Главная страница

Банк тестів 3 к. 6 сем. Тести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)


Скачать 172.62 Kb.
НазваниеТести до підсумкового модульного контролю 2 (3 курс vi семестр)
Дата21.05.2020
Размер172.62 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБанк тестів 3 к. 6 сем.docx
ТипДокументы
#124528
страница12 из 12
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

D.Хронічний гранулюючий періодонтит

E. Хронічний фіброзний пульпіт
416. У хворого С., 45 років під час санації ротової порожнини в 36 виявлено каріозну порожнину з залишками пломби. Колір зуба змінений. Порожнина зуба відкрита, зондування, перкусія безболісні. На рентгенограмі на медіальному корені - деструкція кісткової тканини з чіткими межами 0,3-0,3 см. Поставте діагноз.

A.Хронічний фіброзний періодонтит

B. Хронічний гранулюючий періодонтит

C.Хронічний гранулематозний періодонтит

D. Хронічний гангренозний пульпіт

E. Загострення хронічного періодонтиту

417. Хворий звернувся зі скаргами на почуття дискомфорту, іноді слабкий біль при накусуванні в зубі на верхній щелепі зліва. З анамнеза: зуб раніше болів, але паціент за медичною допомогою не звертався. Об`єктивно: в 26 каріозна порожнина сполучається з порожниною зуба, зондування безболісне, вертикальна перкусія слабо болюча. Слизова оболонка ясен в ділянці 26 гіперемійована, з цианотичним відтінком. На яснах в проекції верхівки кореня 26 відмічається рубець від нориці. Поставте попередній діагноз.

A. Хронічний гранулюючий періодонтит.

B. Хронічний фіброзний періодонтит.

C. Загострення хронічного періодонтиту.

D. Загострення хронічного гангренозного пульпіту.

E. Хронічний гранульоматозний періодонтит.
418. Пацієнт, 20 років, звернувся до лікаря з метою планового огляду. Скарг не пред’являє. При огляді виявлено, що 15 зуб дещо змінений в кольорі, на яснах в ділянці зуба наявність нориці. Зуб раніше лікований. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хронічний гангренозний пульпіт.

B. Хронічний фіброзний періодонтит.

C. Хронічний грануломатозний періодонтит.

D.Хронічний гранулюючий періодонтит.

E. Хронічний фіброзний пульпіт.
419. Чоловік 30 років скаржиться на наявність каріозної порожнини. Об’єктивно: колір 16 змінений, глибока каріозна порожнина, що з’єднана з порожниною зуба. Зондування, перкусія безболісні. ЕОД – 100 мкА. На ренгенограмі - розширення періодонтальної щілини. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хронічний глибокий карієс

B. Хронічний гранулюючий періодонтит.

C. Хронічний гранулематозний періодонтит.

D. Хронічний гангренозний пульпіт.

E. Хронічний фіброзний періодонтит .
420. Студентка 25 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 22. Пломби випали 2 місяця тому. Зуб раніше лікувався з приводу пульпіту. Об’єктивно: в 22 на медіальній поверхні визначається глибока каріозна порожнина, частково виповнена пломбою. Коронка 22 брудно-рожевого кольору. На рентгенограмі: кореневий канал 22 заповнений пломбувальним матеріалом на 1/2 довжени кореня, в області верхівки кореня – вогнище деструкції кісткової тканини з чіткими, рівними контурами, розміром 0,3х0,3 см. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хронічний фіброзний періодонтит

B. Залишковий пульпіт

C. Радікулярна кіста

D. Хронічний гранулематозний періодонтит

E. Хронічний гранулюючий періодонтит
421. Хворий А., 45 років, скаржиться на дискомфорт в 27, виникнення ниючого болю при накушуванні. При переохолодженні на яснах відкривається нориця. Об’єктивно: коронка 27 змінена в кольорі, пломба на жувальній поверхні, на слизовій оболонці в ділянці зуба рубець від нориці. Ваш діагноз?

