Главная страница

Банк тестів 3 к. 6 сем. Тести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)


Скачать 172.62 Kb.
НазваниеТести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)
Дата21.05.2020
Размер172.62 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк тестів 3 к. 6 сем.docx
ТипДокументы
#124528
страница11 из 12
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

A.Рентгенографія

B. Термометрія

C. Пальпація ясен.

D. Зондування

E. ЕОД
387. Хворий В., 19 років, скржиться на постійний біль в 22 зубі, який підсилюється при накушуванні на зуб, відчуття "вирослого" зуба,набряк верхньої губи. В анамнезі хворий відзначає травму верхньої щелепи. Об-но: 22 зуб інтактний. Вертикальна перкусія різко болісна. Верхня губа набрякла, перехідна складка в обл. 22 зуба почервоніла, болюча при пальпації. Який ще метод обстеження необхідний для встановлення діагнозу?

A. ЕОД

B. Рентгенографія

C. Реодентографія

D. Трансілюмінація

E. Термометрія.

388. Хворий 42 років скаржиться на постійний ниючий біль у 45, що підсилюється при накушуванні. Об'єктивно: перкусія 45 різко болюча, перехідна складка в ділянці зуба набрякла, гіперемійована, болюча при пальпації. Після зондування з вічка каналу з'явився гній. Який метод дослідження необхідно провести для встановлення діагнозу?

A. Бактеріологічне дослідження

B. Термопроба

C. Люмінесцентне дослідження

D. Електроодонтодіагностика

E.Рентгенологічне дослідження
389. Хвора 35 років скаржиться на постійний ниючий біль у 25, що підсилюється при накушуванні. Об`єктивно: на жувальній поверхні 25 каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Перехідна складка в ділянці 25 набрякла, гіперемійована, болюча при пальпації, перкусія 25 різко болюча. Після зондування з каналу з`явився гній. Який метод дослідження необхідно провести для встановлення діагнозу?

A. Рентгенологічне дослідження.

B. Електроодонтодіагностика.

C. Термопроба.

D. Бактеріологічне дослідження.

E. Глибоке зондування.
390. Хворий 34 років скаржиться на інтенсивний, рвучий, пульсуючий біль в ділянці 17, котрий з'явився вперше і продовжується 4-ту добу. Перкусія різко болюча в будь-якому напрямку, зуб рухомий, слизова оболонка в ділянці 17 гіперемійована, набрякла, пальпація перехідної складки в проекції верхівки кореня болюча. Який найбільш вірогідний

A. Гострий гнійний пульпіт

B. Гострий серозний періодонтит

C. Загострення хронічного періодонтиту

D. Гострий гнійний періодонтит

E. Гострий локалізований пародонтит
391. Хвора В. скаржиться на гострий біль 16, відчуття «виросшого зубу». Біль з’явився 3 дня тому. Раніше зуб не піклував. Підщелепні лімфовузли збільшені, безболісні при пальпації. Перехідна складка в області проекції верхівок коренів І6 зубу гіпермійована, болюча. Вертикальна і горизонтальна перкусія зубу різко болісна, зондування безболісне. Реакція на температурні подразники відсутня. ЕОД - 150 мкА. На рентгенограмі періодонтальна щілина без виражених патологічних змін. Поставте діагноз.

A.Гострий дифузний пульпіт

B. Загострення хронічного періодонтиту

C. Гострий гнійний періодонтит

D. Загострення хронічного пульпіту

E. Гострий серозний періодонтит

392. Хвора 40 р. скаржиться на постійний пульсуючий iнтенсивний бiль в дiлянцi 26 зуба, протягом 3 дiб, з’явився вперше. Перкусiя вертикальна та горизонтальна позитивна, зуб рухомий, слизова навколо 26 гiперемована, набрякла, пальпацiя перехiдноi складки в проекцii верхiвки кореня болюча. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Гострий гнiйний перiодонтит 26 зуба.

B. Гострий гнiйний пульпiт 26 зуба

C. Гострий локалiзованний пародонтит 26 зуба

D. Гострий серозний пульпiт 26 зуба

E. Гострий серозний перiодонтит 26 зуба
393. Хворий 40 р. скаржиться на ниючий бiль в дiлянцi 46 зуба протягом 2-х дiб. На дистальнiй поверхнi 46-го карiозна порожнина в межах навколопульпарного дентину, зондування дна безболiсне, вертикальна перкусiя позитивна, слизова оболонка навколо 46 зуба гiперемова-на. Електрозбудливiсть -115 мкА. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

A. Гострий гнiйний пульпiт 46 зуба .

B. Гострий серозний перiодонтит 46 зуба

C. Гострий гнiйний перiодонтит 46 зуба

D. Загострення хронiчного перiодонтиту 46 зуба

E. Гострий локалiзованний пародонтит 46 зуба.
394. Хвора, 30 років, скаржиться на наростаючий пульсуючий біль 26 зуба. Об’єктивно: 26 зуб - каріозна порожнина великих розмірів, виповнена розм’якшеним дентином, порожнина зуба закрита, зондування дна безболісне, перкусія різко болюча. Рухомість зуба ІІ ступеня. Пальпація в проекції верхівок коренів 26 зуба - болюча. Який найвірогідніший діагноз?

A.Загострення хронічного періодонтиту

B. Гострий дифузний пульпіт

C. Гострий гнійний пульпіт

D.Гострий гнійний періодонтит

E. Гострий серозний періодонтит
395. Чоловік 37 років,скаржиться на гострий самовільний постійно зростаючий біль , появу припухлості у правій підочній ділянці, підвищення температури до 38 градусів. Хворіє 5 добу . На жувальній поверхні 16 масивна пломба, слизова оболонка в області зуба гіперемована, набрякла. Перкусія 16 різко болісна. На рентгенограмі змін у періапекальних тканинах 16 немає. Яке захворювання 16 лежить в основі ускладнення?

A.Загострення хронічного пульпіту

B. Гострий гнійний пульпіт

C. Гострий гнійний періодонтит

D. Гострий серозний періодонтит

E. Загострення хронічного періодонтиту
396. Хвора М., 29-и років, після травми скаржиться на пульсуючий постійний різкий біль , що підсилюється при накушуванні на 11-й і 21-й . Об'єктивно: регіонарні лімфовузли збільшені, болючі при пальпації. 11 і 21-інтактні, при перкусії різко болючі. Слизова оболонка в проекції верхівок коренів 11 і 21 гіперемована, набрякла. Реакція на температурні подразники відсутня. На рентгенограмі втрата чіткості малюнка губчастої речовини в ділянці 11 і 21 зубів. Встановіть діагноз.

A. Гострий дифузний пульпіт

B. Гострий серозний періодонтит.

C. Загострення хронічного періодонтиту.

D. Гострий гнійний пульпіт

E. Гострий гнійний періодонтит
397. Хворий Л., 38-ми років скаржиться на постійний ниючий біль в 37, що посилюється при накушуванні, відчуття вирослого зубу. Об'єктивно: В 37 глибока каріозна порожнина в межах біляпульпарного дентину. Зондування дна порожнини не болюче. Перкусія 37 різко болюча. Слизова оболонка в проекції коренів 37 не змінена. Поставте попередній діагноз.

A.Гострий серозний періодонтит.

B. Гострий дифузний пульпіт.

C. Гострий гнійний пульпіт.

D. Загострення хронічного періодонтиту

E. Гострий гнійний періодонтит.
398. Хворий А.,25 років, скаржиться на ниючий постійний біль в 45 , який виник 2 дні тому. Біль підсилюється при накушуванні на зуб. Лімфовузли не пальпуються. Перехідна складка без змін. В 45 на медіальній поверхні каріозна порожнина з'єднується з порожниною зуба, зондування не болюче, реакція на температурні подразники відсутня. На рентгенограмі періодонтальна щілина без змін. Встановіть найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий гнійний періодонтит .

B. Гострий серозний періодонтит

C. Загострення хронічного фіброзного періодонтиту

D. Загострення хронічного гранульоматозного періодонтиту

E. Загострення хронічного гранулюючого періодонтиту
399. Хворий 33 років, скаржиться на інтенсивний пульсуючий біль, що триває три доби. Каріозна порожнина у 26 не сполучається з порожниною зуба, зондування безболісне, зуб рухомий, перкусія різко болісна у всіх напрямках, слизова оболонка в ділянці 26 набрякла. На рентгенівському знімку зміни в тканинах періодонту немає. Поставте найбільш ймовірний діагноз.

A.Загострення хронічного пульпіту

B. Гострий серозний періодонтит

C. Гострий гнійний пульпіт

D.Гострий гнійний періодонтит

E. Загострення хронічного періодонтиту
400. Хворий А. 21 року скаржиться на постійний наростаючий пульсуючий біль в 27. Об'єктивно: каріозна порожнина великих розмірів виповнена розм'ягшеним дентином, порожнина зуба закрита. Зондування дна безболюче, перкусія різко болюча, рухомість зуба ІІ ступеню. Пальпація слизової оболонки в ділянці проекції верхівок коренів 27 викликає біль. Виберіть наімовірніший діагноз.

