Обтураційна механічна асфіксія внаслідок аспірації в дихальні шляхи коронки зуба. Давність смерті – 24-36 год.

Б. Спастична асфіксія внаслідок ларингоспазму. Давність настання смерті 3 години.

В. Смерть внаслідок кардіопульмонального рефлексу. Давність настання смерті 7 діб.

Г. Механічна компресійна асфіксія

Д. Механічна асфіксія внаслідок закриття ротового отвору.

45. Труп немовляти виявлено на смітнику. При судово-медичній експертизі трупа встановлено: довжина тіла 49 см, маса тіла 2910 г. Волосся на голові густе, завдовжки до 2,5 см. На волосистій частині голови в тім’яній ділянці справа припухлість туго-еластичної консистенції, діаметром до 7 см, висотою до 1,5 см. Розміри голови: окружність 35 см, великий косий розмір 12,5 см, прямий 11,5 см, великий поперечний 8,5 см, ширина плічок 12 см, стегон 8,5 см. Окружність грудей 29 см, живота 28 см. Хрящі вушних раковин і носа щільні, еластичні. На шкірі густі помарки підсохлих крові та темно-зеленої речовини. На зовнішній поверхні лівого стегна в нижній третині декілька саден невизначеної форми, розмірами від 0,1х0,1 см до 0,4х0,3 см. По передній поверхні правого колінного суглоба синець овальної форми, розмірами 1,1х0,9 см буро-червоного кольору. На поперечних розрізах нижніх епіфізів стегнових кісток в центрі на тлі персневидного хряща спостерігаються ділянки червоного кольору, шорсткі на вигляд, діаметром до 0,9 см. Легені розпрямлені, виповнюють плевральні порожнини, не спадаються. Шлунок роздутий. При зануренні у воду органокомплекса шиї і грудей він плаває, плавають також кожна легеня окремо, долі і шматочки їх. Шлунок, перев’язаний біля входу і виходу, при зануренні у воду плаває, тонка кишка плаває в проксимальних відділах, в дистальних тоне, як і товста кишка. У верхній третині стравоходу на рівні надгортанника щільно вставлений жмут з аркуша журнального паперу розміром 20х15см. На слизовій оболонці стравоходу по ходу жмуту спостерігаються темно-червоні крововиливи діаметром від 0,2 см до 0,9 см. Під плеврою легенів множинні точкові крововиливи. На розрізі тканина легень повнокрівна, однорідна. Під зовнішньою оболонкою серця поодинокі темно-червоні точкові крововиливи. У просвіті шлунку невелика кількість білястого слизу. Судово-гістологічний висновок: легені, що дихали, виражене венозне повнокрів’я внутрішніх органів. Обрати найбільш вірне твердження:

А. Дитина новонароджена недоношена, незріла, не життєздатна

Б. Дитина новонароджена доношена, смерть настала внаслідок механічної асфіксії, що викликала обтурацію дихальних шляхів стороннім тілом .

В. Дитина новонароджена, доношена, зріла не життєздатна. Смерть наступила внаслідок критичної бронхообструкції.

Г. Дитина новонароджена, доношена. Мертвонароджена внаслідок дистресу плода.

Д. Дитина народилася мертвою внаслідок затримки внутрішньоутробного розвитку.

46. Труп громадянки О.М. виявлено у власній квартирі. При судово-медичній експертизі трупа виявлено: трупні плями зливні, виражені, синюшно-багрові з множинними точковими крововиливами, розташовуються переважно на передпліччях, кистях, гомілках, ступнях за типом панчіх та рукавичок. При дозованому натисканні не змінюються. Кінчик язика защемлений між зубами, підсохлий, ущільнений. У верхній третині шиї, вище рівня щитовидного хряща розташована темно-коричнева странгуляційна борозна, що проходить косо спереду назад. Борозна найкраще виражена на передній поверхні шиї, де глибина її дорівнює 0,2 см, ширина 1,5 см. На задній поверхні шиї борозна не простежується. При внутрішньому дослідженні кров рідка, темно-червона, внутрішні органи повнокровні. Під вісцеральною плеврою множинні дрібнокрапчасті темно-червоні крововиливи. Визначте тип асфіксії?

А. Странгуляційна асфіксія. Петля ковзна.

Б. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу.

В. Странгуляційна асфіксія. Тип петлі виявити неможливо.

Г. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу.

Д. Можливий будь-який із варіантів.

47. На місце події виїхала слідча група. Чоловік Н., з підозрою на смерть від обтураційної асфіксії, не подає ознак життя. Судово-медичному експерту потрібно виявити суправітальні реакції, по яким можна визначити термін настання смерті. На якому явищі вони засновані?

А. Посмертних явищ.

Б. Ознак агонального періоду.

В. Пережиттєвості тканин і органів.

Г. Передсмертних змін.

Д. Ознаках клінічної смерті.

48. Із води був вилучений труп невідомого чоловіка. Судово-медичному експерту потрібно встановити ряд ознак для визначення давності настання смерті. Однією з таких ознак є крайній (максимальний) ступінь мацерації, при перебуванні трупа у воді, який проявляється у вигляді:

А. Побіління та складчастості шкіри.

Б.Жировоску.

В. «Рукавички смерті».

Г. Гнилісної венозної сітки.

Д. Крупної складчастості шкіри.

49. В кущах лісопаркової зони було виявлено труп невідомого громадянина з ознаками смерті від странгуляційної асфіксії. Для огляду місця події виїхала слідча бригада у складі слідчого і криміналістів. До складу бригади був залучений також лікар-хірург районної лікарні, який в подальшому провів судово-медичне дослідження трупа. В якій якості цей лікар виконував дослідження?

