Главная страница

Банк тестів 3 к. 6 сем. Тести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)


Скачать 172.62 Kb.
НазваниеТести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)
Дата21.05.2020
Размер172.62 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк тестів 3 к. 6 сем.docx
ТипДокументы
#124528
страница6 из 12
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

A. Хронічний гранульоматозний періодонтит

B. Хронічний фіброзний періодонтит.

C. Хронічний фіброзний пульпіт.

D. Хронічний гранулюючий періодонтит.

E. Хронічний гангренозний пульпіт
191. Хворий А., 28 років, скаржиться на біль в 37 при вживанні гарячої їжі. При огляді 37 змінений в кольорі, каріозна порожнина виповнена розм’якшеним дентином, порожнина зуба відкрита, зондування кореневої пульпи болюче, перкусія безболісна. Поставте діагноз.

A. Хронічний фіброзний пульпіт

B. Загострення хронічного періодонтиту

C. Загострення хронічного пульпіту

D. Хронічний гангренозний пульпіт

E. Хронічний фіброзний періодонтит
192. Хворий А, 45 років, скаржиться на ниючий, тривалий біль в 46, який з’являється під дією температурних і хімічних подразників їжі. При огляді в 46 на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, заповнена розм’якшеним дентином. Зондування болісне, порожнина зуба закрита. На холодну воду з’являється повільно наростаючий ниючий біль. Поставте діагноз?

A. Хронічний глибокий карієс

B. Гострий глибокий карієс

C. Хронічний фіброзний пульпіт

D. Хронічний гангренозний пульпіт

E. Хронічний фіброзний періодонтит
193 Хворий А., 20 р. скаржиться на біль та кровоточивість в ділянці 36 зуба, при вживанні твердої їжї. Об’єктивно: на медіально-жувальній поверхні 36 зуба велика каріозна порожнина, виповнена м’ясистим пухлиноподібним утворення; під час зондування виникає кровотеча та болючість в ділянці сполучення каріозної порожнини з пульповою камерою. Перкусія не болюча. ЕОД – 40мкА. Рентгенологічних змін не виявлено. Встановіть діагноз:

A. Хронічний гангренозний пульпіт

B. Епуліс

C. Гіпертрофічний папіліт

D.Хронічний гіпертрофічний пульпіт

E. Хронічний фіброзний пульпіт
194. Хвора, 25 років, скаржиться на ниючий біль зуба. При огляді в 26 зубі глибока каріозна порожнина, заповнена грануляційною тканиною. Остання легко кровоточить при дотику. Перкусія - безболісна. ЕОД – 60 мкА. Поставте діагноз:

A. Епуліс

B. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

C. Хронічний фіброзний пульпіт

D. Грануляції з ділянки біфуркації

E. Гіпертрофічний папіліт

195. Чоловік 27 років скаржиться на тривалий ниючий біль у 15 зубі під час їжі, особливо холодної. Іноді відзначає біль при зміні температури. Об'єктивно: у 15 зубі на дистальній поверхні каріозна порожнина, заповнена розм'якшеним дентином. При зондуванні відзначається біль. Електрозбудливість пульпи 35 мкА. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Хронічний фіброзний пульпіт

B. Гострий глибокий карієс

C. Гострий середній карієс

D. Гіперемія пульпи

E. Хронічний гангренозний пульпіт

196. Хвора 22 років скаржиться на болі від гарячого та почуття розпирання у зубі на протязі 3-х місяців. Об’єктивно: в 24 зубі велика каріозна порожнина, що сполучається з пульповою камерою. Перкусія 24 безболісна. Глибоке зондування болісне. ЕОД- 80 мкА. Визначте найбільш ймовірний діагноз.

A. Гострий гнійний пульпіт

B. Хронічний фіброзний пульпіт

C. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

D. Хронічний гангренозний пульпіт

E. Хронічний періодонтит
197. Пацієнт скаржиться на наявність порожнини в 24 зубі і тривалий біль від механічних та температурних подразників, особливо холодного. Об'єктивно: глибока каріозна порожнина заповнена розм'якшеним дентином. При зондуванні дна порожнини виник різкий біль, з'явилася кровоточивість. Реакція на холодовий подразник – повільно стихаючий біль ниючого характеру. Назвіть найбільш вірогідний діагноз.

A. Хронічний гангренозний пульпіт

B. Хронічний гіпертрофічний пульпіт

C. Гострий глибокий карієс

D. Загострення хронічного пульпіту

E. Хронічний фіброзний пульпіт
198. Хвора Н., 48 р., прийшла на прийом до лiкаря зi скаргами на гострi приступоподiбнi самовiльнi болi в зубi на верхнiй щелепi справа, сильний бiль, що вiддає у скроню. Хворiє двi доби. Зуб ранiше гостро болiв, але на протязi мiсяця в зубi ниючi болi вiд попадання в порожнину iжi. Об’єктивно: на дистально-апроксимальнiй поверхнi 25 зуба глибока карiозна порожнина, виповнена розм’якшеним дентином, з’єднана з порожниною зуба. Зондування пульпи, болiсне. Перкусiя злегка болiсна. Слизова блiдо-рожевого кольору. ЕОД-50 мкА.

A. Гострий гнiйний пульпiт

B. Загострення хронiчного пульпiту

C. Гострий дифузний пульпiт

D. Гострий перiодонтит

E. Загострення хронiчного перiодонтиту
199. Хворий А., 30 років скаржиться на біль в зубі при вживанні гарячого і холодного, який іррадіює у вухо, скроню. Раніше в цьому зубі турбував самовільний, нічний біль. Об'єктивно: в 37 на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, що в одній точці сполучається з порожниною зуба. Реакція на зондування в точці сполучення, на холодовий подразник різко болісна, біль довго не вщухає. ЕОД — 55 мкА. Визначте найбільш ймовірний

A. Гострий дифузний пульпіт

B.Загострення хронічного пульпіту

C. Загострення хронічного періодонтиту

D. Хронічний конкрементозний пульпіт

E. Гострий гнійний пульпіт
200. Хворий К., 30-ти років на протязі 3-х місяців відмічає періодичний ниючий біль і розпирання у зубі на нижній щелепі, що посилюється при прийомі гарячої їжі . Раніше біль був приступоподібний, безпричинний. Якому захворюванню зубів притаманні такі скарги?

A. Загостренню гіпертрофічного пульпіту

B. Гострому гнійному пульпіту

C. Загостренню фіброзного пульпіту

D. Загостренню гангренозного пульпіту

E. Гострому дифузному пульпіту

201. Жінка 29 р. скаржиться на гострі приступоподібні болі в області верхньої щелепи зліва, посилюються від холодного, іррадіюють у вухо та скроню. Рік тому сильно болів 27, до лікаря не зверталась. Три дні тому знову виникли болі. Об`єктивно: в 27 глибока каріозна порожнина, що з`єднується з порожниною зуба. Зондування відкритої ділянки різко болюче. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Загострення хронічного періодонтиту

B. Гострий серозний періодонтит

C. Гострий дифузний пульпіт

D.Загострений хронічний пульпіт

E. Гострий обмежений пульпіт
202. Жінка 29 р. скаржиться на гострі приступоподібні болі в області верхньої щелепи зліва, посилюються від холодного, іррадіюють у вухо та скроню. Рік тому сильно болів 26, до лікаря не зверталась. Три дні тому знову виникли болі. Об`єктивно: в 27 глибока каріозна порожнина, що з`єднується з порожниною зуба. Зондування відкритої ділянки різко болюче. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий обмежений пульпіт

B. Гострий серозний періодонтит

C. Гострий дифузний пульпіт

D. Загострення хронічного періодонтиту

E. Загострений хронічний пульпіт
203. Хворий 20 років скаржиться на мимовільну короткочасову локалізовану біль в 26 зубі на протязі 1 дня. Об’єктивно: в 26 зубі глибока каріозна порожнина першого класу по Блеку, дентин стінок і дна непігментований розмягшений, каріозна порожнина не з’єднується з порожниною зуба. Зондування різко болісне в однієй точці, реагування на холод різко болісне в одній точці, реагування на холод різко боісне. Який найбільш раціональний метод лікування в даному випадку?

A. Біологічний метод

B. Вітальна ампутація

C. Вітальна екстирпація

D. Девітальна екстирпація

E. Девітальна ампутація
204. Хвора 19 років, скаржиться на самовільний, блискавичний, гострий біль в 21, що триває 1-2 хв. протягом 2 діб. Біль виникає також від хімічних та термічних подразників. Об'єктивно: в 21 на контактній поверхні глибока каріозна порожнина, що не сполучається з порожниною зуба. Дентин дна і стінок м'який, зондування болюче по дну каріозної порожннини. Перкусія та пальпація безболісні, термодіагностика різко болюча.. Виберіть метод лікування .

A. Біологічний метод

B. Девітальна екстирпація

C. Вітальна ампутація

D. Вітальна екстирпація

E. Девітальний ампутація
205. У хворого 22 років на латеральній поверхні 11 виявлена глибока каріозна порожнина. ЕОД – 15 мкА. При препаруванні 11 ненавмисно перфорована порожнина зуба. Виберіть оптимальний варіант лікування.

A. Вітальна екстирпація

B. Девітальна ампутація

C. Біологічний метод

D. Девітальна екстирпація

E. Вітальна ампутація

206. У хворого Н. 21 р. при лікуванні гострого глибокого карієсу 46 зуба під час препарування випадково відкрито медіально-щічний ріг пульпи. Який найбільш раціональний метод

A. Метод вітальної ампутації

B. Метод вітальної екстирпації

C. Метод девітальної ампутації

D. Метод девітальної екстирпації

E. Біологічний метод
207. У хворого Н. 21 р. при лікуванні гострого глибокого карієсу 46 зуба під час препарування випадково відкрито медіально-щічний ріг пульпи. Який метод лікування найбільш

A. Метод девітальної екстирпації

B. Метод вітальної екстирпації

C. Метод девітальної ампутації

D.Біологічний метод

E. Метод вітальної ампутації
208. У хворого 20р., під час лікування гострого глибокого карієсу 36 випадково відкрито медіально-щічний ріг пульпи. Який метод лікування найбільш доцільний?

A. Метод вітальної ампутації

B.Біологічний

C. Метод девітальної ампутації

D. Метод вітальної екстирпації

E. Метод девітальноїї екстирпації
209. Пацієнту, 20 років, з діагнозом гострий травматичний пульпіт 36 зубабуло проведено лікування методом вітальної ампутації. В чому суть методу вітальної ампутації?

A.Видаляємо коронкову пульпу після знеболення, а на кореневу накладаємо лікувальну пасту.

B. Видаляємо всю пульпу під анестезію.

C. Видаляємо частину пульпи після девіталізації.

D. Зберігаємо всю пульпу.

E. Видаляємо пульпу під анестезію в добре прохідних каналах.
210. Через місяць після проведення біологічного методу лікування гострого вогнищевого пульпіту у 22 зубі, пацієнт з’явився зі скаргами на ниючі болі від гарячих подразників. ЕОД - 40 мкА. Який метод лікування доцільно застосувати ?

A. Девітальна екстирпація

B. Вітальна ампутація

C. Вітальна екстирпація

D. Накладання кортикостероїдної пасти

E. Консервативний метод лікування в поєднанні з фізіотерапевтичним
211. Хворoмy Ф, 20 р., поставлено диагноз: гострий дифузний пульпiт 11 зуба. Який метод лiкування необхiдно використати?

A. Девiтальноi екстирпацii

B. Бiологiчний

C. Вiтальноi ампутацii

D. Вiтальноi екстирпацii

E. Девiтальноi ампутацii
212. Хвора А., 20 років, скаржиться на мимовільний, періодично виникаючий біль. Інколи біль виникає при прийманні їжі в 11. Зуб турбує 6 місяців. Раніше до лікаря не зверталася. Об-но: 11 в кольорі не змінений, в пришійковій ділянці глибока каріозна порожнина, з’єднана з порожниною зубу. Реакція на холодовий подразник – різкий біль, що не проходить. Який найбільш раціональний метод лікування в даному випадку?

A. Вітальна екстирпація пульпи

B. Біологічний метод

C. Вітальна ампутація

D. Девітальна екстирпація пульпи

E. Комбінований метод

213. Хворий скаржиться на інтенсивний пульсуюючий біль в ділянці нижньої щелепи зліва, вказати причинний зуб не може. Біль практчно не припиняється, деколи дещ послаблюється, проте приступоподібно підсилюється від подразників. Міжбольових проміжків немає. В останні години від холодного біль дещо зменшується .Об'єктивно : в 17 - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюча, пульпова камера закрита. Який метод лікування найбільше показаний?

A. Метод девітальної екстирпації

B. Метод вітальної екстирпації

C. Метод девітальної ампутації

D. Метод біологічний

E. Метод вітальної ампутації
214. Хворому 34 р. проведена екстирпація пульпи зуба. Як це вплине на обмін речовин в дентині та емалі?

A. Порушиться надходження в дентин і емаль поживних речовин і мінеральних солей

B. Не вплине на обмін речовин в дентині і емалі

C. Компенсаторно активується діяльність дентинобластів

D. Обмін в емалі не зміниться, в дентині – активізується

E. Активізується обмін речовин в емалі і дентині
215. Хворому 46 років, після обстеження встановлено діагноз: хронічний конкрементозний пульпіт 27. На ренгенограмі виявлено, що конкремент знаходиться в коронковій частині порожнини зуба, займає близько 1/4 її об'єму. Виберіть адекватний метод лікування.

A. Вітальна ампутація

B. Біологічний метод

C. Девітальна екстирпація

D.Вітальна екстирпація

E. Девітальна ампутація
216. Хворий скаржиться на інтенсивний самовільний пульсуюючий біль в ділянці нижньої щелепи зліва. Вказати причинний зуб не може. Біль практично не припиняється, деколи послаблюється. В останні години від холодного біль дещо зменшується. Об'єктивно: в 47 - глибока каріозна порожнина, зондування дна болюче,порожнина зуба закрита. Який метод лікування найбільше показаний?

A. Метод вітальної ампутації

B. Метод девітальної екстирпації

C. Метод девітальної ампутації

D. Видалення зубу

E.Метод вітальної екстирпації
217. Хворий Р., 27 років скаржиться на тривалий біль в 22 від холодного, гарячого, безпричинний біль протягом 30 хв., що виникає 3-4-рази на день, підсилюється вночі. Болі з'явилися 3 дні тому, після обробки зуба під пластмасову коронку. Об-но: 22 інтактний, термічна проба різко болісна, біль тривалий, перкусія безболісна. Ваша лікувальна тактика:

A. Вітальна ампутація пульпи

B. Покриття зуба фторлаком

C. Біологічний метод лікування пульпіту

D. Девітальна екстирпація пульпи

E. Вітальна екстерпація пульпи

218. Хворий ,40 років, скаржиться на неприємний запах з 45, довготривалий біль в зубі від гарячого. При обстеженні виявлена каріозна порожнина у 45, що сполучається з порожниною зубу, глибоко зондування пульпи зондом та гаряче викликають довго не проходячий біль. Слизова оболонка в ділянці 44, 45 без змін. Назвіть раціональний метод лікування.

A. Девітальна ампутація

B. Вітальна екстирпація

C. Видалення зуба

D. Девітальна екстирпація

E. Вітальна ампутація

219. Хворий К. звернувся зі скаргами на біль у 26, що виникає при прийомі гарячої їжі, неприємний запах з роту. В анамнезі: періодично виникає самовільний біль. Об`єктивно: в 26 глибока каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зубу. Перкусія чутлива, зондування, термодіагностика безболісні. ЕОД - 70 мкА. Який з методів лікування буде оптимальний в даному випадку?

A. Девітальної екстирпації

B. Вітальної ампутації

C.Вітальної екстирпації

D. Девітальної ампутіції

E. Консервативний
220. Жінка 25 років скаржиться на самовільний, періодично виникаючий біль протягом 3 місяців. Інколи біль виникає при попаданні їжі в 13. Об'єктивно: в пришийковій ділянці глибока каріозна порожнина. Зондування дна болісне. Реакція на перкусію 13 безболісна, ЕОД - 40 мкА. Який найбільш раціональний метод лікування в даному випадку?

A. Комбінований метод

B. Біологічний метод

C. Вітальна ампутація

D.Вітальна екстирпація

E. Девітальна екстирпація
221. Хворому Б., 23 років, встановлено діагноз: гострий пульпіт 15 зуба, ускладнений гострим фокальним періодонтитом. Який із методів лікування повинен обрати лікар?

A. Девітальна ампутація.

B. Девітальну екстирпацію пульпи.

C. Вітальну ампутацію пульпи.

D. Біологічний метод

E. Вітальну екстирпацію пульпи

222. Хвора 46 років скаржиться на біль і кровотечу із каріозної порожнини в 27 під час їжі. Раніше був самовиникаючий біль. При огляді в 27 зубі на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, виповнена тканиною червоного кольору, при зондуванні біль і кровотеча. Який із перерахованих методів лікування найбільш вірогідний?

A. Вітальна екстирпація

B. Девітальна екстирпація

C. Девітальна ампутація

D. Вітальна ампутація

E. Біологічний метод
223. Больная 25 лет обратилась с жалобами на наличие кариозной полости в 35 зубе, на острую самопроизвольную ночную боль, возникшую сутки назад. После обследования поставлен диагноз: острый очаговый пульпит 35. По окончании лечения предполагается покрытие зуба искусственной коронкой. Какой метод лечения следует избрать?
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


написать администратору сайта