A. Гострий гнійний пульпіт .

B. Загострення хронічного періодонтиту.

C. Гострий дифузний пульпіт.

D. Гострий серозний періодонтит.

E. Гострий гнійний періодонтит
401. Пацієнт 25 років скаржиться на постійний локалізований біль 36, що посилюється при накушуванні і доторканні до зуба. Об’єктивно: перкусія болюча, зуб в кольорі не змінений, є постійна пломба. На ренгенограмі змін немає. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий серозний періодонтит.

B. Гострий гнійний періодонтит.

C. Загострення хронічного періодонтиту.

D. Хронічний гранулюючий періодонтит.

E. Хронічний гранулематозний періодонтит.
402. Хворий скаржиться на постійний біль в області 25 протягом доби. Об`єктивно: на медіальній поверхні 25 каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба. Реакція на температурні подразники безболісна. На рентгенограмі: кісткова тканина периапікальної області без змін. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Загострення хронічного періодонтиту.

B. Гострий дифузний пульпіт.

C.Гострий серозний періодонтит .

D. Гострий гнійний пульпіт.

E. Гострий гнійний періодонтит.

403. Хвора 40 років скаржиться на інтенсивний, рвучий, пульсуючий біль в ділянці 26, який з`явився вперше і продовжується 4-ту добу. Перкусія 26 різко болюча в будь-якому напрямку, зуб рухомий, слизова оболонка навколо 26 гіперемійована, набрякла, пальпація перехідної складки в проекції верхівки кореня болюча. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий дифузний пульпіт.

B. Гострий гнійний пульпіт.

C. Загострення хронічного періодонтиту.

D.Гострий гнійний періодонтит .

E. Гострий серозний періодонтит.
404. Хвора 40 років скаржиться на інтенсивний, рвучий, пульсуючий біль в ділянці 26, який з`явився вперше і продовжується 4-ту добу. Перкусія 26 різко болюча в будь-якому напрямку, зуб рухомий, слизова оболонка навколо 26 гіперемійована, набрякла, пальпація перехідної складки в проекції верхівки кореня болюча. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гострий гнійний пульпіт.

B. Гострий гнійний періодонтит .

C. Загострення хронічного періодонтиту.

D. Гострий локалізованний пародонтит.

E. Гострий серозний періодонтит.
405. Хворий скаржиться на постійний біль в області 25 протягом доби. Об`єктивно: на медіальній поверхні 25 каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба. Реакція на температурні подразники безболісна. На рентгенограмі: кісткова тканина периапікальної області без змін. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий серозний періодонтит.

B. Гострий дифузний пульпіт.

C. Загострення хронічного періодонтиту.

D. Гострий гнійний пульпіт.

E. Гострий гнійний періодонтит.
406. Хвора, 27 років, скаржиться на болі пульсуючого характеру в 15 зубі та болі при накушуванні. Об’єктивно: в 15 зубі – глибока каріозна порожнина, заповнена розм’якшеним дентином, зондування неболюче, перкусія різко болісна, зуб рухомий. Регіонарний лімфаденіт. На рентгенограмі – змін не виявлено. Поставте діагноз:

A. Загострення хронічного пульпіту

B. Загострення хронічного періодонтиту

C. Гострий гнійний періодонтит

D. Гострий періостит

E. Гострий серозний періодонтит
407. Хворий, 27 років, скаржиться на постійний інтенсивний пульсуюючий біль в ділянці 36 зуба. Об’єктивно: слизова оболонка навколо 36 зуба гіперемована, набрякла, пальпація перехідної складки в проекції верхівки кореня – болюча. Пломба в зубі збережена, перкусія – різко болюча. Поставте діагноз:

A.Гострий гнійний пульпіт

B. Гострий серозний періодонтит

C. Загострення хронічного періодонтиту

D.Гострий гнійний періодонтит

E. Гострий дифузний пульпіт
408. Хвора, 35 років, скаржитьсяна наростаючий пульсуючий біль 26 зуба. Об’єктивно: 26 зуб – каріозна порожнина виповнена розм’якшеним дентином, порожнина зуба – закрита, зондування дна - безболісне, перкусія – різко болюча. Відмічається рухомість зуба І ступеню. Який найвірогідніший діагноз?

A.Гострий серозний періодонтит

B. Гострий гнійний пульпіт

C.Гострий гнійний періодонтит

D. Загострення хронічного періодонтиту

E. Гострий дифузний пульпіт
409. Чоловік 48 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в зубі на верхній щелепі зліва. Раніше зуб не лікувався. Періодично після простуди в зубі виникав ниючий біль. Об’єктивно: в пришийковій частині 26 зуба глибока каріозна порожнина. Реакція на холод, перкусія безболісні. На яснах, біля 26 зуба є великий рубець. Позитивний симптом вазопареза. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Хронічний гангренозний пульпіт

B. Хронічний глибокий карієс

C.Хронічний гранулюючий періодонтит

D. Хронічний гранулематозний періодонтит

E. Хронічний фіброзний періодонтит
410. Хворий А., 32 роки, скаржиться на наявність зруйнованого зуба на нижній щелепі. Об’єктивно: коронка 26 зруйнована на 2/3, каріозна порожнина сполучується з порожниною зуба, реакція на холод, зондування безболісні, перкусія безболісна. На слизовій оболонці в області проекції кореня рубець від нориці. На рентгенограмі ділянки деструкції в області верхівок коренів з нечіткими контурами. Визначте діагноз:

A. Хронічний фіброзний періодонтит

B. Хронічний гангренозний пульпіт

C. Хронічний фіброзний пульпіт

D.Хронічний гранулюючий періодонтит

E. Хронічний гранульоматозний періодонтит
411. Хворий В., 40 років скаржиться на неприємні почуття в 24. З анамнезу: в ділянці ураженого зуба періодично з'являлась припухлість. Об'єктивно: в 24 порожнина зуба широко розкрита . Зондування і перкусія безболісні. Симптом вазопарезу позитивний. На рентгенограмі виявляється деструкція періодонтальної щілини, розрідження кісткової тканини без чітких контурів . Поставте діагноз.

A. Хронічний гранулюючий періодонтит.

B. Хронічний фіброзний періодонтит.

C. Хронічний гангренозний пульпіт.

D. Хронічний гранулематозний періодонтит.

E. Хронічний фіброзний пульпіт.
412. Хворий С., 49-ти років направлений на санацію порожнини рота . Об'єктивно: в 47 глибока каріозна порожнина, яка з'єднується з порожниною зуба. Зондування вічок кореневих каналів 47 безболісні. Вертикальна перкусія безболісна. Спостерігається незначне випинання пастозної стінки в проекції верхівок коренів. Симптом дрижання кореня позитивний. Назвіть найбільш ймовірний діагноз.

A. Загострення хронічного періодонтиту

В. Хронічний гранулематозний періодонтит

C. Хронічний гранулюючий періодонтит.

D. Хронічний гангренозний пульпіт.

E. Хронічний фіброзний періодонтит.
413. Хворий З. 44 роки, скарг не пред'являє. При огляді в 23 зубі на дистальній поверхні глибока каріозна порожнина,на дні-залишки пломбувального матеріалу. Перкусія зуба безболісна.На слизовій оболонці -нориця. На рентгенограмі навколо верхівки - вогнище диструкції кисткової тканини без чітких контурів, кореневий канал запломбований на 1/2 довжини. Поставте найбільш вірогідгий діагноз.

A.Радикулярна кіста

B. Хронічний фіброзний периодонтит

C. Хронічний гранулемотозний періодонтит

D. Загострення хронічного періодонтиту

E.Хронічний гранулюючий періодонтит

414. Хворий А., скаржиться на наявність каріозної порожнини в 11. Пломба випала тиждень тому. Коронка 11 темного кольору, на дні каріозної порожнини залишки пломбувального матеріалу. Вертикальна перкусія безболісна. На рентгенограмі - резорбція кісткової тканини овальннної форми, з чіткими контурами розміром 0,4х 0,3 см. Кореневий канал запломбований на 2/3 довжини. Виберить найбільш вірогідний діагноз.

A. Хронічний фіброзний періодонтит

B.Хронічний гранулематозний періодонтит

C. Хронічний гранулюючий періодонтит

D. Радикулярна кіста

E. Загострення хронічного періодонтиту
415. Хворий А. 28 років, направлений на санацію порожнини рота. При огляді: на жувальній поверхні 17 пломба, перкусія зуба безболісна. Слизова оболонка в проекції верхівки кореня 17 синюшна, симптом вазопарезу позитивний. При рентгенологічному дослідженні у верхівок коренів вогнища диструкції кісткової тканини з нечіткими контурами, кореневі канали не пломбовані. Який найбільш вірогідний діагноз ?

A. Радікулярна паста

B. Хронічний фіброзний періодонтит

C. Хронічний гранулематозний періодонтит
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


написать администратору сайта