A. Хронічний грануломатозний періодонтит.

B. Хронічний гангренозний пульпіт

C. Хронічний фіброзний періодонтит.

D.Хронічний гранулюючий періодонтит .

E. Хронічний фіброзний пульпіт.
422. Хворий 35 років скаржиться на дискомфорт в 11 зубі, та зміну кольору зуба. Об’єктивно : в 11 зуба з медіально-апроксимальної поверхні глибока каріозна порожнина. Камера зуба відкрита. Зондування не болюче, реакція на термічні подразники відсутня. Рентгенологічно : кореневий канал не пломбований. Біля верхівки 11 зуба вогнище деструкції кісткової тканин з чіткими межами, округлої форми розміром 0,5х0,5 см в діаметрі. Встановіть діагноз:

A.Хронічний гранулематозний періодонтит

B. Хронічний фіброзний періодонтит

C. Хронічний гранулюючий періодонтит

D. Хронічний гангренозний пульпіт

E. Хронічний фіброзний пульпіт
423. Хворий з’явився до лікаря-стоматолога з метою санації. При об’єктивному обстеженні в 37 зубі виявлено глибоку каріозну порожнину, яка сполучається з камерою зуба. На подразники зуб не реагує. Рентгенологічно : розширення і деформація періодонтальної щілини в апікальній ділянці. Виберіть ймовірний діагноз :

A. Хронічний гранулематозний періодонтит

B. Хронічний гранулюючий періодонтит

C. Хронічний фіброзний періодонтит

D. Хронічний фіброзний пульпіт

E. Хронічний гангренозний пульпіт
424. Хвора, 37 років, звернулася зі скаргами на наявність порожнини в 34 зубі. Порожнину відмічає впродовж року. Об’єктивно: в 34 зубі глибока каріозна порожнина сполучена з порожниною зуба. Зондування та перкусія безболісні. Рентгенологічні дані свідчать про деформацію періодонтальної щілини, розширення останньої біля верхівки кореня. Поставте діагноз:

A. Хронічний гранулюючий періодонтит

B. Хронічний фіброзний періодонтит

C. Хронічний гранулематозний періодонтит

D. Хронічний фіброзний пульпіт

E. Хронічний гангренозний пульпіт
425. Хвора П., 30 років скаржиться на неприємні відчуття в області 26 зуба. Об'єктивно: на жувальній поверхні глибока каріозна порожнина, що з?єднується з порожниною зуба. Зондування безболісне, перкусія слабо болісна. На яснах в області проекції коренів 26 зуба є рубець. Симптом «вазопореза» позитивний. Встановіть діагнозі?

A. Хронічний гангренозний пульпіт

B. Хронічний гранулюючий періодонтит

C. Хронічний фіброзний періодонтит

D. Хронічний гранульоматозний періодонтит

E. Загострення хронічного періодонтиту

426. Хвора, 25 років, скаржиться на гострий біль в ділянці 35 зуба, що посилюється при накусуванні. Рентгенографічно в періапікальній ділянці кореня 35 зуба спостерігається зона деструкції кісткової тканини з нерівними краями. Визначте

A. Хронічний фіброзний періодонтит

B. Гострий гнійний пульпіт, ускладнений гострим періодонтитом

C. Хронічний пульпіт ускладнений періодонтитом

D. Гострий дифузний пульпіт

E. Загострення хронічного гранулюючого періодонтиту
427. Хвора К., 52-х років, скаржиться на біль періодичну появу нориці на яснах в ділянці 15. Зуб лікований 1,5 роки тому з приводу карієсу . Об'єктивно:в 15 пломба.В проекції верхівки кореня нориця, при натискуванні виділяється гнійний ексудат. Перкусія зуба болісна. На рентгенограмі кореневий канал не запломбований, біля верхівки кореня осередок деструкції з нечіткими контурами. Поставити діагноз.

