Главная страница

Банк тестів 3 к. 6 сем. Тести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)


Скачать 172.62 Kb.
НазваниеТести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)
Дата21.05.2020
Размер172.62 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк тестів 3 к. 6 сем.docx
ТипДокументы
#124528
страница2 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
E Хронічний гангренозний пульпіт.
30. Хворий К. звернувся зі скаргами на біль у 26 зубі, що виникає при прийомі гарячої їжі, неприємний запах з роту. В анамнезі: періодично виникає самовільний біль. Об`єктивно: в 26 глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Перкусія чутлива, зондування, термодіагностика безболісні. ЕОД - 70 мкА. Який з методів лікування буде оптимальний в даному випадку?

A Вітальної екстирпації.

B Вітальної ампутації.

C Девітальної екстирпації.

D Девітальної ампутіції.

E Консервативний.
31. Хворому 28 років під час лікування глибокого карієсу 12 було розкрито порожнину зуба. Який з методів необхідно застосувати для подальшого лікування?

A Консервативний.

B Вітальної ампутації.

C Вітальної екстирпації.

D Девітальної ампутації.

E Девітальної екстирпації.

32. Хвора 22 років, скаржиться на боль від гарячого та відчуття розпирання в зубі. Півроку тому турбував короткочасний, нічний біль, який з часом ставав тривалішим. Об'єктивно: в 24зубі велика каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба, глибоке зондування болісне. ЕОД—80 мкА. Встановіть найбільш ймовірний діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний конкрементозний пульпіт

C Хронічний гіпертрофічний пульпіт

D Гострий гнійний пульпіт

E Хронічний фіброзний пульпіт
33. У хворого Н., 29-ти років при лікуванні гострого глибокого карієсу 37 зуба під час препарування випадково розкритий медіально-щічний ріг пульпи. Призначте найбільш раціональне лікування 37.

A Біологічний метод

B Методом вітальної ампутації.

C Методом девітальної ампутації.

D Метод вітальної екстирпації

E Методом девітальної екстирпації.
34. Хворому 43 р., встановлено діагноз: хронічний фіброзний пульпіт 34. Проведені препарування, екстирпація пульпи, механічна і медикаментозна обробка каналів. Як необхідно провести пломбування кореневого каналу?

A До фізіологічної верхівки

B До рентгенологічної верхівки

C За верхівку

D До анатомічної верхівки

E Всі відповіді вірні
35. Хвора О., 32 роки, скаржиться на ниючий біль, що періодично виникає при попаданні твердої їжі в каріозну порожнину 16. Біль зникає через 20-30 хв. після усунення подразника. Об'єктивно: глибока каріозна порожнина 16 в межах біляпульпарного дентину. Дно і стінки щільні при зондуванні незначна болючість в окремій ділянці дна порожнини. Реакція на холодовий подразник болісна. ЕОД- 40 мкА. Встановіть діагноз.

A Хронічний фіброзний пульпіт.

B Гострий глибокий карієс.

C Гіперемія пульпи.

D Загострення хронічного пульпіту.

E Хронічний глибокий карієс.
36. Хворий скаржиться на гострий самовільний короткочасний біль нападоподібного характеру в ділянці 36, який посилюється при вживанні їжі. Об'єктивно: в 36 глибока каріозна порожнина на жувальній поверхні. Порожнина зуба закрита, зондування болюче в одній точці. Від холодового подразника виникає біль і зберігається впродовж 10хв. після зняття подразника. Реакція на перкусію не болюча. Встановіть найбільш імовірний діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт

B Гіперемія пульпи

C Гострий дифузний пульпіт

D Загострення хронічного пульпіту

E Гострий глибокий карієс
37. Хворому Б., 23 років, встановлено діагноз: Гострий пульпіт 15 зуба, ускладнений фокальним періодонтитом. Який із методів лікування повинен обрати лікар?

A Вітальну екстирпацію пульпи.

B Девітальну екстирпацію пульпи.

C Вітальну ампутацію пульпи.

D Біологічний метод

E Девітальна ампутація
38. У хворого 46 років діагностовано гострий дифузний пульпіт 13 зуба. У зв'язку з вираженою негативною реакцією хворого на біль лікар наклав миш'якову пасту на більш болісну ділянку дна каріозної порожнини і закрив її водним дентином. Через 4 години пацієнт прийшов зі скаргами на нестерпний біль. Назвіть найбільш вірогідну причину посилення болю?

