Главная страница

ответы судебка. Тема Танатологія. Огляд місця події


Скачать 248.97 Kb.
НазваниеТема Танатологія. Огляд місця події
Дата03.06.2022
Размер248.97 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаответы судебка.docx
ТипКодекс
#567699
страница10 из 20
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   20

А. "Гусячу шкіру"

Б.Електромітку

В. Синюшність обличчя

Г. Гіперемію обличчя

Д. Рвану рану

12. У власному будинку виявлено труп чоловіка, який помер при незʼясованих обставинах. На правій кисті знайдене ушкодження у вигляді електромітки. На що зовнішньо схожа електромітка і з чим її потрібно диференціювати?

А. Міхур з рідиною

Б. Опік першого ступеня у вигляді почервоніння

В. Колото – різану рану

Г. Садно з щільною темно-бурою кірочкою

Д. Забиту рану з тканинними перемичками на дні

13. Напередодні в Запорізькій області були несприятливі погодні умови: пройшов буревій, сильний грім і блискавка. Які ушкоджуючі фактори блискавки є травмуючими ?

А.Звукова енергія

Б. Ударна хвиля

В. Світлова енергія

Г. Електричний струм

Д. Всі відповіді вірні

14. На пісчаному пляжі біля річки Дніпро відпочиваючі знайшли труп невідомої жінки. При огляді судово – медичним експертом виявлено обгорілі ділянки тіла і волосся, металева застібка на купальнику незначно розплавлена, на правій руці по ходу судин йдуть розгалуження темно-червоного кольору. Експерт встановив, що жінку вразило блискавкою і з моменту смерті пройшло не більше доби. Яку здатність мають сліди блискавки на тілі?

А. Тривале збереження на трупі після смерті

Б. Обвуглювання тіла

В. Формування поверхневих саден

Г. Зникати через деякий час після смерті

Д. Відшаровувати епідерміс

15. На лісопильні здійнялася пожежа внаслідок якої загинуло десять людей. При дослідженні трупів виявлено, що трупні плями рожево-червоного кольору, на шкірних покривах точкові крововиливи. Рівень карбоксигемоглобіну в крові 60%. Ушкодження від дії високої температури відсутні. Яка більш вірогідніша причина смерті?

А. Отруєння алкоголем

Б. Електротравма

В. Баротравма

Г. Інфаркт міокарду

Д. Отруєння чадним газом

16. На складі фірми, яка займалася виготовленням синтетичних полімерних матеріалів, здійнялася пожежа. Один чоловік отримав значні опіки: шкіра бурого кольору, щільна на дотик, чітко відмежована від неушкоджених ділянок, ураження всієї товщі щкіри з ушкодженням потових і сальних залоз. Експерт встановив наявність ушкоджень від місцевої дії високої температури. Яка ступінь опіку у даного потерпілого?

А. Опіки першого ступеня

Б. Опіки другого ступеня

В. Опіки третього А ступеня

Г. Опіки третього Б ступеня

Д. Опіки четвертого ступеня

17. На день Незалежності, під час стройового маршу, один із солдатів зомлів і упав на землю. Йому була надана перша медична допомога і лікарем бригади швидкої був виставлений діагноз – тепловий удар, перегрів тіла. Які погодні фактори сприяють загальній дії високої температури?

А. Низька температура

Б. Висока вологість

В. Сильний вітер

Г. Хмарність

Д. Дощова погода

18. Дитина семи років гралась в жаркий день на вулиці з непокритою головою. Ввечері у неї почалось головокружіння, сильна нудота, було однократне блювання. Бригадою швидкої медичної допомоги було проведене відповідне лікування. Яка дія високої температури мала місце в даному випадку?

А. Опіки першого ступеня

Б. Сонячний удар

В. Тепловий удар

Г. Місцева дія високої температури

Д. Хімічні опіки

19. На місці події експерт оглядає труп хлопчика 5-ти років, який випадково опрокинув на себе миску з гарячою водою. При зовнішньому огляді: футболка і шорти мокрі, відкриті ділянки тіла мають вигляд "вареного м’яса". Експерт зробив попередній висновок про те, що смерть хлопчика наступила в результаті обварювання частин тіла. Які ще ознаки характерні для опіків киплячими рідинами?