A. Радікулярна кіста.

B. Хронічний гранулючий періодонтит.

C. Гострий гнійний періодонтит.

D. Загострення гранулюючого періодонтиту

E. Загострення гранулематозного періодонтиту.
428. Хвора скаржится на самовільний, постійний ниючий біль, який посилюється при накусуванні. З анамнеза відомо, що зуб раніше лікувався з приводу пульпіту, через деякий час в зубі виник біль. Об`єктивно: в 37 каріозна порожнина сполучається з порожниною зуба, зондування безболісне, вертикальна і горизонтальна перкусії різко болісні, зуб рухомий І ст. Слизова оболонка гіперемована, набрякла, та болісна в проекції верхівки кореня. На рентгенограмі - вогнище деструкції кісткової тканини з нечіткими межами в ділянці верхівки дистального кореня. Поставте клінічний діагноз.

A. Загострення хронічного грануломатозного періодонтиту.

B. Загострення хронічного гангренозного пульпіту.

C. Загострення хронічного гранулюючого періодонтиту

D. Гострий гнійний періодонтит.

E. Хронічний фіброзного періодонтит.
429. Хворий скаржиться на постійний, ниючий біль в 26, який підсилюється при накушуванні. На рентгенограмі 26 відмічається деформація періодонтальної щілини, осередок деструкціі кісткової тканини у верхівки медіально-щічного кореня у вигляді «язиків полум’я». Який найбільш імовірний діагноз?

A. Загострення хронічного гранулюючого періодонтиту

B. Хронічний гранулюючий періодонтит

C. Хронічний фіброзний періодонтит

D. Хронічний гранульоматозний періодонтит

E. Загострення хронічного гангренозного пульпіту

430. Хвора, 27 років, скаржиться на гострий біль в ділянці 34 зуба, що посилюється при накусуванні. Рентгенографічно в періапікальній ділянці кореня 34 зуба спостерігається зона деструкці кісткової тканини з нерівними краями. Визначте

A. .Гострий дифузний пульпіт.

B. Гострий гнійний пульпіт, ускладнений періодонтитом.

C. Загострення хронічного пульпіту.

D. Загострення хронічного гранулюючого періодонтиту

431. Чоловік, скаржиться гострий біль в 26, який посилюється при накусуванні на зуб.4 дні тому була накладена миш'яковиста паста, в призначений час чоловік на прийом не з'явився. Об'єктивно: в 26 повязка збережена. Реакція на перкусію болісна, на рентгенограмі вперіапікальних тканинах зміни відсутні. Післямеханичної та медикаментозної обробки кореневих каналів турунди вологі, не забарвлені. Яку лікарську речовину необхідно залишитив кореневих каналах для досягнення максимального кліничного ефекту?

A. Унітіол

B. Хлоргексидин

C. Хлорамін

D. Перекис водню

E. Трипсин
432. Хворий скаржиться на постійний ниючий біль, відчуття “вирослого зуба” що турбують на протязі 3 днів. Об'єктивно: в 26 каріозна порожнина, що сполучається з порожниною зуба. Вертикальна і горізонтальна перкусія різко болісні. Зуб рухливий, ІІ ст. Слизова оболонка в області проекції верхівки кореня гіперемійована, пальпація болісна. Назвіть найбільш раціональний шлях надання відтоку ексудату.

A. Через розріз по перехідній складці

B. Через кореневі канали

C. Через лунку видаленого зуба

D. Через періодонтальну щілину
433. Хворому Д.,36 р., поставили дiагноз: хронiчний фiброзний пульпiт. Проведено препаровку, екстирпацiю пульпи, iнструментальну та медикаментозну обробку каналiв. Як необхiдно провести пломбування каналiв?