A Відсутній відток ексудату

B Передозування миш'якової пасти

C Недостатня доза миш'якової пасти

D Не виконана премедикація

E Не призначені анальгетики

39. Хвора В. 30 років скаржиться на гострий біль в 36, особливо при накушуванні на зуб. 4 доби тому в 36 була накладена миш’якова паста, вчасно до лікаря хвора не з’явилась. При огляді в 36 пов’язка збереглась, реакція на холодовий подразник відсутня. Рентгенографія:змін в періодонті не виявлено. Який з лікарських препаратів найбільш ефективний для ліквідації ускладнення?

A Унітіол

B Хлоргексидин

C Хлорамін

D Гіпохлорид натрію

E Фурацилін
40. Хворий 20 років скаржиться на самовиникаючий короткочасний локалізований біль у 26, який турбує 1 день. Об'єктивно: в 26 глибока каріозна порожнина на жувальній поверхні, дентин стінок і дна світлий, м'який, каріозна порожнина не сполучається з порожниною зуба. Зондування різко болісне в одній точці, реакція на холодовий подразник різко болісна. Який найбільш раціональний метод лікування у даному випадку?

A Біологічний метод

B Вітальна ампутація

C Вітальна екстирпація

D Девітальна ампутація

E Девітальна екстирпація
41. Хворий скаржиться на тривалі больові напади в зубах нижньої щелепи протягом доби, зліва. Біль іррадіює у вухо, потилицю, а також посилюється при вживанні холодної та гарячої їжі. Об’єктивно: в 36 на апроксимально-медіальній поверхні глибока каріозна порожнина. Зондування болюче по всьому дну і викликає напад болю. Який найбільш імовріний діагноз?

A Гострий дифузний пульпіт.

B Гострий обмеженний пульпіт.

C Гострий гнійний пульпіт.

D Хронічний конкрементозний пульпіт.

E Гострий глибокий карієс пульпіт

42. Жінка 40 років скаржиться на короткочасний самовільний біль, а також біль від вживання гарячої та холодної їжі в ділянці 46зуба. На жувальній поверхні 46 каріозна порожнина з великою кількістю розм’якшеного дентину. Зондування дна болюче в одній точці. Реакція на термічні подразники болісна і не зникає після їх усунення. ЕОД 25 мкА. Який найбільш імовірний діагноз?

A Гострий обмежений пульпіт.

B Гострий гнійний пульпіт.

C Гострий дифузний пульпіт.

D Хронічний фіброзний пульпіт.

E Загострення хронічного пульпіту.

43. Хвора 46-ти років скаржиться на біль і кровотечу із каріозної порожнини в 27зубі під час прийому їжі. Раніше був самовиникаючий біль. При огляді в 27 зубі на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, виповнена тканиною червоного кольору, при зондуванні біль і кровотеча. Який із нище перерахованих методів лікування найбільш вірогідний?

A Вітальна екстирпація

B Девітальна екстирпація

C Девітальна ампутація

D Вітальна ампутація

E Біологічний метод

44. Хворий 37 р. звернувся зі скаргами на біль в 47зубі при прийомі їжі, особливо гарячої, неприємний запах з рота при відсмоктуванні з зуба. Біль має ниючий характер, виникає почуття розпирання в зубі. Поступово біль стихає. Біль непокоїть протягом 2 місяців, раніше не лікувався. Об`єктивно: у 47 визначається глибока порожнина, що сполучається з порожниною зуба. На рентгенограмі: розширення періодонтальної щілини в області верхівок коренів 47. Який найбільш імовірний діагноз?

A Хронічний гангренозний пульпіт.

B Загострення хронічного пульпіту.

C Хронічний фіброзний пульпіт.

D Хронічний фіброзний періодонтит.

E Загострений хронічний періодонтит.

45.Хворому С., 36 р. Встановлено діагноз: “Гострий дифузний пульпіт 45”. Проведено: препарування, екстирпація пульпи, механічна та медикаментозна обробка кореневих каналів. Як необхідно провести пломбування кореневого каналу?

A До фізіологічної верхівки.

B До анатомічної верхівки.