А. Наявність обпаленого волосся

Б. Утворення опіків четвертого ступеня

В. Відсутність обпаленого волосся в зоні обварювання

Г. Наявність кіптяви в зоні опіку

Д. Виразки на шкірі в зоні опіку

20. На будівництві автошляху Чоп – Київ працівник отримав опіки гарячою смолою. Бригадою медичної допомоги був доставлений в опікове відділення найближчої лікарні. Лікар комбустіолог поставив діагноз: термічні опіки, спричинені рідиною. Що характерно для опіків даного виду?

А. Не утворюють міхурі

Б. Утворюють колікваційний некроз верхніх шарів шкіри

В. Глибоке омертвіння м’яких тканин і обвуглювання кісток

Г. Утворюють коагуляційний некроз глибоких шарів шкіри

Д. Опіки у вигляді смуг, що піднімаються догори

21. На закинутому будівництві був виявлений обгорілий труп невідомого чоловіка. При зовнішньому огляді: труп лежить на спині, шкіра значно обвуглена. Слідчий висунув версію про можливе вбивство даного чоловіка. Яка ознака буде вказувати на при життєвість опіків?

А. Виявлення карбоксигемоглобіну в поверхневих судинах

Б. Низький рівень білка у вмісті міхурів

В. Обгоріла шкіра еластична

Г. Відсутність кіптяви в складках шкіри на обличчі

Д. Поза "боксера"

22. Після святкування новорічних свят в парковій зоні на лавці був виявлений труп молодого чоловіка. На місці огляду події експертом встановлена причина смерті від переохолодження. Яка з перерахованих ознак не відноситься до смерті від дії низької температури?

А. Ознака Фабрікантова

Б. Плями Вишневського

В. Ознака Пупарєва

Г. Ознака Самсон - Гіммерштерна

Д. Плями Тардʼє

23. На приймальний покій лікарні була доставлена жінка з відмороженням правої ноги. При огляді черговим лікарем наявні множинні міхурі, які заповнені кровʼяною рідиною, шкіра навколо них синюшна, набрякла. Деякі міхурі лопнули, поверхня їх волога і блискуча. Лікар виставив діагноз відмороження. До якого ступеня відмороження відносяться дані зміни?

А. До першого ступеня

Б. До другого ступеня

В. До четвертого ступеня

Г. До третього А ступеня

Д. До третього Б ступеня

24. В поліклініці вийшов з ладу рентгенівський апарат і внаслідок дії променевої енергії, лікар – рентгенолог, який там працював, був опромінений рентгенівськими променями. Через кілька днів він відчув недомагання, слабкість, підвищення температури тіла, з наростанням симптомів почались розлади шлунково – кишкового тракту, з виразками на слизовій оболонці, крововиливи в шкірні покриви. До якої стадії чи форми відносяться дані зміни в організмі?

А. Виражених клінічних проявів

Б. Видимого клінічного благополуччя

В. Відновного періоду

Г. Первинної загальної реакції організму

Д. Хронічної променевої хвороби

25. При вибуху ядерного реактора на Чорнобильській АЕС відбулося зараження продуктами вибуху працюючих там людей. Через деякий час після того, при судово – медичному обстеженні потерпілого М. експертом був виявлений щільний рубець на правій долоні розмірами 5×3,5 см, виступав над рівнем оточуючої шкіри і не давав пальцям вільно згинатись. Чоловік знаходився в лікарні на лікуванні з приводу опіку третього ступеня. Лікарем була відмічена ерозія опікової поверхні. Наслідком чого є рубець?

А. Дії електрики

Б. Дії променевої енергії

В. Місцевої дії високої температури

Г. Загальної дії високої температури

Д. Хімічного опіку

26. При судово – медичному дослідженні трупа Я., який помер від опромінення радіоактивними речовинами на виробництві виявлено: на шкірі значні крововиливи, злущування епідермісу, наявність пролежнів, повнокрівʼя і набряк внутрішніх органів, дистрофічні зміни серцевого м’яза. Експерт встановив, що смерть наступила в результаті гострої променевої хвороби. При якій дозі рентгену виникає опромінення?

А. 300 Р

Б. 100 Р

В. 200 Р

Г. 500 Р

Д. 50 Р

27. Група альпіністів, влітку підіймалася на г. Еверест. На висоті 3-4 км вони відчули запаморочення в голові, слабкість, сонливість, апатію. У одного з альпіністів почалася носова кровотеча, участилось серцебиття і дихання. Пошукова бригада, прибувши на місце, надала необхідну медичну допомогу. Внаслідок чого виникли такі розлади у альпіністів?