A. До рентгенологiчноi верхiвки

B. До фiзiологiчноi верхiвки

C. За верхiвку

D. До анатомiчноi верхiвки

E. Не доходячи 0,5 см до верхiвки

E. Гострий серозний періодонтит періодонтит.
434. Хвора А., 20-ти років, звернулася із скаргами на потемніння коронок 11-го і 21-го зубів. Близько року тому хвора отримала спортивну травму. Об'єктивно: коронки 11-го і 21-го зубів темно-сірого кольору, інтактні, при перкусії безболісні. Слизова альвеолярного відростка не змінена. На рентгенограмі в ділянці верхівок коренів виявляється деструкція кісткової тканини, округлої форми розміром 0,5 мм в діаметрі з чіткими межами. Призначте лікування.

A. Видалення зубів.

B. Електрофорез з антисептиками.

C. Пломбування кореневих каналів .

D. Антибіотикотерапія.

E. Відбілювання зубів.
435. Хворий 52 років скаржиться на виникнення нориці на слизовій оболонці в області 22-23. Об'єктивно: в 22 пломба, перкусія безболісна. На рентгенограмі: біля верхівки кореня 22 невелике вогнище резорбції кісткової тканини неправильної форми без чітких меж. Кореневий канал запломбований на 1/3 довжини. Виберіть найбільш оптимальну тактику лікування 22.

A. Пломбування каналів не доводячи на 1 мм до верхівкового отвору

B. Пломбування каналів за верхівковий отвір

C. Видалення зуба

D. Електрофорез йодиду калію в проекції верхівки коренів

E. Пломбування каналів до верхівкового отвору

436. У хворої 45 років під час рентгенографічного обстеження з приводу протезування відсутніх 25, 24 виявлена деструкція кісткової тканини невеликих розмірів з чіткими контурами в прикороневій ділянці 23, кореневий канал запломбований на 2/3, тінь від пломбувального матеріалу не чітка. Постійна пломба без дефектів, перкусія 23 безболісна, слизова оболонка звичайного кольору. Яка лікарська тактика відносно 23:

A. Видалити зуб

B. Зробити резекцію верхівки кореня

C. Провести курс фізіотерапії

D. Провести лікування періодонтиту

E. Лікування не проводити

437. Хворий, 43 роки, звернувся до стоматолога на біль в 36 зубі. Під час рентгенологічного обстеження виявлено залишок ендодонтичного інструменту в дистальному корені. В ділянці верхівки кореня деструкція кісткової тканини (d=5 мм) із чіткими контурами. Який метод лікування доцільно застосувати в даному випадку?

A. Гемісекція зуба

B. Резекція верхівки кореня

C. Консервативне лікування

D. Реплантація зуба

E. Ампутація кореня
438. Хворому 40 років проведено пломбування кореневого каналу 34 з приводу хронічного фіброзного періодонтиту, після чого незабаром з'явився біль. На рентгенограмі кореневий канал 34 запломбований до верхівки кореня. Яка тактика лікаря в зв'язку з появою болю?

A. Призначити фізіотерапевтичні процедури

B. Призначити аналгетики

C. Зробити розріз по перехідній складці

D. Зробить провідникову анестезію

E. Зробити інфільтраційну анестезію
439. Під час лікування хронічного фіброзного періодонтиту 27 у хворого 20 років лікар ненавмисно перфорував дно порожнини зуба. Яка подальша лікарська тактика у цьому випадку?

A. Видалення зуба

B. Закриття перфорації пастою з гидроокисом кальцію

C. Електрофорез йодиду калію

D.Закриття перфорації склоіономірним цементом

E. Закриття перфораційного отвору цинк-євгеноловою пастою
440. Пацієнт С., скаржиться на біль в 15, що посилюється при накушуванні. Із анамнеза: хворий лікувався з пиводу пульпіту 15, було накладено миш'яковисту пасту на повторни прийом не з'явився. Об'єктивно: каріозно порожнина 15 закрита пов'язкою із дентину. Реакція на перкусію болюча. Слизова оболонка в проекції верхівки кореня 15 гіперемована, набрякла, болюча при пальпації.