C До рентгенологічної верхівки.

D За верхівку.

E -
46. Хвора 22-х років скаржиться на короткочасний нападоподібний біль в 26 з тривалими безболісними періодами. Зуб турбує вперше. Об-но: каріозна порожнина на жувальній поверхні 26, порожнина зуба закрит. Зондування в ділянці проекції рога пульпи, та реакція на температурні подразники болючі, перкусія зуба безболісна, регіональні лімфовузли не пальпуються. Поставте діагноз.

A Гострий обмежений пульпіт

B Гострий глибокий карієс

C Гострий дифузний пульпіт

D Гострий гнійний пульпіт

E Загострення хронічного пульпіту
47. Хворий 20 р. скаржиться на біль та кровоточивість в ділянці 36 зуба, при вживанні твердої їжї. Об’єктивно: на медіально-жувальній поверхні 36 зуба велика каріозна порожнина, виповнена м’ясистим пухлиноподібним утворення; під час зондування виникає кровотеча та болючість в ділянці сполучення каріозної порожнини з пульповою камерою. Перкусія не болюча. ЕОД – 40мкА. Рентгенологічних змін не виявлено. Встановіть діагноз:

A Хронічний гіпертрофічний пульпіт

B Епуліс

C Гіпертрофічний папіліт

D Хронічний гангренозний пульпіт

E Хронічний фіброзний пульпіт
48. Пацієнтт 60р., звернувся зі скаргами на виникнення безпричинних нападів болю 5-7 хвилин в ділянці 26 зуба, впродовж доби. Об’єктивно : В 26 глибока каріозна порожнина на жувальній поверхні. Зондування болісне в одній точці. Реакція на холодовий подразник болісна і триває 10 хвилин після його усунення, перкусія безболісна. Хворий знаходиться в кардіологічному відділенні з приводу лікування інфаркту міокарда. Який із методів лікування найбільш доцільний в даній ситуації.

A Девітальна ампутація

B Біологічний

C Вітальна екстирпація

D Вітальна ампутація

E Комбінований
49. Хворий скаржиться на самовільний біль впродовж 2 днів в ділянці 15 зуба. Біль посилюється від дії термічних подразників і триває до 30 хвилин. Об’єктивно: в 15 зубі глибока каріозна порожнина, виповнена світлим розм’якшеним дентином, зондування дна болюче в одній точці, реакція на термічні подразники позитивна, перкусія безболісна. Поставте діагноз?

A Гострий обмежений пульпіт

B Гострий дифузний пульпіт

C Гіперемія

D Гострий глибокий карієс

E Загострення хронічного пульпіту

50. Чоловік 27 років, звернувся зі скаргами на сильний пульсуючий біль у верхній щелепі, зліва, який іррадіює в щоку та вухо. При полосканні порожнини рота холодною водою біль вщухає. При огляді виявлена глибока каріозна порожнина в 27 зубі. Зондування дна каріозної порожнини і перкусія 27 зуба – болісні. Який найбільш ймовірний діагноз?

A Гострий гнійний пульпіт

B Гострий обмежений пульпіт

C Гострий дифузійний пульпіт

D Гострий серозний періодонтит

E Пульпіт, ускладнений періодонтитом

51. Хворій 23-х років проводилось лікування пульпіту 16 зуба. При ендодонтичному втручанні виявився непрохідний дистальний щічний канал. Які засоби можна застосувати для хімічного розширення кореневого каналу?

A 10-20\% розчини натрієвих солей ЕДТА

B Резорцин-формалінова рідина

C 30\%- розчин нітрату срібла

D Ефірні олії

E Медикаменти з антибактеріальною та протизапальною дією

53. В кардіологічне відділення лікарні запросили стоматолога на консультацію до хворого з інфарктом міокарда. Було встановлено діагноз - хронічний фіброзний пульпіт 36 зуба в стадії загострення. Який метод лікування пульпіту потрібно застосувати лікарю, враховуючи тяжкий загальний стан пацієнта?