А. Дії низького барометричного тиску

Б. Теплового удару

В. Сонячного удару

Г. Дії високого барометричного тиску

Д. Серцево – судинного захворювання

28. На дачі виявлений труп жінки Н., який знаходиться на підлозі в кухні. На правому плечі виявлено неправильної округлої форми рану, брудно – сірого кольору, зі слідами металізації. На лівій стопі таке ж ушкодження, з менш вираженими змінами, без слідів металізації. При дослідженні експерт зробив висновок про ураження електрикою. Що з вищеперерахованого не відноситься до типової електромітки?

А. Ділянка вдавлення посередині електромітки

Б. Відшарування епідермісу

В. Валикоподібне підвищення шкіри по краям ушкодження

Г. Округла чи овальна форма

Д. Волога поверхня з гнійними виділеннями

29. Монтажник, який працював на стовпі електросітки, випадково притулився до проводів. Від удару електрострумом він упав на землю і отримав перелом хребта і черепа. Яка дія току буде в цьому випадку?

А. Електролітична

Б. Механічна

В. Термічна

Г. Теплова

Д. Ударна

30. При огляді трупа гр-на С. виявлено на лівій кисті електромітку. Зі слів родичів: гр-н С. чинив провід від телевізора з пошкодженою ізоляцією, після удару током голосно закричав і намагався звільнитись від шнура, потім впав і втратив свідомість, дихальна діяльність порушена. Через деякий час констатували смерть. Яку смерть переніс гр.С?

А. Миттєва

Б. Перервана

В. Пізня

Г. Уповільнена

Д. Блискавична

31. Чоловік М. ремонтував мікрохвильову піч і відчув сильний удар у праву руку, після чого у нього відмічались тетанічні скорочення м’язів рук і дихальної мускулатурі, згодом наступила смерть. При якій силі току відбуваються такі зміни?

А. 0,015 А

Б. 0,080 А

В. 0,1 А

Г. 0,050 А

Д. 0,005 А

32. На прийом до лікаря звернулася жінка з опіком правої руки і ноги, яка перевернула на себе миску з гарячим окропом. Чим будуть характеризуватися опіки шкіри гарячими рідинами?

А. Наявністю обпаленого волосся

Б. Обгоранням одягу

В. Наявністю кіптяви навколо рани

Г. Відсутністю міхурів на обпечених ділянках

Д. Формою рани, яка нагадує сліди від потьоків

33. Гр-н П. пірнав у воду на глибину, під час останнього занурення і різкого підйому з глибини у нього виник стан, який супроводжувався головокружінням, нудотою, болями в м’язах, грудях, животі, втратою свідомості. Цей стан закінчився смертю. Що покладено в основний механізм розвитку декомпресійної хвороби?

А. Закупорка кровоносних судин міхурцями газів (газова емболія)

Б. Отруєння киснем

В. Отруєння вуглекислотою

Г. Отруєння азотом

Д. Розрив кровоносних судин і проникнення в них міхурів повітря

34. В полі, біля снопа сіна виявлено труп чоловіка О., 56-років. При огляді: поверхневі судини шкіри правого плеча і стегна розширені, навколо них крововиливи, м’язове задубіння добре виражене у всіх групах м’язів, в повітрі характерний запах азоту і сірки. Зі слів дружини чоловік декілька годин тому пішов у поле. Яка ймовірна причина смерті?

А. Ураження технічною електрикою

Б. Ураження атмосферною електрикою

В. Дія променевої енергії

Г. Отруєння азотом

Д. Баротравма

35. У квартирі виявлено труп чоловіка ураженого електричним струмом. При огляді: одяг на рукавах обвуглений, волосся під ним обпалене, виявлений слід електромітки на правій кисті. Де насамперед виявляють знак струму?

А. На руці

Б. У місці входу струму

В. На стороні, де звужена зіниця

Г. На стороні, де розширена зіниця

Д. На місці виходу струму

36. При гістологічному дослідженні препаратів у гр.Д, що помер внаслідок опікової хвороби, виявлено: гіпоксичні зміни тканини міокарду, некроз ниркових канальців, множинні петехіальні крововиливи у слизову оболонку шлунку, гострі виразки 12-палої кишки. Якому періоду опікової хвороби відповідають дані ознаки?

А. Токсемія

Б. Виснаження

В. Опіковий шок

Г.Поліорганна недостатність

Д. Септицемія.

37. Після сімейної сварки доставлено труп жінки Р., 50років. При огляді виявлено ділянки некрозу шкіри обличчя, волосяної частини голови та шиї. Місцями шкіра також гіперемована, з пухирями. Морфологічні зміни по типу коагуляційного некрозу. Визначте можливу речовину, що могла спричинити дані зміни.

А. C2H5OH

Б.NaOH

В. KMnO4

Г. H2SO4

Д. 3% р-н Н2О2.

38. При огляді трупа В., що працював на хімічному виробництві, виявлено зміни кистей рук, характерні для опіків лугом. Які типові зміни можуть бути виявлені судово-медичним експертом?

А.Коагуляційний некроз

Б.Колікваційний некроз

В. «Суха» гангрена

Г. Плями Вишневського

Д. Набряк та еритема шкіри.

39.При огляді невідомого, виявлено обвуглення шкіри голови та передньої поверхні тулуба. Некрози та пухирі на шкірі обох рук. Яка площа опікової поверхні?

А. 10-20%

Б. 30-40%

В. 40-50%

Г.<10%

Д.>50%.

40. При огляді трупа виявленого після пожежі у житловому будинку, встановлено, що смерть наступила до її початку. Назвіть найбільш характерні посмертні ознаки обгорання.

А. Жирова емболія легеневих судин.

Б. Наявність кіптяви на слизових оболонках бронхів

В. Тромбоз коронарних судин

Г.Епідуральні крововиливи.

Д. Спонтанний пневмоторакс.

41. При огляді місця події, судово-медичними експертами виявлено два трупа гр. В. та гр. П. Встановлено, що смерть останнього настала внаслідок пожежі (отруєння чадним газом), а гр. В помер до її виникнення. В якій типовій позі був знайдений гр.В?

А. Поза "ембріона"

Б. Поза Тренделенбурга

В. Поза "боксера"

Г. Поза "орла"

Д. Поза Ромберга.

42. При розтині трупа, що загинув від переохолодження, виявляють характерні ознаки термічного впливу. Які з нижче приведених ознак не притаманні дії холоду?

А. Плями Вишневського

Б. Переповнений сечовий міхур

В. Гемоторакс та гемоперитонеум

Г. Ознака Фабрикантова

Д. Ознака Пупарева.

43. За попередньою змовою групи осіб було спалено труп гр. Ж у сільській печі(попередньо розчленованого). Експертами для дослідження взято зразки попелу. Якими методами комплексного дослідження можна встановити мінімальну кількість спаленої тканини та її видову приналежність?

А.Магніто-резонансна томографія

Б.Фотоколориметрія

В.Люмінісцентна та поляризаційна мікроскопія

Г. Метод повільних позитронів

Д.Імуногістохімічне дослідження.

44. При розтині трупа, що був знайдений в озері поблизу ліній високовольтних електропередач, було запідозрено дію електричного струму, хоча типових ознак ушкодження експертом не виявлено. Якою із речовин користується експерт для виявлення прихованих електроміток?

А. 20% р-н оцтової кислоти

Б. 5% р-н брильянтового зеленого

В. 70% р-н етилового спирту

Г. 9% р-н перекису гідрогену

Д. Все вищеперераховане.

45. При огляді місця події виявлено труп невідомого у відкритому полі поблизу поодиноких високих дерев. На трупі рвані рани, візерунки на шкірі у вигляді гіллястих червонуватих смуг, одяг розірваний, металеві ґудзики неправильної форми. Протягом 12-14 годин "візерунки" на шкірі зникли. Встановіть можливу причину смерті.

А. Напад диких тварин

Б. Смерть внаслідок перегріву

В. Ураження блискавкою

Г. Наїзд великогабаритного транспорту(комбайн, трактор)

Д. Всі відповіді вірні

46. Громадянин Г., працівник АЕС, знайдений мертвим поблизу місця роботи. При огляді тіла – опіки I-IIст., петехіальні крововиливи в шкіру, кровоточивість ясен. При внутрішньому дослідженні – петехіальні крововиливи під плевру, епікард, внутрішні органи, в яєчках – розпад сперматогенного епітелію, селезінка в'яла, застійне повнокров’я печінки. Яким термінам після променевої хвороби це відповідає?
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   20


написать администратору сайта