A. Гострий інфекційний періодонтит.

B. Гострий миш'яковистий періодонтит.

C. Пульпіт ускладнений пульпіт фокальним періодонтитом.

D. Загострення хронічного періодонтиту.

E. Гострий гнійний пульпіт.
441. Хвора 32 років, скаржиться на незначну болючість під час їжі в ділянці 36 зуба, кровоточивість ясен. При огляді в 36 зубі на дистальній поверхні пломба, контактний пункт між 37 та 36 зубами відсутній, міжзубний ясневий сосочок атрофований, глибина пародонтальної кишені 4 мм. На рентгенограмі резорбція верхівки міжальвеолярної перегородки між 37 та 36 зубами, явища остеопорозу, в інших ділянках змін не має. Що є першопричиною даного захворювання?

A Нераціональне пломбування

B Вірулентна мікрофлора

C Травматична оклюзія

D Зниження місцевої резистентності

E Недостатня гігієна
442. В умовах державної поліклініки при лікуванні пацієнта із загостренням хронічного періодонтиту лікар віддав перевагу анестетику артикаїнового ряду, виключивши застосування новокаїну. Чим керувався лікар при обранні анестетику?

A Відсутністю дії новокаїну у зоні запалених тканин, тобто у кислому середовищі

B Можливістю поєднання даного анестетика з вазоконстрикторами

C Матеріальними можливостями пацієнта

D Перевагою використання карпульних форм випуску препарату

E Відсутністю місцевих і системних ускладнень при застосуванні даного ряду анестетиків
443. Вагітна жінка звернулась на прийом до стоматолога з гострим болем. Для проведення адекватного лікування необхідно:

A Обрати анестетик артикаїнового ряду у зв’язку з меншим ступенем проникнення через плацентарний бар’єр

B Провести терапевтичні заходи без використання анестетиків

C Відмовитись від проведення будь-яких втручань і провести повну терапію після пологів

D Обрати будь-який анестетик, що не містить вазоконстрикторів

E Надати допомогу під прикриттям антибіотиків у зв’язку з небезпекою швидкого розповсюдження процесу
444. При лікуванні періодонтиту в годуючої матері лікар-стоматолог відмовився від принесеної нею ампули лідокаїну, застосувавши для проведення місцевої анестезії ультракаїн. Даний вибір анестетику є:

A Необхідним у зв’язку зі швидким руйнуванням анестетиків артикаїнового ряду, що забезпечує відсутність клінічно значимих концентрацій у молоці.

B Необґрунтованим, тому що минув значний час після пологів

C Необґрунтованим, тому що обидва анестетики мають малий період напіввиведення

D Небезпечним для здоров’я дитини, тому що ультракаїн має здатність до кумуляції в органах матері

E Необхідним у зв’язку з більшою терапевтичною широтою артикаїнового ряду, що забезпечить безболісність проведення втручань
445. При проведенні анестезії пацієнту з серцево-судинною недостатністю лікар-стоматолог застосував анестетик мепівастезін. Чим керувався лікар при обранні анестетика?

A Відсутністю судинорозширюючої дії

B Малою токсичністю даного препарату

C Можливістю поєднання з вазоконстрикторами

D Пролонгованою дією препарату

E Відсутністю необхідних знань про застосування анестетиків у пацієнтів із супутньою патологією

446. Хворий П., 25 р., скарги на біль при накушуванні на 15 зуб, який виник 2 доби тому, біль постійного ниючого характеру і значно посилився за останню добу. Об’єктивно: коронка 15 тускло-сірого кольору, на медіальній контактній поверхні – глибока каріозна порожнина з широким вхідним отвором, і щільними пігментованими стінками, що сполучається з порожниною зуба. Перкусія – різко болісна, слизова оболонка ясен у проекції верхівки кореня 25 зуба – гіперемована. Болісний регіонарний лімфатичний вузол. На рентгенограмі – вогнище деструкцій кістки в періапікаьлній ділянці з нечіткими, розмитими контурами. Ваш діагноз?

A Загострення хронічного періодонтиту

B Гострий серозний періодонтит

C Гострий гнійний періодонтит

D Хронічний гранулюючий періодонтит

E Гострий серозний періодонтит, фаза інтоксикації
447. Обробка інструментарію в стоматологічному кабінеті проводиться згідно з вимогами, вказаними в галузевому стандарті [ОСТ 42-21-85] та наказі № 408 [від 12.06.89]. Яка послідовність етапів обробки стоматологічного інструментарію ?

A Знезараження,предстерилізаційна обробка, стерилізація.

B Знезараження, обробка 6\% перексидом водню, стерилізація.

C Предстерилізаційна обробка, знезараження, стерилізація

D Обробка 6\% пероксмдом водню,знезараження, стерилізація

E Обробка 96 \% спиртом, предстерилізаційна обробка, стерилізація.
448. Під час лікування періодонтиту, у хворої В., 63 років виникла інтенсивна, пекуча біль, давлючого характеру. Біль захоплює усю грудь. Відмічається іррадіація в ліву лопатку. В анамнезі гіпертонічна хвороба, стенокардія. Раніше болі були менш інтенсивними, купувалися нітрогліцерином. Якою повинна бути тактика лікаря?

A Надати невідкладну допомогу

B Продовжувати лікування

C Викликати швидку допомогу

D Відпустити хвору до дому

E Направити на ЕКГ
449. Під час лікування періодонтиту, у хворої В., 63 років виникла інтенсивна, пекуча біль, давлючого характеру. Біль захоплює усю грудь. Відмічається іррадіація в ліву лопатку. В анамнезі хвора відмічає гіпертонічну хворобу, стенокардію. Раніше болі були менш інтенсивними, купувалися нітрогліцерином. Які лікарські препарати необхідно застосовувати в першу чергу в даному випадку?

A Знеболюючі

B Гіпосенсибілізуючі

C Протизапальні

D Седативні

E Гіпотензивні
450. В проекції верхівки кореня 21 зуба визначається потовщення, слизова набрякла, гіперемійована, болюча при пальпації. Порожнина зуба відкрита, зондування вічок не викликає болю. Рентгенографія: в ділянці верхівки кореня вогнище деструкції розміром до 8 мм в діаметрі з чіткими контурами. Встановіть правильний діагноз.

A Загострення хронічного гранулематозного періодонтиту

B Хронічний фіброзний періодонтит

C Хронічний гранулюючий періодонтит

D Хронічний гранулематозний періодонтит

E Хронічний пульпіт, ускладнений верхівковим періодонтитом

451. У хворого 28 років з’явились скарги на постійний локалізований біль, що посилюється при накушуванні. Об’єктивно: в 46 зубі глибока каріозна порожнина, яка з’єднується з порожниною зуба. При зондуванні дна каріозної порожнини біль відсутній, перкусія болюча, на рентгенограмі розширення періодонтальної щілини. Вкажіть діагноз:

A Гострий серозний періодонтит

B Загострення хронічного пульпіту

C Гострий гнійний періодонтит

D Гострий дифузний пульпіт

E Загострення хронічного періодонтиту

452. Хворий 28 років скаржиться на наявність каріозної порожнини в 46 зубі. Об’єктивно: в 46 зубі глибока каріозна порожнина, що з’єднується з порожниною зуба, зондування безболісне, перкусія слабо болюча. На яснах в ділянці проекції верхівки кореня 46 зуба виявлено норицю. Вкажіть діагноз:

A Хронічний гранулюючий періодонтит

B Хронічний гангренозний пульпіт

C Хронічний фіброзний періодонтит

D Хронічний гіпертрофічний пульпіт

E Хронічний гранулематозний періодонтит

453. До лікаря звернувся хворий із скаргами періодично виникаючого болю на верхній щелепі. Із анамнезу захворювання видно, що 12 зуб раніше лікований з приводу пульпіту. Під час огляду встановлено, що коронка 12 зуба відновлена постійним пломбувальним матеріалом. На рентгенограмі верхньої щелепи виявляється вогнище деструкції кісткової тканини біля верхівки кореня 12 зуба діаметром до 1,5 см. Кореневий канал запломбований до верхівки. Встановлено діагноз: кистогранульома 12 зуба. Який найбільш оптимальний метод лікування цього хворого?

A Резекція верхівки кореня 12 зуба

B Консервативне лікування

C Видалення 12 зуба

D Реплантація 12 зуба

E Розтин по перехідній складці

454. Хворому К., 49 років, виліковано 22 зуб пломбуванням кореневого каналу після того, як було поставлено діагноз – хронічний гранулюючий періодонтит. Через який час слід оцінити результати лікування (клінічні та рентгенологічні)?

A 9-12 місяців

B 5 місяців

C 3 місяці

D 2 тижні

E 1-2 місяці
455. Пацієнт Д., 29 років, звернувся до стоматолога з метою профілактичного огляду. Скарг не пред’являє. Об’єктивно: 46 зуб змінений у кольорі, запломбований 2 роки тому з приводу гострого пульпіту. ЕОД 150 мкА. Рентгенологічно – не значне розширення періодонтальної щілини 46. встановіть діагноз.

A Хронічний фіброзний періодонтит 46

B Хронічний гранулюючий періодонтит 46

C Хронічний глибокий карієс 46

D Стан після лікування пульпіту 46

E Хронічний гранулематозний періодонтит

456. При плановій санації порожнини рота у хворого С. 35 років на дистальній жувальній поверхні 45 зуба виявлено каріозну порожнину, на дні залишки пломбувального матеріалу. Перкусія 45 безболісна. На слизовій ясен – нориця. На рентгенограмі навколо верхівки кореня 45 – вогнище деструкції кісткової тканини у вигляді язиків полум’я, кореневий канал запломбований на 2/3 довжини. Поставте найбільш вірогідний діагноз:

A Хронічний гранулюючий періодонтит

B Хронічний гранулематозний періодонтит

C Радікулярна кіста

D Загострення хронічного періодонтиту

E Хронічний фіброзний періодонтит

457. Хвора А. 25 років звернулася до стоматолога зі скаргами на постійний пульсуючий біль, що триває 4 доби, біль при накушуванні. При огляді каріозна порожнина на жувальній поверхн 26 зуба з порожниною зуба не сполучається, зондування дна безболісне, вертикальна та горизонтальна перкусії різко болісні, зуб рухомий. На рентгенограмі змін в тканинах

періодонту немає. Поставте найбільш вірогідний діагноз.

A Гострий гнійний періодонтит

B Гострий серозний періодонтит

C Загострення хронічного періодонтиту

D Гострий гнійний пульпіт

E Загострення хронічного пульпіту
458. Хворий П. 43 роки звернувся до лікаря стоматолога з метою санації ротової порожнини. При обстеженні в 46 каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину, зуб сірого кольору. Який з методів допоможе встановити діагноз періодонтит

A Рентгенографія

B Зондування

C Термопроба

D Перкусія

E Вітальне забарвлення
459. Хворій 29 років запломбовано кореневий канал 13 з приводу хронічного фіброзного періодонтиту. Через добу з’явився біль в ділянці 13, що підсилюється при накушуванні. На рентгенограмі: кореневий канал 13 запломбовано до фізіологічної верхівки. Яке лікування потрібно призначити?

A Фізіотерапевтичні процедури

B Аналгетики

C Зробити інфільтраційну анестезію

D Зробити розтин по перехідній складці

E Призначити полоскання порожнини рота гіпертонічними розчинами
460. Хворий 21 рік звернувся до стоматолога зі скаргами на наявність каріозної порожнини, зміну кольору зуба. Об’єктивно: в 27 каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину, колір зуба сірий, реакція на зондування, перкусію, термопроба – безболісна. Визначте попередній діагноз:

A Хронічний періодонтит

B Хронічний глибокий карієс

C Хронічний середній карієс

D Гострий глибокий карієс

E Гострий середній карієс

461. Для якої форми періодонтиту характерно утворення норицевого ходу в ділянці проекції верхівки кореня?

A Хронічний гранулюючий періодонтит

B Хронічний фіброзний періодонтит

C Гострий гнійний періодонтит

D Гострий серозний періодонтит

E Загострення хронічного фіброзного періодонтиту

462. Які зміни виявляються при огляді слизової оболонки в області проекції верхівки кореня зуба з загостренням хронічного гранулюючого періодонтиту?

A Гіперемія, набряк, можлива наявність норицевого ходу з гнійним відокремлюваним

B Змін не має

C Виявлено симптом вазопарезу (І.Г. Лукомського)

D Обмежене випинання з ціанотичним відтінком

E Слизова оболонка звичайного кольору, не набрякла, виявляються рубці від норицевих ходів
463. Для якої форми періодонтиту характерні скарги на мимовільний постійний гострий пульсуючий біль, що іррадіює, почуття “вирослого” зуба, різку болючість при накушування і доторкуванні до зуба, навіть язиком?

A Гострий гнійний періодонтит

B Хронічний фіброзний періодонтит

C Хронічний гранулюючий періодонтит

D Гострий серозний періодонтит

E Хронічний гранульоматозний періодонтит

464. Які рентгенологічні ознаки хронічного гранульоматозного періодонтиту?

A Деструкція (розрідження) кісткової тканини в ділянці верхівки кореня округлої форми з чіткими контурами діаметром менше 5 мм

B Деформація періодонтальної щілини

C Деструкція кісткової тканини в ділянці верхівки кореня без чітких контурів у вигляді “язиків полум’я”

D Змін не має

E Розширення періодонтальної щілини
465. Які рентгенологічні ознаки хронічного гранулюю чого періодонтиту?

A Деструкція кісткової тканини в ділянці верхівки кореня без чітких контурів у вигляді “язиків полум’я”

B Деформація періодонтальної щілини

C Деструкція (розрідження) кісткової тканини в ділянці верхівки кореня округлої форми з чіткими контурами діаметром менше 5 мм

D Змін не має

E Розширення періодонтальної щілини

466. Чоловік 40 років, звернувся зі скаргами на постійний ниючий біль в 27, що посилюється при накушуванні. Зуб лікований тиждень тому. Обєктивно на жувальній поверхні 27 пломба з композитного матеріалу, нормальне змикання зубів порушене.

Перкусія 27 чутлива. Встановіть діагноз.

А. Гострий травматичний періодонтит

В. Гострий гнійний пульпіт

С. Загострення хронічного періодонтиту

D. Гострий дифузний пульпіт

Е. Гострий гнійний періодонтит
467. Пацієнту К., діагностовано хронічний періодонтит. Який показник ЕОД свідчить про загибель всієї пульпи?

A. 20-30 мкА

B. 30-40 мкА

C. 40-50 мкА

D. 50-80 мкА

E. Більше 100 мкА.
468. Стоматологом попередньо діагностовано хронічний періодонтит. Який додатковий метод обстеження буде найбільш показовий для уточненя діагнозу хронічний періодонтит?

A. ЕОД;

B. Вітальне забарвлення;

C. Рентгендіагностика;

D. Термометрія;

E. Перкусія.
469. Хворий П. 43 роки звернувся до лікаря стоматолога з метою санації ротової порожнини. При обстеженні в 27 каріозна порожнина в межах навколопульпарного дентину, зуб сірого кольору. Який з методів допоможе встановити діагноз періодонтит.

A. Рентгенографія

B. Зондування

C. Термопроба

D. Перкусія

E. Вітальне забарвлення

Відповідальна за відповідність змісту тестів основній літературі

канд. мед. наук, доцент кафедри

терапевтичної стоматології Павелко Н.М.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


написать администратору сайта