А. Лікаря-експерта.

Б. Дільничного лікаря.

В. Судово-медичного експерта.

Г. Спеціаліста.

Д. Лікаря-хірурга.

50. Гр. П., 25-ти років, був знайдений у полі, повішеним на дереві у петлі. Хто повинен призначити експертизу для встановлення причини смерті?

А. Слідчий.

Б. Судово-медичний експерт.

В. Судово-медичний криміналіст.

Г. Начальник судово-медичного бюро.

Д. Головний лікар.

Судово-медична експертиза ушкоджень від дії фізичних факторів зовнішнього середовища

1. Взимку, біля будинку №3 в м. Запоріжжі , було знайдено труп жінки. При судово-медичному розтині експерт вказав причину смерті від переохолодження. Яка з перелічених ознак вказує на дану смерть?

А. Плями Тард'є

Б. Плями Вишневського

В. Плями Рассказова-Лукомського

Г. Плями Мінакова

Д. Крововиливи в слизову оболонку очей

2. На підприємстві після пожежі виявлено труп чоловіка К., 50-и років. При огляді місця події відчувається різкий запах чадного газу, при зовнішньому огляді: труп дещо обвуглений, виявляється гіперемія обличчя; при внутрішньому дослідженні: органи повнокровні. Рівень карбоксигемоглобіну в крові – 57,3%. Судово-медичний експерт у висновку причиною смерті вказав отруєння оксидом вуглецю. Якого кольору трупні плями будуть відмічатися на даному трупі?

А. Темно-фіолетові

Б. Синюшні

В. Бурі

Г. Рожево-червоні

Д.Аспідно-сірі

3. У власному будинку по вулиці Зелена був виявлений труп чоловіка. В кімнаті відчувається запах чадного газу, труп значно обвуглений. Експерт встановив попередню причину смерті від дії високої температури. Яка поза трупа буде вказувати на дану смерть?

А. Поза "калачиком"

Б. Поза Ромберга

В. Поза "боксера"

Г. Лежачи на животі з розкинутими руками

Д. Поза "ембріона"

4. Біля високовольтних ліній електропередач знайдено труп невідомого чоловіка близько 30-35 років. Температура навколишнього середовища -20°С. При огляді трупа відмічається синюшність обличчя, на кінчиках вій – іній. При внутрішньому огляді: повнокрів'я внутрішніх органів, набряк м'якої мозкової оболонки, яєчка втягнені в пахвинні канали, від органів відчувається різкий запах алкоголю. Попередній висновок експерта:

А. Смерть від перегріву

Б. Дія високої температури

В. Дія електричного струму

Г. Дія атмосферної електрики

Д. Дія низької температури

5. В підвальному приміщенні власного будинку був виявлений труп чоловіка Н., 46-ти років. На кисті лівої руки і на лівому колінному суглобі виявлено дві клаптеподібні рани зі слідами обвуглення по краях. Зі слів дружини чоловік ремонтував електричний щиток. Попередній висновок експерта – ураження електричним струмом. При яких станах організму посилюється дія електричного струму?

А. Крововтрата

Б. Перегрівання

В. В стані наркозу

Г. Зниження загальної опірності організму

Д. Всі відповіді вірні

6. В парковій зоні під шаром снігу був виявлений замерзлий труп невідомої жінки. Шкіра під значним шаром льодяної кірки, тому огляд трупа неможливий. За яких умов повинен розмерзатися труп для його подальшого дослідження?

А. При кімнатній температурі

Б. При опусканні в гарячу воду

В. При дії гарячого повітря на тіло

Г. При підвищеній вологості

Д. При ввімкненому кондиціонері

7. На підприємстві, біля електричного швейного станка, загинула працівниця С., 38-и років. Оглянувши труп жінки і місце події, експерт прийшов до висновків, що смерть настала в результаті дії електричного току. Яке специфічне дослідження потрібно провести, щоб підтвердити ураження електричним струмом?

А. Люмінесцентне

Б. Контактно-дифузійне

В. Судово-гістологічне

Г. Біохімічне

Д. Цитологічне

8. При внутрішньому судово – медичному дослідженні трупа виявлено мілкі точкові крововиливи в область лоханок лівої нирки, на вершинах шлункових складок плямисті, темно-червоного кольору крововиливи (плями Вишневського). Ці крововиливи є ознаками смерті від:

A. Отруєння грибами

Б. Механічної асфіксії

В. Утоплення

Г. Переохолодження

Д. Перегріву

9. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. По прибутті судово-медичний експерт виявив в квартирі по вулиці Радянській чоловіка, який лежав біля несправної розетки, на кухні. Руки його обвуглені, ознак життя не подає. Що насамперед потрібно зробити на місці події?

А. Швидко вийти з кухні

Б. Надати першу медичну допомогу

В. Викликати бригаду медичної допомоги

Г. Знеструмити розетку на тіло людини

Д. Визначити попередню причину смерті

10. Родичі чоловіка, який помер на робочому місці від ураження електричним струмом, при ввімкнені електрочайника в несправну розетку, подали на компанію в суд на виплату моральних збитків. Адвокат потерпілої сторони задав питання експерту: "Яка сила електричного струму є смертельною?"

А. 100 А

Б. 1 А

В. 0,05 А

Г. 0,02 А

Д. 0,1 А

11. Судово – медичний експерт був викликаний на місце події в районний центр, місто Енергодар. В квартирі був виявлений труп чоловіка, який користувався несправними приладами і його уразило електричним током. Які специфічні ознаки на тілі трупа повинен побачити експерт?
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   20


написать администратору сайта