A Девітальна ампутація

B Вітальна екстірпація

C Вітальна ампутація

D Девітальна екстірпація

E Консервативний метод

54. Пацієнт скаржиться на нападоподібний біль, що посилюється вночі та під дією різних подразників, на верхній щелепі зліва. Біль іррадіює у ліву скроню та око. Три місяці тому у пацієнта були подібні больові напади. Лікування не проводилося. Об’єктивно: в 25 глибока каріозна порожнина, яка сполучається з порожниною зуба. Зондування в точці сполучення різко болюче, вертикальна перкусія слабо болісна, горизонтальна – безболісна. Слизова оболонка в проекції верхівки кореня 25 без змін, пальпація безболісна. Термодіагностика різко болісна, напад болю довготривалий. ЕОД 60 мкА. Рентгендіагностика – незначне розширення періодонтальної щілини біля верхівки кореня 25. Встановіть діагноз.

A Загострення хронічного пульпіту

B Гострий загальний пульпіт

C Гострий гнійний пульпіт

D Гострий гнійний періодонтит

E Загострення хронічного періодонтиту

55. Хвора, 32 роки, скаржиться на біль і кровоточивість в ділянці 26 зуба. Об’єктивно: ясна гіперемійовані, набряклі, підщелепові лімфовузли не збільшені, не болючі. В зубі велика каріозна порожнина виповнена залишками їжі, зондування дна болюче, порожнина зуба відкрита, відмічається розростання тканин пульпи, при зондуванні якої виникає біль і

кровоточивість, перкусія зуба від’ємна. Який найбільш ймовірний діагноз?

A Хронічний гіпертрофічний пульпіт

B Гострий дифузний пульпіт

C Хронічний фіброзний періодонтит

D Хронічний гангренозний пульпіт

E Загострений хронічний періодонтит

56. У пульпі 22 зуба морфологічно спостерігається безструктурна маса, зернистий розпад, кров’яний пігмент, кристали жирних кислот, колонії мікроорганізмів. На межі з розпадом зона запалення серозного характеру. Встановіть діагноз.

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний фіброзний пульпіт

C Гострий дифузний пульпіт

D Хронічний гіпертрофічний пульпіт

E Гострий серозний періодонтит

57. Під час проведення у хворого А., 30 р., медикаментозної обробки кореневих каналів у 16 зубі необхідно застосувати один із ефективних антисептиків. Який на вашу думку препарат слід обрати?

A 5,25 \% р-н гіпохлориду натрію

B 0,2 \% р-н хлоргексидину біглюконату

C 4 \% р-н хлораміну

D 3 \% р-н перекису водню

E 0,5 \% р-н фурациліну

58. Хворому, 28 років, проводиться лікування за технікою „Step-Back”. Вкажіть послідовність розмірів ендодонтичних інструментів.

A 10-15-20-25-30

B 10-15-10-20-15-25

C 30-25-20-15-10

D 10-20-15-10-20

E 25-15-20-10-15-10

59. Хворій С. 23 р. проводилось лікування пульпіту 16 зуба. При ендодонтичному втручанні виявився непрохідний дистальний щічний канал. Які засоби можна застосувати для хімічного розширення кореневого каналу?

A 10-20 \% нейтральні або слаболужні розчини натрієвих солей ЕДТА

B Резорцин-формаліновий метод

C Метод сріблення

D Ефірні олії

E Медикаменти з антибактеріальною та протизапальною дією

60. Проводячи ендодонтичне втручання застосували техніку римінгу, які найчастіше ускладнення ймовірні при даній маніпуляції?

A Злам інструмента

B Утворення сходинок

C Зміна форми каналу

D Ефект розгинання інструмента

E Травма періапікальних тканин

61. Хвора, 38 років, скаржиться на дискомфорт, періодичне відчуття розпирання у 17 зубі, деколи виникає біль при вживанні гарячої їжі, який триває 10-20 хв. Об’єктивно: 17 зуб запломбований композитним матеріалом, колір зуба дещо темніший від сусідніх. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Хронічний гангренозний пульпіт

B Хронічний гранулюючий періодонтит

C Хронічний конкрементозний пульпіт

D Рецидивний карієс

E Хронічний фіброзний пульпіт
63. В кардіологічне відділення лікарні запросили стоматолога на консультацію до хворого з інфарктом міокарда. Було поставлено діагноз – хронічний фіброзний пульпіт 36 зуба в стадії загострення. Який метод лікування пульпіта треба застосувати лікарю, враховуючи тяжкий загальний стан пацієнта?

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта